Як підлаштувати Telegram під себе

Телегід підготував оглядову статтю усіх фішок і функцій, що дозволяють персоналізувати Telegram. Створюйте власні теми як для мобільного, так і Desktop версії месенджера, а потім діліться креативом з іншими. Автоматизуйте нічний режим. Налаштуйте візуальні і звукові ефекти. Зробіть використання самого зручного месенджера ще зручніше!

Всі можливості по персоналізації додатків (і запису) Telegram

Зміст:

• Основна особиста інформація

• Зовнішній вигляд додатка: десктоп

• Зовнішній вигляд додатка: смартфон

• Візуальні повідомлення: десктоп

• Візуальні повідомлення: смартфон

• Звукові сповіщення: десктоп

• Звукові сповіщення: смартфон

Основна особиста інформація

Почнемо, мабуть, з найбільш простого і очевидного — з юзернейма. Використовуючи його, бажає зв’язатися з вами людина зможе легко знайти вас в Telegram і без знання номера телефону.

Як підлаштувати Telegram під себеВибір юзернейма в настільній версії месенджера

Наступний пункт не є необхідним з точки зору підвищення юзабіліті, але внесок у персоналізацію він однозначно вносить розділ «Про себе». Він по суті є аналогом «статусу», звичного нам по іншим додаткам і соцмереж. Використовувати за прямим призначенням або в якості місця для реклами власного каналу, наприклад.

Як підлаштувати Telegram під себеРедагування рубрики «Про себе» в настільній версії месенджера

Привнести трохи позитиву в свій профіль можна за допомогою масок, що накладаються поверх зображень. Виберіть фотографію для аватара, а потім у меню редагування виберіть інструмент «Кисть».

Стандартні набори масок досить різноманітні, але для розширення асортименту можна завантажити додаткові на просторах інтернету. Маски — це такі спеціальні стікери, тому накласти на зображення можна і стікер з будь-якого набору.

Функція доступна тільки в мобільній версії Telegram.

Як підлаштувати Telegram під себеДеякі зі стандартних масок Telegram

До речі, про стікерах: а ви знали, що у налаштуваннях можна знайти нові рекомендовані стікери? Заходимо в налаштування в десктоп-версії Telegram, вибираємо пункт «Редагувати набори стікерів» і переходимо на вкладку «Популярні». Вуаля — нові стікери як на долоні. У мобільній версії ці стікери можна знайти в розділі «Стікери і маски» в налаштуваннях.

Читайте також:
Куди Telegram зберігає файли?

До загальнодоступної інформації про вас можна також віднести повідомлення про час останнього заходу. Ви можете приховати цю інформацію від тих, кого немає у ваших контактах, або взагалі від усіх.

Для цього в налаштуваннях потрібно вибрати пункт «Хто бачить час останнього входу» в розділі «Конфіденційність і безпека». Опція доступна як в мобільному, так і в настільній версії програми.

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування відображення часу останнього входу в настільній версії Telegram

Зовнішній вигляд програми: десктоп

Перейдемо до частини, яка видна лише вам — зовнішній вигляд Telegram. Почнемо з десктоп-версією програми.

Про нічний режим, мабуть, знають всі — це швидкий спосіб перетворити Telegram для кращого сприйняття в нічний час доби.

Як підлаштувати Telegram під себеПеремикач нічного режиму

Але найцікавіше ховається в налаштуваннях. В розділі «Тло для чатів» можна не тільки безпосередньо поміняти фон на один із запропонованих варіантів або завантажити інтерфейс, але і створити власну тему.

В якості завантаження фону підійдуть зображення формату .jpg, .jpeg, .png .gif.

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування фону для чатів

Пункт «Редагувати тему» дозволяє повністю налаштувати кольорову гаму інтерфейсу — і це дуже крута можливість. Перш ніж почати редагування, Telegram відразу створить окремий файл для нової теми оформлення. А потім можна починати творити.

Піддається колірної модифікації буквально кожен елемент програми, тому пунктів дійсно багато, але підказки до кожного з них повинні допомогти зорієнтуватися.

Як підлаштувати Telegram під себеСтворення власної теми у Telegram для ПК

 

Вдалий експеримент можна експортувати і поділитися ним з іншими. В інтернеті також можна знайти користувальницькі теми, але будьте обережні — ми настійно рекомендуємо завантажувати будь-які файли з неперевірених джерел.

Філігранно підточити Telegram «під себе» також допоможе налаштування масштабу інтерфейсу.

Читайте також:
Про платіжній системі Telegram

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування масштабу інтерфейсу

Зовнішній вигляд програми: смартфон

У мобільній версії також є нічний режим, причому його можна автоматизувати — нічна тема на смартфоні буде включатися у відповідності з заданим часом доби або яскравістю освітлення.

