Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережі

 • 2 Історія створення Фейсбуку
  • 2.1 Як Coursematch перетворився в Facebook
 • 3 Перші роки розвитку Facebook
 • 4 Досягнення 2012 року
 • 5 Штаб-квартира і офіс компанії
 • 6 Вартість корпорації
  • 6.1 Акції компанії
 • 7 Подальший розвиток соціальної мережі та її перспективи
 • Соціальна мережа Facebook вважається найбільшою в світі: їй користуються 2 млрд 200 млн осіб. Щоденне число повідомлень – постів, коментарів та лайків – перевищує 1 млрд. Одним з творців Фейсбуку, а також беззмінним керівником цього бізнес-проекту став студент Гарварду Марк Цукерберг.

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіМарк Цукерберг – засновник Фейсбуку.

  Творець Facebook Марк Цукерберг

  Майбутній творець Фейсбук з’явився на світ 14 травня 1984 р. в містечку Уайт-Плейнс штату Нью-Йорк. Його батько Едвард Цукерберг працював стоматологом, мати Карен – психіатром. Також у Марка є 3 сестри. Цукерберги – американські іммігранти, їх предки приїхали в США з Польщі, Німеччини та Австрії.

  Біографія програміста

  Перший персональний комп’ютер Quantex 486DX хлопчик отримав від батьків у день десятиліття. З цього моменту він став активно цікавитися програмуванням. Будучи школярем, він створив кілька простих комп’ютерних програм, найпопулярнішою з яких стала онлайн-версія гри Risk.

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіОдна з перших програм Цукерберга “Synapse”.

  Трохи пізніше Цукерберг створив для власного користування Synapse, що дозволяє на розсуд власника створювати списки з найбільш цікавих музичних треків. Нею зацікавилася фірма Microsoft, однак майбутній мільярдер проявив невластиву школяреві далекоглядність і відмовився продавати своє творіння.

  Будучи відмінником, Цукерберг без проблем здав вступні іспити до Гарварду на факультет психології, але вищу освіту так і не здобув, кинувши університет на третьому курсі.

  До цього моменту він вже був керівником однієї з найперспективніших онлайн-компаній Thefacebook, і вся подальша біографія та ім’я Цукерберга безпосередньо пов’язані з його дітищем.

  Особисте життя

  Зі своєю майбутньою дружиною Прісциллою Чан Цукерберг познайомився ще в Гарварді. Дівчина навчалася на факультеті біології. Її батьки були китайськими біженцями в’єтнамського походження. Під час навчання в школі Прісцилла проявила неординарні здібності, ставши однією з кращих учениць. Після закінчення Гарварду Чан почала будувати кар’єру в медицині як доктор-педіатр.

  Читайте також:
  Як розблокувати людини/одного в фейсбук з телефону і ПК

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіМарк Цукерберг з дружиною і дочкою.

  Весілля Чан і Цукерберга відбулася через 10 років після їх знайомства, в 2012 р. і пройшла без зайвого розголосу. Зараз подружжя виховує двох дочок, Максиму і Серпень. Прісцилла Чан-Цукерберг активно займається благодійністю, жертвуючи кошти на охорону здоров’я та освіту.

  Цукерберги проживають в особистому маєток площею 300 гектарів на гостре Кауаї, що входить у Гавайський архіпелаг. Вартість ділянки без будівель оцінюється в 300 млн доларів.

  Доходи і стан

  За підсумками 2018 р. бізнесмен Марк Цукерберг знаходиться на п’ятій сходинці списку Forbes зі статком в 70 млрд доларів США, при цьому будучи наймолодшим мультимільярдером в світі. За рівнем впливу на події в світі процеси Forbes відводить йому 13 місце.

  Єдиним джерелом добробуту бізнес-менеджера є дохід від акцій Facebook. Як голова ради директорів, він володіє 24% акцій компанії. Офіційна зарплата бізнесмена становить всього 1 долар в місяць.

  Благодійна діяльність

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіБлагодійна компанія Chan Zuckerberg Initiative.

  У 2015 р. була заснована благодійна компанія Chan Zuckerberg Initiative, що займається проблемами у сфері освіти і лікування важких захворювань. Загальні витрати фонду перевищують 5 млрд доларів. За запевненням сімейної пари, вони мають намір до кінця життя пожертвувати нужденним 99% власного капіталу.

  Марк Цукерберг – член співтовариства «Клятва дарування», в якому перебувають близько сотні мільярдерів світу. Компанія заснована Біллом Гейтсом і Уорреном Баффетом. Участь полягає в обіцянці кожного члена програми віддати на благодійність більше половини свого стану.

  Історія створення Фейсбуку

  Сьогодні Facebook – це не просто сервіс для спілкування користувачів. До поточного моменту Facebook.Inc стала провідною в світі інтернет-компанією, що має у своєму активі не тільки однойменну соціальну мережу, але й неухильно набирають популярність сервіси WhatsApp і Instagram.

  Як Coursematch перетворився в Facebook

  Прообразом Facebook став наявний в школі Phillips Exeter Academy, де навчався Цукерберг, довідник учнів, що містив персональні сторінки з даними по кожному з них. Довідник був доступний лише в закритій кампусової мережі.

  Вступивши в Гарвард, Цукерберг запропонував створити в університеті подібний ресурс на базі локальної студентської мережі, однак керівництво вузу вважає безперспективною ідею.

  Але Цукерберг не відмовився від ідеї і, зламавши приватні акаунти студентів, організував онлайн-мережа з фотографіями учнів і можливістю оцінювати їх зовнішність. У перші години роботи сервісу його відвідали 22 000 чоловік. Дізнавшись про події, ректорат Гарварду зажадав закрити ресурс за порушення політики конфіденційності, а самого програміста ледь не відрахували з університету.

