Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

Facebook Live — спеціальний інструмент, що дозволяє вести трансляції з допомогою соціальної мережі у режимі онлайн. Опція з’явилася в 2016 році, а сьогодні активно застосовується приватними користувачами або рекламодавцями. Основна перевага у тому, що власник сторінки може безпосередньо зв’язатися зі своїми передплатниками через Інтернет і фактично спілкуватися з ними безпосередньо. Користувачі можуть подивитися стрім онлайн або запису після його закінчення. Підтримується опція користувачам Фейсбук на телефонах з iOS або Android, а також iPod.Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

Як зробити прямий ефір на телефоні — покрокова інструкція

Виділяється кілька способів, як можна запустити Facebook Stream і тим самим розширити власну аудиторію. Розглянемо основні варіанти.

Особистий профіль

Щоб запустити Facebook Live в персональному акаунті, зробіть наступне:

 1. Увійдіть в додаток на телефоні.
 2. Клікніть на кнопку статусу в Хроніці або Стрічці;
 3. Натисніть на значок Написати повідомлення.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у ФейсбукFacebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 • Додайте опис нової трансляції. Вкажіть тему, щоб люди могли розібратися, про що буде йти мова. Зробіть заклик до дії в кінці звернення.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 • Виберіть категорію користувачів, яких ви плануєте запросити для перегляду. Тут є кілька варіантів — Всім, Друзі, Друзі, окрім…, Тільки я або певні друзі. Передостанній варіант використовується для перевірки роботи Fb Live та внесення коригувань у загальний фон або інші моменти.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 • Тисніть на кнопку Публікування і Історія, а після увімкніть або вимкніть створення публікації.
 • Увімкніть або вимкніть сповіщення про старт версії Live. Це необхідно, щоб з перших хвилин залучити більше користувачів.
 • Тисніть на знак людини і вкажіть друзів, який ви плануєте вказати на відео. Зазначені люди отримують повідомлення, що вони відзначені в онлайн-трансляції.
Читайте також:
Як змінити назву (перейменувати) сторінки у Facebook

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 • Визначитеся з місцем, звідки буде вестися ефір Live. Ці дані будуть відображатися під час трансляції.
 • Тисніть на символ чарівної палички, щоб вибрати маску (за бажанням). Тут є кілька фільтрів — борода, капелюх або інше.
 • Клікніть на кнопку В ефір.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у ФейсбукПісля закінчення трьох секунд Facebook Live активується, і відео доступно для перегляду. Після старту трансляції необхідно натиснути на кнопку з зображенням людини для запрошення друзів на перегляд.

Група, бізнес-сторінка

Якщо стоїть завдання запустити Facebook Live для бізнес-сторінки або групи, алгоритм дій трохи відрізняється. Зробіть такі кроки:

  1. Увійдіть в програму Фейсбук на смартфоні.
  2. Натисніть іконку праворуч внизу в новинній стрічці або Хроніці.
  3. Оберіть бізнес-сторінку.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

  1. Тисніть на кнопку В ефір. Якщо бізнес-аккаунт прив’язаний до бізнес-менеджера, доведеться завантажити програму Менеджер сторінок Facebook. В іншому випадку запустити пряму трансляцію не вийде.
  2. Пропишіть опис ефіру. Тут принцип дій трохи відрізняється, і деякі функції відсутні.
  3. Додайте адресу бізнес-сторінки, а для цього тисніть на символ геолокації зліва внизу.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 1. Виберіть аудиторію, для якої організується відео Live. Вкажіть стать, вік, місцезнаходження.
 2. Натисніть кнопку В ефір.

На відміну від Live-версії на особистій сторінці в групі або в бізнес-акаунті Прямий ефір доступний всім без обмеження. При цьому користувачі отримують інформацію про початок онлайн-трансляції.

Facebook Live на комп’ютері

Тепер коротко розглянемо, як зробити прямий ефір у Фейсбук на комп’ютері. Принцип тут майже такий же, але є ряд особливостей. Раніше потрібно було ставити додаткові програми, але сьогодні достатньо внутрішнього функціоналу. Алгоритм такий:

  1. Увійдіть на сторінку бізнес або особисте).
  2. Виберіть Прямий ефір.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

  1. Вкажіть тип пристрою — зовнішнє або камера.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук

 1. Виберіть, звідки буде вестися ефір — в групі, на особистій сторінці у заході або на керованою сторінці.
 2. Додайте опис. Напишіть, що саме людина побачить, якщо перейде в Facebook Live.
 3. Виберіть точку, звідки йде трансляція.
 4. Вкажіть, хто буде бачити Live відео (для особистого профілю). Тут такий самий принцип, як і у випадку з телефоном. Для групи або бізнес сторінки Facebook Live доступний всім.
 5. Вкажіть обладнання — мікрофон, камеру. Якщо вже підключені пристрої, вони вибираються в автоматичному режимі.
 6. Клікніть на кнопку В ефір.
Читайте також:
Реєстрація на Facebook: інструкція зі створення облікового запису

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у Фейсбук
Після закінчення трьох секунд Facebook Live трансляція повинна запуститися. Після цього вона доступна всім користувачам, для яких її відкрив джерело. При цьому людина може приєднатися до перегляду шляхом натискання на відповідну іконку.

Як дивитися трансляцію в Facebook

Не менший інтерес викликає питання, як дивитися прямий ефір в Фейсбук і робити в ній коментарі. Розглянемо декілька варіантів пошуку та перегляду:

 1. Зверніть увагу на новинну стрічку і знайдіть трансляцію. Якщо Facebook Live доступний для перегляду, натисніть на іконку і приєднатися до відео.
 2. Подивіться доступні відео в режимі Live. Для перегляду перейдіть за посиланням facebook.com/watch/live. Щоб дивитися трансляцію, виберіть потрібний варіант.
 3. Підпишіться на організації і знаменитостей, щоб бути в курсі Facebook Live, які вони організовують.
 4. Ведіть #live в пошукове поле, щоб знайти активні трансляції.

Facebook Live Трансляції | Як зробити прямий ефір у ФейсбукПісля підключення можна писати коментарі шляхом введення тексту у спеціальному полі. Ведучий бачить звернення і може відповідати на питання в режимі онлайн. Як варіант, можна поділитися прямий відео-трансляцією з іншими людьми. Це дозволяє охопити велику аудиторію.

Якщо ви пропустили вихід в Live, можна подивитися відео запису. Після завершення онлайн-трансляції остання зберігається у списку відтворення. Винятком є випадки, коли відео спеціально видалено.

Підсумки

Знаючи, як запустити Facebook Live, ви в будь-який момент можете скористатися спеціальним інструментом і поспілкуватися з передплатниками. Це особливо корисно для власників бізнес-сторінок, які просувають товар або послугу. При бажанні можна реалізувати і особисті амбіції, якщо запустити спілкування в режимі Live на своїй сторінці.

Моя довідка - Корисні поради