Піксель Фейсбук – що це, як встановити та налаштувати

Facebook є лідером світового маркетингу, оскільки дозволяє рекламодавцям отримати доступ до великої клієнтської бази, цілеспрямовано публікувати оголошення і використовувати поведінкові дані клієнтів. Піксель Фейсбук не так широко використовується, як соц. мережа, хоча є багатообіцяючою технологією.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиПіксель Фейсбук допомагає рекламодавцям більше
ефективно вести свої рекламні кампанії.

Що таке Піксель Facebook і навіщо він потрібен

Pixel – рекламно-аналітичний інструмент компанії Facebook для оцінки результативності рекламної кампанії. Скрипт аналізує дії відвідувачів сайту для застосування інформації в налаштуванні проектів через соціальні мережі. Зібрана інформація (статева приналежність, вік, місце проживання, інтереси та покупки) використовується для створення ефективних цільових оголошень.

Можливості пікселя

У 2016 р. Facebook додала в Піксель Просунуте зіставлення. Нова опція дозволяє отримувати дані відвідувачів і застосовувати їх для пошуку профілів в соціальній мережі. Дані потрапляють в систему після скоєння будь-якого дії на сайті рекламодавця. Влітку 2018 р. компанія запустила нову версію зіставлення, яка оцінює більше даних.

Автоматична версія пропонує наступні можливості:

 • збільшення аудиторії;
 • підвищення кількості конверсій.

Основний функціонал нещодавно поповнився функцією “Поділитися” (це зручна опція при роботі з агентствами та посередниками), об’єднанням Пікселів (тепер не треба створювати інструменти для різних цілей) і відстеженням дій (до 9 сценаріїв за різними параметрами).

Один Піксель для створення аудиторії оптимізації реклами та звітів статистики

Піксель Facebook погоджує індивідуальну настройку аудиторії і відстеження конверсій. Встановивши один скрипт, можна аналізувати, удосконалювати наявні та створювати нові цільові аудиторії.

Читайте також:
Скачати Фейсбук на комп'ютер безкоштовно російською мовою

Швидкість завантаження Пікселя і чому це важливо

Заявлена Facebook завантаження прискорилася в 3 рази. Тестування на практиці теж показує поліпшення, але на менше значення: з 77,80 до 44,36 ms. Це впливає на загальну швидкість завантаження сайту та усуває конфлікти.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиPixel Facebook став завантажуватися швидше.

Pixel – це зображення 1х1, який відображається, коли користувач відкриває ресурс. Якщо додано декілька скриптів, швидкість падає. Крім того, всі вони передають зібрану інформацію на сервера в один момент часу, що теж впливає на показники.

Нова версія завантажується раз і відправляє дані про користувача теж один раз, так що не збільшує час завантаження ресурсу.

Пікселями можна ділитися

Розширити Пікселі можна тільки в бізнес-менеджері Facebook. При цьому третій особі буде доступний код та ID-рекламного облікового запису. Такий функціонал зручно використовувати інтернет-магазинах з великою кількістю позицій у продажу, але не маленьким бізнес-сторінок.

Що можна налаштувати в Пікселі Facebook

Налаштувати Піксель можна трьома методами. Стандартні та індивідуальні події дозволяється змінювати тільки через код. Непрофесіоналам спочатку буде складно розібратися, але іноді зручніше використовувати такий спосіб. Для налаштування Pixel для landing page або простого сайту підходить індивідуальна настройка конверсії.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиСтворення індивідуально налаштованої
конверсії.

Стандартні події

Стандартні події допомагають стежити за показниками конверсії. Відстеження стандартних сценаріїв поведінки користувачів та вимірювання простих подій можуть здійснюватися з допомогою кодів події і базового.

Другий додається на сайт в тег head. Стандартних існує 9: перегляд і пошук матеріалів, додавання в список бажань, початок оформлення замовлення, додавання в корзину, лід, здійснення покупки, завершена реєстрація, додавання платіжної інформації.

Індивідуально настроюються події

Індивідуальні – це події, з допомогою яких можна відстежувати нестандартні дії. Такі можна створити з нуля або написати на основі стандартних. В документації Facebook міститься повний список параметрів.

Читайте також:
Гарантія доступу до аккаунту Facebook за «проблеми пам'яті»

Динамічні події

Динамічні події спрацьовують при завантаженні і передають інформацію Facebook. Поки користувач не зробить задану дію, подію не реєструється. У коді динаміка відображається записом AddToCart.

Розширене зіставлення Пікселя

Щоб виконати дану дію, потрібно включати відповідну опцію. Слід внести зміни для отримання хеш-даних користувачів. Хешірованние індикатори використовуються для порівняння людей, які відвідують ресурс продавця, з користувачами Facebook.

