Просування в facebook самостійно і без грошей

Більшість пабликов в фейсбук створюються з метою зібрати велику аудиторію і заробити на цьому. На початковому етапі, маючи обмежений бюджет, буває складно розкрутитися, потрібно знати основні прийоми безкоштовного просування та особливості платформи………Просування в facebook самостійно і без грошей

Підготовка до розкручування

Перед тим як розкрутити фейсбук акаунт самостійно, потрібно вивчити аналогічні сторінки і групи і сформулювати чіткий план подальших дій на основі наступної інформації:

 1. Як оформлені сторінки найближчих конкурентів.
 2. Який контент публікують за аналогічними та суміжних тем, в який час.
 3. Які публікації викликають найбільший відгук у користувачів.

 

Все це може серйозно відрізнятися в залежності від специфіки співтовариства. Тому, починаючи роботу, слід взяти до уваги досвід колег і використовувати його собі на благо.Просування в facebook самостійно і без грошей

Варто відразу обмовитися, що для розкрутки в комерційних цілях особисті профілі не підходять. По-перше, таке використання заборонено правилами платформи, а по-друге, вони мають набагато менше інструментів оформлення і налаштування.

Просування в facebook самостійно і без грошей

???

Професійне Оформлення

Зайшовши вперше на сторінку або на групу, користувач повинен відразу зрозуміти, про що тут йдеться. В плані оформлення сторінки мають більш багатий функціонал. Однак якщо метою є живе різнобічне спілкування – більше підійде група.

На що потрібно звернути увагу:

1. Назва – правильно підібрана назва полегшить пошук для клієнтів і розповість про себе. Просування в facebook самостійно і без грошей

2. Аватар – це обличчя компанії, він здатний коротко і інформативно розповісти про вас в невеликій картинці. Не варто перевантажувати його дрібними деталями, розмір зображення 170х170 пікселів для комп’ютерів і 128х128 для мобільних пристроїв, але можна використовувати і більший розмір по кліку на фото профілю можливий розгорнутий перегляд.

3. Обкладинка – можна сказати, що це безкоштовний рекламний банер, що займає велику площу. Рекомендується використовувати файл .png 815х315 пікселів до 100 кілобайт. Так обкладинка буде швидше завантажуватися. Не варто нехтувати якістю зображення. Для груп можна додавати тільки фото, а сторінки можуть розміщувати і відео. Потрібен ролик у форматі mp4 820х462 pix, тривалість від 20 до 90 секунд. Як фото, так і відео обкладинки можна використовувати для розповіді про компанії, реклами нових продуктів, привітань. Обкладинку можна міняти регулярно у відповідності з сезоном, галузевими та загальними святами, новинами компанії.Просування в facebook самостійно і без грошей

Після завантаження фото або відео, ви можете додати опис. Для цього потрібно клікнути по обкладинці, потім натиснути «Додати опис» праворуч. Тут зазначають місце, додають посилання і короткий текст.

4. Ім’я – потрібно придумати коротке ім’я, співзвучне назві. Воно пишеться латинськими літерами і вказується замість цифр ID в адресі після значка @. Зайшовши на сторінку, потрібно клікнути «Створіть ім’я користувача» відразу під аватаром ліворуч.

5. Інформація для сторінок фейсбук доступна велика кількість інформаційних полів, їх потрібно використовувати по максимуму. Над обкладинкою є кнопка «Налаштування», у цьому меню потрібно вибрати «Інформація сторінки» у лівому стовпці, після чого заповнити контакти, адресу сайту, категорію, години роботи та багато іншого. У групі можна додати короткий опис та місце розташування, доступні поля в правій частині екрана.

Зайшовши на сторінку, у стовпці зліва (відразу під аватаром) є розділи: фото, відео, відгуки, послуги. Їх теж не можна залишати порожніми. Це відмінний шанс розповісти про себе якомога більше. Добре, якщо відгуки залишать реальні клієнти, попросіть їх про таку послугу.

6. Кнопки кнопки закликів до дії бувають дуже ефективні. Натиснувши на кнопку, можна вибрати, яку дію вона буде виконувати: залишити заявку, зателефонувати, перейти на сайт або в магазин. Під час редагування доступна статистика по кліках, її не варто недооцінювати. Якщо кліків і переходів занадто мало, потрібно змінити призов на інше дію, можливо, вона більше підійде для цієї сторінки.

