Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформити

Спільнота Facebook може бути майданчиком для активного спілкування і виступати в якості бізнес-інструменту для залучення клієнтів. Перед тим як створити групу в Фейсбуці, потрібно чітко поставити мету, з якою вона створюється. Це дозволить підібрати оптимальні налаштування і швидко розкрутити майданчик.

Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформитиГрупа в Facebook дозволить вам залучати нових клієнтів і більш активно просувати свій бізнес.

Сторінка і група на facebook: в чому різниця

Свою сторінку можуть відкривати тільки популярні особистості (співаки, блогери, письменники тощо), офіційні представники бренду/компаній, у той час як групи доступні для всіх користувачів. Якщо сторінка відкрита не офіційними і не публічною особою, аккаунт можуть заблокувати модератори Фейсбуку.

На відміну від сторінки, яка завжди доступна для перегляду, групи можуть створюватися закритими і секретними. Тобто власники спільноти мають можливість регулювати потік учасників і контролювати їх кількість. Але сторінка має більше можливостей для управління, оскільки тут передбачена можливість вбудовування спеціальних додатків.

Мета створення сторінок та спільнот теж різна. Сторінка більше підходить для новинного інформування передплатників, співтовариство буде доречним для організації активного спілкування людей за інтересами.

Для чого потрібні групи в facebook

Групи активно використовуються в якості однієї з маркетингових стратегій. Спільнота дозволяє зібрати в одному місці цільову аудиторію, стати ближче до своїх клієнтів, в короткі терміни повідомляти про новинки, акції та підвищити впізнаваність бренду. Реклама в соціальній мережі дешевше, але ефективність від такого просування нітрохи не менше.

Для бізнесу

Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформитиГрупи можна використовувати як частина маркетингової стратегії.

Є 5 вагомих причин для того, щоб створити спільноту у Фейсбуці для бізнесу:

 1. Група за інтересами. Випускаються компанією продукти або послуги викликають у споживачів бажання обговорити їх. Добре, якщо комунікація буде проходити в межах групи. Це дозволить удосконалити продукцію/послугу та своєчасно внести корективи з урахуванням побажань клієнтів.
 2. Розвиток відносин з шанувальниками бренду. Якщо в групі є виражені шанувальники, які регулярно радять продукцію своїм друзям і передплатникам, їх можна заохочувати бонусами і привілеями. Такі програми лояльності залучать ще більше клієнтів.
 3. Обговорення проектів. Група може використовуватися не тільки для просування компанії. Можна організовувати групи під кожен проект в бізнесі, створювати чати і включати в них всіх учасників для оперативного обміну ідеями та обговорення нюансів.
 4. Економія на сайті. За допомогою спільноти у Facebook можна безкоштовно надати клієнтам технічну підтримку.
 5. Проведення акцій. Всі створювані заходи, акції та розіграші будуть відображатися на стрічці у передплатників, що збільшує відсоток обізнаності та участі споживачів . А можливість ділитися публікаціями з друзями підвищить шанси на залучення нових клієнтів.
Читайте також:
Скільки друзів можна додавати в фейсбук - Більше 5000

Типи груп і який вибрати

В залежності від вибору типу адміністратору будуть доступні відповідні інструменти. Спільноти можуть бути:

 1. Загальні. Мають стандартний набір інструментів.
 2. Для продажів і покупок. Публікації у такому співтоваристві автоматично є рекламними. Можна задати валюти за замовчуванням і збирати всі оголошення в одному місці.
 3. Соціальне навчання. Тут легко створювати опитування і відслідковувати прогрес передплатників.
 4. Відеоігри. Можна створювати співтовариства під окремі ігри і організовувати змагання між учасниками.

Також створюються групи можуть бути:

 1. Відкриті. Стати учасником, переглядати записи, ставити лайки і робити репости може будь-який бажаючий. При пошуку група видно у видачі.
 2. Закриті. Спільнота видно у видачі, але користувач може вступити в групу лише з дозволу адміністраторів. Не будучи учасником, людина не бачить наповнення співтовариства.
 3. Секретні. Їх можна знайти через пошук, вони не з’являються у видачі пошуковиків. Створюються для обміну конфіденційною інформацією. Потрапити в число учасників можна тільки по посиланню, яку відправляє адміністратор.

Вибір типу здійснюється виходячи з цілей проекту. Для розвитку бізнесу краще зробити закриту групу, де заявку на участь схвалює адміністратор. У відкриті групи можуть потрапити боти, хейтеры, спамери та інші особи, які будуть забирати час. Секретні групи підійдуть для спілкування співробітників компанії.

Як створити групу

Тепер детальна інструкція про те, як створити групу на Фейсбуці:

 1. На стартовій сторінці в меню з лівого боку вибрати «Групи».
 2. У вікні, що відкриється в правому верхньому кутку натиснути на пункт «Створити групу».
 3. На цьому етапі потрібно визначити, для яких цілей створюється спільнота, і вибрати потрібний пункт.
 4. Ввести назву, додати учасників і визначитися, буде співтовариство відкритим, закритим або секретним.
 5. Натиснути кнопку «Створити».
Читайте також:
ОГОЛОШЕННЯ manager Facebook: що це, як зайти | Реклама в Instagram

Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформитиКнопка «Створити групу» в правій частині екрана.

Група створена, після цього можна приступати до її оформлення і налаштуванні.

