Соціальна мережа Фейсбук – що це таке, як користуватися

Facebook – соціальна мережа, одна з найпопулярніших у світі. 1,45 млрд людей відвідують майданчик щодня: знайомляться, спілкуються і ведуть бізнес. Незважаючи на популярність мережі, багато хто досі не знають, як і для чого реєструватися в ній.

Соціальна мережа Фейсбук  що це таке, як користуватисяЩоденна відвідуваність Facebook – 1,45 млрд осіб.

Що таке Facebook

Facebook – соціальна мережа і однойменна компанія Facebook Inc.), володіє нею. Користувачів Фейсбуку понад 400 млн, вхід на сайт можливий як з комп’ютера, так і через мобільний додаток, доступне на всіх операційних системах. У соцмережі користувачі спілкуються, діляться знаннями й досвідом, обмінюються новинами, фото, відео. Також Фейсбук – майданчик для просування і продажу товарів і послуг.

Історія заснування

Фейсбук починається з Академії Філіпс-Ексетер, приватної школи, куди вступив талановитий Марк Цукерберг. Марк працював з електронним довідником, в який заносили інформацію про всіх учнів Академії: імена, фото, телефони і навіть адреси. Довідник називався «The Photo Address Book», але школярі називали його простіше – «The Facebook». Вступивши в Гарвард, Цукерберг вирішив перетворити ідею: додати можливість спілкування між студентами.

4 лютого 2004 р. Марк разом з трьома друзями – Дастіном Московицом, Едуардо Саверином і Крісом Хьюзом – запустили перший прототип сучасного Фейсбуку. Сайт був доступний тільки для студентів Гарварду, з його допомогою молоді люди заводили нові знайомства. Пізніше реєстрацію відкрили для інших вищих навчальних закладів США і Канади.

Соціальна мережа Фейсбук  що це таке, як користуватисяЗасновник Facebook – Марк Цукерберг.

Тільки в 2006 р. доступ до соцмережі отримали всі користувачі інтернету з електронною поштою. Фейсбук адаптували з англійської на 68 інших мов. У червні 2008 р. з’явилася російська версія, і в цьому ж році кількість користувачів досягла 90 млн чоловік. Фейсбук став найбільшою соціальною мережею в світі.

Чим Фейсбук відрізняється від інших соціальних мереж

У деяких країнах є соцмережі-аналоги Фейсбуку, наприклад Орку в Бразилії і Микси в Японії. Відмінності Фейсбук від вітчизняних соцмереж – Вконтакте і Однокласників:

 1. На відміну від Однокласників, у Фейсбук не можна подивитися, хто відвідував вашу сторінку, і купити анонімний доступ для перегляду чужих профілів.
 2. Аудиторія. Цільова аудиторія Фейсбук – люди віком від 30 до 45 років, платоспроможні, з великих міст. Знайти потенційних покупців дорогих товарів тут простіше, ніж в інших соцмережах. Також у Фейсбуці найбільше акаунтів зірок, політиків та громадських діячів світового рівня.
 3. Контент. В Фейсбук діловий і розважальний контент публікують в рівнозначних частках, тому що соцмережа більше орієнтована на ділову аудиторію, бізнес.
Читайте також:
Фейсбук «Ласкаво просимо на офіційний сайт» - це!

Реєстрація в Facebook

Створити сторінку в Фейсбук можуть особи, які досягли 13 років. Щоб зареєструватися, зайдіть на стартову сторінку через будь-який пошуковик.

Ви побачите форму реєстрації з наступними полями:

 • ім’я;
 • прізвище;
 • номер мобільного телефону або електронну адресу;
 • пароль;
 • дата народження;
 • стать.

Соціальна мережа Фейсбук  що це таке, як користуватисяНа стартовій сторінці Facebook ви побачите форму реєстрації.

Заповніть поля та натисніть кнопку «Реєстрація», потім підтвердьте її по телефону або електронною поштою. Якщо виникли труднощі при реєстрації, зверніться в техпідтримку сервісу.

Різниця між особистим профілем, і групою сторінкою

Профіль – особиста сторінка людину. Там його фото, відео і пости, якими він ділиться з іншими.

Група – це спільнота, де користувачі спілкуються між собою тільки по заданій темі. Групи використовують як для особистих, так і для маркетингових цілей. Для бізнесу це хороший інструмент, щоб донести потрібну інформацію до цільової аудиторії. Плюс групи в тому, що доступ до неї можна обмежити.

Сторінки загальнодоступними, вони створюються компаніями або людьми, щоб розповісти про якійсь темі: товар, послузі, події або навіть про музичній групі. Сторінки частіше створюють для бізнес-цілей. Функціонал сторінок продуманий так, щоб компанії або люди могли швидко донести інформацію до великої кількості людей.

Основні можливості соціальної мережі

Розберемо основні поняття та функції соцмережі Фейсбук.

Кнопка «Подобається»- прояв схвалення до вподобаної запису. Наприклад, одній людині сподобався пост іншого.

Пост – публікація в соціальній мережі.

Стіна – простір всередині особистого профілю, де користувач розміщує пости, текстові, з фотографіями або відео. Також на стіні поміщають вподобане пости інших користувачів.

