Телеграм бан: як і чому його можна отримати за просте «привіт»

Telegram — оплот свободи і конфіденційності. Однак і в Telegram є правила: велика частина з них негласна, а деякі висвітлені в FAQ месенджера.

Пора озброїтися знаннями про те, за що все-таки можна отримати обмеження або зовсім заробити бан.

Причина #1: спам.

Крім класичного уявлення спаму як рандомно рекламної розсилки, як порушення можуть бути зараховані і окремі активні заклики перейти на який-небудь посиланню, повторювані меседжі і все, що не сподобається Telegram-спільноти — навіть просте привітання, якщо одержувач вважатиме його недоречним.

Це можливо, оскільки будь-який користувач може забанити іншого, а також поскаржитись на повідомлення, відправлене в публічних чатах і каналах. Тому ймовірність спамити і опинитися безкарним досить низька.

Як відправити скаргу: щоб повідомити про піст у публічних спільнотах, який, на вашу думку, порушує правила Telegram, слід натиснути на нього і вибрати відповідний пункт «Поскаржитися». Не менш зручна кнопка «Повідомити про спам», що з’являється при вхідних від неконтактов.

Від простоти процедури скарг випливає і зворотний досить поширена проблема — прилетание несправедливих покарань і банів.

Є кілька видів покарань за спам:

— Тимчасове і постійне обмеження можливості писати неконтактам;

— Безпосередньо бан з режимом read-only: доступний тільки перегляд каналів, причому забаненным може виявитися не тільки аккаунт, але і IP-адресу.

Причина #2: «грань, яку не можна переходити», — саме так описав ці правила Павло Дуров.

Щомісяця блокуються тисячі публічних чатів і каналів, що містять неправомірний контент. Вичерпне пояснення цьому явищу дав головний восени минулого року:

«Можна критикувати місцевий уряд, заперечувати статус-кво і брати участь в політичних дебатах. Пропагувати жорстокість і закликати до дій, які можуть зашкодити простим людям — не можна».

Таким чином, прямий перелік «поганих», тому і заборонених, тим для публічної частини Telegram (групових чатів, каналів, ботів, стікерів) відсутній, і причин цього може бути декілька: від небажання диктувати, що є добре, а що — погано, до надії на розумність Telegram-спільноти.

До речі, можна перевірити статус свого аккаунта на предмет порушень: в цьому допоможе офіційний бот @SpamBot.

Моя довідка - Корисні поради