Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкція

Для підприємців, які працюють в інтернет-маркетингу, існує безліч каналів збільшення трафіку. Одним з таких шляхів є реклама у «Фейсбуці». Незважаючи на те, що ресурс поступається кільком аналогічним платформ, він займає високу нішу серед маркетингових сервісів. У розрахунок не береться традиційне просування послуг і товарів через телебачення, радіо та інші ЗМІ. Переважна більшість користувачів беруть інформацію з мережі.

Що необхідно зробити перед запуском реклами в «Фейсбук»

Попередні дії включають два основних пункти:

 • створення сторінки в бізнес-форматі;
 • установка пікселя конверсій.

Перед тим як оформити торгове пропозицію на порталі, потрібно пройти просту реєстрацію. Цього достатньо для запуску бізнес-позиції. Рекомендується заздалегідь прочитати правила розміщення, зробити зовнішній вигляд сторінки змістовним і привабливим. Налагодження реклами в Facebook займе не більше 40 хвилин, якщо скористатися інструкцією без залучення сторонніх програм.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяУстановка пікселя конверсій на Фейсбуці.

Створення бізнес-сторінки

Після реєстрації на порталі необхідно натиснути на вкладку «Особистий профіль». Відкриється головне вікно з перехідним меню в лівій частині. Натисніть кнопку «Створити сторінку». З’являться спеціальні форми блоку «Інформація», де можна вказати всі дані, які клієнти повинні знати про компанії або реченні.

Розділ містить чотири переліку, які поетапно заповнюються користувачем:

 1. Загальна: категорії бізнесу (на вибір не більше 3 характеристик), назва сторінки, ім’я власника, дата утворення, місія (призначення).
 2. Контактна інформація: номер телефону, адресу сайту, e-mail, посилання на інші соціальні мережі.
 3. Розширені дані: короткий і розгорнутий опис діяльності підприємства, дата утворення бізнесу, нагороди та досягнення, надані послуги і товари, адреса і номери маршрутів громадського транспорту, що проходить через цю точку на карті, меню або каталог пропозицій із зазначенням того, скільки коштує продукт, політика конфіденційності ресурсу.
 4. Історія: у полі можна розповісти про нюанси створення своєї справи і конкурентних перевагах, подати статистику зростання і т. д.

Для того щоб контактні дані та години роботи підприємства відображалися на головній сторінці, потрібно заповнити загальний розділ редагування. Посилання розташована у верхньому правому куті.

Після заповнення інформаційних блоків необхідно перейти до оформлення. У будь-якому графічному редакторі можна створити обкладинку для сторінки, вказавши на ній важливі дані, контакти, сферу діяльності, години роботи і розмістивши фото або логотип. Основний акцент краще робити на середню частину фону, так як в мобільній версії сайту кордону обкладинки сильно зменшуються.

Завершальний етап – налагодження кнопки, розташованої під картинкою. До неї можна прив’язати номер телефону, щоб клієнти могли відразу зв’язатися з оператором компанії, зробити замовлення або пожертвування, отримати послугу або перейти на розширену версію сторінки.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяСтворення бізнес-сторінки на Фейсбуці.

Установка пікселя конверсій Facebook на сайт

При моніторингу діяльності відвідувачів на порталі необхідно відстежувати основні події, підлаштовувати під них рекламний контент, визначати яку приваблює аудиторію і розширювати її. Всі ці дії підвищують ефективність пропозиції, однак їх складно виконати без пікселя конверсій. Даний елемент являє собою частину сайтового коду, що допомагає відслідковувати поведінку гостей на сайті.

Для того щоб встановити піксель конверсій, зайдіть в рекламний аккаунт і виконайте такі дії:

 1. У меню кабінету натисніть кнопку «Пікселі».
 2. Відкрийте вкладку «Створити пікселі».
 3. Введіть назву сайту, поставте галочку на умовах використання і натисніть «Створити».
 4. Скопіюйте готовий код.
 5. Зайдіть в налаштування ресурсу і вставте код заголовок до тега.
 6. Натисніть «Зберегти».
Читайте також:
Як оскаржити операції по карті після злому аккаунта PayPal

Мета рекламної кампанії

Для того щоб вказати завдання, на вирішення яких спрямована діяльність бізнесу, в записі перейдіть на вкладку «Менеджер реклами».

