Як не платити пдв податок у фейсбук – обійти

2019 рік приніс неприємні новини рекламодавцям на фейсбук. До суми рахунку за рекламу став додаватися ПДВ. Звичайно ж, питання, як обійти ПДВ при оплаті реклами в фейсбук, з цих пір користувачі задають найчастіше…..

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Можливий фейсбук без ПДВ – спробуємо розібратися.

Спосіб нарахування

Тепер до сумі виставленого рахунку в фейсбук додається 20 % ПДВ для всіх рекламних акаунтів, у яких Росія вказана як країна компанії. Для російських організацій у налаштуваннях також повинні бути вказані ІПН, адреса та повне найменування платника податків.

Утримання суми податку відбуватиметься в залежності від обраної системи оплати:?

 • при автоматичних платежах – в момент сплати чергового рахунки за рекламу (в самому рахунку податок не відображається);
 • при неавтоматичних платежах – в момент поповнення балансу з рахунку буде автоматично списуватися сума, яка більше заявленої на 20 %.

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Утримання відбувається для всіх російських рекламодавців, незалежно від цілей рекламної компанії (комерційні чи некомерційні).

Налаштування бюджетів, лімітів і величина порогу білінгу ніяк не впливають на процедуру списання податку, на просування буде витрачено рівно стільки, скільки задано користувачем. ПДВ в рекламі фейсбук не вказується, він буде нараховано понад цієї суми.Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Звертатися в техпідтримку фейсбук з приводу таких утримань – це зайва трата часу. Такі платежі регламентовані російським законодавством і повністю перераховуються соціальною мережею в податкові органи……

Перевірити суму

Якщо вся інформація про компанії коректно заповнена, включаючи ІПН, квитанції про оплату буде містити всі необхідні дані для надання в податкові органи та офіційного списання витрат на ПДВ.

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Платіжний документ можна завантажити у Ads Manager в розділі «Біллінг», натиснувши по ID квитанції.Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Сума податку, вказана в документі під абревіатурою VAT !!!

У разі будь-яких змін налаштувань рекламного аккаунта, квитанції, сформовані до коригування, залишаться колишніми. Нові параметри відображаються тільки в наступних квитанціях.

Читайте також:
Як встановити піксель Фейсбук на сайт | Поставити Pixel Facebook

Чи можна уникнути

Для тих, хто шукає способи, як не платити пдв при купівлі реклами в фейсбук, є хороші новини. Таке можливо, але варто пам’ятати про ухилення від сплати податків.

Увага — Не радимо це робити ! Такі операції відносяться до великим компаніям відслідковуються

Як це зробити:?

Варіант 1 :

Відредагувати існуючий обліковий запис

 1. Увійти до Ads Manager.
 2. Натиснути «Налаштування» в правому верхньому кутку сторінки.
 3. У правому стовпці вибрати вкладку «Рекламні акаунти».
 4. Заповнити інфо організації: назву, адресу, країну. Вибираємо будь-яку країну близького зарубіжжя (наприклад, Україну, Казахстан, Білорусь). Адреса краще вказати реально існуючого в даній країні (його можна взяти з карт гугла або яндекса).
 5. Валюту можна залишити колишню.

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Варіант 2:

Створити новий обліковий запис

Іноді трапляється, що поле, в якому вказана країна, не активно і змінити його неможливо. В цьому випадку допоможе тільки створення нового облікового запису.

При використанні Ads Manager це робиться так:

 1. Увійти в свій рекламний аккаунт, потім в налаштування.
 2. Вибрати опцію «Змінити часовий пояс». Фактично змінювати його не потрібно. В одному поясі з Москвою, наприклад, знаходяться Багдад, Бахрейн або Найробі, можна просто зазначити інше місце з тим же часом.
 3. Натиснути «Створити рекламний обліковий запис», а потім приєднати старий акк кнопкою «Деактивровать рекламний аккаунт».
 4. У новій облікового запису встановити потрібну країну.

Якщо робота з рекламою ведеться через Business Manager, порядок дій буде наступним:

 1. Увійти в Business Manager і вибрати «Налаштування кампаній».
 2. У стовпці ліворуч вибрати меню «Рекламні акаунти», потім натиснути синю кнопку «Додати» і «Створення рекламного облікового запису» в нижньому рядку списку.
 3. Заповнити запропоновані поля, потім «Пропустити» та «Закрити».
 4. Увійти під новостворений акаунт і в налаштуваннях встановити потрібну країну.