Читайте також:
Служба підтримки Facebook: як можна зв'язатися

7. Instagram – в наш час не можна не мати профіль інсте, це інший вид контенту і додаткові користувачі. Як прив’язати: над обкладинкою сторінки меню «Налаштування» — «Instagram» — «Створити акаунт». У самому инстаграме можна розміщувати невеликі описи до великих текстових статтях з посиланням і запрошенням прочитати детальніше на фейсбук.

8. Шаблон – від того, який вибраний шаблон, залежить набір доступних вкладок. Змінити шаблон можна в будь-який момент, через меню «Настройки» — «Шаблони і вкладки». Перед тим, як застосувати новий, потрібно натиснути «Редагувати», потім перегорнути до потрібного та натиснути «Показати подробиці». Тут попередньо відображаються вкладки, якщо їх набір влаштовує, натиснути «Застосувати». Просування в facebook самостійно і без грошей

9. Група – на сторінці не дуже зручно вести дискусії, а група має обмежений функціонал для просування. Отже, як розкрутити свою групу в фейсбук самостійно – прив’язати її до своєї сторінки. Обидва аккаунта будуть доповнювати один одного і забезпечать взаємне поповнення новим трафіком. На сторінці в стовпці зліва натиснути вкладку «Групи», після чого, слідуючи вказівкам підказок, створити нову або прив’язати існуючу групу.

Наповнення

Оформивши зовнішній вигляд сторінки, можна переходити до створення публікацій. Для грамотного управління необхідний контент-план. У нього необхідно внести теми, які будуть розглядатися у визначені дні та час публікацій. На цьому етапі знадобляться дані, отримані під час вивчення конкурентів.

Незалежно від тематики, краще публікувати не більше 20% рекламних продають постів. Люди швидко втрачають інтерес до ресурсу, який постійно пропонує щось купити і не несе ніякої корисної інформації.

Паблики, які точно знають, як просувати фейсбук самостійно, регулярно використовують наступні прийоми:

 • Стабільний інтерес викликають новини галузі та цікаві історичні довідки. Не варто перевантажувати загальний потік інформацією тільки про себе, це швидко набридне.
 • Добре сприймається розважальний контент без особливого смислового навантаження: жарти, смішні фото і відео, комікси. Просування в facebook самостійно і без грошей
 • Відверто комерційні пости краще супроводжувати інформацією про акції і знижки. Агресивний маркетинг відлякує клієнтів: паблік, який регулярно пропонує отримати вигоду, має всі шанси надовго закріпитися в числі підписок.
 • Разом з тим, якщо компанія займається продажем товарів, заповнити магазин потрібно детально, з якісними фото і зрозумілим описом. Люди повинні мати можливість ознайомитися з товаром і зробити власний вибір.
 • Користувачі воліють просте спілкування, обговорення близьких їм тим. Запитання про особисте думці, заданий в кінці посту збільшує кількість коментарів і реакцій в кілька разів.
 • Гарне розташування аудиторії викликають привітання або прості побажання (цікавих вихідних, гарних свят).
 • Занадто часті пости можуть викликати роздратування і наступні відписки, безперервний потік інформації виправданий лише для новинних ресурсів.
 • Додавання одного-двох хештегов в кінці посту може бути корисним. Пошук на фейсбуці працює більш точно хештегам. Можна вказувати унікальний хештег в кінці своїх публікацій з однієї серії: #идеидляремонта або #маркетинг. Натиснувши на нього, відкриються всі інші матеріали по цьому ключу.
 • Всі зображення, що публікуються в співтоваристві, повинні бути якісними. Відмінно працюють ватермарки з назвою бренду, сторінки або групи: якщо картинка піде в народ, обізнаність тільки підвищиться.
 • Найбільш вдалі матеріали, які отримали відгук і схвалення, слід закріпити, щоб вони демонструвалися в першу чергу. Натиснути стрілку в правому верхньому куті публікації, потім вибрати «Прикріпити вгорі сторінки».
 • Думка людей потрібно враховувати у всьому: відслідковувати коментарі і відповідати на них, регулярно проводити опитування.Просування в facebook самостійно і без грошей

Залучення аудиторії

Аккаунт оформлений і вже заповнений контентом – саме час починати залучати трафік. Нові передплатники не з’являться з нізвідки, перед тим, як розкрутити фейсбук самостійно безкоштовно, доведеться потрудитися.

1. Запрошення – найпростіший спосіб, що не вимагає витрат, це запросити всіх своїх друзів з особистого профілю на нову сторінку або групу. Безладна надсилання запрошень всім підряд не вітається, це може бути розцінено як спам. Також негативно впливає відмову користувачів від запрошення. Тому масові розсилки можуть тільки нашкодити починаючому аккаунту. Адресатів вибирають за інтересами. Це повинні бути реальні люди, на фейки не варто витрачати час.