У верхній частині сторінки з’явиться кнопка «Створити рекламу», при натисканні на яку спливе перелік пропозицій цілепокладання:

 • підняти публікацію для просування постів;
 • просувати повідомлення при збільшенні кількості позначок «Подобається»;
 • перенаправляти відвідувачів на головний сайт для збільшення числа подій;
 • збільшити кількість завантажень додатків;
 • рекламувати заходи або спеціальні пропозиції;
 • охопити аудиторію поруч з компанією;
 • збільшити число переглядів відеороликів.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяПараметри рекламної кампанії.

На окремих вкладках розташовані мети «Трафік» і «Конверсії». Після підтвердження натисніть кнопку «Продовжити».

Якщо кампанія запущена підприємством з великим бюджетом, у списку цілепокладання виберіть вкладку «Впізнаваність». У вікні, виберіть завдання «Впізнаваність бренду» та задайте кількість і частоту показу пропозиції на вкладці «Охоплення».

Для того, щоб залучити користувачів у взаємодію з фірмою, потрібно позначити мета «Ліди».

В даному блоці відкриваються завдання:

 • трафік;
 • залученість;
 • установка програм;
 • перегляд відео;
 • генерація ймовірних клієнтів.

Вибір цілі «Конверсія» дозволить показувати пропозицію людям, зацікавленим в рекламі. Завдання «Продажу по каталогу продуктів» включається при активних діях гостя на порталі.

Куди направляти користувачів після кліка по рекламі

В настройках сторінки можна вибрати кінцеву точку, на яку буде працювати рекламне повідомлення:

 • сайт;
 • додаток;
 • месенджер.

Вибрати декілька напрямків не можна. При розвитку основного сервісу рекомендується направляти клієнтів на сайт.

Налаштування таргетингу і вибір аудиторії

При коректному виборі групи потенційних клієнтів публікація буде діяти прицільно.

В інтернет-просторі існує три типи споживачів:

 • персональна аудиторія;
 • схожа (наближена) група;
 • нові клієнти, залучені інтересом.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяНалаштування таргетованої реклами.

Перший тип – це клієнти, які вже взаємодіяли з фірмою, заходили на портал, переглядали контент зі сторінок, відправляли заявки і замовлення, робили покупки. Рекламувати знайомий товар для такої категорії комітентів легше: можна розмістити персоналізоване пропозицію для покупців, які обрали послугу або продукт, але ще не сплатили його, цікавилися ресурсом, але не залишили заявку. Нагадати про компанію можна і людям, які купили продукт 1-2 місяці тому.

Схожа група визначається за такими критеріями:

 • однакові інтереси з постійними клієнтами;
 • перегляд альтернативних сайтів-конкурентів;
 • реєстрація на сервісі без подальших дій;
 • запис на безкоштовні мережеві уроки або вебінари зі схожою тематикою.

Нова аудиторія формується тільки через націлювання, який розділений на два види:

 1. Базовий. При формуванні клієнтської основи вказується географія охоплення (місто, держава, окремий район), місце проживання (постійні жителі, гості міста), вікова категорія (від 13 до 65 років), статева приналежність, мовна культура.
 2. Детальний. Включає демографічні інтереси (покоління, освіта, сімейний стан, професійна схильність), хобі, улюблені кухні світу, розваги і т. д. Поведінкова активність в мережі також визначається налаштуваннями детального таргетингу.

Найпоширеніші інтереси можна дізнатися, натиснувши кнопку «Перегляд» або ввівши запит в пошуковому рядку. Наприклад, якщо компанія займається продажем спортивного інвентарю, в базі націлювання потрібно вказати місто, місцевих жителів, вік 15-45 років. Статеву належність і мова не потрібно вказувати. У рядку інтересів – спорт, активний спосіб життя, подорожі, полювання та риболовля. Аудиторія обрана. Якщо охоплення вийшов невеликим (можна подивитися праворуч від націлювання), скористайтеся функцією «Розширювати інтереси».

Читайте також:
Фейсбук вимагає посвідчення і паспорт - Як обійти

Місце розміщення реклами

Після створення основної сторінки ведення бізнесу через інтернет допомагають такі параметри, як автоматичний або ручний вибір майданчиків для показу пропозиції. Автоматизований варіант налагодження самостійно.

