Боротьба з непристойним змістом і нав’язливим спілкуванням на Facebook

Facebook видаляє матеріали, які порушують правила (наприклад, знущання, картини, що зображують насильство, спам). Якщо ви бачите на Facebook щось, що порушує правила, використовуйте посилання, які знаходяться поряд з повідомленням або фотографією, щоб відправити скаргу.

Важливі вказівки з техніки безпеки:

 • Відрегулюйте налаштування конфіденційності, вибравши потрібний рівень, а потім регулярно перевіряти.
 • Ніколи не повідомляйте свій пароль іншим людям і будьте обережні, публікуючи та поширюючи особисту інформацію, особливо ту, яка може бути використана для ідентифікації Вас в Мережі або поза інтернету, такі як адреса або номер телефону.
 • Блокуйте користувачів і повідомляйте про тих, хто відправляє Вам непотрібні або недоречні повідомлення.

Засоби реагування на непристойну зміст

Може трапитися, що ви побачите на Facebook щось, що Вам не сподобається, що, однак, не буде порушувати правила користування Facebook.

Якщо Ви зіткнулися з інформацією, яку вважали за краще б не бачити, у вас є такі можливості:

 • Приховати її у стрічці новин.
 • Попросити користувача, відповідального за публікацію змісту, що Вас турбує, видалити цей контент.
 • Видалити користувача з кола друзів або блокувати людини, який опублікував ці матеріали.

Щоб отримати інформацію щодо того, якого роду повідомлення допускаються на Facebook, дивіться стандарти спільнот Facebook.

Дізнається автор, що я просив видалити публікацію

Не хвилюйтеся, заявки анонімні. Після отримані заявки перевіряють і видаляють будь-які матеріали, які порушують стандарти співтовариства Facebook. Коли адміністрація спілкується з людиною, відповідальною за порушення, то не передає ніякої інформації про людину, який надіслав заявку.

Пам’ятайте, Facebook не гарантує, що матеріал буде вилучено. Може трапитися, що ви побачите на Facebook щось, що Вам не сподобається, але воно буде відповідати Правилам Facebook.

Як заблокувати людини на Facebook

Щоб заблокувати користувача Facebook:

 1. Натисніть кнопку Боротьба з непристойним змістом і навязливим спілкуванням на Facebook в правому верхньому кутку будь-якої сторінки Facebook.
 2. Натисніть Як мені припинити настирливе спілкування?

  Боротьба з непристойним змістом і навязливим спілкуванням на Facebook

 3. Введіть ім’я користувача або адресу електронної пошти людину, якого ви хочете заблокувати, а потім натисніть кнопку Заблокувати.
 4. Після введення імені та прізвища виберіть із запропонованого списку конкретної людини, якого ви хочете заблокувати.
Читайте також:
Оформлення групи Фейсбук: обкладинка, розмір шапки, назва

Заблоковані люди не повідомляються про цей факт.

Якщо ви не можете таким чином знайти конкретної людини, спробуйте зайти в профіль і вибрати пункт Поскаржитись/Заблокувати у спливаючому меню.

Якщо не вдається знайти людину, якого ви хочете заблокувати, ймовірно, він не користується Facebook або обрав параметрів конфіденційності. Пам’ятайте, що ви завжди можете вибрати аудиторії користувачів, яким надаєте публікуються матеріали.

Я отримую небажані повідомлення

Якщо ви отримуєте образливі повідомлення (спам), ви можете:

 • Перемістити їх в папку «Інші»
 • Змінити параметри фільтрації
 • Заблокувати відправника

У разі необхідності ви можете також повідомити про проблему.

Хтось опублікував матеріал, який хочу видалити

Якщо хтось опублікує у вашій Хроніці на Facebook матеріал, який Вам не подобається, його можна видалити:

 1. Перейдіть до Хроніці.
 2. Помістіть курсор над цим постом і натисніть Боротьба з непристойним змістом і навязливим спілкуванням на Facebook
 3. Виберіть Видалити або Приховати в розкривному меню:
  • Варіант Приховати прибирає пост з вашої Хроніки, але не з сайту Facebook
  • Варіант Видалити повністю видаляє пост з Facebook

Боротьба з непристойним змістом і навязливим спілкуванням на Facebook

Якщо ви не хочете, щоб матеріал, в якому ви відзначено, було видно у вашій Хроніці, видалити мітку. Коли ви зніміть позначку, пост перестане відображатись в вашій Хроніці. Однак, ця публікація залишається доступна для користувачів, яким була надана в інших місцях на Facebook, наприклад, Новини і пошук.

Що зробити, якщо хтось мене переслідує на Facebook

Facebook надає користувачам наступні засоби захисту від переслідування.

В залежності від серйозності ситуації можна:

 • Видалити користувача з кола друзів – Тільки ваші друзі в Facebook можуть зв’язатися з Вами через чат Facebook і публікувати повідомлення на вашій Хроніці.
 • Заблокувати користувача – Це не дозволить людині починати з Вами розмов в чаті, відправляти Вам повідомлення, додавати в друзі і переглядати матеріали, розміщені на вашій Хроніці.
 • Поскаржитися або повідомляти про порушення правил стосовно утримання, яке він опублікував.

Найкращий захист від кібер-залякування – це знання про те, як його розпізнати й зупинити.

