Що значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендує

Користувачі соцмережі Fb часто запитують, що означає рекомендований один в Фейсбук, і за яким принципом система відбирає доступні варіанти. Тут все просто. Завдання програми — допомогти учаснику швидше знайти товаришів і знайомих, заощадивши таким способом час на вивчення чужих профілів. Питання в тому, як вибираються рекомендовані товариші, і в чому особливості цього процесу з позиції конфіденційності. Чи означає це, що Фейсбук використовує особисті дані для аналізу? Ці моменти викликають бурхливе обговорення в Мережі, тому вимагаю розгляду.Що значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендує

Що це

Для початку розберемося, що означає новий рекомендований один в Фейсбук. Користувач, якого пропонує соцмережа для додавання в особливу категорію після проведення аналізу. Перелік створюється з урахуванням багатьох факторів, після чого приймається рішення — чи може знати господар сторінки тієї чи іншої людини. З одного боку, це зручно і допомагає швидко знайти нових товаришів. З іншого боку, виникають запитання, за яким принципом Фейсбук рекомендує товаришів. Зокрема, питання стосується застосування конфіденційних відомостей.

Відразу відзначимо, що прибрати цей список не вийде. Завдання Facebook в тому, щоб розширити коло спілкування клієнтів і тим самим утримати їх у соціальній мережі. Якщо пропозиції не цікаві, можна просто не звертати на них уваги. Але краще використовувати опцію Фейсбук для своїх цілей, адже надання такої інформації — можливість побачити рекомендованого товариша і почати з ним спілкування. Це означає, що вдається заощадити дорогоцінний час і не шукати цікавить людину.Що значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендує

Важливо розуміти, що рекомендованого друга визначає не Фейсбук, а спеціальна програма, яка працює в межах соцмережі. Її алгоритм ретельно ховається, але деякі нюанси розкриваються. Це означає, користувачеві може зрозуміти принципи її роботи і навіть підвищити свої шанси знайти того чи іншої людини.

Читайте також:
Як завантажувати фотографії в альбоми на Facebook – додавання та редагування

Як працює Фейсбук в питанні визначення рекомендованих друзів

Вище ми розібралися, що означає розглянутий термін, і для чого передбачена функція. Ще одне питання — як користувачі додаються рекомендовані друзі Фейсбук, який принцип цього процесу.

Система використовує наступні дані:

  1. Вивчається перелік наявних друзів, а після цього розглядаються вже їхні друзі. Це означає, що система вишукує можливі зв’язки між декількома людьми. Приміром, якщо Валя знає Сашка, а Саша щільно спілкується з Миколою, цілком можливо, що і Валентина знає Колю. Значить, чим більше спільних знайомих має людина, тим вище ймовірність потрапити в список рекомендованих друзів.
  2. Аналізуються дані користувачів. Спеціальна програма Фейсбук уважно вивчає відомості про клієнтів з позиції місця проживання, обліки, працевлаштування і т. д. Тут також вишукуються збігу. Наприклад, якщо дві особи працюють на одному підприємстві, означає, що з великою ймовірністю вони знають один одного. Аналогічний підхід діє і для інших критеріїв, наприклад, місця проживання, відпочинку та інших місць.
  3. Перевіряється підписка на певні спільноти або групи. Це означає, що Фейсбук вивчає інтереси користувачів та їх знаходження в якомусь одному паблике. Робиться висновок про те, що люди можуть бути знайомі. При цьому людина потрапляє в категорію рекомендований один.
  4. Вивчаються зв’язки між людьми в інших соціальних мережах. Фейсбук володіє Instagram, тому цілком логічно, що він може використовувати інформацію з «Инсты» для визначення рекомендованих товаришів. Що стосується отримання даних від конкурентів, тут інформація під питанням.
  5. Аналізуються контакти користувача. Якщо чоловік завантажив контакти з телефону, Фейсбук виділяє рекомендованих друзів з урахуванням інформації з телефонної книги. Якщо номер є в телефоні людини, значить, користувач знає, а система активно пропонує його в соцмережі.
Читайте також:
Опис фейсбук сторінки і групи - як зробити ?

Отже, програма проводить складну роботу по визначенню людей, які можуть бути знайомі. При цьому основним фактором в аналізі залишаються зв’язку між друзями. Чим більше спільних знайомих у людей, тим вище ймовірність, що людина з’явиться в спеціальному списку.

Питання конфіденційності

Мало хто знає, але Фейсбук обробляє дані, пов’язані з кредитними картками при здійсненні платіжних транзакцій. Цей факт особливо не подобається користувачам, які висловлюють свої претензії адміністрації Facebook. Невдоволення стосується й опрацювання іншої конфіденційної інформації, наприклад, мобільного телефону, який може потрапити в чужі руки.Що значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендує

Щоб уникнути «витоку», потрібно мінімізувати кількість використаних у профілі даних. Це означає, що можна обмежитися ПІБ і датою народження. Але така скритність ускладнює роботу алгоритму, яким важче підібрати рекомендованого одного. Це означає, що список частіше будуть потрапляти сторонні особи, які вам не знайомі. Але це не велика біда, якщо не звертати на нього уваги.

Як побачити рекомендованих друзів?

Цікавить перелік час від часу з’являється з правого боку або внизу при роботі в Фейсбук. При бажанні його можна викликати самостійно. Для цього зайдіть на свою сторінку в Fb під особистими даними, клікніть на значок друзі в самому верху і виберіть розділ Знайти друзів. Відразу після цього система видасть список запитів на додавання, а нижче йдуть особи під назвою Ви можете їх знати. Після вивчення профілю можна прийняти рішення — включати людини в перелік товаришів чи ні.Що значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендуєЩо значить рекомендований один Фейсбук | Як Facebook рекомендує

Підсумки

Знаючи, що означає рекомендований друг, і як його знайти, можна розширити «географію» свого спілкування і відшукати людей, з якими давно хотіли поспілкуватися. При цьому ламати голову над питанням, як система підбирає рекомендованих користувачів, немає сенсу. Якщо вас сильно турбує питання конфіденційності, можна звести до мінімуму кількість інформації в профілі або взагалі піти з соцмережі.

Читайте також:
Побачити свій профіль у Фейсбуці в якості відвідувача

Моя довідка - Корисні поради