Для ручного регулювання перейдіть по посиланню «Редагувати плейсменты» і виберіть один з пунктів списку:

 • смартфони;
 • персональні комп’ютери;
 • всі пристрої.

Потім перейдіть до майданчиків для розміщення позиції:

 • стрічки;
 • одномоментні статті;
 • вкладки відеоролики;
 • верхній стовпчик;
 • рекомендована до перегляду.

Для першої кампанії можна поставити галочки навпроти всіх плейсментов і простежити, який варіант краще працює в персональному випадку. При позиціонуванні реклами на мобільних пристроях виберіть «Заявлені мобільні пристрої і ОС».

Далі поставте позначку у списках з даними:

 • операційна система;
 • версія;
 • тип апарату (планшет, смартфон);
 • моделі;
 • тип інтернет-підключення.

Розрахунок бюджету рекламної кампанії

Цінова база включає суму, яку власник фірми готова витратити на просування своєї пропозиції.

На сервісі можна вибрати будь-який з двох варіантів:

 • денна вартість;
 • на весь період дії.

Перша форма фіксує грошовий обсяг, який витрачається щодня. У налаштуваннях вибираються тривалість, бюджету та строк (дата початку та закінчення або безперервний показ повідомлень). Менеджер реклами розрахує підсумкову суму за весь період дії кампанії виходячи з денної ціни.

Розміщення реклами на тривалий термін передбачає списання повної вартості починаючи із зазначеної дати до кінцевого календарного дня. Програма буде витрачати бюджет приблизно рівними частками щодня. Користувач самостійно складає план часток на тиждень, часу доби і часового поясу.

Якщо замовлення потрапляють в обробку тільки в денний час, рекомендується встановлювати обмеження на графік показу. У тестовому режимі можна почати з бюджетної суми в 100-500 руб. за добу.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяБюджет рекламної кампанії в Фейсбуці.

Оптимізація реклами

Після первинного моніторингу дієвості пропозиції можна розширити налаштування вдосконалення трафіку.

Для цього поверніться до цільового пункту «Трафік», де відкривається вбудований список з 4 пунктів:

 • кліки по ссылке;
 • відвідування;
 • покази;
 • денний охоплення.

В результаті технічних збоїв не кожен відвідувач може дочекатися відкриття рекламної сторінки. Причина – погана зв’язок або недосконалість апарату, телефону і т. д. Менеджер сайту оптимізує відвідування таким чином, що послуга чи торговельна позиція буде показана тим клієнтам, які зможуть дочекатися відкриття ресурсу.

Вибір методу та суми ставки

Вартість клацання по рекламному оголошенню визначається не початковим бюджетом рекламодавця, а користю для клієнта і його інтересом. Розробники «Фейсбуку» намагаються забезпечувати показ цікавого контенту, інакше кількість відвідувачів порталу буде стрімко скорочуватися. Статистами доведено, що вікно, переповнене дратівливими повідомленнями, втрачає потік переглядів.

При виборі методики та мінімальної ставки рекомендується покластися на автоматизовану систему сайту, тому що цей інструмент моментально реагує на дії аудиторії при показі того чи іншого виду реклами.

Постійні користувачі ресурсу відзначили, що автоматизована ставка працює ефективніше, ніж встановлена вручну. Якщо ж власник бізнесу вказує критерії самостійно, система підкаже приблизну ціну. Вона навмисне трохи завищена, тому можна знизити її на 10%, проконтролювати перегляди. Якщо оголошення не показується, можна поступово нарощувати вартість.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяСума ставки рекламної кампанії.

Створення рекламного оголошення

Торгова пропозиція формується в декілька етапів:

 1. Формулювання назви і вибір сторінки запуску реклами.
 2. Вибір формату. На порталі доступно п’ять варіантів: галерея, одиночне фото, відео, слайд-шоу і добірка. Виходячи з обраного контенту, необхідно дотримати спливаючі параметри до завантажуваних файлів (розмір, співвідношення сторін, кількість символів тексту, вимоги до заголовка).
 3. Включення або відключення повноекранного режиму.
 4. Заповнення форми оголошення (картинка, посилання на сайт, заголовок, повідомлення, кнопка зв’язку, опис посилання в стрічці, перехідна вкладка для відображення). Картинку можна завантажити з особистого архіву або взяти з бази партнерського ресурсу за окрему плату. При написанні тексту можна скористатися шаблоном «Біль/рішення/заклик до дії».
 5. Попередній перегляд реклами. Дозволяє оцінити підсумковий результат при відображенні на різних пристроях. Тут же включається піксель конверсій, дані про дії користувачів передаються на сторінку FB.
Читайте також:
Реєстрація вк через фейсбук без номера - Інструкція

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяПриклад рекламного оголошення на Фейсбуці.

