Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Найбільшим попитом у світі користується Instagram, Facebook, огляд яких лише підтвердить це твердження. Між двома соцмережі йде постійна боротьба за лідерство. Правда, після купівлі Instagram компанією Facebook конкуренція перестала бути актуальною. Але це з позиції керівництва. Що стосується звичайних користувачів, вони до цих пір вибирають, що краще — Instagram або Фейсбук. Щоб роз’яснити цей момент, наведемо короткий огляд соцмереж та їх особливості.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Короткий огляд

Фейсбук з’явився в 2004 році, а його розробником виступила група студентів на чолі з Марком Цукербергом. Протягом двох років новою соціальною мережею (тоді ще Thefacebook) користувалися студенти Гарвардського університету, а з 2006-го компанія вийшла на міжнародний ринок. У 2019 році соцмережа працює по всьому світу, крім Китаю. На території РФ Фейсбук поступається за популярністю Однокласників і Вконтакте, про що свідчать рейтинги та огляди. За статистикою, близько 15% всіх жителів планети пройшли реєстрацію в Facebook.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Instagram починав свій шлях в 2010 році в якості додатка, призначеного для обміну фото і відео. Його творцями є К. Систр і М. Крігер, які любили селфи і вирішили донести цю ідею до іншої аудиторії. Вже в 2012-му додаток Instagram було скачено більше мільйона разів, що свідчило про його популярності. Така активність була помічена компанією Фейсбук, яка придбала Instagram за 1 мільярд доларів і тим самим «поглинула» потенційного конкурента. З моменту купівлі Instagram додаток перетворилося на повноцінну соціальну мережу і навіть інструмент для ведення бізнесу.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Facebook і Instagram — в чому відмінності?

Незважаючи на видиму схожість, Facebook і Instagram мають безліч відмінностей, що можна побачити навіть у невеликому огляді основних елементів соцмережі. Розглянемо деякі моменти:

  1. Контент. В Фейсбук бізнес-контент і розважальна інформація публікується в рівному співвідношенні. При цьому соціальна мережа більше орієнтована на підприємців, які потребують розкрутки товарного знака, продажу товарів і послуг, а також оформленні угод. У випадку з Instagram основним контентом залишається відео і фотографії, а текст виступає в якості доповнення. Тут люди діляться своїми успіхами і викладають частинку свого приватного життя. З зростанням популярності людина приступає до монетизації і може призводити огляди якихось товарів чи послуг, щоб заробити гроші.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
  2. Реклама. Розглядаючи, ніж Фейсбук відрізняється від Інстаграмма, не можна не відзначити рекламну складову. У Facebook передбачено два варіанти просування, а найбільш ефективною вважається реклама в новинній стрічці, яка йде ненав’язливо разом з іншою інформацією для користувачів. Вона може мати вигляд огляду або рекомендації. Альтернативний варіант — продаж товарів чи послуг за допомогою прямої реклами.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
Читайте також:
Реєстрація особистої сторінки в соціальній мережі Facebook

В Instagram останні роки простежується все більша орієнтованість на рекламні кампанії. Оголошення додано у постах користувачів і мають вигляд рекламних оголошень, які губляться між звичайною інформацією. Якщо потрібно щось продати або розкрутити, краще використовувати Instagram. Численні огляди і статистичні дані підтверджують цей факт.

  1. Аудиторія. Вибираючи Вконтакте, Facebook, Twitter або Instagram, люди оцінюють віковий діапазон. Людина повинна розуміти, наскільки йому цікаво спілкуватися, і хто реєструється в соцмережі. Огляди показують, що в Фейсбук середній вік аудиторії 30-45 років. Тут обертаються користувачі, що мають стабільний заробіток, а основна складова — люди, що проживають у великих містах, що спрощує пошук покупців на товари. Що стосується Instagram, тут аудиторія молодше. Майже 9 з 10 користувачів має вік до 35 років. У такий соцмережі краще просувати напрямки, які зацікавлять молодь. Тут реєструються люди, які більше орієнтуються на спілкування, а не на здійснення покупок.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
  2. Особливості просування. Для розкрутки сторінок в Фейсбук використовуються різні технології. Про це написано багато оглядів, тому виділимо лише основні моменти. Для просування необхідно додавати унікальний контент, постити цікаві новини, красиво оформляти пости, включати в текст відео і фото. Обов’язково потрібні хештегі і спілкування зі своїми читачами. В якості додаткового інструменту просування можна використовувати Onemarketing, але в цьому випадку будуть потрібні додаткові витрати. Якщо людині подобаються пости, і він ставить Лайки, його можна запросити для вступу до спільноти, а це шлях до набору потужної аудиторії.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

В Instagram менше орієнтованості на огляди і великі пости. Тут більше виляння має яскраве фото або відео. Важливо, щоб контент був індивідуальний і не схожий на інші сторінки. Рекомендується використовувати лайв та історії, просування за допомогою реклами і, звичайно, хештегі. Не варто зловживати рекламними постами та оглядами товарів, адже в такому разі можна відлякати користувачів.