Стрічка новин – розділ профілю, де користувач бачить новини зі сторінок друзів або спільнот, на які він підписаний.

Читайте також:
Як просувати пост, публікацію в Instagram через Фейсбук

Один – користувач, доданий в список друзів за взаємною згодою.

В Фейсбук можна створити особисту сторінку і заповнити її інформацією про себе, фотографіями і відеозаписами, запрошувати друзів, обмінюватись з ними повідомленнями, розміщувати повідомлення на своїй і чужих стінах, створювати групи за інтересами. При цьому особиста сторінка доступна не всім. Користувач має право обмежити доступ до неї.

Інші можливості Фейсбук:

 • ділитися відео та фото;
 • робити репости вподобаних записів;
 • обговорювати цікаві теми;
 • ділитися думкою з великою аудиторією;
 • використовувати мобільну версію сайту;
 • транслювати відео в прямому ефірі;
 • брати участь в обговореннях з друзями та передплатниками.

Як слухати музику

В Фейсбук немає звичного розділу «Музика», але її слухають через окремі програми:

 • Spotify;
 • MySpace;
 • Music Deezer;
 • музика в месенджері;
 • Zvooq;
 • Soundcloud.

Як шукати і додавати друзів

Найпростіший спосіб знайти одного – використовувати загальний пошук по соцмережі.

 1. Ввести в рядок пошуку ім’я та прізвище і вибрати з випадаючого списку.
 2. Пошукати в розділі «Знайти друзів» по набору критеріїв – місту, школі, внз, стільниковому телефону.
 3. Додати в друзі хоча б одного знайомого і подивитися, чи немає потрібної людини в його списку друзів. Соцмережа запропонує список можливих спільних знайомих.

Фейсбук для бізнесу

Соціальна мережа Фейсбук  що це таке, як користуватисяBusiness Manager допомагає розвивати
свій бізнес всередині соціальної мережі.

Facebook підходить не тільки для спілкування, але і для бізнесу. Великі світові бренди активно займаються просуванням і продажем в соцмережі.

Аудиторія соцмережі воліє якісні і цікаві послуги, бізнес-послуги, преміум-товари. Краще не пропонувати дешеві неякісні товари і товари для підліткової аудиторії. Окремо заборонено рекламувати і продавати алкоголь, наркотики, зброю, порнографію – все, що заборонено законом.

Соцмережа пропонує наступні можливості для бізнесу:

 • залучати клієнтів і партнерів;
 • рекламувати свої товари/послуги;
 • безпосередньо спілкуватися з цільовою аудиторією;
 • розміщувати інформацію про компанію, її діяльність;
 • отримувати відгуки;
 • тестувати попит на нові продукти/послуги.
Читайте також:
Як поміняти мову на фейсбук на російську | Facebook переклад

Головний інструмент для управління рекламними ресурсами – Facebook Business Manager. Це спеціальний аккаунт для ведення бізнесу, власник якого управляє програмами, сторінками і рекламними акаунтами, завантажує каталоги продуктів, створює публікації, додає способи оплати. Одна з переваг – рівні доступу можна передавати як колегам і співробітникам, так і агенцій-партнерів.

Види реклами:

 1. Реклама в співтовариствах. Розміщення рекламних постів в групах партнерів на договірній основі. Така реклама не забезпечує високий охоплення внаслідок складного алгоритму розподілу посад у стрічках користувачів.
 2. Таргетована реклама. Офіційний інструмент Фейсбук, для якого потрібен рекламний аккаунт. Оголошення на сторінках користувача розміщуються з правої сторони на комп’ютері, у стрічці новин на комп’ютері і мобільних пристроях, в стрічці Instagram.
 3. Реклама в стрічці новин. Найефективніший формат. Плюс в тому, що до оголошення додають докладний опис товару/послуги та заклик до дії. Щоб користуватися рекламою в стрічці, потрібна бізнес-сторінка компанії.

Всі формати містять зображення та текстовий опис. Оголошення проходять модерацію, вона автоматична і займає всього кілька хвилин.

Оплачується реклама трьома способами:

 • через банківську картку;
 • через систему PayPal;
 • через QIWI-гаманець.

Чим гарний Фейсбук для бізнесу:

 1. Гнучке бюджетування. Відстежувати витрати і результати кампаній можна цілодобово, оперативно реагуючи на будь-які зміни.
 2. Глибока аналітика. Статистика дозволяє детально аналізувати всі дії аудиторії, своєчасно коригувати рекламні кампанії і робити виважені висновки щодо результатів.
 3. Можливість вести свій бізнес всередині соціальної мережі і залучати потенційних клієнтів на сайт, підвищуючи трафік.
 4. Велика база потенційних клієнтів. Річний приріст аудиторії вимірюється мільйонами, а кількість активних користувачів – мільярдами. Головне – правильно налаштувати рекламну кампанію.

Фейсбук – повноцінний інструмент для реклами, просування та продажу товарів і послуг. З його допомогою компанії створюють потрібний імідж, спілкуються з аудиторією і організовують збут.

Моя довідка - Корисні поради