Заява Дурова у відповідь на публікацію про Telegram як на «компанії з Росії»

Сьогодні вночі в офіційному Twitter-акаунті Павла Дурова з’явилося провокаційну заяву. Наводимо переклад запису:

«Не розумію, чому деякі медіа посилаються на Telegram як на «компанію з Росії». У нас немає серверів, розробників, компаній, банківських рахунків або офісів в цій країні».

У відповіді одному з передплатників Дуров зазначив, що «чекав від такого якісного видання ретельної перевірки відповідності їх заголовків дійсності». Остання стаття газети про Telegram дійсно містила коментар, що компанія російська, який пізніше був прибраний.

Передплатники Павла реагували по-різному: хтось співчутливо зазначав, що «люди просто дурні», хтось нагадував Дурову, що той з Росії, а хтось повертався до історії про ТОВ «Телеграф».

Нагадаємо, що про зв’язок Telegram і петербурзької компанії «Телеграф» говорив колишній співробітник Дурова — Антон Розенберг. У своїй вересневій статті він розкрив деталі становлення ВКонтакте, Telegram і Телеграф. За його словами, співробітники Телеграф працювали в будинку Зінгера, поверхом нижче офісу ВКонтакте, і за фактом були працівниками Telegram. Павло Дуров спростував цю заяву, заявивши, що ця компанія до літа 2017-го виступала підрядником і відповідала виключно за боротьбу зі спамом (її співробітники виступали модераторами), а статтю Антона Розенберга охарактеризував так: «багато дичини; можливо, провокація, можливо, шизофренія».

Саме Антон Розенберг також є одним з головних джерел чуток про запуск платформи TON — більше інформації про це ви можете знайти в нашій попередній публікації.

Моя довідка - Корисні поради