Навіщо Facebook просить завантажити особисте фото

У 2017 році керівництво Facebook запровадила нову опцію підтвердження облікових записів користувачів. Фейсбук вимагає фото, якщо сумнівається у правдивості введених даних або виявлена дивна активність на сторінці. Наступна спроба входу буде можлива тільки після відправки знімка. Але цей механізм не завжди призводить до розблокування.

Навіщо Facebook просить завантажити особисте фотоЗавантажити посвідчення особи з фотографією.

Шахраї зламали особисту сторінку і почали розсилати спам друзям власника профілю. Соцмережа автоматично виявляє підозрілі дії і активує тимчасовий бан. Коли користувач спробує зайти на сторінку і стикається з блокуванням, Facebook просить завантажити знімок, на якому буде чітко видно обличчя власника аккаунта. За задумом творців функції, така міра запобігає витоку конфіденційних даних. Після перевірки фотографію обіцяють видалити назавжди.

Вимога стосується і власників комерційних профілів. «Фейсбук» просить фото для підтвердження, якщо користувач занадто часто редагує рекламу і перенастроює платіжну інформацію.

Що робити в такій ситуації

Знімок власника профілю не завжди вирішує питання з блокуванням. Може відбутися системна помилка або перевірка буде тривати надто довго. Для таких ситуацій є кілька варіантів рішення:

  1. Пройти верифікацію через кнопку «Забули аккаунт». Вона знаходиться нижче поля для авторизації на головній сторінці сайту Facebook.
  2. Повідомити про проблему. Ця опція прихована у верхній панелі завдань на будь-якій сторінці соцмережі. Потім потрібно вибрати варіант «щось не працює», у верхній графі вказати «Інше», а в нижньому полі описати проблему. Перевіркою вашого звернення займеться служба підтримки.

Навіщо Facebook просить завантажити особисте фотоСлужба підтримки Фейсбук.

Як відповідають самі представники Facebook

З обговорень користувачів на форумах видно, що фото запитують як перевірки системи «CAPTCHA», а не у зв’язку з якимись порушеннями. Згідно з коментарем одного з розробників Facebook, власники акаунтів стали учасниками тестування аналога біометричної аутентифікації, яку планували ввести, керуючись прикладом компанії «Apple» та її запатентованої технології «Touch ID».

Читайте також:
Як видалити гру з Фейсбуку облікового запису - в 2 кличу ?

Представники Facebook спробували роз’яснити нову опцію, позначивши її як автоматизований процес, який займається виключно перевіркою знімків на достовірність та не пов’язаний з біометрією.

Скільки часу проходить перевірка фото

Доступ до профілю буде закрито протягом 72-х годин з моменту відправки користувачем своєї фотографії. Це в тому випадку, якщо фотоверификация пройшла позитивно. Учасники «Фейсбук» пишуть, що система не завжди приймає зображення. Заявка на розблокування профілю може бути відхилена. Для усунення проблеми можна скористатися способами, описаними вище.

У разі верифікації всі маніпуляції відбуваються на головній сторінці і нагадують стандартну реєстрацію в соцмережі. Іноді потрібні ім’я і дата народження. У користувачів мережі були ситуації, коли Facebook просив вислати картинку, на якій власник облікового запису тримає папір з написаним на ній одноразовим кодом.

У другому випадку – звернення в службу підтримки – немає точних термінів відновлення доступу. Процедура може зайняти як 40 хвилин, так і декілька днів. Необхідно правильно заповнити форму.

Відгуки користувачів

Сергій, 28 років, Москва: «Перевірка фото йде з травня. Згоден вислати в службу підтримки паспортні дані».

Микола Іванов, 56 років, Ставрополь: «Не вдається вести бізнес через блокування. Верифікацію відхиляють, альтернатив відправки мого знімка не пропонують».

Олександра, 21 рік, Білгород: «Фотка оправлені кілька тижнів тому. Відповіді немає, станицю не повернули. Не готова продовжувати працювати з ними».

Костянтин, 33 роки, Москва: «Не бачу проблем з відновленням сторінки. Купував рекламу часто, а після отримання бана зробив все по інструкції. Через три дні відновив роботу. З подібною захистом я впевнений у збереження своїх даних».

Антон Ігорович, 36 років, Краснодар: «Сторінку заблокували з незрозумілої причини. Мене не зламували, я не займався накруткою і шахрайськими схемами. Доступ повернули через місяць, після звернення в службу підтримки».

Читайте також:
Messenger який не псує якість фото і відео

Моніторинг сайту з відгуками Reddit показує, що деякі блокування не виправдані. Багато користувачів Facebook пишуть, що система верифікації потребує доопрацювання.

Моя довідка - Корисні поради