Фейсбук аудит – як зробити самому або замовити !

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

Неважливо, хто займається веденням сторінок в соціальних мережах: власник бізнесу, його співробітники або спеціально найняті професіонали, цю роботу необхідно регулярно відслідковувати і оцінювати. Аудит в широкому розумінні цього терміна означає незалежну перевірку будь-якої діяльності….

Аудит сторінок у соцмережах – неупереджений погляд з боку на те, як представлений бізнес на сторінці, наскільки інформативно оформлення і опублікований контент, який ефект це приносить……………………

 

Способи проведення

Перевірку результатів роботи сторінки або групи у фейсбук можна провести:

 1. За допомогою професійних СММ – менеджерів. На такий звіт не потрібно буде витрачати власний час, однак це буде коштувати певну суму грошей. У підсумку фахівці нададуть повну картину реального стану сторінки в рейтингах, слабкі місця, оптимальний час для публікацій, способи розширення аудиторії та підвищення конверсії.
 2. Самостійний аудит. CMM – складна система, в цій сфері працюють люди з відповідною підготовкою й досвідом. тому коли мова заходить про аудит, багато людей звертаються за допомогою до професіоналів. Однак в тому і перевага платформи Facebook, що система повністю забезпечена всіма можливими опціями для ведення та відстеження свого бізнесу.
 3. Сторонні сервіси. Спеціальні служби, які в автоматичному режимі здатні відслідковувати всю активність на сторінці або в групі, а також формувати звітність щодо ефективності дій і заходів.

Цікава статистика ?

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

Скільки коштує і де замовити ? — Приклади

1. Kwork.ru

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

2. Facebook сторінки

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

3. Агенство digital-ma.ru

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

 

Сервіси:

Незважаючи на те, що фейсбук володіє розширеним функціоналом для ведення та відстеження сторінок, іноді не завадить розширити загальну картину, для цього можна скористатися платними сервісами:

 1. Popsters. Працює з 10 соц. мережами, надає аналітику по популярності і ефективності окремих постів, оцінку дій аудиторії, які викликала кожна публікація, формує звіти, дозволяє вести одночасно кілька спільнот. Можна безкоштовно протестувати роботу протягом 7 днів. Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити ! Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 2. JagaJem. Підтримка 5 найпопулярніших соціальних мереж. Сервіс призначений для глибокого аналізу сторінок: рейтинг опублікованого контенту, аналіз активності користувачів, залучення та реакції аудиторії. Дозволяє порівнювати співтовариства з конкурентами в рамках однієї мережі, так і на різних сайтах. Вартість обслуговування залежить від величини співтовариства.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 3. AgoraPulse Barometer. Англомовний сервіс, що дозволяє порівняти сторінку з схожими, мають аналогічне число передплатників. Виводить графіки зміни таких показників, як залученість, охоплення, вірусне поширення, по різним періодам.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 4. LikeAlyzer. Сайт також тільки англійською мовою. Проте сервіс володіє рядом переваг: перевіряє правильність оформлення сторінки та видає рекомендації щодо заповнення полів, ведення постів, поведінку користувачів. Цікаво, що за допомогою сервісу можна перевірити будь-яку сторінку, не тільки власну.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

У разі, якщо сторінка має велику кількість передплатників і ставить своєю метою збільшення продажів і прибутку, використання платних сервісів цілком виправдано і доцільно.

 

Увага — Заходьте в нашу Відео бібліотеку — Вхід Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

 

Моніторинг оформлення

Запорука успіху на фейсбук – грамотне оформлення сторінки, наповнення її цікавим контентом, здатність залучити та утримати інтерес людей.

Ця робота ведеться за такими етапами: ???