Читайте також:
Можливість заробітку з допомогою соц.мережі Фейсбук

Нижче наводиться декілька порад про те, що слід і чого не слід робити:

 • Не відповідайте. Нападники, як правило, хочуть відповіді. Не давайте їм його.
 • Не тримайте це в таємниці. Скористайтеся функцією «повідомити довіреній одному на Facebook», щоб відправити копію образливого змісту довіреній особі, який може допомогти Вам впоратися з проблемою кібер-залякування.
 • Збережіть для підтвердження. Якщо атаки будуть повторюватися, можливо, буде потрібно повідомити про це постачальника інтернет-послуг, який, в свою чергу, буде мати потребу в отриманні підтвердження таких повідомлень.

Що зробити, якщо хтось ображає мене в чаті

Якщо розмова з ким-то в чаті викликає у Вас почуття небезпеки, ви можете заблокувати цієї людини. Ви також можете повідомити про розмову в чаті як про спам або порушення правил.

Що зробити, хтось контролює мою активність

Якщо хтось керує або контролює вашу активність на Facebook, у вас є кілька варіантів протидії. В залежності від обставин, ви можете змінити настройки конфіденційності на Facebook і заборонити користувачеві доступ до інформації про Вас.

Якщо справа стосується людини, з яким ви зараз у відносинах, то це поведінка може бути ознакою проблем у відносинах. У цьому випадку, ви можете зв’язатися зі службою підтримки для жертв домашнього насильства.

Що робити, якщо хтось погрожує опублікувати на Facebook

Нижче представлені рекомендації розроблені спільно з організацією ConnectSafely.org. Щоб дізнатися більше, відвідайте веб-сторінку www.connectsafely.org/faq-on-sexting-and-sextortion.

Якщо хтось загрожує Вам публікацією інформації або матеріалів, яку Ви не хочете публікувати, вимагаючи від Вас грошей або чого-небудь іншого, у Вас є різні можливості дій.

Ось що Ви можете зробити:

 • Зв’яжіться з місцевими правоохоронними органами і повідомити їм ситуації.
 • Повідомте про цю людину адміністрації Facebook. Перед відправкою повідомлення, перейдіть на сторінку цієї людини, і скопіюйте її URL-адресу в Facebook і адресу електронної пошти.
 • Заблокуйте цю людину. В залежності від обраних вами налаштувань конфіденційності користувачі Facebook можуть бачити список ваших друзів. Коли Ви кого-то блокуєте, користувач втрачає доступ до списку ваших друзів.

Пам’ятайте, що краще всього приховати зміст, яке не призначене для інших людей, навіть якщо людина, яка просить про надання таких матеріалів, заслуговує довіри.

Якщо Вам ще немає 18 років:

Якщо Вам ще немає 18 років, ми настійно рекомендуємо провести розмову з батьком або іншою довіреною дорослим, який допоможе Вам вибрати найкращий спосіб поведінки.

Читайте також:
Як отримати допомогу від друзів на Facebook для відновлення доступу

Ось інші ресурси, які ви можете використовувати:

 • Зверніться на телефонний або інтернет лінію психологічної підтримки.
 • Поговоріть з консультантом, що займається правами жертв.
 • Щоб отримати безкоштовну консультацію, зв’яжіться з асоціацією правової допомоги.
 • Попросіть консультації у адвоката або іншого радника.
 • Поговоріть з шкільним психологом або вихователем.

Поради для батьків по захисту дітей на Facebook

Молоді люди неохоче говорять дорослим про делікатних питаннях, навіть якщо хто-то їм загрожує. Часто мають побоювання з приводу можливих наслідків такої розмова. Вони побоюються, що розкриттям справи можуть посилити свою ситуацію. Бояться оцінки, покарання або громадського осуду дорослих.

Єдиний вихід – показувати дітям – часто і по-різному – що Ви поруч з ними, незалежно від ситуації, і що на кожному етапі вирішення проблеми він може очікувати від Вас поваги і допомоги.

Якщо хтось загрожує вашій дитині, то потрібно більше інформації про ситуацію. Зберіть якомога більше інформації від своєї дитини, а потім поговоріть з людьми, яким довіряєте. Адвокат або консультант, який займається питаннями людей, які стали жертвами насильства може допомогти Вам зібрати докази.

Знайомий змушує відчувати себе некомфортно

По-перше, ніколи не погоджуйтеся ні на що, від чого Ви відчуваєте себе некомфортно. ваше життя належить тільки Вам! Навіть якщо інша людина здається іншому, але намагається змусити Вас робити що-небудь проти волі, це не є добре для Вас.

Важко ухвалити хороше рішення, відчуваючи себе заплутаним, так що Ви повинні отримати чітке уявлення про те, що добре для Вас, а що ні. Якщо вам потрібна допомога у цьому, поговоріть з ким-небудь, кому ви довіряєте.

 • Якщо ви отримуєте образливі, має намір сексуальні коментарі чи повідомлення на Facebook, краще просто завершити свою участь у цій розмові. Якщо цього не достатньо, ми рекомендуємо заблокувати людини відповідальної за порушення.
 • Якщо Вам менше 18 років, і хтось чинить на Вас тиск сексуального характеру, без коливань зв’яжіться з поліцією.
 • Якщо ця людина є вашим родичем або живе з Вами і вам потрібна допомога, зверніться в поліцію або службу, що займається захистом жертв домашнього насильства.
Моя довідка - Корисні поради