Для коректної передачі інформації потрібно змінити code (рядок fbq(‘init’, ‘FB_PIXEL_ID’);). Список змінних, які можна вставити замість стандартного значення, дається в документації бізнес-облікового запису соціальної мережі.

Час на сайті і спрацьовування події з затримкою

Інформацію про час перебування відвідувача на сайті можна застосовувати для збору параметрів індивідуальної аудиторії. Це діє за наступним принципом: користувач, який залишився на сторінці на 5-10 секунд, не зацікавлений в покупці, а для тих, хто затримався на 3-5 хвилин, можна запустити ретаргетированную рекламу.

Як встановити Facebook Pixel

Авторизувавшись в рекламному профілі Facebook, потрібно створити скрипт. Є 3 варіанти встановлення коду: вручну, відправка розробнику на e-mail, інтеграція з Task Manager і іншими платформами. При виборі ручного налаштування буде згенерований код, який потрібно розміщувати в шаблоні сайту.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиВставка коду пікселя Фейсбук в тегу <head>.

Як перевірити роботу Пікселя

Відразу після установки потрібно переконатися, що Pixel працює з допомогою відправки тестового трафіку або плагіна Helper.

Щоб відправити тест, потрібно слідувати нижеописанному алгоритмом:

 1. Натиснути “Налаштувати” на сторінці налагодження.
 2. Вибрати “Установка вручну” – “Відправити тестовий трафік”.
 3. Якщо все в нормі, вивантаженні статистики з’являться переходи (Facebook відправить ботів).

З допомогою Pixel Helper (офіційний плагін для браузера) перевірити працездатність Пікселя можна так:

 1. Перейти на свій ресурс і клікнути на значок коду (з’явиться біля адресного рядка після встановлення розширення).
 2. З’явиться вікно перевірки. Якщо всі галочки зелені та інформація відобразилася коректно, то інструмент встановлений правильно.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиПеревірка роботи встановленого Pixel
через Pixel Helper.

Читайте також:
Де розташовується аудіо на сторінці в Фейсбук: інструкція і сторонні сервіси для прослуховування

Після цього можна приступати до настроювання Пікселя.

Які завдання вирішує Facebook Pixel

Pixel вирішує наступні завдання:

 1. Ретаргетінг. Повернення аудиторії, яка цікавилася товарами або послугами, на сайт продавця через рекламу в соціальній мережі.
 2. Моніторинг конверсій. Відстеження цільових дій користувачів з будь-яких пристроїв.
 3. Аудиторія look-alike. Схожа аудиторія – це користувачі, які цікавляться одними і тими ж товарами. Піксель аналізує клієнтів, які вже здійснили покупку, і показує рекламні оголошення тих, хто підходить під ті ж параметри.
 4. Відстеження подій. Піксель відстежує до дев’яти сценаріїв за різними параметрами.

Піксель Фейсбук  що це, як встановити та налаштуватиПіксель може відстежувати до 9 сценаріїв.

Крім того, інструмент дозволяє оптимізувати рекламу. ІІ автоматично змінює налаштування таргетингу, щоб збільшити відсоток конверсії.

Відстеження конверсій

Підтримка скрипта відстеження конверсій оновлення 2015 р. після осені 2016 припинилася. Використання було повністю закрито в лютому 2017 р. До того Піксель відстежував результати рекламної кампанії шляхом реєстрації подій на сайті.

Оптимізація конверсій

Інструмент відстежує дії користувачів, щоб надалі використовувати ці дані з метою оптимізації реклами для поліпшення конверсії. Це необхідно, щоб задати правильну цільову аудиторію.

Динамічна реклама

Завдяки Pixel динамічна реклама демонструється користувачам, які вже проявили інтерес до компанії (виконали дію на сайті). Оголошення виглядають аналогічно іншої реклами в соціальних мережах, але замість окремих записів для кожного продукту можна задати шаблон, у який будуть автоматично додаватися зображення каналу.

Як налаштувати події пікселя на WordPress

PixelYourSite для WordPress дозволяє налаштувати безліч подій і пропонує більший функціонал у безкоштовній версії, ніж інші доповнення.

Для початку роботи потрібно встановити плагін на сайт, вибрати в налаштуваннях Pixel, пройти ідентифікацію Facebook (ідентифікатор можна дізнатися в рекламному кабінеті). Після цього можна приступати до настроювання індивідуальних подій і перевірки коректності роботи інструменту.

Як видалити Піксель в Фейсбук ADS Manager

Видалити створений скрипт поки неможливо. Вдасться деінсталювати помічник або рекламний акаунт тільки повністю.

Моя довідка - Корисні поради