Фейсбук списує гроші з картки – що робити : Відповідь !

Фейсбук – дуже зручна платформа для просування бізнесу і рекламної діяльності. Потрібно зробити лише початкові налаштування, після чого система почне покази.

За підсумком, виходячи з фактичного результату, фейсбук списує гроші, витрачені на рекламу. Буває, що якісь списання викликають сумнів клієнтів.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

? Постараємося розібратися, як дізнатися, за що фейсбук списав гроші, як визначається розмір витрат і знайти рішення для найбільш поширених проблем……..

Як це відбувається ?

Для початку необхідно зрозуміти, як фейсбук списує гроші з рахунку за рекламу, як формується сума боргу і в який час відбуваються списання.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

Частота і сума списань залежать від способу оплати, який був обраний при реєстрації.

1)Якщо вибрати банківську карту або Pay Pal, будуть застосовуватися автоматичні платежі. Тобто, списання буде відбуватися щоразу при досягненні порогу білінгу, а також щомісячну дату списання. Ці параметри відображаються в рекламному кабінеті. При такій системі розрахунків часто виникає така ситуація: рекламна кампанія зупинена 1-2 тижні тому, а фейсбук списав гроші сьогодні з карти. Швидше за все, при завершенні показу сума витрат не досягла порога білінгу, тому гроші зняли в дату щомісячного списання.

Тобто ваші гроші йдуть з кредитки з АВТОМАТИЧНОГО платежу !!!

2)Якщо при реєстрації був обраний QIWI, гроші будуть списуватися з балансу аккаунта, який необхідно поповнювати заздалегідь. При такій системі немає можливості витратити більше суми, яка міститься на балансі. Списання будуть проводитися не частіше одного разу на день, поки не закінчаться гроші. Тут важливо уважно стежити за самими транзакціями.

Де подивитися свої витрати

Система працює максимально прозоро.

 1. Перед тим, як подивитися, за що саме фейсбук списав гроші, необхідно увійти в Ads Manager.
 2. Розділ «Біллінг» містить інформацію про списання, у тому числі на окремих оголошеннях, а також по цілям, на які були витрачені гроші (наприклад, підвищення впізнаваності бренду або збільшення числа кліків).

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

Натиснувши по ID транзакції, можна дізнатися, чому фейсбук списує гроші з картки:

 • сума та дата списання;
 • причина виставлення рахунку;
 • оголошення, на яке були зроблені витрати.

Якщо вибрати «Назва групи оголошень», можна побачити отримані результати:

 1. кількість переглядів,
 2. переходів за посиланням
 3. або установок програми.

Загальний рахунок може бути більше, ніж бюджет, який був заданий по конкретному оголошення. Це може статися в разі, якщо є інші оголошення, так як рахунок виставляється для усіх витрат облікового запису. Фейсбук ніколи не перевищує задані бюджетів.

Як налаштувати бюджет і ліміти

Головне правило фейсбуку – не перевищувати бюджетів, позначені клієнтом.

Приклад: ?

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

Налаштування цих параметрів вбереже рахунок від зайвих витрат.

Увага:

Бюджет встановлюється як на кожну групу оголошень, так і на всю рекламну кампанію, при цьому можна задати:

 • Денний бюджет: середня денна сума витрат.
 • Бюджет на весь термін дії: загальна сума витрат за весь термін показу реклами.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

При призначенні бюджетів слід уважно стежити, який з них був обраний. Часто значення, яке призначалося для загального бюджету, вказують в денному.

При цьому клієнт не розуміє, чому на рекламу йде так багато грошей.

Денний бюджет – середня величина. Протягом тижня можуть бути дні, в які покази малоефективні, тоді їх число буде менше.

Причина:

Якщо в якийсь із днів фейсбук списав більше грошей, ніж встановлено бюджетом, це означає, що в цей день було збільшено число показів для досягнення мети рекламної кампанії.

У правилах фейсбук йдеться, що система може збільшувати витрати до 25% понад денного бюджету в певні дні.

При цьому середнє значення денного бюджету за тиждень (з неділі по суботу) буде дорівнює величині, встановленій клієнтом.

Із за цього і йдуть фінанси з карти !!!

