Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM-мітки Facebook

Скорочення посилань для Фейсбуку — яка дія, спрямована на зменшення розміру URL до 15-20 символів (у тому числі з урахуванням https). Зменшення розміру можливо за допомогою спеціальних сервісів, про які поговоримо у статті. Окрему увагу приділимо UTM мітках для Facebook — що це, для чого робити, і як правильно поставити.Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM мітки Facebook

Де скоротити посилання для Фейсбуку

Сокращатель URL працює за простим принципом. Після завантаження лінка в звичайному розмірі сервіс переробляє інформацію, зберігає її в базі даних і видає ключ. Після скорочення посилання виступає в якості адреси для Фейсбуку. Після натискання на нього користувач направляється на початковий URL.

Щоб скоротити посилання для Фейсбуку, можна використовувати один з численних онлайн-сервісів. Виділимо кілька популярних варіантів:

 1. Bit.ly — вона з найбільш великих платформ, призначених для скорочення розміру URL. Система вміє обрізати посилання без реєстрації, має статистику, зручний і зрозумілий інтерфейс. При бажанні можна зв’язатися зі службою підтримки, яка працює в цілодобовому режимі (24/7). У користувачів є безкоштовний доступ до основних функцій, є можливість налаштування корпоративного плану. Передбачений платний варіант скорочення з розширеними можливостями.
 2. VK.cc — простий і зручний сайт для скорочення посилань від сервісу ВКонтакте, який доступний тільки зареєстрованим користувачам соцмережі. Після створення посилання її можна використовувати і на інших сервісах, у тому числі для Фейсбуку.

Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM мітки Facebook

 1. Tiny URL — вважається одним з найбільш «старих» і надійних сервісів для скорочення посилань, який працює більше 15 років. Мінус — відсутність русифікації і статистики, але це заміщається точністю роботи. До плюсів відноситься можливість скорочення без реєстрації, наявність кастомізації URL, експлуатація допомогою додавання спеціальної кнопки на панель швидкого доступу і відсутність оплати.
 2. IS.gt — простий і зрозумілий сокращатель посилань для Фейсбуку та інших сервісів. Плюси — відсутність оплати за послуги, можливість роботи без реєстрації і швидке перетворення посилання. Сайт для скорочення максимально надійний, дозволяє візуалізувати статистику і має корисний FAQ з відповідями на найбільш важливі питання. Мінус тільки в відсутність російської мови.
 3. Click.ru — надійний сайт для скорочення посилань з відмінною репутацією і позитивними відгуками клієнтів. Крім обрізки посилань, він може створювати коди QR для смартфонів. Додаткові плюси — простота і зручність.
Читайте також:
Як видалити Фейсбук з телефону - покрокова інструкція

Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM мітки FacebookІснують і інші сервіси, що дозволяють скоротити посилання для Фейсбуку, приміром, U. to. Людина може сам вибирає, який варіант підходить найбільше.

Що таке UTM мітки для Facebook, і як їх зробити

Мітки UTM для Фейсбуку — змінна складова, яка представляє собою спеціальний код, що входить в структуру URL. Її призначення полягає в зборі даних про джерела переходу з докладною розшифровкою по ряду показників:

 • джерело і тип трафіку;
 • дані по різним компаніям і т. д.

Іншими словами, UTM мітки для Facebook — один з елементів реклами, що дозволяє підвищити ефективність роботи. Існує два типи міток — необхідні та додаткові. Перші обов’язково повинні бути в коді, а другі можна додавати за бажанням. По конструкції UTM-мітка для Фейсбуку являє собою два елемента — ключ = значення. Останній елемент присвоюється будь-який, але з урахуванням певних правил.

Вище ми відзначали, що скорочення посилань для ФБ здійснюється за допомогою спеціальних сервісів. У випадку з мітками можливо кілька шляхів.

Самостійно

Досвідчені користувачі Фейсбук можуть написати код самі з урахуванням декількох нюансів. Виділимо основні:

 • перед знаками ставиться знак питання;
 • між параметрами встановлюється &;
 • ключ параметру і значення пов’язані «одно».

