Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Найбільшим попитом у світі користується Instagram, Facebook, огляд яких лише підтвердить це твердження. Між двома соцмережі йде постійна боротьба за лідерство. Правда, після купівлі Instagram компанією Facebook конкуренція перестала бути актуальною. Але це з позиції керівництва. Що стосується звичайних користувачів, вони до цих пір вибирають, що краще — Instagram або Фейсбук. Щоб роз’яснити цей момент, наведемо короткий огляд соцмереж та їх особливості.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Короткий огляд

Фейсбук з’явився в 2004 році, а його розробником виступила група студентів на чолі з Марком Цукербергом. Протягом двох років новою соціальною мережею (тоді ще Thefacebook) користувалися студенти Гарвардського університету, а з 2006-го компанія вийшла на міжнародний ринок. У 2019 році соцмережа працює по всьому світу, крім Китаю. На території РФ Фейсбук поступається за популярністю Однокласників і Вконтакте, про що свідчать рейтинги та огляди. За статистикою, близько 15% всіх жителів планети пройшли реєстрацію в Facebook.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Instagram починав свій шлях в 2010 році в якості додатка, призначеного для обміну фото і відео. Його творцями є К. Систр і М. Крігер, які любили селфи і вирішили донести цю ідею до іншої аудиторії. Вже в 2012-му додаток Instagram було скачено більше мільйона разів, що свідчило про його популярності. Така активність була помічена компанією Фейсбук, яка придбала Instagram за 1 мільярд доларів і тим самим «поглинула» потенційного конкурента. З моменту купівлі Instagram додаток перетворилося на повноцінну соціальну мережу і навіть інструмент для ведення бізнесу.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Facebook і Instagram — в чому відмінності?

Незважаючи на видиму схожість, Facebook і Instagram мають безліч відмінностей, що можна побачити навіть у невеликому огляді основних елементів соцмережі. Розглянемо деякі моменти:

  1. Контент. В Фейсбук бізнес-контент і розважальна інформація публікується в рівному співвідношенні. При цьому соціальна мережа більше орієнтована на підприємців, які потребують розкрутки товарного знака, продажу товарів і послуг, а також оформленні угод. У випадку з Instagram основним контентом залишається відео і фотографії, а текст виступає в якості доповнення. Тут люди діляться своїми успіхами і викладають частинку свого приватного життя. З зростанням популярності людина приступає до монетизації і може призводити огляди якихось товарів чи послуг, щоб заробити гроші.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
  2. Реклама. Розглядаючи, ніж Фейсбук відрізняється від Інстаграмма, не можна не відзначити рекламну складову. У Facebook передбачено два варіанти просування, а найбільш ефективною вважається реклама в новинній стрічці, яка йде ненав’язливо разом з іншою інформацією для користувачів. Вона може мати вигляд огляду або рекомендації. Альтернативний варіант — продаж товарів чи послуг за допомогою прямої реклами.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
Читайте також:
Вибір типу і розширення рахунку PayPal до рівня спеціального

В Instagram останні роки простежується все більша орієнтованість на рекламні кампанії. Оголошення додано у постах користувачів і мають вигляд рекламних оголошень, які губляться між звичайною інформацією. Якщо потрібно щось продати або розкрутити, краще використовувати Instagram. Численні огляди і статистичні дані підтверджують цей факт.

  1. Аудиторія. Вибираючи Вконтакте, Facebook, Twitter або Instagram, люди оцінюють віковий діапазон. Людина повинна розуміти, наскільки йому цікаво спілкуватися, і хто реєструється в соцмережі. Огляди показують, що в Фейсбук середній вік аудиторії 30-45 років. Тут обертаються користувачі, що мають стабільний заробіток, а основна складова — люди, що проживають у великих містах, що спрощує пошук покупців на товари. Що стосується Instagram, тут аудиторія молодше. Майже 9 з 10 користувачів має вік до 35 років. У такий соцмережі краще просувати напрямки, які зацікавлять молодь. Тут реєструються люди, які більше орієнтуються на спілкування, а не на здійснення покупок.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?
  2. Особливості просування. Для розкрутки сторінок в Фейсбук використовуються різні технології. Про це написано багато оглядів, тому виділимо лише основні моменти. Для просування необхідно додавати унікальний контент, постити цікаві новини, красиво оформляти пости, включати в текст відео і фото. Обов’язково потрібні хештегі і спілкування зі своїми читачами. В якості додаткового інструменту просування можна використовувати Onemarketing, але в цьому випадку будуть потрібні додаткові витрати. Якщо людині подобаються пости, і він ставить Лайки, його можна запросити для вступу до спільноти, а це шлях до набору потужної аудиторії.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

В Instagram менше орієнтованості на огляди і великі пости. Тут більше виляння має яскраве фото або відео. Важливо, щоб контент був індивідуальний і не схожий на інші сторінки. Рекомендується використовувати лайв та історії, просування за допомогою реклами і, звичайно, хештегі. Не варто зловживати рекламними постами та оглядами товарів, адже в такому разі можна відлякати користувачів.