  Читайте також:
  Як змінити назву (перейменувати) сторінки у Facebook

  Наступною спробою об’єднати студентів у мережі стала програма Сoursematch, яка відкривала користувачам безпосереднє спілкування один з одним за тематикою навчальних дисциплін. Вона стала популярною серед студентів, так як спрощувала підготовку до іспитів.

  Можливість безпосереднього спілкування в мережі надихнула і користувачів, і творців. Так почалася історія Facebook – системи, що містить особисті запаролених акаунти студентів Гарварду з можливістю обмінюватися текстовими повідомленнями друг з одним. Програму для сервісу і його «движок»

  Марк Цукерберг написав разом зі своїми друзями по гуртожитку – студентами Дастін Московітц, Крісом Хьюзом і Едуардо Савериным. Facebook-історія почалася 4 лютого 2004 р., коли сайт thefacebook.com розпочав свою роботу. Це дата заснування найбільшої соціальної мережі світу.

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіПерша версія Фейсбуку.

  Перші роки розвитку Facebook

  Протягом першого місяця свої акаунти в новому сервісі зробили більше половини гарвардських студентів. Вже в березні про своє бажання приєднатися до мережі заявили студенти конкуруючих університетів – Стенфорда і Єля. Трохи пізніше внз «Ліги плюща» (Массачусетський технологічний, Бостонський і Нью-Йоркський університети) приєдналися до Facebook. Через півроку після запуску ресурсу там були акаунти студентів більшості університетів США і Канади.

  Чималу роль в популярності сервісу зіграла його первісна закритість: можливість створити акаунт давалася тільки за «инвайтам», тобто по запрошеннях вже діючих членів Facebook. Оскільки першими користувачами сервісу були студенти елітарних вузів, мати акаунт в мережі стало престижним.

  Влітку 2004 р. Цукерберг знайомиться з інтернет-підприємцем Шоном Паркером, який стає президентом компанії Facebook, зареєструвавши її як юридична особа. Цукерберг кидає Гарвард і переїжджає в Пало-Альто, розуміючи, що відтепер Facebook – справа його життя. Першим інвестором перспективній інтернет-компанії став засновник фінансового сервісу PayPal Пітер Тіль.

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіФільм про створення Фейсбуку “Соціальна мережа”.

  З цього моменту Facebook набуває звичні користувачам сучасні параметри.

  1. З 2006 р. Facebook став відкритий для кожного користувача старше 13 років і має власний адресу електронної пошти.
  2. У 2007 р. компанія Microsoft придбала 1,6% акцій Facebook за 240 млн доларів, а до 2010 р. капіталізація компанії перевищила 40 млрд доларів.
  3. До 2011 р. Facebook стала третьою за величиною інтернет-компанією після Google і Amazon.
  4. У 2012 р. з’явилися і швидко набули поширення в конкурентних соцмережах значки Share (поділитися) та Like (подобається).
  Читайте також:
  Як користуватися генератором кодів для входу на Facebook

  У 2011 р. на екрани вийшов фільм «Соціальна мережа» Девіда Фінчера, удостоєний 3 «Оскарів», який розповідає історію становлення Facebook.

  Досягнення 2012 року

  У 2012 р. в мережі Facebook було зареєстровано мільярдний користувач. В цьому ж році був запущений сервіс обміну фотографіями Instagram. Через рік було оголошено про запуск мобільного додатка Facebook для Андроїд.

  Творець Фейсбуку: історія заснування і розвитку соцмережіДодаток Фейсбук на Андроїд.

  Протягом останніх 7 років у функціоналі мережі регулярно з’являються нові можливості: мінливі за бажанням користувача налаштування приватності, способи анимирования фотографій, варіанти самостійного дизайну сторінок та ін.

  У поточному році власник компанії Марк Цукерберг заявив про введення системи наскрізного шифрування для користувачів без можливості будь-якого стороннього спостереження. Це викликало протести з боку деяких спецслужб світу, зокрема російського Роскомнадзора.

  Штаб-квартира і офіс компанії

  З 2015 р. компанія Facebook базується в Каліфорнії, в Менло-Парку. На офісної площі в 40 000 кв. м працює близько 3 000 співробітників. При цьому для пересування всередині офісного простору працівникам видаються велосипеди. Для роботи співробітники компанії використовують операційну техніку Apple.

  Вартість корпорації

  У 2018 р. виручка компанії Facebook без урахування вартості акцій перевищила 50 млрд доларів. Аудиторія соцмережі налічує більше 2 млрд чоловік в місяць. Підраховано, що щомісяця кожен користувач приносить корпорації близько 6 доларів США.

  Вартість компанії залежить від волатильності курсу акцій, який в останні 2 роки зазнає різкі коливання.

  Однак до 2019 р. капіталізація компанії укупі з вартістю бренду перевищила 500 млрд доларів. У цю суму входить і оціночна вартість дочірніх компаній, таких як WhatsApp (22 млрд) і Instagram (1 млрд).

  Акції компанії

  Вартість однієї акції Facebook зараз перевищує 190 доларів. Найбільшу кількість акцій належить засновникам компанії Марку Цукербергу (24%) і Дастіну Московицу (6%). Близько 70% акцій знаходяться у володінні великих і середніх інвестиційних корпорацій, серед яких є і російські.

  Подальший розвиток соціальної мережі та її перспективи

  На думку аналітиків, основна перспектива подальшого розвитку Facebook пов’язана з її мобільного монетизацією і впровадженням робочих платформ для торгівлі між користувачами. Оскільки величина інтернет-аудиторії і щоденний трафік компанії набагато вище, ніж у основних конкурентів, можливості для розвитку мережі бачаться в напрямку комерціалізації.

  Моя довідка - Корисні поради