Читайте також:
Як обмежити перегляд публікацій на Facebook для інших користувачів

Якщо сторінка має до 100000 позначок «Подобається», можна запрошувати людей поставити такі позначки. Після появи перших реакцій на публікацію необхідно переглянути всіх користувачів, які взаємодіяли з нею:

1) Зайти у розділ «Публікації».

2) Натиснути «Реакції», тут будуть перераховані всі, хто реагував.

3) Якщо людина ще не ставив «Лайк» сторінці, поруч з ім’ям буде доступна кнопка «Запросити».

Такий спосіб запрошень ні до чого не зобов’язує, якщо вже сподобалася публікація, сторінка також має шанси. Після досягнення 100000 шанувальників, можна буде запрошувати вже в друзі.

Можна організувати розсилку із запрошеннями відвідати сторінку і підписатися (або вступити в групу) для списку контактів електронної пошти. Лист повинен містити коротку інформацію про тематику пабліка, можна внести превью нових тем і обов’язково додати посилання для переходу і на початку, і в кінці тексту.

Для деяких сторінок є автоматичні функції запрошення всіх контактів з електронки або всіх друзів (можна перевірити їх наявність, натиснувши «три Крапки» під обкладинкою). Однак самостійне складання тексту запрошення та відбір кандидатів значно підвищують шанси на успіх.

2. Зворотній зв’язок – найкращий спосіб продемонструвати свою небайдужість до кожного нового відвідувача. Якщо активна кнопка «Повідомлення», користувач має можливість написати особисте послання, важливо відповісти на нього максимально швидко. Це дозволить і висловити повагу, і отримати оцінку «Дуже активно відповідає». Для цього є швидкі відповіді:Просування в facebook самостійно і без грошей

 1. Зайти в «Налаштування», вибрати розділ «Обмін повідомленнями».
 2. Тут можна вибрати «Пропонувати користувачам відправляти повідомлення», тоді буде автоматично відкриватися вікно листування.
 3. Наступний пункт меню – «Помічник по відповідях», тут можна додати стандартну відповідь, який буде відправлено відразу ж на кожне вхідне повідомлення. Наприклад: «Спасибі за звернення, ми відповімо вам сьогодні до кінця дня».

Якщо одночасно ведеться кілька акаунтів в різних соц. мережах, чат jivosite – відмінний помічник, який дозволить стежити за листуванням і відповідати моментально. Просування в facebook самостійно і без грошей

3. Інші соц. мережі – якщо, приміром, запис VK більш успішний, він може стати одним із способів, як просувати сторінку в фейсбук самостійно і без зайвих вкладень. Скрізь, де це можливо, необхідно вказувати всі свої додаткові контакти. Ніхто не забороняє зробити пости, які запрошують в групу або на сторінку фейсбук, з описом майбутніх статей та тем для обговорення.Просування в facebook самостійно і без грошей

4. Дані в особистому профілі — вказавши сторінку або групу в якості місця роботи, необхідно зробити цю інформацію доступною всім в налаштуваннях приватності. Про те ж варто попросити і інших співробітників.

5. Регулярні розсилки — запросивши людей раз, не варто цим обмежуватися. Для цього знадобиться база користувачів, що цікавляться темою пабліка (збирають в групах, на тематичних форумах). Добре працюють листи з анонсами публікацій і розіграшів, запрошення взяти участь в опитуванні.

6. Допомога колег – інші спільноти із суміжною тематикою охоче підуть назустріч. Суть співпраці проста: паблік з приблизно рівним числом передплатників розміщує у себе рекомендаційний пост про вас, а ви, в свою чергу, публікуєте у себе їх гостьовий пост. Це один з найбільш поширених способів, як розкрутити фейсбук самостійно безкоштовно. Наприклад, якщо група присвячена питанням виховання дітей, магазин іграшок або дитячого одягу – ідеальний партнер в такому питанні.

7. Згадка інших людей – маленька хитрість, що дозволяє розповісти про себе. Якщо в пост вставити ім’я користувача після значка @ (наприклад, подякувати клієнта за теплий відгук), цей пост з’явиться в його стрічці новин, і може бути опублікований в особистому профілі. Якщо є спільні фото з покупцями або учасниками групи, його обов’язково потрібно опублікувати, зазначивши всіх людей. Просування в facebook самостійно і без грошей

Читайте також:
Як у Фейсбук скопіювати посилання на пост, публікацію

8. Активність у соц. мережі – вступати в близькі спільноти, залишайте коментарі, давайте грамотні поради в коментарях. Це не повинні бути стандартні відписки на кшталт: «підпишіться на мене». Люди повинні зацікавитися і зрозуміти, що підписка буде дійсно корисна.