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Зручність Business Manager полягає в тому, що рекламні кабінети, підключені до одного облікового запису, можна використовувати дані автоматично. Найголовніше – аудиторії, налаштовані раніше, легко копіюються при публікації реклами в іншому кабінеті:

 1. Натиснути значок у верхньому лівому кутку «Галерея ресурсів», в списку вибрати «Аудиторії».
 2. Вибрати потрібну аудиторію.
 3. Над таблицею зверху натиснути кнопку «Дії», потім «Опублікувати».
 4. Відкриється віконце, в якому можна скопіювати аудиторію з іншого кабінету.
Читайте також:
Деактивувати Facebook — Інструкція

Варто зазначити, що вибір країни може бути будь-яким, не підходять тільки країни зі своїми особливостями сплати податків (Франція, Німеччина, Данія, Бельгія, Норвегія, Нідерланди, Іспанія, Швеція, Австралія, велика Британія, Індія).

В іншому вибирати країну ніхто не обмежує. ?

За порушення правил:

Іноді зустрічаються випадки блокувань ймовірно із-за невідповідності країни компанії та платіжного засобу. Тому найчастіше експерти радять вибирати сусідні країни.

Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Якщо для оплати використовується QIWI, після зміни країни цей спосіб буде недоступний. В такому випадку можна прив’язати до аккаунту банківську карту або Pay Pal.

 

Причина введення

Гучний пробний закон, який вступив в силу в 2017 році, справно приносить прибуток російському бюджету.

Що це за закон ? — Це податок на Гугл який приніс 8 мільярдів рублів в той же рік !!! Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

І якщо спочатку російські компанії, які купують електронні послуги у нерезидентів, сплачували ПДВ в якості податкового агента, то з 2019 року іноземні компанії підлягають податковому обліку і зобов’язані сплачувати ПДВ у разі реалізації послуг вітчизняним фірмам.Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

Позиція FB:

 1. Ринок російської інтернет-реклами оцінюється в суму 200 млрд. рублів.
 2. Більше 30 млрд. припадає на соціальні мережі, при постійному зростанні бюджетів на 36% в рік.

Компанія Wargaming, щоб зберегти своїх клієнтів, компенсувала їм рекламні витрати. Але facebook, отримуючи близько 82% доходів від реклами в соціальних мережах, не особливо турбується про це.

Не зручності для рекламодавців — менше Лідів:

З введенням нових податкових правил, російські рекламодавці відчули істотне підвищення своїх витрат. Простіше кажучи, зберігаючи суму витрат на рекламу, тепер вдасться залучити тільки 5 умовних лідов замість 6. Як не платити пдв податок у фейсбук  обійти

 • Щомісячний рекламний бюджет суму 30 000 рублів, зі збільшенням на 20% складе вже 36 000, а це 72 000 на рік.
Читайте також:
Як створити перевірити або змінити PIN-код для PayPal

Ці гроші – додаткова стаття витрат, які не забезпечують ніяких результатів. Не вселяє оптимізму і розмір податкової ставки, яка в рази перевищує ПДВ в інших країнах.

В інших країнах:

Приміром, казахські компанії сплачують до скарбниці лише 12 %, а Тайланд встановив розмір податку в 7 %.

Питання та відповіді:

Яка ймовірність блокування рекламного облікового запису в разі зміни країни?

— По суті, фейсбуку немає ніякої необхідності блокувати рекламодавців, що приносять їм реальні гроші. Буде сплачено ПДВ, чи ні – сума доходів компанії не зміниться, адже вся сума податку йде в російський бюджет.

 

Що робити, якщо мій рекламний аккаунт був заблокований?

— Для початку, необхідно уточнити причину блокування. Найчастіше вона буде вказана в особистому кабінеті Ads Manager і зміна країни – найрідкісніший привід для бану. Тільки знаючи причину, можна робити які-небудь дії.

 

— Які проблеми можуть бути з податковими органами?

— Технічно дуже складно виявити і довести податкове правопорушення.

 

— Чи обов’язково використовувати карту країни, зазначеної в записі?

— Ні, досить багато рекламодавців працюють по декілька років на платформі, зареєструвавши іншу країну. При цьому розрахунки за рекламу ведуться з російської карти в рублях.

 

— Чи можна видалити ІПН з налаштувань, якщо він вже був зазначений?

— Швидше за все, це зробити не вийде. Якщо після зміни країни черговий платіж за рекламу все-таки був збільшений на 20%, краще видалити цей акк і створити новий, з іншою країною, тоді вводити ІПН не потрібно.

Моя довідка - Корисні поради