Чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу?

Один з поширених питань рекламодавців — чому Фейсбук не схвалює рекламу, адже, на перший погляд, все зроблено правильно. Друга дилема, що випливає з розглянутої вище — що робити в такій ситуації, і куди звертатися. Розглянемо кожен з моментів детальніше, щоб уникнути подібних ситуацій.Чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу?

Причини, чому Фейсбук не схвалює рекламу

Для початку розглянемо причини, чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу. Пояснень може бути кілька:

 1. Просування заборонених товарів. У цю категорію входить зброю і боєприпаси, наркотики і пов’язані з ними речовини, підробки, шкідливі програми, контент для дорослих або схеми збагачення. Також під забороною просування дієтичних добавок і підроблених документів. Докладний опис приведений в правилах рекламної діяльності Фейсбук.
 2. Зображення до і після. Одна з причин, чому реклама в Фейсбуці довго на розгляді, або сервіс її не схвалює — вказівка до і після застосування того чи іншого товару/послуги. Такий популярний прийом заборонений в соцмережі. Приміром, не можна показувати тіло до і після прийому будь-якого препарату.

Чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу?

 1. Не працює кнопка. Адміністрація Фейсбук не схвалює оголошення, якщо хоча б один з елементів (наприклад, кнопка) не працює або веде на заборонений сайт.
 2. Застосування назви соцмережі. Фейсбук не пропускає рекламу, якщо у ній некоректно використовується назва сервісу. Зокрема, воно має писатися з букви. При цьому сервіс не схвалює виділення розміром або жирним шрифтом, використання у множині, застосування альтернативних логотипів і т. д.
 3. Вказівка особистісних характеристик. Забороняється прямо або побічно використовувати персональні характеристики людини. У цю категорію входить вага, вік, фінансовий стан, переконання, етнічне походження і т. д. Такі параметри допускається застосовувати тільки в таргетингу.
 4. Негатив. Не варто дивуватися, чому реклама в Фейсбук довго на розгляді, якщо в ній є «психологічний тиск» на читача. Оголошення не повинно викликати у людини поганих думок про себе. Важливо, щоб текст мав позитивний сенс. В іншому випадку адміністрація її не схвалює.
 5. Обман. Оголошення навіть не розглядається і відразу відхиляється, якщо в ньому є явна дезінформація. Не можна переконувати в тому, що не має доказів. Приміром, рекламу «Заробити 10 000 доларів за один день» Фейсбук не схвалює. Можна замінити цю фразу інший — «Збільшити свій заробіток».
 6. Невідповідність посилання. Рекламне оголошення не пройде, якщо в ньому передбачена непрацююча посилання. В такому разі адміністрація не схвалює рекламу, і вона повертається рекламодавцеві без розміщення.
Читайте також:
Скільки важить Фейсбук – Відповідь

Чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу?У розглянутих вище випадках Фейсбук відхиляє оголошення з-за грубих порушень правил. Найчастіше у перевірці беруть участь не працівники, а сам алгоритм. Він запрограмований виявляти порушення і повертати оголошення назад рекламодавцю.

Реклама пройшла модерацію, але не відображається

Складніше йде справа, якщо реклама схвалена, але немає показів. Іншими словами, вона не відображається. У такому випадку перевірте наступні моменти:

 1. Велика кількість тексту на картинці. Якщо тестова інформація займає більше 20% від простору, оголошення можуть не показуватися або будуть відображатися у більш рідкісних випадках. При виявленні зайвого тексту з’являється попередження системи. Це правило не стосується плакатів, афіш, зображень товарів, обкладинок журналів і т. д.
 2. Низька ставка. При розгляді питання, чому не запускається реклама в Instagram або Фейсбук, зверніть увагу на ставку. Можливо, вона занадто низька для перемоги в аукціонах. При відсутності відомостей за ефективним кліками можна почати покази з позначки Мінімальна ціна, а після цього переходити на більш значущі тарифи. Для цього достатньо залишити поле контрольна ціна порожнім, а внести дані в нього пізніше.
 3. Перетинання аудиторій. Сервіс не схвалює рекламу, коли вона конкурує між собою і охоплює різні аудиторії. Для перевірки перетинів перейдіть у вкладку Аудиторії. Щоб уникнути таких труднощів, необхідно кожну групу оголошень запускати на певну аудиторію.

Якщо раптом реклама в Instagram або Фейсбук перестала працювати, зверніть увагу на стан рахунку. Можливо, банально закінчилися гроші на рекламну кампанію. Також загляньте в папку з повідомленнями. Можливо, система повідомила про які-небудь порушення.

Що робити

Якщо Фейсбук не схвалює рекламу, насамперед необхідно внести правки в оголошення з урахуванням вимог сервісу і знову відправити його для модерації. Після змін та їх збереження рекламне оголошення буде знову відправлено для перевірки. При цьому Facebook інформує про причини відмови. Ці дані можна використовувати для подальшого внесення правок. Наприклад, при рекламі алкогольної продукції можна перейти в таргетинг і встановити необхідні вікові обмеження.

Читайте також:
Як створити обкладинку для Фейсбуку онлайн | Обрізка фото в Facebook

У деяких випадках редагування оголошення виключено. В таких обставинах краще зробити нову рекламу або отримати детальну інформацію по посиланню facebook.com/help/contact/1437105629875062.

Чому Facebook або Instagram не схвалює рекламу?

Ще одне питання — як оскаржити рекламу в Instagram або Фейсбук, якщо є підозра на помилку. У разі порушення правил представники соцмережі відправляють e-mail рекламодавцю з поясненням причин. Тут є два шляхи — внести виправлення, про що згадувалося вище, або оскаржити прийняте рішення. Для уточнення електронної адреси, куди приходять листи, необхідно перейти в налаштування свого бізнес-аккаунта.

Для звернення до адміністрації Фейсбук, якщо вона не схвалює рекламу, використовуйте форму facebook.com/help/contact/1582364792025146. В ній заповніть всі поля та опишіть, чому ви вважаєте вердикт неправильним. Адміністрація розглядає заяву і приймає рішення про можливу помилку. У разі задоволення запиту рекламна кампанія стає активною і відразу запускається.

Підсумки

Знаючи, чому Фейсбук не схвалює рекламу, ви завжди зможете визначити причину проблеми і прийняти рішення щодо подальших дій — внести виправлення, поповнити рахунок або спробувати оскаржити вже прийняте рішення. При виборі варіанту необхідно виходити з пояснень представників Fb.


Моя довідка - Корисні поради