Оцінка актуальності facebook – де подивитися і збільшити ?

Створити і запустити рекламу на фейсбук – це тільки початок рекламної кампанії. По ходу її дії необхідно відстежувати основні показники і оперативно реагувати. Платформа передбачає безліч показників, які відображають успішність і результативність реклами……Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Сьогодні мова піде про оцінку актуальності facebook, де подивитися значення даного коефіцієнта і які висновки можна зробити з його величиною…………?

Все про релевантністю

Актуальність реклами вимірюється коефіцієнтом релевантності.

Для чого:

Він показує, як налаштована аудиторія реагує на конкретний рекламний продукт. Креативи з високим значенням цього параметра приносять максимальну кількість результатів.

Приклад ?

Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Жарт…

Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Показник враховує актуальність і якість реклами. Тобто, наскільки вона цікава і потрібна тим людям, які її побачать, наскільки високий рівень виконання та оформлення.

При розрахунку визначається співвідношення сукупності цих факторів до аналогічним параметрам іншої реклами, налаштованої на ту ж саму аудиторію.

Що враховує релевантність:

 • позитивні реакції (переходи, завантаження додатків, перегляди);
 • негативні реакції (кнопки «приховати рекламу» або «поскаржитися на рекламу»).Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Розрахунок параметра відбувається після перших 500 показів оголошення:

 • Якщо його значення дорівнює 1, це означає, що оголошення набагато менш актуально, ніж інша реклама, яку бачать ті ж люди.
 • І навпаки, 10 балів говорять про набагато більшої зацікавленості людей.

Іншими словами: інформація не підходить для налаштованої аудиторії, ніяк не перетинається з їх інтересами (наприклад, групі дівчат 18-23 роки демонструють ролики про мисливське або рибальському спорядженні).

Хороший показник:

Хорошим показником вважається оцінка 7-8 балів. Максимальний бал зустрічається рідко, але досягти його можна, змінюючи зміст оголошення та установки аудиторії. Однак це не завжди виправдано, так як в першу чергу коефіцієнт носить ознайомлювальний характер. Якщо реклама дає хороші результати (продажу, конверсії, охоплення), можливо і змінювати нічого не варто.

Як дізнатися

Коефіцієнт релевантності доступний для кожного рекламодавця, якщо у стовпцях Ads Manager його немає, потрібно зробити наступне:

 1. Зайти в Ads Manager під своїми обліковими даними.
 2. Клікнути по оголошенню.
 3. Натиснути меню «Стовпці».Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?
 4. У випадаючому списку вибрати функцію «Налаштувати стовпці».
 5. Навпроти параметра «Коефіцієнт релевантності» проставити галочку і натиснути «застосувати».

Якщо не можете знайти — читайте інформацію в кінці статті

Важливо: оцінка актуальності facebook проводиться тільки за окремим оголошенням, для рекламних кампаній або груп оголошень такої метрики немає.

Як поліпшитиОцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Представники соціальної мережі особливо звертають увагу на те, що коефіцієнт розраховується виключно для рекламодавця і не використовується більше ніде в системі. Особливо це питання цікавить тих, хто вперше стикається з механізмом аукціону. У момент його проведення переможець визначається за сукупністю абсолютних величин. Коефіцієнт релевантності – відносне значення, тому він не може бути використаний в аукціоні як критерій вибору. Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Коли починає отримувати покази реклама фейсбук, оцінка актуальності повинна відслідковуватися більшою мірою для ознайомлення. Кінцевим приводом до прийняття рішень повинні служити низькі результати або надмірно висока вартість оголошень. Якщо з цими показниками все в порядку, релевантність міняти не варто, так як це лише один з індикаторів, який не впливає на кінцевий успіх.

Як змінюється результат залежно від коефіцієнта:

Оцінка актуальності facebook  де подивитися і збільшити ?

Як правило, креативи з високим показником релевантності коштують набагато дешевше для рекламодавців. Це пояснюється тим, що фейсбук зацікавлений у хорошій якісної реклами, яка провокує людей на взаємодії. За рахунок таких продуктів живе і розвивається соціальна мережа.

Оптимізація:???

Тому підвищити релевантність – це значить заощадити і підвищити результати. Для цього використовують цілий комплекс заходів:

1. Вивчення цільової аудиторії. Це основа будь-якої рекламної діяльності, не знаючи кінцевого споживача неможливо продати свій продукт. Мають значення будь-які подробиці:

 • підлога;
 • вік;
 • регіон проживання: культурні, кліматичні та релігійні аспекти;
 • коло інтересів: хобі, розваги, види відпочинку, література та ін;
 • сімейне положення;
 • гастрономічні уподобання та ін.

Знаючи все про своїх клієнтів, набагато простіше піднести їм продукт так, як вони цього хочуть.

2. Оригінальне оформлення. Вивчивши стиль інших рекламодавців, необхідно знайти таке рішення, яке буде виділятися на загальному фоні і змусить користувача затримати свою увагу в момент гортання стрічки. Розрив шаблону – це те, що потрібно. Неприйнятні шокуючі і викликають огиду матеріали (за таке можуть забанити або відмовити в розміщенні). Ось ті засоби, які допоможуть у вирішенні питання:

 • Якісне фото або відео. Тут важливо все: контраст, звук, зміст і подача.
 • Текст. Головні правила: писати коротко і ємко тією мовою, яка зрозуміла ЦА. Заголовок повинен чіпляти, а основний текст максимально конкретно доносити сенс.
 • Відповідність основної сторінки або сайту темі оголошення. Це одна з основних умов розміщення реклами на фейсбук, не варто ним нехтувати, так як якщо сторінка не буде мати нічого спільного з рекламним оголошенням, актуальність втратить кілька балів.
 • Спліт тест. Для того, щоб зрозуміти, що потрібно публіці, маркетингових досліджень недостатньо. Спліт-тестування допоможе оцінити реакції користувачів в онлайн-режимі і вибрати потрібний варіант. Для цього потрібно запустити різні варіанти реклами і, виходячи з статистичних даних, вибрати найбільш вдалий. Використовують одне і те ж візуальне оформлення з різними текстами, або різний формат оголошень: фото, відео, текстовий банер.

Функція зникне найближчим часом

Традиційні метрики фейсбуку в найближчому часі будуть удосконалюватися за рахунок зміни технології розрахунків, скасування старих показників і введення нових, більш інформативних.

Коефіцієнт релевантності буде замінено трьома новими показниками:

  1. Якість реклами.
  2. Коефіцієнт залученості.
  3. Коефіцієнт конверсії.

Всі три показника будуть розраховуватися так само, як і коефіцієнт релевантності, на основі порівняння рекламного оголошення з іншими креативами, налаштованими на ту ж цільову аудиторію. Однак такий підхід дозволить більш точково оцінювати хід рекламної кампанії і своєчасно виявляти слабкі місця.

Разом з тим, з’являться нові аналітичні дані, слідом за введенням нових функцій соціальної мережі. Наприклад, коефіцієнт збережених повідомлень покаже рекламодавцям, наскільки часто люди зберігають їх оголошення, щоб ознайомитись пізніше.

Також незабаром потенційний охоплення, який бачать рекламодавці перед запуском реклами, буде розраховуватися інакше. Справа в тому, що в даний час коефіцієнт визначається виходячи із середнього числа відвідувачів соціальної мережі. Але не всі ці люди бачать рекламу у своїй стрічці. Тепер охоплення аудиторії включає тільки тих людей, хто переглядав рекламу протягом останнього місяця.

Нові метрики очікуються протягом 2019-2020 роки.

Моя довідка - Корисні поради