 1. Назва і аватар. Назвати сторінку потрібно стисло, інформативно, у відповідності з правилами сайту. З аватаром у клієнта будуть перші асоціації про сторінку, найчастіше вибирають логотип, тут не повинно бути зайвої інформації. Також обов’язково створити ім’я сторінки, яка замінить стандартну посилання, присвоєну при реєстрації. Посилання має бути співзвучною назвою, проста для сприйняття.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 2. Категорія сторінки. Важливо правильно вибрати категорію для своєї сторінки: компанія чи бренд, співтовариство або публічна особа. Від цього будуть залежати налаштування, інформаційні поля і доступні звіти надалі. Назва категорії буде видно в результатах пошуку. Його в будь-який момент можна змінити в розділі «Інформація». Є можливість проставити 3 назви категорій, щоб максимально точно описати свою діяльність.
 3. Коротка інформація про сторінку. Відображається у правій частині хроніки, тут важливо вибрати потрібні поля в залежності від категорії: веб-сайт, контактний телефон, адреса, години роботи. Фахівці рекомендують використовувати окремий телефонний номер для соц.мереж, так простіше відслідковувати кількість залучених клієнтів.
 4. Обкладинка. Фото або відео – що б не було обрано для обкладинки, вона повинна бути професійною і представляти компанію або бренд, щоб з перших секунд формувати потрібне враження у відвідувачів. Часто обкладинки доповнюють посиланнями і коротким текстом. Все повинно бути скомпоновано так, щоб повністю містилося на екран у веб-версії, так і в мобільному додатку.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 5. Кнопки заклику до дії. Дуже ефективний інструмент, що знаходяться на видному місці відразу під обкладинкою праворуч. Можна додати такі заклики як: замовити дзвінок, написати повідомлення, перейти на основний сайт компанії, зробити покупку, підписатися і ін. Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 6. Вкладки. Перебувають під обкладинкою ліворуч. Доступно 12 вкладок, але за замовчуванням видно 4, решта в згорнутому меню. Часто вибирають «Подобається», «Підписатись». Тут можна самостійно додати вкладку «Послуги», в яку вписати список послуг компанії. Додавання та редагування доступний у меню «Налаштування» у верхній частині сторінки.
 7. Відгуки. У стандартному оформленні даного блоку немає, його потрібно додати вручну. «Параметри сторінки» — «Шаблони і вкладки» — натиснути кнопку «Додати вкладку». Якщо відгуків поки що немає, краще попросити партнерів і клієнтів залишити коментарі, після чого блок можна відобразити на сторінці: в налаштуваннях активувати перемикач поруч з коментарями і відгуками. Тут же відображається середня оцінка користувачів: від 1 до 5.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 8. Контент. Наповнення сторінки – складна безперервна робота. Щоб людям було цікаво, публікації повинні бути різними і яскравими: тексти, фото, відео, опитування, акції та спеціальні пропозиції. Варто дотримуватися золотої середини: не набридати надмірною активністю, але і не давати передплатникам забути про сторінку. 1-2 посту в день – найбільш оптимально. Важливе правило: 70/20/10. Не більше 10% реклами, не менше 70% корисної цікавої інформації, близько 20% інформації з суміжних областей. Цінується ексклюзив, щирість і реальна користь тих знань, які отримають користувачі.
 9. Зворотній зв’язок. Соціальна мережа – це, насамперед, спілкування. За фірмовим логотипом люди хочуть бачити реальних людей, живі емоції, непідробний інтерес до своїх клієнтів. Своєчасні відповіді і коментарі підвищать репутацію в очах адитории.

 

Важливо: адміністратор і звичайні відвідувачі бачать сторінку по-різному. Коли закінчено оформлення, варто перевірити, як це виглядає з боку, протестувати всі кнопки і вкладки: під обкладинкою натиснути «три Крапки», вибрати функцію «Подивитися як відвідувач сторінки».

 

Статистика :

Після того, як все оформлено, потрібно відслідковувати, який результат був досягнутий. У верхній частині сторінки, над обкладинкою є вкладка «Статистика», після натискання на неї, в колонці зліва стануть доступні розділи статистики.

