Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

Спільноти за інтересами в месенджері — це хороший спосіб швидко знайти корисну інформацію або просто не занудьгувати в громадському транспорті. Способів, як у Телеграмі знайти канал, є два: локально і через інтернет. Ми дамо інструкції і для першого, і для другого. А ще у цій статті ми наводимо загальну інформацію про канали як про опції.

Загальна інформація

Це тематичне співтовариство, що створюється всередині месенджера. Можна знайти канал в Telegram з будь-яким вмістом: новини, технології, музика, відео, фото, блоги і т. д. Створити канал може будь-який користувач — необхідний функціонал є і у мобільному, і в десктопному додатку.

Все можна організувати до 8 публічних спільнот і до 500 приватних. А підписатися можна на 500 будь-яких.

На відміну від групових чатів, які використовуються переважно для спілкування та обговорення будь-яких тем, на каналі пости розміщувати може тільки адміністратор. Коментування при цьому неможливо. При необхідності під публікацією прикріплюється кнопка “Обговорити”, після натискання на яку читачі перенаправляються в прив’язану до спільноти чату, під дубль вихідного посту.

Канали бувають:

 1. Приватні. Знаходити такі канали в Telegram можна тільки по пригласительной посиланням, створеної адміністратором. Посилання має обмежений термін дії. Контент можна публікувати будь, за винятком закликів до екстремізму і тероризму, пропаганди ІГ та ін.
 2. Відкриті. В такі спільноти може потрапити будь-яка людина — за посиланням (t.me/имяканала) або через локальний пошук в просторі Телеграм. Є обмеження за характером вмісту: заборонені будь-які заклики до екстремізму і тероризму, пропаганда ІГ, порнографія, заклики до насильства і будь-яким протиправним діям; не можна публікувати контент порнографічного змісту.
Читайте також:
Дослідження аудиторії Telegram Інститутом сучасних медіа

Рівень приватності (приватний / відкритий) визначається адміністратором при створенні каналу і може змінений в будь-який момент цією ж людиною. Інструкція, як знайти канал в Телеграмі на Айфоне, Андроїд і на комп’ютері буде наведена нижче.

Як знайти спільноти в Телеграм

Є два способи, як в Телеграм шукати канали:

 • Локальний. Пошук ведеться в просторі месенджера за допомогою наявного функціоналу. Ключовий запит — назва або тематика спільноти. Підходить для відкритих каналів.

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

 • В інтернеті за назвою / тематики. Підходить для відкритих і закритих каналів.
 • У соцмережах за назвою / тематики. Підходить для відкритих і закритих каналів.

Тепер перейдемо безпосередньо до інструкцій.

Локальний пошук

Наступна інструкція підійде як для мобільного, так і для десктопного додатка цього месенджера. Як знайти Телеграм канал:

 • Запустіть програму. Над списком контактів (на смартфоні вгорі екрану, в десктопному додатку зверху-ліворуч) є рядок пошуку. Впишіть в неї назву потрібного каналу або тематику, якої він повинен відповідати.
 • Система веде пошук одночасно глобальний + серед ваших листувань. Результати за локального пошуку розташовуються у верхньому розділі. Перегляньте видачу пошуку.
 • Щоб підписатися на потрібний канал, перейдіть до нього і під вікном чату натисніть “Підписатись”.

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

Як бачите, шукати паблики в Телеграмі таким способом зовсім не складно.

Зверніть увагу: якщо ви підписалися помилково, не виходячи з вікна чату спільноти натисніть на кнопку “Меню”, а потім на “Покинути канал”. Якщо сумніваєтеся, чи треба відписуватися, можна тимчасово відключити повідомлення, натиснувши кнопку під вікном чату.

Як знайти канали в інтернеті і соцмережах.

Як було сказано вище, доступ в приватні канали можливий тільки за наявності посилання. Однак адміністратори таких спільнот, щоб забезпечити приплив у них нових передплатників, використовують наступну схему:

 1. Створюється запрошувальна посилання.
 2. Запрошувальна посилання розміщується на спеціальному сайті — каталозі або в тематичній групі в соцмережах.
 3. Потенційні передплатники прицільно шукають такі каталоги / групи, обирають там собі співтовариство за душі і підписуються.
Читайте також:
Як зрозуміти, що тебе заблокували в Телеграме і що робити

Як бачите, і правила не порушені, і доступ до спільноти є практично у кого завгодно.

Пошук Телеграм каналів в інтернеті здійснюється наступним чином:

 • У браузері вбивається запит виду “Канали Телеграм, каталог”, “… за категоріями”, ” … 18+”, “… зі сливами” і т. д.
 • Переглядаємо сайти, що потрапили у видачу пошукової системи. Якщо це хороший сайт-каталог, то на ньому буде система фільтрів — по категорії / новизни / популярністю / країна / мова / популярність за певний період і т. д. На нашому сайті ви також можете знайти такий каталог каналів Телеграм:

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

 • Якщо посилання на спільноти не супроводжуються описами, просто відкривайте їх в месенджері і там переглядайте інформацію.
 • Щоб підписатися на канал, натисніть на кнопку “Підписатися” (під вікном чату).

Пошук каналів в Телеграм через соціальні мережі:

 • Ставимо курсор в рядок пошуку. Вона є у всі соцмережах і використовується універсально: щоб шукати людей, спільноти, музику, відео та ін.
 • Вписуємо в рядок запит подібний до того, що ми привели у попередній інструкції.

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

 • У фільтрах ставимо відмітку на “Спільноти” (ВК) або “Групи” (ОК).

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

 • Вибираємо групу з найбільшою кількістю передплатників. Так ви з більшою ймовірністю будете ресурс з гарним вибором.
 • Переглядаємо пости в групах, описи до запрошеннями посиланнях. Коли щось сподобається, переходимо на канал.

Як у Телеграмі знайти канал: можливі варіанти пошуку

 • Там, де сподобалося, тиснемо на “Підписатись”.

Тепер ви знаєте, як знайти потрібний Телеграм канал по назві або локальним пошуком.

Популярні канали Телеграм

Нижче ми наведемо невеликий список популярних каналів в Телеграм, а ще тут буде посилання на каталог спільнот — там ви точно зможете знайти щось на свій смак.

Пропонуємо ознайомитися з наступними каналами?

 1. Ульотні приколи. Смішні і злободенні фотоколажі і гифки, пости з фото в стилі “найбільший факап” і “за секунду до …”, скріни прикольних листувань і багато іншого.
 2. Football News | Новини. Все про футбол, свіжі футбольні новини.
 3. Музика | Music 2020. Новинки в світі музики. Різні стилі, різні мови.
 4. Бізнес Ідеї 2.0. Тут можете підглянути цікаві ідеї для майбутнього бізнесу.
 5. Їжа | Кулінарія | Рецепти. Рецепти на всі випадки життя. Від перших страв на обід до шашлику.
 6. Англійська з нуля. Купа корисного і, найголовніше, безкоштовного матеріалу для самостійного вивчення англійської мови.
 7. Стікери. Найкращі стікери для Телеграм. Зручна система пошуку по тегам в тому числі.

Зверніть увагу: якщо якась з посилань не буде відкриватися, знайти канал в Телеграмі на Андроїд (а також на Айфоне і ПК) ви зможете локальним пошуком, інструкцію для якого ми навели вище. А ще можна відкрити цю статтю через браузер Opera з включеним VPN — в ньому будуть працювати всі посилання.

 

Моя довідка - Корисні поради