Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Фейсбук сьогодні має саме велике число користувачів у світі серед соціальних мереж. Сайт став третім за популярністю, поступаючись тільки Google і Yahoo.Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Сумарна вартість компанії на 2019-2020 рік оцінюється понад 500 мільярдів доларів США.

Всього цього вдалося досягти всього за 15 років наполегливої праці, ризику та інновацій у сфері віртуального спілкування.

Як цього вдалося досягти керівництву facebook, історія створення та розвитку сервісу, основні етапи та головні події у цьому огляді………….

 

Народження сайтуФейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Соціальна мережа facebook не тільки має найбільшу кількість користувачів, але і змогла досягти найширшого визнання.

  • Сьогодні сайт має версії на 68 мовах світу, його щодня відвідують близько 1,5 млрд. користувачів. Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Історія створення facebook коротко полягає в тому, що Марк Цукерберг і його товариші з Гарвардського університету придумали, здавалося б, просту річ: сервіс для спілкування студентів. Перша спроба не отримала визнання у гарвардського керівництва. У загальному доступі опинилися сотні фотографій учнів без їх відома, всі могли їх переглядати і ставити оцінки. Незважаючи на провал, цей досвід надихнув творця майбутнього інтернет-гіганта, політика прийняття та виправлення своїх помилок працює досі.

Ось так виглядав перший варіант соцмережі ?

Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Отже, офіційний день народження facebook – 4 лютого 2004 року.

У цей день був запущений сервіс «thefacebook».

Інтерв’ю в 2004 році майбутнього мільярдера про їх сайт Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко ???

Результати за перший місяць:

У перший місяць роботи користувачами нової мережі стали більше половини студентів Гарварада. Вже в березні того ж року до аудиторії фейсбуку приєдналися інші навчальні заклади, а до кінця року в списку були університетів та коледжів США і Канади !!!

Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

 

Головні події

літо 2004 – переїзд компанії, офіційна реєстрація, поява першого директора – Шона Паркера. Перші інвестиції в фейсбук зробив засновник системи Pay Pal Пітер Тілль.

2005 рік – був куплений домен facebook.com (вартість покупки склала $ 200 тис.), назва позбулося частинки «the» і набуло звичну сьогодні форму.

Все про зарплати в компанії FB — читати

2006 рік — Реєстрація в соціальній мережі стає доступна всім, хто досяг віку 13 років і має електронну пошту.

2007 рік – Microsoft купує акції Facebook. За підсумками операції загальна вартість компанії оцінюється в $ 15 млрд. За умовами контракту, Microsoft отримав можливість розміщення реклами на фейсбук, що принесло в подальшому великі доходи. Сайт відкрив можливість стороннім розробникам створювати додатки на своїй платформі.Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

2008 рік – відкриття головного офісу компанії в Дубліні. Поява російськомовної версії сайту. Разом з цим фейсбук перевели на 20 мов світу.

2009 рік – вперше була зафіксована перша прибуток компанії. Facebook першими надають користувачам право самостійно створювати імена для своїх сторінок, (замість довгих номерів).

2010 рік – Facebook стає третьою в світі за величиною інтернет-компанією. Вартість оцінюється в $ 41 млрд. 13 березня зафіксована більш висока відвідуваність, ніж у Google. У соціальній мережі створюють новий функціонал для груп, відкривають власну поштову службу. Планується інтеграція з Skype.

2011 рік – фільм про фейсбук і його історії створення «Соціальна мережа» отримав 4 премії «Оскар», у тому числі як кращий драматичний фільм. Пізніше Марк Цукерберг зізнався, що події у фільмі представлені більш барвисто Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко , у житті: «…ми просто сиділи за комп’ютерами і шість років писали код».

Skype і facebook запускають відеодзвінки і відчути.Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

2012 рік – багатий на важливі події: купівля Instagram, розміщення акцій на біржі. На сайті реєструється мільярдний користувач.

2013 рік – запуск пошукової системи, що працює всередині мережі, відкриття мобільної платформи для пристроїв на Android.

Як потрапити в компанію і стажуватися — Читайте тут

2014 рік – купівля WhatsApp за $ 16 млрд., подальші плани на інтеграцію WhatsApp, Instagram і Messenger. Оновлення дизайну і інтерфейсу, нові функції в рекламі (демонстрація реклами користувачам за їх розташування), відкритий доступ в фейсбук через анонімну мережу.

2015 рік – число активних мобільних користувачів збільшилася до 798 млн. чоловік. Фейсбук став першою соціальною мережею, яка дозволила заповідати свої акаунти.

