Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

Незважаючи на популярність соціальної мережі, багато продовжують питати, для чого потрібен Фейсбук, в чому особливості сервісу, і чому до сьогоднішнього дня він продовжує зберігати популярність. Поговоримо про це докладніше і розглянемо особливості Facebook з позиції пересічних користувачів.

Що це і для чого потрібен Facebook

Facebook — соціальна мережа, що функціонує з лютого 2004 року і заснована Марком Цукербергом з групою його сусідів по гуртожитку. Спочатку перед назвою сайту стояла приставка The, а саме співтовариство було доступним тільки для представників Гарварду. З зростанням популярності сервіс вийшов за межі одного навчального закладу, а з 2006 року став доступний всім користувачам Інтернету у віці від 13 років. Щоб завести аккаунт, потрібен був тільки e-mail.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

В основі сайту лежить система, що дозволяє обмінюватися повідомленнями і файлами один з одним, ділитися інформацією, обговорювати проблеми, ділитися життєвими ситуаціями, викладати фотографії або читати свіжі новини. Основний напрямок, для чого потрібен Фейсбук — спілкування між користувачами. Згодом можливості соцмережі стали використовуватися для бізнесу. Сьогодні майже кожна компанія має сторінку і приваблює таким способом користувачів до своїх продуктів.

Як користуватися

У цій главі наведемо коротку інструкцію, як користуватися Фейсбуком для чайників. Мова йде про людей, які не мають досвіду роботи в соцмережі, але при цьому хочуть стати частиною великої спільноти. Загальний алгоритм дій такий:

 • Реєстрація. Реєстрація в Фейсбуці доступна особам будь-якої статі у віці від 13 років, що мають Інтернет та адресу електронної пошти в Мережі. Також потрібен мобільний телефон, до якого прив’язується аккаунт. Для реєстрації необхідно заповнити запропоновані поля, ввести пароль, вказати особисті дані й додати фото.
Читайте також:
Як змінити назву (перейменувати) сторінки у Facebook

 

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

 • Інтерфейс. Після входу на головну сторінку можна шукати і додавати друзів, спілкуватися з ними, створювати співтовариство і вирішувати інші завдання. Відразу потрібні правильні настройки в питанні конфіденційності по відношенню до інших користувачів. Людина зможе сам змінити налаштування видимості своїх даних. Надалі можна змінити ім’я та прізвище.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

 • Додавання друзів. Розглядаючи, як користуватися Facebook, важливо розібратися з головним питанням — особливістю додавання друзів. Для цього можна сортувати користувачів по імені та прізвища, адресу електронної пошти, e-mail і іншими даними.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

 • Видалення. Якщо аккаунт в Фейсбук вже не потрібен, його можна заблокувати на певний час або зовсім видалити. У першому випадку доступ до сторінки легко повернути після входу. Щоб позбутися від аккаунта назавжди, необхідно звернутися до спеціального розділу сайту і заповнити спеціальну форму. Після закінчення двох тижнів сторінка видаляється з облікового запису.
 • Відновлення. Іноді бувають ситуації, коли людина забула дані для входу або його профіль зламаний. У такому випадковий потрібен інструмент, що дозволяє відновити доступ до сторінки. В Фейсбук така опція передбачена. Досить натиснути на посилання Забули пароль, після чого слідувати інструкції.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

Якщо розглядати, як користуватися Фейсбуком на телефоні для чайників, тут алгоритм дій майже аналогічний. Різниця в тому, що користувачам пропонуються різні версії додатків — безпосередньо Фейсбук, версія Lite і Messenger. Таким способом адміністратори вирішили покрити максимальну аудиторію.

Огляд функцій

Розглядаючи, для чого потрібен Фейсбук, ми згадували спілкування і пошук друзів. Але це лише загальна характеристика. Сьогодні Fb все частіше використовується в якості майданчика для бізнесу, просування товарів і послуг. За статистикою споживач більше довіряє відкликанням, а де їх ще отримати, якщо не в соцмережі.

Читайте також:
Деактивувати Facebook — Інструкція

За допомогою сервісу можна вирішувати такі завдання:

 1. Спілкуватися, додавати друзів.
 2. Дивитися фотографії та ролики.
 3. Створювати групи і додаватися до них людей.
 4. Залучати клієнтів і партнерів.
 5. Безпосередньо спілкуватися з покупцями.
 6. Розміщувати дані про собі або своїй компанії (для бізнесу).
 7. Отримувати миттєву зворотний зв’язок по відношенню до якості товару або послуги.
 8. Тестувати нову продукцію і т. д.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

Список рішень, для чого потрібен Фейсбук, можна продовжувати нескінченно. На своїх сторінках звичайні люди і представники бізнесу публікують актуальну інформацію, ніж залучають нових передплатників і розширюють коло спілкування. Якщо використовувати Fb для бізнесу, необхідно мати чіткий план і цілі, розібратися зі своєю аудиторією, правильно позиціонувати свою організацію і вирішувати інші завдання.

У чому причина популярності

Майже за 16 років роботи Фейсбук пережив багато потрясінь, і деякі з них призвели до втрати довіри у частини користувачів. Тим не менш Fb потрібен користувачам, щоб залишатися в мережі і бути в курсі подій. За статистикою на сайті зареєстровано майже 1,5 млрд чоловік. За статистикою користувач повертається на сторінку близько 8 разів, а середній час, витрачений на сервісі, близько 35-40 хвилин. Що стосується бізнес-сторінок, їх загальна кількість не менш 80 мільйонів, і ця цифра тільки зростає.

Для чого потрібен Фейсбук, як ним користуватися, якщо є VK і instagram

На тлі такої популярності система показує унікальні показники прибутковості. Протягом року компанія отримала дохід понад 11 мільярдів доларів, а керівництво тримає курс на підвищення рівня конфіденційності та статусу системи. Кількість співробітників близько 50 тисяч чоловік, і штат тільки розширюється.

Фейсбук потрібен і в РФ, де він працює з 2008 року. На сьогодні він поступається ВКонтакте і Однокласників. Найбільша частина акаунтів соцмережі заведена в Москві і СПб, а її частка становить більше 50 відсотків.

Читайте також:
Як зрозуміти, дізнатися прочитано повідомлення у Фейсбук?

Підсумки

Fb — соцмережа з світовим ім’ям, яке легко користуватися, а її можливості відкривають двері як для розваги, так і для бізнесу. Залишається лише правильно користуватися можливостями, які дає система. Ясно одне — на даному етапі Фейсбук потрібен користувачам. Навіть незважаючи на велику кількість конкурентів в Мережі.

Моя довідка - Корисні поради