Читайте також:
Фейсбук техпідтримка | Як написати в службу підтримки Facebook

Таким чином, Facebook і Instagram мають ряд відмінностей, які стосуються аудиторії, контенту і нюансів просування. Наведений огляд досить короткий, але він допомагає зорієнтуватися в особливостях соціальної мережі.

Що краще

На цьому тлі виникає питання, що краще — Instagram або Фейсбук. Багато користувачів не ламають голову і не читають огляди, а заводять сторінки в обох соціальних мережах. Це якісні майданчики, заслужили світову популярність. Кожен місяць на сторінки Фейсбук входить більше 1,5 мільярда осіб, які додають огляди, фото і відео. Що стосується Instagram, тут середня відвідуваність в місяць близько 0,5 мільярда людей. Але з часом ситуація може вирівнятися і Instagram наздожене конкурента.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Якщо виходити з досвіду, Фейсбук існує довше і встиг напрацювати велику клієнтську базу. Крім того, на цій платформі обертаються люди більш старшого покоління, а Instagram орієнтований на молодих людей. Але статистика і огляди показують потужну динаміку розвитку, тому через 2-3 роки можливе вирівнювання двох соцмереж.

Таким чином, по відвідуваності безсумнівним лідером є Фейсбук. Що стосується обсягу додається контенту у вигляді фото та відео тут лідером залишається Instagram. Але в останній соцмережі майже не знайдеш текстових оглядів і рекламних блоків, які більше підходять для Facebook.

Якщо говорити з позиції бізнесу, функціонал Фейсбуку більше орієнтований на старше покоління, а його конкурент на молодь. Це необхідно врахувати при побудові рекламної компанії. У зарубіжних оглядах можна побачити цікаву інформацію, що стосується залучення аудиторії. В Instagram цей показник в 10 разів вище, ніж у конкурента, і відрив продовжує збільшуватися. Сильна сторона соцмережі — можливість додавати фотографії та відео, має тривалість до 60 секунд. Тут простіше сформувати базу передплатників, щоб згодом перемішувати звичайні огляди з рекламою.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Читайте також:
Як використовувати лайки на Facebook і реагувати на позначки

Якщо говорити про Фейсбук, тут більше функціонал, що дозволяє підібрати оптимальний інструмент для бізнесу та його розвитку. Можна зробити групу, організувати подію і навіть створити невеликий магазин онлайн. Клієнтам доступна аналітика, додавання адреси і багато іншого. Новачкам тут легко заплутатися, тому доводиться вникати в тонкощі технології. В Instagram все простіше, завдяки відсутності великого числа опцій. Тут передбачено тільки найнеобхідніше для користувачів.

Питання об’єднання

Багато хто помилково вважають, що Facebook і Instagram — одне і теж. Помилка грунтується на тому факті, що Facebook викупив конкурента ще на самому початку його діяльності. Але це не так. Незважаючи на угоду, соцмережі розвиваються в різних напрямках, що видно у наведеному огляді. Вони мають різні цілі і аудиторії, індивідуальні підходи до створення посад і просування продукту.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Останнім часом ведеться багато розмов про об’єднання соціальних мереж з позиції їх назв. Зокрема, замість Инстаграмм може з’явитися Instagram від Facebook. Таким способом Марк Цукерберг хоче позначити спільність двох великих компаній.Огляд Facebook VS Instagram | Що краще Instagram або Фейсбук?

Якщо підводити підсумки огляду, дві соціальні мережі — це червоне і біле вино. Вони відрізняються, але при цьому завжди знайдуть своїх прихильників. Одні люблять тільки біле вино, інші — тільки червоне, але є й такі люди, які віддають перевагу обидва напою. Такий же принцип діє у випадку з розглянутими платформами. Тому не можна відповісти, що насправді краще — Facebook або Instagram. Кожен сам робить вибір з урахуванням власних уподобань та завдань.

Моя довідка - Корисні поради