Творець і засновник Фейсбуку повна історія створення

Головний герой цього огляду – засновник Фейсбуку Марк Цукерберг, біографія програміста буде розглянуто в нашій статті. Ми коротко зупинимося на головних подіях, які привели до становлення сучасного мільярдера. Крім того, поговоримо про історію створення соціальної мережі і етапах розвитку.

Марк Цукерберг

Засновник Фейсбуку народився 14 травня 1984 року в штаті Нью-Йорк і став другим з чотирьох дітей в сім’ї стоматолога і психіатра.Творець і засновник Фейсбуку повна історія створення

Становлення програміста відбулося досить рано:

 • На десятий день народження Марк Цукерберг отримав в подарунок перший комп’ютер моделі Quantex 486DX;
 • У шостому класі була створена невелика комп’ютерна гра «Ризик», що повторює сюжет настільного варіанту;
 • Трохи пізніше з’явилася програма «Synapse» – своєрідний MP3-плеєр, запам’ятовує музичні смаки господаря;
 • Інформація про юного генія дійшла до компанії Майкрософт – представники запропонували співпрацю з передачею прав на програми. Проте Марк Цукерберг відмовився і продовжив рух вперед.

Незабаром програміст поступив в Гарвардський університет – так почалася історія створення Фейсбук.

Гарвард

Ще в часи навчання в Академії Філліпс-Ексетер, програміст познайомився з «The Photo Address Book» – довідником, що містить особисту інформацію про студентів.

При вступі в університет, Цукерберг виявив, що в Гарварді подібний сервіс відсутній – він виступив з ініціативою створення, але отримав відмову. З цього моменту почалося створення соціальної мережі:

 • Цукерберг зламав базу даних Гарварду і створив елементарний сайт під назвою «Facemash»;
 • На сервісі були представлені фотографії студенток зі шкалою оцінки зовнішності;
 • У перші ж дві години існування сервіс відвідало 450 осіб, у перші добу – 4 000 студентів. Були відзначені 22 000 переглядів, після чого сайт не витримав навантаження;
 • Як тільки інформація про ресурс дійшла до керівництва, програміст отримав сувору догану і був змушений закрити сайт.Творець і засновник Фейсбуку повна історія створення
Читайте також:
Публікація статусу і інші способи обміну інформацією на Facebook

Незважаючи на закриття, геніальна ідея вже відвідала розробника. Так коли був створений Фейсбук, який підкорив серця мільйонів?

Точна дата – 4 лютого 2004 року. Саме в цей день четверо друзів в кімнаті гуртожитку запустили ресурс, який незабаром отримає світову популярність. Хто придумав Facebook, крім Цукерберга? У це число входили інші студенти:

 • Дастін Московіц;
 • Едуардо Саверін;
 • Кріс Хьюз.Творець і засновник Фейсбуку повна історія створення

Тепер ви знаєте, коли з’явився Фейсбук, як почалася його сучасна історія. Сайт був створений за тиждень – після закінчення семи днів розробники зіткнулися з першою проблемою.

Власники ідеї

Троє старшокурсників Гарвардського університету – брати Кемерон і Тайлер Вінклвосс і Дівья Нарендра заявили про крадіжку ідеї. Їх претензії полягали в наступному:

 • Марк працював над створенням сервісу братів HarvardConnection.com у 2003 році;
 • Він вкрав основні ідеї і втілив їх без належного дозволу.

Трійця склала скаргу, яка була направлена керівництву Гарварду. В результаті Марк Цукерберг був виключений з університету і не здобув вищої освіти. Крім того, почалися судові тяжби: розробник виплатив братам 20 000 000 доларів готівкою та 45 мільйонів у вигляді акцій компанії Фейсбук.Творець і засновник Фейсбуку повна історія створення

В перші місяці існування мережа привернула половину студентів Гарварду, а вже в березні 2004 року соцмережа вийшла за межі стін університету. Поступово підключилися інші заклади «Ліги Плюща» та інші навчальні заклади США і Канади.

Тепер ви знаєте, хто заснував, створив популярну соцсеть. Розберемося, хто володіє компанією на даний момент.

Власники компанії

Перший власник Facebook – засновник мережі Марк Цукерберг. Поступово для розвитку потрібна підтримка сторонніх інвесторів, грошові вклади з боку.

На даний момент ситуація виглядає наступним чином:

 • 28,2% акцій належать Цукербергу, він контролює 57% голосуючих прав;
 • 7,6% акцій володіє Дастін Московіц;
 • 71,8% належать інституційним інвесторам.
Читайте також:
Контроль зв'язків профілю на Facebook з реєстраціями на інших сайтах

Цікаві факти

Наостанок, пару цікавих фактів.

 • Марк Цукерберг – самий молодий мільйонер планети, отримав титул у 23 роки;
 • Популярний месенджер Вотсапп і соціальна мережа Instagram також належать Фейсбуку.

Дивіться відео про історію створення Фейсбук.

Тепер ви знаєте основні етапи розвитку компанії Фейсбук і знайомі з історією про те, як простий талановитий хлопець може стати мільярдером, творцем популярній соціальній мережі.

Моя довідка - Корисні поради