Налаштування спільноти

Частина налаштувань спільноти доступна ще на стадії її створення – наприклад, вибір її типу. Змінити цей пункт можна в будь-який момент.

Далі відбувається налаштування публікацій. В цьому розділі потрібно визначити, хто зможе додавати контент:

 • будь-який бажаючий;
 • адміністратор;
 • публікація тільки з дозволу адміністратора.

В останньому варіанті будь-який учасник спільноти може запропонувати новину, але публікація відбудеться після схвалення керівників.

Оформлення групи Facebook

Оформляється співтовариство в кілька кроків:

 1. Додати зображення (обкладинку) в шапку групи. Це може бути логотип компанії, з контактною інформацією: номер телефону, адресу сайту, години роботи компанії, місцерозташування.
 2. Опис. В цьому розділі лаконічно викласти ідею спільноти, з якою метою воно створено, щоб заочно познайомити користувачів з групою.
 3. Теги. Можна вказати до 5 штук. Завдяки тэгированию співтовариство не загубиться серед інших і буде видаватися в пошуку по відповідним запитам.
 4. Географічна мітка. Це особливо важливо, якщо мета групи – працювати на одне місто/область.

За бажанням у налаштуваннях можна змінити фон в обкладинці співтовариства. Для цього потрібно:

 1. У вкладці «Ще» клікнути на «Редагувати налаштування групи».
 2. Знайти розділ «Колір» і натиснути «Вибрати колір».
 3. Вибрати потрібний фон та натиснути «Застосувати».

Додавання адміністратора або модератора

Призначати користувачів на нові посади, змінювати і позбавляти їх ролей може тільки адміністратор.

Щоб присвоїти нову роль, потрібно:

 1. Перейти в співтовариство і вибрати пункт «Учасники».
 2. Поруч із потрібною людиною клікнути на кнопку з трьома крапками.
 3. З сплив меню вибрати посаду.

Присвоїти роль можна інакше:

 1. Перебуваючи у спільноті, натиснути «Налаштування».
 2. У лівому стовпці вибрати «Ролі сторінки».
 3. Ввести ім’я/нік користувача.
 4. Вибрати роль розкрився списку і натиснути «Додати».

Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформитиДля групи можна встановити ролі адміністратора та модератора.

Фейсбук не встановив ліміт по кількості привласнюються ролей, тобто модераторів, адміністраторів, редакторів може бути необмежена кількість. Але адміни соціальної мережі попереджають, що призначати на роль адміністратора краще перевіреної людини. В іншому випадку, якщо він привласнить собі спільнота, змістивши справжнього власника з посади, повернути сторінку назад буде неможливо.

Модерація групи

Для ефективного контролю за контентом розміщувати публікації краще тільки від імені керівництва або з його дозволу. Якщо стіна доступна для всіх користувачів, відстежувати їх активність буде важко, особливо якщо тип спільноти відкритий. Передплатники можуть додавати не тільки текстовий матеріал, але і фото, і відео. Останні автоматично розміщуються у відповідні розділи. У налаштуваннях також є функція, яка буде блокувати матеріали, що містять слова, які адміністраторам потрібно вказати заздалегідь.

Читайте також:
Фото обкладинка для Фейсбуку скачати, поставити | Фон у Facebook

При роботі з коментарями модератор може видалити або приховати. Якщо якийсь відгук ображає, порушує правила сайту – на нього можна залишити скаргу, і тоді до процесу підключаться вже модератори Facebook.

Відповідати на коментарі користувачів на місці або написати особисте повідомлення користувачу. У випадку останнього варіанту всі побачать, що користувачеві відповіли директ, т. к. це відіб’ється в пості.

Якщо учасник регулярно порушує правила – його можна заблокувати.

Аналититические дані групи

Дані аналітики розташовані в панелі зліва і доступні тільки працівникам спільноти. Ці відомості можна завантажити на комп’ютер, клацнувши по відповідній кнопці у розділі.

Зростання

Тут відслідковується швидкість розвитку групи, а також кількість прийнятих і відхилених заявок на участь в співтоваристві.

Створення спільноти в Фейсбук: навіщо потрібні групи, як створити і оформитиУ статистиці можна переглянути аналітичні дані про членів вашої групи, повідомлення, коментарі, реакціях і демографічних даних.

Залученість

Важливий блок, що показує, наскільки цікавий передплатникам публікується контент. Можна дивитися чисельність репостов, активних користувачів, коментарі, лайки та ін. Є можливість аналізувати активність за періодами, виявляти найбільш привабливі посади.

Учасники

У цьому розділі показано демографічні дані, такі як вік і стать учасників, їх країни і міста. Можна побачити, хто проявляє велику активність.

Способи збільшення активності

Стимулювати активність учасників:

 • вміст різного типу, наприклад, публікувати не тільки текст, але і картинки;
 • додаючи опитування і пропонуючи учасникам ділитися своєю думкою на продукти/послуги;
 • проявляючи чуйність, відповідаючи учасникам і спілкуючись з ними;
 • задаючи людям питання, наприклад, запитавши, що їм не вистачає в співтоваристві;
 • відзначаючи інших користувачів постах – так залучити до спілкування легше.

Для залучення нових передплатників і стимулювання вже наявних можна проводити розіграші та вікторини з цінними призами. Як показує практика, це один з найпростіших і в той же час ефективних способів розкрутити групу в короткі терміни.

Моя довідка - Корисні поради