Вибір способу оплати реклами

При первинному розміщенні реклами на сайті надає список варіантів оплати:

 • банківська карта (дебетова або кредитна);
 • PayPal;
 • Qiwi-гаманець;
 • сертифікат або купон.

Перед вибором способу необхідно перевірити, до якого з двох видів рекламного аккаунта відноситься профіль:

 1. Постоплатный. Починає працювати відразу після прив’язки банківського рахунку. Спочатку за розміщення реклами кошти не списуються. Коли ціна показів досягне 1300 руб., гроші знімаються з карти. Термін дії ліміту можна змінити після першої оплати.
 2. Передплатний. Являє собою ручні платежі. Кошти переводяться на внутрішній баланс профілю, і запускається реклама. Як тільки гроші закінчуються, демонстрація повідомлення припиняється.

Тип профілю встановлюється автоматично при виборі способу розрахунків. Банківська карта і PayPal відкриють постоплатный варіант, Qiwi-гаманець працює з передплатної системою.

Оцінка ефективності рекламної кампанії в «Фейсбук»

Проаналізувати дієвість оголошення можна як у процесі його показу, так і по завершенні робочого періоду. Контроль продуктивності краще проводити після того, як пропозиція кілька днів благополучно уявлялося потенційним клієнтам.

Для перевірки ефективності кампанії потрібно виконати наступні дії:

 1. Зайдіть в «Менеджер реклами», знайдіть активне оголошення і клацніть по ньому. Відкриється статистика з даними про підсумки, ціною і витраченої суми. За підсумками розуміється досягнення обраної в полі «Націлювання» мети (наприклад, «кліки на сайт»). Якщо кількість заявок після переглядів принесло більше прибутку, ніж було витрачено на рекламу, кампанію можна вважати ефективною.
 2. Відзначте оголошення галочкою і клацніть по стрілці (праворуч). Відкриється список з результативністю (скільки переходів по посиланню виконувалося кожен день), демографією (стать, вік аудиторії, цікавилася пропозицією), плейсментом.
 3. Виконайте детальний моніторинг. Для цього закрийте діаграму, відкрийте розділ розбивки і виберіть показники «Вік і стать», «Країна», «Пристрій». На кожній вкладці відображається інформація про те, яка категорія клієнтів реагувала на повідомлення краще. Для інших груп громадян можна створити окреме оголошення і простежити його дієвість.

Інструменти сайту допомагають проаналізувати ефективність реклами, видаючи статистику активної аудиторії, яка проявляє більший інтерес до пропозиції по країнам, кількістю переглядів на планшети, телефони або ПК. Отримані дані дозволяють вчасно скорегувати кампанію, збільшити бюджет, закрити покази або змінити стратегію.

Створення та налаштування рекламної кампанії на Facebook: покрокова інструкціяОцінка ефективності рекламної кампанії на Фейсбуці.

Які типи реклами можна створити на сторінці через форму створення публікації

Крім класичної рекламної сторінки, через шаблон записів можна запустити ще кілька варіантів оголошень:

 1. Полотно. Новий вигляд візуально залучає публікації. Конструктор розташований на вкладці «Фото/відео». З його допомогою можна вибрати фоновий відтінок, вставити зображення або кілька картинок, невелике відео, мотивуючий текст і кнопку переходу на основний сайт.
 2. Пропозицію. Створюється без «Менеджера реклами» у формі нової публікації по однойменній вкладці. Налаштовуються спосіб отримання, тип і додаткові умови, що завантажується до п’яти фото.
 3. Захід. За новим шаблоном виберіть «Пропозиція/захід» – «Подія», заповніть інформаційний блок, завантажте одне зображення і опублікуйте.

Ці способи створення кампанії на «Фейсбуці» можна використовувати без обмежень, без підключення сторонніх програм та менеджерів. Для розширення функціональності можна скористатися додатковими налаштуваннями додатків Ads Manager і Power Editor.

Моя довідка - Корисні поради