2016 рік – впровадження нової функції «Заходи»: користувачі інформуються про майбутні події у своєму місті, відбираються найбільш цікаві за уподобанням і планами друзів. Запуск окремого мобільного додатку «Events».

2017 рік – у мобільному додатку з’являються історії, зникають з часом. Розроблений проект для допомоги користувачам у стихійних лихах: завантаження карт з визначенням місцезнаходження постраждалих.

2018 рік – вибухнув великий скандал, пов’язаний з компанією Cambridge Analytica. Сталася найбільша витік персональних даних, які були використані у підготовці виборів у США. Керівництву фейсбук направлені судові позови.

2019 рік – ведеться розробка власної ігрової платформи. 30 травня Цукерберг оголошує про прийдешнє масштабний редизайн веб-версії, так і мобільних додатків і месенджера. Як обіцяють розробники, зміниться принцип взаємодії користувача і соц. мережі.

2020 — 2030 рік:?

Напишіть в коментарях що змінилося за ці роки please Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Як видно, успіх facebook не випадковий, історія створення та роботи над розвитком компанії говорить про те, що визнання прийшло завдяки умінню ризикувати, вгадувати переваги, чути свою аудиторію і йти назустріч.

Сьогодні в компанії працює близько 200 тис. співробітників !!!

Основні власники акцій:

  1. це сам Марк Цукерберг (28,2%)
  2. інвестиційна компанія Accel Partners (11,4%)
  3. один з кембриджських друзів Цукерберга Дастін Московіц (7,6%).

У числі акціонерів залишається Пітер Тілль, співпраця з яким триває весь час існування соц. мережі.

 

В Росії

У Росії Регіональним директором компанії призначено Анна-Марія Треньова, її робоче місце знаходиться в Варшаві – в регіональному представництві по країнах Західної Європи.

Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Регіональний директор відповідає за розвиток Instagram, Facebook і Messenger, а також допомога клієнтам у використанні сервісів в комерційних цілях.

Провал, приречений на успіх

Марк Цукерберг зізнався, що перша пробна версія версія сайту була написана всього за пару тижнів. На той час були готові напрацювання, що дозволило в короткий термін створити первинну «книгу осіб». Сайт представляв собою імпровізований конкурс краси, в якому гості могли порівняти фотографії пари ні про що не підозрювали «учасниць». Виставлялися оцінки «hot or not». Зрозуміло, не всі студентки, а вже тим більше керівництво Гарварда, були в захваті від такої затії.

Тим не менш, сервіс, який через скандал довелося закрити, всього за перші дві години роботи зібрав 450 гостей і 22000 переглядів фото. Це було і провалом, і величезним успіхом одночасно. ?

 

Судові тяжби

Такий галас не могла залишитися непоміченою. Через 6 днів до Цукербергу звернулися троє студентів з обвинуваченням у крадіжці їх ідеї, з якої і був створений фейсбук.Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Троє друзів: Дівья Нарендра, близнюки Кемерон і Тайлер Вінклвосси протягом декількох років намагалися відсудити авторство ідеї facebook. Судові позови закінчилися виплатою на користь позивачів $ 65 млн. Тоді, святкуючи свою перемогу в суді, вони навіть не могли уявити, що корпорація facebook в 2019 році буде коштувати $505 млрд.

Акції

З такою ринковою вартістю компанії навіть невелика кількість акцій робить їх володаря дуже заможною людиною. Найбільшим власником залишається Цукерберг. Серед інвесторів є і з Росії.

  1. Великий венчурний фонд Digital Sky Technologies» придбав 2 % акцій компанії facebook. Угода на суму $ 200 млн. була підписана в 2010 році.
  2. Компанія на чолі з Усмановим і Мільнером а також Фінгер через короткий час розширила придбаний пакет до 3 %. Сьогодні фонд володіє 10 % акцій інтернет-гіганта.

Благодійність

Марк Цукерберг увійшов в історію як самий молодий мільйонер, в 2008 році його статки оцінено в $ 1.5 млрд. Тим не менш, образ життя одного з найбагатших людей планети залишається досить скромним. Більш того, більшу частину зароблених грошей молодий мільярдер воліє віддавати на благодійні цілі. Ще в 2010 році він приєднався до благодійної організації, заснованої Білом Гейтсом і Уорреном Баффитом.

Фейсбук історія створення та розвитку : Коротко

Вона називається «Клятва дарування», її основна ідея полягає в тому, щоб спонукати учасників передавати більше половини своїх багатств в благодійні фонди.

Моя довідка - Корисні поради