Читайте також:
Як розблокувати людини/одного в фейсбук з телефону і ПК

Таким чином, Facebook і Instagram мають ряд відмінностей, які стосуються аудиторії, контенту і нюансів просування. Наведений огляд досить короткий, але він допомагає зорієнтуватися в особливостях соціальної мережі.

Що краще

На цьому тлі виникає питання, що краще — Instagram або Фейсбук. Багато користувачів не ламають голову і не читають огляди, а заводять сторінки в обох соціальних мережах. Це якісні майданчики, заслужили світову популярність. Кожен місяць на сторінки Фейсбук входить більше 1,5 мільярда осіб, які додають огляди, фото і відео. Що стосується Instagram, тут середня відвідуваність в місяць близько 0,5 мільярда людей. Але з часом ситуація може вирівнятися і Instagram наздожене конкурента.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Якщо виходити з досвіду, Фейсбук існує довше і встиг напрацювати велику клієнтську базу. Крім того, на цій платформі обертаються люди більш старшого покоління, а Instagram орієнтований на молодих людей. Але статистика і огляди показують потужну динаміку розвитку, тому через 2-3 роки можливе вирівнювання двох соцмереж.

Таким чином, по відвідуваності безсумнівним лідером є Фейсбук. Що стосується обсягу додається контенту у вигляді фото та відео тут лідером залишається Instagram. Але в останній соцмережі майже не знайдеш текстових оглядів і рекламних блоків, які більше підходять для Facebook.

Якщо говорити з позиції бізнесу, функціонал Фейсбуку більше орієнтований на старше покоління, а його конкурент на молодь. Це необхідно врахувати при побудові рекламної компанії. У зарубіжних оглядах можна побачити цікаву інформацію, що стосується залучення аудиторії. В Instagram цей показник в 10 разів вище, ніж у конкурента, і відрив продовжує збільшуватися. Сильна сторона соцмережі — можливість додавати фотографії та відео, має тривалість до 60 секунд. Тут простіше сформувати базу передплатників, щоб згодом перемішувати звичайні огляди з рекламою.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Читайте також:
Чому Фейсбук блокує обліковий запис після реєстрації? Що робити?

Якщо говорити про Фейсбук, тут більше функціонал, що дозволяє підібрати оптимальний інструмент для бізнесу та його розвитку. Можна зробити групу, організувати подію і навіть створити невеликий магазин онлайн. Клієнтам доступна аналітика, додавання адреси і багато іншого. Новачкам тут легко заплутатися, тому доводиться вникати в тонкощі технології. В Instagram все простіше, завдяки відсутності великого числа опцій. Тут передбачено тільки найнеобхідніше для користувачів.

Питання об’єднання

Багато хто помилково вважають, що Facebook і Instagram — одне і теж. Помилка грунтується на тому факті, що Facebook викупив конкурента ще на самому початку його діяльності. Але це не так. Незважаючи на угоду, соцмережі розвиваються в різних напрямках, що видно у наведеному огляді. Вони мають різні цілі і аудиторії, індивідуальні підходи до створення посад і просування продукту.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Останнім часом ведеться багато розмов про об’єднання соціальних мереж з позиції їх назв. Зокрема, замість Инстаграмм може з’явитися Instagram від Facebook. Таким способом Марк Цукерберг хоче позначити спільність двох великих компаній.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Якщо підводити підсумки огляду, дві соціальні мережі — це червоне і біле вино. Вони відрізняються, але при цьому завжди знайдуть своїх прихильників. Одні люблять тільки біле вино, інші — тільки червоне, але є й такі люди, які віддають перевагу обидва напою. Такий же принцип діє у випадку з розглянутими платформами. Тому не можна відповісти, що насправді краще — Facebook або Instagram. Кожен сам робить вибір з урахуванням власних уподобань та завдань.

Моя довідка - Корисні поради