9. Оффлайн-канали – це можуть бути буклети, візитки, участь в радіопередачах, нанесення контактів на сувенірну продукцію. Просування в facebook самостійно і без грошей Просування в facebook самостійно і без грошей

Алгоритм FB

Публікацію повинні побачити якомога більше користувачів. Для цього потрібно знати, як працює ранжування, і чому одні посади отримують більше переглядів, ніж інші:

1. Більш важливими вважаються пости, які викликають більше взаємодій:

 • шерінг (поділитися публікацією, зробити репост);
 • коментарі;
 • реакції.

2. З більшою ймовірністю публікацію побачать люди, які мають близькі до теми інтереси. Як цього досягти:

 • відслідковувати статистику своїх публікацій (що цікаво людям);
 • враховувати, про що пишуть конкуренти.

3. Популярні новини. Те, про що говорять всі, цікаво користувачам. Фейсбук буде показувати публікації з трендовим контентом. Тут варто лише остерігатися неперевірених фактів, легко стати ненадійним джерелом, але важко відновити репутацію.

Нова політика фейсбук спрямована на демонстрацію постів друзів і близьких в першу чергу, лише потім будуть показуватися матеріали від бізнес-сторінок. Щоб потрапити на очі більшій кількості людей, потрібно гнучко реагувати на нові тренди. Що сьогодні в пріоритеті на фейсбук:

1. Прямі ефіри – це новий продукт, який зараз знаходиться в процесі розкрутки. Саме тому прямі ефіри мають більше шансів бути побаченими. Кнопка «Прямий ефір» є в стрічці кожної сторінки, перш ніж почати, можна перевірити, чи все працює, і додати невеликий опис до live-трансляції. Розкажіть про свій досвід, продемонструйте навички на живому прикладі. Запис трансляції буде доступна ще добу для перегляду. Щоб не втратити цінний контент, її можна завантажити через сервіс Savefrom.net і викласти на YouTube.

2. Вебінари – спосіб онлайн-навчання і обміну досвідом. Дозволяє позитивно налаштувати публіку і підвищити ступінь лояльності.

3. Моментальні статті – дуже популярні в мобільному додатку, так як дозволяють швидко завантажити статтю, не виконуючи перехід на сайт.

4. Групи – це інструмент, який дозволяє розширити спілкування і взаємодію. Саме за це групи улюблені фейсбуком. Для всіх, хто цікавиться, як розкрутити групу в фейсбук самостійно безкоштовно, потрібно дотримуватися основних правил:

 • у групі повинно обговорюватися те, що цікаво користувачам;
 • модератор зобов’язаний стежити за коректністю у спілкуванні, у групі повинні панувати порядок і загальну повагу;
 • слідкуйте за трендами інтернету і не пропускайте «гарячих» свіжих тем.

Корисні сервіси на допомогу

Самотужки можна як розкрутити сторінку в фейсбук самостійно, так і підтримувати до неї інтерес у користувачів. Є корисні сервіси, які допоможуть в цьому питанні:

1. Плагін «Сторінка» — невеликий фрагмент сторінки додається на будь-який сайт, можна буде читати публікації, ставити лайки і ділитися з друзями, не переходячи в фейсбук.Просування в facebook самостійно і без грошей

2. bosslikeонлайн-сервіс для накрутки лайків і передплатників.Просування в facebook самостійно і без грошей

Хоч накрутки і не вітаються на фейсбук, на початковому етапі вони дуже допомагають: сторінка з передплатниками викликає більше довіри, ніж «порожній» новачок. Принцип роботи сервісу простий: зареєструвавшись, потрібно виконувати завдання: ставити лайки і підписуватися на інші паблики, заробляючи на цьому бали. На бали можна розміщувати завдання для своєї сторінки, які будуть виконувати інші такі ж користувачі: своєрідна взаємна допомога.

3. hellobar – створення банера для сайтів. Є функція «Get Facebook Likes».Просування в facebook самостійно і без грошей

4. Сервіси для опитувань – люди охоче ставлять лайки за можливість взяти участь в опитуванні та висловити свою думку. Для цього можна використовувати плагіни FacebookPoll або Wishpond.Просування в facebook самостійно і без грошей

5. Facebook Page Promoter Lightbox – на сайті буде відображатися спливаюче вікно з проханням лайкнути фейсбук аккаунт. Просування в facebook самостійно і без грошей

Моя довідка - Корисні поради