Хронологія подій з стікер-паком «Election Girl»

Найбільш обговорювана тема вихідних — провокаційні стікери «Election Girl» з закликом брати участь у березневих виборах. Розберемо, як все було і чим закінчилося:

— Позавчора, 24 лютого, в соцмережі «ВКонтакте» в співтоваристві «Тільки для дорослих», яке веде редакція журналу Maxim, з’явився стікер-пак «Election Girl». На стікерах зображені дівчата в стилі пін-ап, що закликають прийти на майбутні вибори президента Росії. Отримати безкоштовний набір могли тільки повнолітні, попередньо вступивши в товариство.

— Днем пізніше художниця під псевдонімом «Мадам Фортуна» зробила публічну заяву, що стікери «Election Girl» є плагіатом її стікер-паку для Telegram «Pinup Girl». Художниця іронічно порівняла свої стікери з CHANEL, а плагіат — з Aliexpress. Звинувачення репостнул Павло Дуров.

— «Мадам Фортуна» багато років працювала у «Вконтакте», і повідомила, що звертатися в техпідтримку зі скаргою не планує, оскільки такий плагіат їй «ніяк не заважає».

— Антон Городецький, заступник шеф-редактора сайту Maxim, заявив, що «неприємно здивований ситуацією, і попросив розібратися в цьому «відповідальним в редакції». За його словами, стікери були створені соцмережею «Вконтакте», хоча в авторстві вказані Maxim і паблік «Тільки для дорослих».

— Висловив здивування не тільки Городецький: представники «ВКонтакте» заявили, що ідея і реалізація належать на 100 % журналу Maxim.

— Maxim визнав, що автором «Election Girl» є Валентин Поздняков. Сам автор написав, що при створенні стікерів був натхненний роботами художниці, а також висловив жаль, що викликав цим негативну реакцію.

— Через кілька годин прес-служба «ВКонтакте» опублікувала рішення заблокувати набір стікерів у зв’язку з тим, що «головний редактор Maxim плутається в коментарях ЗМІ в тому, хто створив набір».

Читайте також:
Що таке Telegram: огляд основних фішок месенджера
Моя довідка - Корисні поради