Ще однією фішкою є те, що в якості «нічний теми» може фігурувати не тільки класична темна, але і стандартна і синя теми.

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування нічний теми у відповідності з часом доби і яскравістю зовнішнього освітлення

На цьому схожість з настільною версією не закінчуються. В налаштуваннях у пункті «Тло для чатів» можна вибрати фон як з дефолтних варіантів, так і завантажити власний з галереї або камери

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування фону чатів мобільної версії Telegram

Доступно також створення власної теми оформлення. Присвойте ім’я створюваної колірній схемі, і відкриється меню, аналогічне десктоп-версії. Нас зустрічає безліч підпунктів з колірними піктограмами, що підвищують інтуїтивність налаштування.

Як підлаштувати Telegram під себеРедактор для створення тем оформлення

 

Колір можна задавати вручну, рухаючись по палітрі, або цифровим значенням.

Як підлаштувати Telegram під себеВибір кольору і яскравості для кожного з пунктів

Цією темою оформлення теж можна поділитися, натиснувши на відповідну кнопку після підтвердження завершення роботи і вибравши, куди відправити файл.

У мобільній версії доступний вибір розміру тексту — від 12 до 30 пунктів. Значення за замовчуванням: 16. Тому якщо до цього текст вам здавався занадто великим або маленьким — перейдіть в розділ «Розмір тексту повідомлень» в налаштуваннях і підбирайте зручний.

 

Як підлаштувати Telegram під себеПідбір розміру тексту повідомлень

Важливою для зручності використання месенджера є опція вбудованого браузера, визначає відкривати посилання всередині Telegram або в зовнішньому додатку. Зручний варіант можна вибрати в першому пункті розділу «Повідомлення» в налаштуваннях.

Як підлаштувати Telegram під себе

Візуальні повідомлення: десктоп

Основним способом налаштувати повідомлення на настільній версії Telegram є опція відображення повідомлень на робочому столі. Знайти її можна в налаштуваннях в одному з перших пунктів.

Виберіть оптимальну настройку опції «Вважати непрочитані з усіх чатів» — якщо її включити, то лічильник буде показувати кількість повідомлень у чаті з включеними, так і відключеними повідомленнями. У зворотному випадку будуть підсумовуватися тільки вхідні з чатів з активними оповіщеннями.

Читайте також:
Спроби заблокувати Telegram як боротьба РКН та Генпрокуратури

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування сповіщень для ПК-версії Telegram

Підігнати можна і вид відображення на робочому столі в розділі «Налаштування повідомлень і лічильника» — в залежності від ваших уподобань, виберіть кут і кількість відображуваних повідомлень. Для користувачів Windows також доступний варіант відображення входять в стилі операційної системи.

Як підлаштувати Telegram під себе

 

Всі три функції можна настроїти для груп і окремих листувань.

Можна також вибрати демонструвати кількість непрочитаних повідомлень і наскільки часто нагадувати про них. Меню знаходиться трохи нижче опцій налаштування сповіщень — в розділі «Повідомлення і звук» у підпункті «Інше».

Як підлаштувати Telegram під себеОпція вибору відображати загальна кількість непрочитаних повідомлень і частоту нагадування

По частині візуалізації ми перерахували всі пункти, здатні персоналізувати Ваш Telegram. Але не менш важливою є система звукових сповіщень.

Звукові сповіщення: десктоп

Занадто настирливі повідомлення або їх повна відсутність може створювати дискомфорт будь-якому користувачеві. Крім включення/вимикання сповіщень з конкретних чатів, в десктоп версії можна вибрати тільки одну глобальну налаштування: повне відключення звуку. Опція знаходиться в налаштуваннях у розділі «Повідомлення».

Як підлаштувати Telegram під себеНалаштування включення або повного відключення звуку в додатку
Звукові сповіщення: смартфон

Різноманітніше звукові параметри мобільної версії Telegram. Знаходяться вони в налаштуваннях у пункті «Повідомлення і звук». Так само як візуальні повідомлення, звукові діляться на дві категорії: для груп та окремих чатів.

Основні можливості:

  1. Налаштування вібросигналу для повідомлень і дзвінків;
  2. Вибір мелодії для сповіщень можна завантажити власну;
  3. Вибір рингтон для дзвінків — також можна вибрати свій аудіофайл;
  4. Включення/відключення звуку при відправці повідомлень.

Telegram дозволяє досить педантично підлаштовувати додаток для кожного користувача як в мобільному, так і настільної версії. Виберіть потрібні настройки і використання месенджера стане ще більш зручним. Створюйте свої теми, творіть, діліться!

Моя довідка - Корисні поради