Telegram X: відмінності від класичних клієнтів

Telegam розповів про двох нових офіційних програмах: версіях X для iOS і Android. Обидва створені з нуля, щоб через внутрішню конкуренцію розвиватися ще активніше. В них також будуть «проводитися експерименти»: швидше за все, все «нове» і, можливо, спірне, буде в першу чергу з’являтися в Х-версіях.

Переклад історії народження Telegram X з офіційного блогу Telegram.

Telegram X: конкуренція — двигун прогресу

Telegram X: відмінності від класичних клієнтівТелеграм Х

Наша місія полягає в тому, щоб робити Telegram швидше, надійніше і простіше у використанні з кожним місяцем. Конкуренція — двигун прогресу, тому спочатку ми багато надихалися іншими месенджерами, їх успіх нас підганяв. Але час минав, і ми помічали, що конкуренти впроваджують все менше інновацій, і тепер дбають тільки про те, щоб в їх додатках з’являлися нові фічі Telegram (в середньому, через два роки після появи у нас).

У такій ситуації ми почали покладатися на внутрішню конкуренцію, яка тепер і підкидає нам дрівець у вогонь. З цієї причини останні два роки ми були зайняті розробкою нового покоління Telegram-клієнтів паралельно з основними версіями месенджера.

У проекті Telegram X представлені програми, написані з нуля, засновані на абсолютно новому коді і без застарілих компонентів, які наші старі додатки нагромадили за роки роботи.

Telegram X

Мета Telegram X — винайти Telegram заново й розширити межі в плані швидкості, легкості використання, якості анімації і всіх інших аспектів. Сьогодні ми раді представити вам два наших нових офіційних програми — Telegram X, Android і iOS.

Дані програми — експериментальні, і вони можуть замінити, а можуть і не замінити класичні офіційні додатки. Але навіть якщо цього не станеться, вони прискорять розвиток Telegram, дозволяючи нам швидко тестувати нові підходи та технології.

Читайте також:
Був недавно в Telegram: значення та налаштування статусу

Х для Android

Telegram X для Android народився в печі конкурсу для Android-розробників, що наш засновник запустив два роки тому. Переможець використовував всі можливості бібліотеки TDLib (Telegram Database Library) і створив з її допомогою дивовижне додаток з особливим фокусом на плавної анімації.

Наше додаток для Android працює швидше і економить заряд батареї смартфона краще, ніж класичний клієнт, а також може похвалитися новим дизайном, повним глянцю і лиску.

Telegram X також підтримує режим для чату «без бульбашок», в якому повідомлення і фотографії отримали більше вільного місця – а фотографії, опубліковані в каналах, відображаються на всю ширину екрану:

Telegram X: відмінності від класичних клієнтівФото без фону «з бульбашками»

У Telegram X ви можете натиснути на будь-чат і, утримуючи палець, подивитися вміст чату без необхідності його відкривати. Цей метод працює всюди в додатку, навіть в меню відправки і пересилання повідомлень, а також у вкладках ‘Calls’ (Дзвінки) і ‘Groups in Common’ (Загальні групи).

Цей додаток також пропонує безліч дій, які можна виконати свайпамі. Наприклад, ви можете перемикатися між розділами ‘Chats’ і ‘Calls’, свайпнув вліво або вправо на основному екрані. Ви можете свайпнуть вправо по кожному повідомленню, щоб швидко відкрити меню для його розшарювання:

Telegram X: відмінності від класичних клієнтівСвайпните вправо, щоб поділитися

У програмі є також переосмислені музичний плеєр і меню вкладень, а також оптимізовані сторінки профілів, з швидким доступом до розшарені медіа-файлів. Ви можете легко перемикатися між різними типами медіа-файлів свайпамі.

Telegram X: відмінності від класичних клієнтівСторінки профілів з розширеними медіа-файлами

Весь цей список опцій, зрозуміло, далеко не вичерпний. У кожному куточку Telegram X для Android вас чекає маленький сюрприз.

Додаток вже готове почати експериментальне подорож, а нові опції з’являться вже наступного тижня.

Читайте також:
Доступні теми Телеграм: міняємо оформлення

Telegram X для iOS

Telegram X для iOS написаний цілком на Swift, і він значно легше, швидше і більш енергоємний, ніж оригінальне додаток, створене на Objective C.

Дизайн і набір можливостей близький до того, що користувачі iOS очікують від Telegram, але ви точно помітите плавні анімації, більш високу швидкість роботи і завантаження на більшості моделей iPhone.

Внутрішня структура Telegram X для iOS також оптимізована під нововведення, які очікуються в Telegram в 2018 і далі. Так само як і у випадку з версією X для Android, сьогоднішній запуск Telegram X для iOS — це початок довгого подорожі.

Чекайте наших нових апдейтів — як для експериментальних версій, так і для класичних додатків.

31 січня 2018,

команда Telegram

 

Переклад підготовлений командою Телегід

Моя довідка - Корисні поради