Розміри шапки та обкладинки в Фейсбуці для особистого профілю

Перший погляд відвідувача сторінки в Facebook падає на шапку профілю, тому від неї багато в чому залежить розкрутка облікового запису. Проте вибрати гарну фотографію недостатньо. Потрібно враховувати розмір картинки, оскільки маленька розтягнеться і стане розмитою, занадто велика втратить якість при автоматичному стисненні, а непропорційна може бути обрізана в невдалому місці. Щоб цього не сталося, треба заздалегідь з’ясувати розмір обкладинки для “Фейсбуку” і підготувати зображення за даними параметрами.

Розміри шапки та обкладинки в Фейсбуці для особистого профілюРозмір обкладинки для фейсбуку.

Правила створення привабливої обкладинки для Facebook

Головна ілюстрація – візитна картка сторінки. У власника аккаунта є кілька секунд, щоб зацікавити користувача, тому картинка повинна бути яскравою і грамотно оформленої.

Дотримання таких правил допоможе створити привабливу шапку профілю:

 1. У дизайні потрібно використовувати тільки якісні зображення. Якщо не виходить зробити професійну фотографію самостійно, відповідні знімки можна знайти на стоках.
 2. Бажано підбирати нешаблонные картинки, так як одноманітний кліп-арт давно набрид.
 3. Сюжет ілюстрації повинен бути зрозумілим, щоб користувач міг з першого погляду здогадатися, чим займається компанія. Правило поширюється і на особисті акаунти: фотографія, що характеризує людину, дозволить швидше знайти однодумців.
 4. Треба дотримуватися фірмового стилю. Сторінка, оформлена за брендбуком, виглядає більш гармонійно і цілісно.
 5. У бізнес-акаунтах ключовий елемент зображення необхідно розташовувати праворуч, щоб він не зливався з основною фотографією групи. Шаблон особистого профілю виглядає інакше: аватар користувача частково перекриває обкладинку. Цю особливість можна обіграти в дизайні.
 6. Не варто зловживати текстом. Акцент повинен бути зроблений на фотографії, а до неї доречно додати короткий слоган або умови акції. При оформленні бізнес-акаунтів краще використовувати фірмові шрифти, а для особистих сторінок знайти креативні гарнітури. Це додасть обкладинці стильний вигляд.
 7. Дизайн можна змінювати. Наприклад, це робиться з нагоди свята або для повідомлення про знижки, новинки. Це відмінний спосіб нагадати про себе постійним передплатникам і залучити нових.
 8. На обкладинці бізнес-сторінки бажано додати опис. Така корисна опція дозволяє розповісти про компанію та її послуги.
 9. Якщо хочеться чогось незвичайного, можна поекспериментувати. Наприклад, цікавий формат слайд-шоу або видеообложки. Обидві опції нові і поки доступні тільки комерційним сторінок, тому виглядають оригінально і привертають увагу користувачів.
 10. Ілюстрації треба робити так, щоб вони однаково добре виглядали на смартфонах, планшетах, комп’ютерах і навіть смарт-телевізорах. Домогтися цього нескладно: треба лише дотримуватися формати, рекомендовані “Фейсбуком”.
Читайте також:
Бізнес-менеджер Фейсбук - навіщо потрібен, як ним користуватися, інструкція

Розміри шапки та обкладинки в Фейсбуці для особистого профілюСтворення обкладинки на фейсбук.

Розміри обкладинок

Для виходу в інтернет існує багато пристроїв, екрани яких мають різні діагоналі. Однак у Facebook є всього 2 варіанти відображення шапки профілю:

 • 820х312 px – при перегляді з комп’ютерів;
 • 640х360 px – на мобільних пристроях.

Пропорції не збігаються, тому для публікації рекомендується зробити одне зображення у форматі 820х360 px. Ресайзер в обох випадках використовує повну ширину, але в десктопної версії зріже тонкі смужки зверху і знизу.

При виготовленні макета також потрібно враховувати наступне:

 1. Мінімальний розмір фотографії, придатної для обкладинки, становить 400х150 px. Таке зображення вдасться розтягнути без погіршення якості.
 2. Файли до 100 Кб завантажуються швидше.
 3. Найкращі формати для ілюстрації – PNG і JPG в стандарті sRGB. Вони менше страждають від стиснення і мають кольорів, адаптовану під більшість цифрових пристроїв.