Що означає ця інформація і чим може бути корисна:

 1. Перегляди сторінки, охоплення і покази – поняття близькі, проте мають істотні відмінності. Перегляди включають усі візити як авторизованих так і неавторизованих користувачів. Охоплення – скільки людей бачать у себе будь-яку інформацію про сторінку. Покази – скільки разів контент був на екранах користувачів.Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 2. Загальний охоплення поділяється на органічний, оплачений і вірусний. Можна оцінити, наскільки ефективні вкладення в платні публікації. Вірусний означає, як вплинули позначки «подобається», підписки і реакції на покази у друзів користувачів. Органічний включає в себе тільки вірусний і невирусный.
 3. Дані статистики можна переглянути з розподілом за статтю, віком, географії аудиторії і типами пристроїв за умови, що вибірка становить не менше 100 осіб. Також у розділі «Люди» можна дізнатися, скільки людина проставили «Подобається» демографічним розподілом. Ця інформація допоможе орієнтувати контент на цільові групи.
 4. Охоплення, кількість переходів, реакції, кількість переглядів відео – все це не тільки корисно для адміністратора, але і можна опублікувати на своїй сторінці. Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 5. Дні та час відвідування сторінки: доступно в розділі «Публікації» — «Коли шанувальники в мережі». Це важливо знати, щоб новий контент виходив вчасно.
 6. Позначки подобається – можна побачити, скільки разів і де на фейсбуці сторінка отримала схвалення користувачів, при цьому доступний показник «Чисті позначки», тобто не враховує позначки «Не подобається».
 7. Статистика відео: сторінок доступні не тільки кількість переглядів, але і по кожному ролику видно, скільки чоловік побачило мінімум 10 секунд або цілий ролик, хто поділився роликом, залученість адитории.
 8. Заходи: скільки людей дізналося про захід, як відреагували, їх відповіді на публікацію.
 9. У розділі «Дії на сторінці показано кількість кліків по кнопках закликів до дії, також є поділ за статтю, віком, місцем і типами пристроїв.

На основі цих цифр часто використовують показник активності, він визначається як співвідношення загального охоплення аудиторії до числа передплатників. Для фейсбук значення не повинно знижуватися менше 2% !!!

Як видно, при вмілому використанні всієї інформації, яку фейсбук збирає для адміністраторів своїх сторінок, навіть непідготовлена людина зможе стати ефективним керівником.

 

Статистика групи

Фейсбук, на відміну від інших соціальних мереж, чітко розмежовує поняття групи та сторінки для бізнесу. Група призначена для спілкування та взаємодії людей, в ній не застосовуються рекламні функції та статистичний функціонал набагато скромніше, ніж для сторінок.

Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !

Для кожної групи доступна докладна статистика. Ці дані доступні лише для адміністраторів. Звіти містять наступні дані:

 • яка кількість учасників із загальної чисельності знаходяться в активній взаємодії з групою;
 • які типи активності виявляють учасники;
 • рейтинг публікацій у групі.

У групах з аудиторією понад 250 осіб доступні додаткові звіти:

 • географія зареєстрованих користувачів з поділом по містам і країнам;
 • віковий діапазон і стать учасників.

Якщо група була створена нещодавно, статистичні звіти ще можуть бути недоступні. Зазвичай така інформація з’являється через 30 днів після реєстрації.

Щоб ознайомитися зі статистикою, потрібно:

 1. Увійти в групу, натиснути «Ще» під обкладинкою групи.
 2. У списку, що відкрився, вибрати «Статистика групи».Фейсбук аудит  як зробити самому або замовити !
 3. У розділі доступна функція «Завантажити дані», після натискання вийде спливаюче вікно, в якому необхідно відібрати необхідні відомості.
 4. Вибрати часовий інтервал і формат файлу Excel, в якому буде сформовано звіт, після чого натиснути «Скачати».

Звіти можуть містити такі відомості:

 • темпи зростання групи (кількість учасників, кількість поданих заявок у групу, схвалені заявки);
 • залучення аудиторії (реакції на дії в групі, коментарі, рейтинг публікацій та ін)
 • найактивніші автори групи.

Окрема різновид груп у фейсбуці – навчальні групи. Тут трохи відрізняється функціонал: адміністратор створює і впорядковує навчальні модулі за своїм бажанням, а учасники мають можливість повідомляти про проходження модуля натисканням кнопки «Все готове».

Аудит таких груп полягає в аналізі проходження учасниками всіх етапів програми.

Моя довідка - Корисні поради