Таке ж правило застосовується до бюджетам на весь термін: сума витрат не буде рівномірної, система вирішує, коли витратити більше, якщо доступно більше результатів.

Якщо бюджетів закінчуються дуже швидко, варто перевірити, чи встановлено у налаштуваннях прискорений показ.

Ліміт встановлюється для рекламної кампанії або для всього облікового запису. Це гарантує зупинку показу реклами і подальших витрат на неї, як тільки буде досягнуто значення ліміту.

Рішення проблем

Найпоширеніші питання, пов’язані з оплатою реклами:

1. Не пройшов платіж. Чому фейсбук не зміг списати гроші за рекламу і що робити для погашення боргу? Таке трапляється з причини збоїв платіжних систем або технічних помилок.

Що можна зробити:

 • звернутися в банк, що випустив карту;
 • прив’язати до акаунта новий засіб платежу і погасити борг вручну (можна спробувати прив’язати акаунт Pay Pal, до нього у фейсбуку особливий рівень довіри).

2. Сума платежу більше потрібного

Чому фейсбук намагається списати більше грошей, ніж виставив в рахунку?

 • Таке питання стало дуже поширений серед російських рекламодавців з початку 2019 року. До суми боргу, яка накопичилася за оплату реклами, тепер додається 20% ПДВ. Податок утримується згідно з російським законодавством, на користь держави, незалежно від цілей рекламного аккаунта (комерційні й особисті). Адміністрація соц. мережі при цьому ніяких консультацій не дає. У своєму акаунті варто правильно заповнити назву компанії та ІПН, вони будуть вказані в квитанціях.
 • Міжнародні транзакції. Рекламний аккаунт і засіб оплати (наприклад карта) мають різні валюти або платежі йдуть на користь іноземної організації. У цьому випадку до основної суми заборгованості банк додає суму комісії за конвертацію валюти.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

3. Повторювані суми. Чому фейсбук списує гроші з картки двічі, що робити?

В такому випадку, необхідно зайти в Ads Manager і знайти обидві операції в біллінгу. У верхньому правому куті вікна транзакцій є рядок «Пошук по контрольному номером». Сюди необхідно ввести номер транзакції, вказаний в банківській виписці. Коли система знайде потрібний платіж, клікнути по ID і подивитися подробиці.

?Часто суми рахунків на різні дати збігаються, а через банківські затримок перший платіж з оппозданием списується практично одночасно з другим, що викликає підозри. Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

4 . Невідомі списання. Чому фейсбук списує гроші з картки, якщо ніяких дій в рекламному акаунті не було?

 • При підозрах на злом аккаунта прийняти стандартні запобіжні заходи та повідомити адміністрації мережі.
 • Перевірити історію платежів в біллінгу, дізнатися подробиці щодо спірних платежів;
 • Уважно переглянути налаштування оголошень: можливо, невірно вказана періодичність показу і той креатив, який був завершений минулого місяця, в цьому демонструється знову.
 • Перевірити ролі, надані іншим людям і їх дії в акаунті.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

5. Повернення грошей. Можливо повернути гроші назад на карту списані фейсбуком помилково?

Помилки можуть бути і з боку соціальної мережі, але частіше виникають через неуважність з боку клієнта. Все це можливо обговорити з технічною підтримкою в листуванні по посиланню.

Краще, якщо спілкування буде вестися англійською мовою.

 • Необхідно чітко викласти своє питання,
 • вказати ID облікового запису і транзакції.

Фейсбук списує гроші з картки  що робити : Відповідь !

Рішення зазвичай приймають через кілька днів, не зайвим буде тактовно нагадувати про свою проблему. Не варто зловживати можливостями підтримки, краще звертатися нечасто і чесним приводів.

Якщо немає часу розбиратися в складному інтерфейсі і численних налаштуваннях можна видалити рекламний аккаунт, або відв’язати від нього всі платіжні засоби. Гроші не повернуться, але списання будуть зупинені. Перед видаленням аккунта з карти буде списана вся сума накопиченого боргу.

Якщо жодна з рад не допоміг, можна самостійно задати питання по оплаті реклами на сайті в письмовій формі за посиланням.

Моя довідка - Корисні поради