Сторінка або група у Фейсбук: особливості та порівняння функцій

Головне, чим відрізняється від сторінка групи у Фейсбук – це налаштування приватності. Якщо сторінка в першу чергу створюється для просування бренду/людини/заходи, то основне завдання спільнот – об’єднати людей, які мають загальні інтереси. На цьому відмінності не закінчуються, але про все по порядку.

Сторінка або група у Фейсбук: особливості та порівняння функційСоціальна мережа Facebook.

Facebook сторінка

Основна мета її створення – доносити до своїх передплатників інформацію, а не листуватися з ними. Тому функціонал сторінок більше налаштований на виконання цих функцій, наприклад, є можливість таргетувати рекламу, що не можна зробити в групі.

Бізнес сторінка та її особливості

Вона завжди відкрита для інших користувачів, навіть для незареєстрованих. Власник не може заборонити користувачам підписуватися на себе, але наділений можливістю блокування учасників. Також можна встановити обмеження по регіону і віку.

Інші особливості:

  1. Бізнес-сторінка наділена можливістю формування спеціальних блоків з потрібними даними. Це може бути інформація про майбутній захід, контакти, відгуки, товари з магазину, вакансії і т. п.
  2. Передплатники не можуть вільно залишати публікації на сторінці, але можуть запропонувати новину. Остання буде опублікована тільки в тому випадку, якщо отримає схвалення з боку адміністрації.
  3. Можна вбудувати кнопки, які будуть заохочувати користувачів до дії. Наприклад, «Подзвонити», «Забронювати» і т. п.
  4. Можливість створювати сторінки є тільки у офіційних представників брендів компаній, а також у публічних особистостей (співаків, блогерів, письменників тощо). За дотриманням цього правила ретельно стежать модератори Фейсбук, і, якщо вона створена «неофіційно», аккаунт може бути заблокований.
  5. Можна придумати красивий і швидко запам’ятовується URL, в той час як у групі такої можливості немає.

Група в фейсбук

Під виглядом груп у Фейсбук відкриваються співтовариства, які об’єднують людей з одними інтересами – це єдина цільова аудиторія, яка за рахунок участі в групі регулярно отримує свіжу і цікаву для себе інформацію. Така спільнота може бути:

  • відкритим (вступати може будь-який бажаючий);
  • закритим (дозволити або відмовити в участі користувачам можуть тільки адміністратори);
  • секретним (потрапити до групи можна за посиланням адмінів, самостійно знайти співтовариство і вступити в нього неможливо).

Сторінка або група у Фейсбук: особливості та порівняння функційГрупа в фейсбук.

Можливість обмежувати вступ в групу і посилати порушили правила користувачів довічний «бан» є незаперечною перевагою для адміністраторів. Таким чином підтримувати порядок стає легше. Публікації, зроблені в групі, практично не потрапляють в стрічку учасників спільноти.

Групи і сторінки порівняння функцій

Індексація

Індексуванню піддаються обидва варіанти, але власникам сторінок надається можливість оптимізувати цей процес, застосовуючи спеціальні програми. У той час як для кращої індексації груп необхідно створювати контент-план і дотримуватися його, щоб подача нової інформації йшла регулярно.

Процес публікації

Ще одна відмінність полягає у можливості учасників залишати публікації. Коли користувач публікує щось в особистому акаунті або змінює свій статус, це відразу відображається в стрічці друзів. Групи і сторінки мають аналогічну можливість, але в другому випадку адміністратори наділені великими правами в справі регулювання активності передплатників.

Повідомлення

Велика перевага групи в тому, що з неї можна організовувати масові розсилки відразу всім користувачам. Але при цьому Фейсбук встановив обмеження на 5 000 одержувачів. Володарі сторінок для оповіщення передплатників можуть використовувати тільки стандартні повідомлення.

Таргетування

Для зручності передплатників запису в потоці можна зорієнтувати. Тоді користувачі у своїй стрічці будуть бачити тільки ту інформацію, яка для них корисна і зрозуміла. Наприклад, якщо серед учасників є англомовні представники, для них можна публікувати пости на їх рідній мові.

Сторінка або група у Фейсбук: особливості та порівняння функційРедагувати групу оголошень.

Використання додатків

Одне з відмінностей криється в можливості використовувати додатки. Останні можуть інтегруватися в сторінки, але не в групи. Додатки розширюють горизонт можливостей, які недоступні спільнот.

Приватність

Сторінка на Фейсбук для перегляду доступна кожному користувачеві, навіть якщо він не має реєстрації в соціальній мережі. Спільноти нерідко роблять закритими, а іноді і приватними.

Якщо група є закритою, то її буде видно в результатах пошуку, але, щоб виявитися в числі її учасників, людині потрібно відправити заявку на вступ, яку адміністратори схвалять або відхилять. Приватні спільноти не видаються в пошуку, потрапити в них можна тільки по посиланню, яку надсилає адміністратор.

Метрика

Власники сторінок можуть працювати з такою функцією, як Page Insights. З її допомогою можна багато чого дізнатися про інтереси користувачів. Наприклад, відстежувати, на які пости люди ставлять лайки, якими фотографіями цікавляться записи, які привертають їх увагу. Вся активність передплатників як на долоні, що дарує багато можливостей в процесі розкручування власної сторінки.

Що краще вибрати

Здійснювати вибір потрібно після того, як встановлена мета створення облікового запису в соціальній мережі. Так, наприклад, якщо потрібно підтримувати постійний зв’язок з передплатниками/клієнтами корисніше виявиться сторінка. На ній же зручніше розкручувати бренд, підвищувати впізнаваність компанії серед потенційної цільової аудиторії. Якщо ж завданням є забезпечити дискусії серед учасників – доречною буде група. Ці майданчики створені для різних цілей, тому визначити, що краще створити, можна тільки в індивідуальному порядку.

При цьому варто враховувати, що якщо раніше функціонал Фейсбуку допускав конвертацію групи в сторінку, то зараз це зробити не можна. Вирішивши після співтовариства створити сторінку, розкручувати її доведеться з нуля.

Моя довідка - Корисні поради