Допускається застосування тільки одного знака питання і створення ідентичного регістра в значеннях параметрів. Виключені пропуски і помилки. В іншому випадку аналітика Фейсбуку не спрацює, чи буде відображати неправильні дані.

Рекламний кабінет Фейсбуку

Більш простий шлях — скористатися рекламним кабінетом Fb. На останньому етапі необхідно внести дані в полі Створити параметр URL. Зокрема, потрібно заповнити такі дані:

 • посилання ресурсу;
 • джерело кампанії (трафіку);
 • платформу кампанії (поштова скринька, банер і т. д.);
 • назва кампанії;
 • контент;
 • додати параметр.
Читайте також:
Кошти Facebook для взаємодії інвалідів з соціальною мережею

Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM мітки FacebookВнизу вікна можна знайти рядок, яка при заповненні видає URL з потрібними метами. Інформацію дозволено міняти, попередньо перевіряючи її правильність. Всі операції трохи важче, ніж скорочення посилань для Фейсбуку, але при бажанні можна швидко розібратися з усіма питаннями. Після закінчення роботи треба тиснути на кнопку Застосувати.

Спеціальні сервіси

Ще один варіант — використовувати генератор UTM міток Facebook. Як і у випадку з скороченням посилань, тут використовуються спеціальні сайти. У них потрібно заповнювати значення для певних параметрів, після чого система створює URL. Виділимо кілька сайтів:

 1. Myutm.ru — генератор посилань для Фейсбуку та інших платформ. Передбачено кілька полів, є можливість завдання анкора. Можна виконати скорочення URL. На сторінці передбачені підказки по кожному з параметрів, що дозволяє безпомилково виконати необхідну роботу для Фейсбуку.
 2. Prodalet.ru — ще одна потужна платформа для генерації посилань. По мірі внесення інформації система надає корисні підказки, які прискорюють процес. Умовно дані поділяються на обов’язкові і додаткові. Виготовлені URL можна зберегти, а в подальшому використовувати для роботи.
 3. Partnerkin.com — зручна і надійна платформа для створення URL-міток. Тут передбачено кілька полів, після заповнення яких можна натиснути на посилання генерації і отримати результат. У тому числі сервіс робить скорочення URL і видає інформацію в окремому вікні.

Зазначених сервісів достатньо, щоб згенерувати корисну мітку, а іноді і зробити скорочення посилання.

Як поставити мітку UTM в Facebook

Після генерації «коду» його необхідно додати в рекламу. Питання в тому, як поставити UTM мітки в Facebook, щоб вони спрацювали. Для цього виконайте такі кроки:

 • у ADSManager зайдіть в секцію друку оголошення;
 • після внесення даних у поля перейдіть до нижньої секції вікна (Параметри URL);
 • копіюйте частина посилання, яка йде після знака питання (сам символ не копіюйте);
 • встановіть в поле Параметри URL зроблені позначки.
Читайте також:
Як налаштувати інструменти перекладу публікацій на Facebook

Надалі можна редагувати дані і видалити мітки. Для цього:

 • перейдіть в ADSManager в розділ Реклама;
 • виберіть оголошення увійдіть і Редагування;
 • у бічній панелі внесіть необхідні зміни, наприклад, прибрати мітку оголошення Фейсбуку або поміняти її іншими даними (графа для вказівки даних відображається внизу вікна).

Скорочення посилань для Фейсбуку | UTM мітки FacebookЯк тільки робота виконана, запустіть правки в роботу шляхом натискання Опублікувати або зберегти їх на майбутнє шляхом натискання кнопки Закрити.

Після присвоєння динамічного параметра назви оголошення або кампанії поміняти значення не вийде навіть після редагування. Щоб змінити дані, доведеться створювати нову рекламу з необхідним параметром.

Підсумки

Знаючи, як зробити скорочення посилань для Фейсбуку і створити UTM-мітки, можна оптимізувати рекламну кампанію в соцмережі і отримати кращі результати на виході.

Моя довідка - Корисні поради