Розміри шапки та обкладинки в Фейсбуці для особистого профілюРозміри обкладинок фейсбук.

Бізнес-сторінка

У обкладинок комерційних акаунтів стандартний розмір. Але довідковий центр “Фейсбуку” радить збільшити його до 828х475 px. Це необхідно для коректного відображення на смартфонах.

Справа в тому, що біля екранів мобільних пристроїв різні величина і співвідношення сторін. Якщо картинка виявиться менше, ресайзер, підганяючи шаблон під потрібні габарити, заповнить вільні ділянки сірим фоном.

Обкладинка заходів

Подія анонсується з метою залучити якомога більше людей. Тому ілюстрація повинна бути не тільки цікавою, але й великою. Рекомендований розмір шапки – 1920х1080 px. При цьому “Фейсбук” попереджає, що центр картинки, що не відповідає зазначеним пропорціям, буде усунутий.

У мобільній версії заголовне фото заходи відображається у форматі 560х208 px. Співвідношення сторін залишається колишнім, тому невдалого кадрування можна не побоюватися.

Мінімальний розмір файла, який можна використовувати в якості шапки заходи, – 470х174 px.

Читайте також:
Як обмежити іншому користувачеві доступ до моїй сторінці на Facebook

Розміри шапки та обкладинки в Фейсбуці для особистого профілюОбкладинка заходів.

Відео обкладинка

У 2017 р. в “Фейсбуці” з’явилася можливість встановлювати на обкладинку не тільки картинки, але і відео. Оптимальне дозвіл кадру становить 820х312 px. Можна і більше, але з дотриманням пропорцій, тобто 1280х487 px, 1920х731 px.

Тривалість ролика – від 20 до 90 секунд. Міні-фільм зациклюється, що важливо враховувати при складанні сюжету. Крім того, відео запускається відразу, як тільки відвідувач відкриє сторінку, тому основні моменти краще показати на початку.

За замовчуванням, звук відсутній. Користувач може його включити, але ролик бажано відразу робити так, щоб зміст був зрозумілий без слів.

Як зробити обкладинку для “Фейсбук”

Існує 3 способу створити шапку профілю:

 • за допомогою самої соцмережі;
 • за допомогою онлайн-сервісів;
 • в графічному редакторі.

Перший варіант самий простий: потрібно завантажити в соцмережу вподобану фотографію і вибрати фрагмент, який залишиться після обрізки. Ні написів, ні логотипу на такій обкладинці не буде, однак головний недолік полягає в іншому: алгоритм стиснення “Фейсбуку” відчутно знижує рівень якості, в результаті чого кольору тьмяніють, зникає різкість, з’являється цифровий шум.

Онлайн-сервіси на кшталт canva com – це конструктори, в яких можна створювати ілюстрації для соцмереж, користуючись заготовками. Щоб зробити обкладинку для “Фейсбуку”, треба вибрати шаблон і відредагувати його: наприклад, завантажити фотографію, додати логотип, поміняти текст.

З графічних редакторів самим зручним в роботі з растровими зображеннями є фотошоп. В ньому можна створити дизайн будь-якої складності, хоча для цього потрібні відповідні навички.

Як встановити обкладинку

Завантажити готову фотографію обкладинки можна як з комп’ютера, так і з телефону. Послідовність дій в обох випадках однакова. Спочатку треба зайти на головну сторінку і знайти місце шапки профілю. У “Фейсбуці” воно позначене темно-сірим прямокутником, в лівому верхньому кутку якого є напис “Додати фото обкладинки”.

Читайте також:
Огляд Facebook Device | Куди ввести код для телевізора

Якщо кликнути по ній, з’явиться випадаючий список. Для особистих акаунтів треба вибрати пункт “Завантажити фото”, а для груп можливі додаткові варіанти: “Створити слайд-шоу” і “Завантажити відео”. Після цього залишається лише знайти на пристрої потрібні файли і підтвердити їх установку.

Моя довідка - Корисні поради