Політика конфіденційності Телеграм

Ви не зобов’язані вірити нам на слово. Telegram є open-source проектом. Будь-який бажаючий може вивчити наші API, протокол вихідний код, а потім прийняти виважене рішення.

1. Передача даних користувачів

Ми ніколи не передаємо ваші дані. До сьогоднішнього дня ми розкрили 0 байт даних користувачів третім особам, включаючи уряду.

2. Зберігання користувацьких даних

Telegram зберігає лише дані, необхідні для повноцінного функціонування месенджера — за умови, що ви хочете, щоб він функціонував.

Хмарні чати

Telegram є хмарним сервісом. Ми зберігаємо повідомлення, фотографії, відео та документи з вашого хмарного чату на наших серверах, щоб ви могли мати доступ до своїх даних з будь-якого пристрою в будь-який час, а також могли використовувати функцію миттєвого серверного пошуку для отримання доступу до ваших старих повідомлень, скільки б часу не пройшло з моменту їх відправки. Всі дані зберігаються добре зашифрованими, а ключі шифрування і самі дані в кожному окремому випадку зберігаються в різних дата-центрах під різними юрисдикціями. Таким чином, місцеві програмісти або ті, хто фізично вторгнеться в дата-центр, не зможуть отримати доступ до даних користувачів.

Секретні чати

У секретних чатах застосовується кінцеве шифрування. Це означає, що всі дані шифруються за допомогою ключа, який відомий тільки вам і реципієнту. Немає ніякого способу для нас або кого-небудь ще ознайомитися зі змістом повідомлень, що відправляються, не маючи прямого доступу до вашого гаджету. Ми не тримаємо вміст ваших секретних чатів на серверах. Ми також не зберігаємо логи повідомлень секретних чатах, тому через деякий час ми вже не можемо визначити, кому або коли ви відправляли повідомлення у секретних чатах. З тієї ж причини вміст секретних чатів не доступно в хмарному сховищі — ви можете отримати доступ до цих повідомленнями тільки через те пристрій, на яку або з якої вони були відправлені.

Читайте також:
У мережі з'явився White paper TON

Media файли в закритих чатах

При пересиланні фотографій, відео або інших файлів через секретні чати перед завантаженням кожен файл шифрується окремим ключем, не зберігаються на сервері. Даний ключ та місцезнаходження файлу знову зашифровуються, тепер вже з допомогою секретного ключа чату, і пересилаються вашому реципієнту. Потім він може скачати файл і розшифрувати. Це означає, що даний файл технічно знаходиться на одному з серверів Telegram, але для кожного, за винятком Вас і реципієнта, він виглядає незрозумілим, не підлягає розшифровці сміттям. Ми не знаємо, що являє собою цей незрозумілий з вигляду пакет даних, і не знаємо, до якого конкретно чату він належить. Періодично ми очищаємо від такого роду даних наші сервера, щоб не витрачати дисковий простір.

Контакти

Telegram використовує телефонні номери користувачів як унікальні ідентифікатори, щоб ви могли легко і швидко перемикатися на нас з інших месенджерів (наприклад, SMS, WhatsApp, і пр) і зберегти ваш соціальний граф. Ми завжди запитуємо у вас дозвіл перш, ніж синхронізувати список ваших контактів.

Ми зберігаємо ваші контакти для того, щоб миттєво оповіщати вас, якщо один з контактів встановить Telegram, а також для того, щоб правильно відображати імена в них. Нам потрібен тільки номер телефону та ім’я, а також прізвище), щоб забезпечувати це, і ми не зберігаємо ніяких інших даних про ваших контактах.

Ваш e-mail

Коли ви включаєте двофакторну верифікацію для свого акканута, то можете за вибором, додати адресу електронної пошти. Ця адреса буде використовуватися лише для того, щоб відправити вам код для відновлення на випадок, якщо ви забудете пароль. Все вірно: ніякої маркетингової нісенітниці типу «ми за вами скучили».

3. Видалення даних

Акаунти

Читайте також:
Як поміняти мову в Телеграмі на російську або іншу

Якщо ви хочете видалити свій аккаунт, це можна зробити на сторінці деактивації. При видаленні запису назавжди віддаляються всі ваші повідомлення, групи і контакти. Це необхідно підтвердити через ваш обліковий запис Telegram, і його не можна буде скасувати.

Повідомлення

Все, що ви видаляєте, видаляється назавжди. Крім кішечок. Ми ніколи не видаляємо ваші кумедні картинки з котиками. Ми їх дуже сильно любимо.

Коли ви видаляєте повідомлення, воно видаляється з вашої історії листування. Це означає, що копія залишається на сервері як частина історії листування вашого співрозмовника. Як тільки і він видаляє це повідомлення, воно пропаде назавжди. Мета месенджера Telegram не в отриманні прибутку, і ми високо цінуємо наше дисковий простір на сервері.

У супергруппах видалені повідомлення та оригінали відредагованих повідомлень зберігаються 48 годин, їх можна подивитися в логах адміністратора (ця фіча додано в Telegram 4.1.).

Автоматичне видалення повідомлень

Можна поставити повідомлення у Секретних чатах на автоматичне видалення. Як тільки повідомлення прочитано (біля нього з’являються дві галочки), починається відлік. Коли час закінчується, девайси обох учасників секретного чату видаляють повідомлення (фото, відео тощо).

Автоматичне видалення облікового запису

Ми високо цінуємо наше дисковий простір. Якщо ви більше не користуєтеся Telegram і не заходьте в нього мінімум півроку, ваш обліковий запис буде видалено разом з усіма повідомленнями, медіа-файлами, контактами та іншими даними, які ви зберігали в хмарі Telegram. У пункті «Параметри» ви можете змінити термін, після закінчення якого ваш неактивний рахунок буде автоматично видалений.

4. Інформація про платежі

Платформа для платежів через ботів доступна всім користувачам, починаючи з оновлення Telegram 4.0. Telegram не займається обробкою платежів від користувачів, довіряючи в цьому різним платіжним провайдерів по всьому світу, які працюють з даними ваших карт і займаються їх зберіганням. Ні месенджер Telegram, ні продавці на платформі (розробники ботів) не мають доступ до цих даних.

Читайте також:
Це оновлення Телеграм чекали всі!

Дані банківських карт

Коли ви робите покупку, ви вводите дані карти в форму, надану платіжною системою, яка пізніше буде займатися обробкою платежу. Ця інформація йде прямо на сервері платіжної системи. Дані ваших банківських карт не потрапляють на сервери Telegram. Ми не маємо до них доступ і не зберігаємо їх у себе.

Коли ви зберігаєте дані карти, вони зберігаються на серверах відповідних платіжних систем, і ця система пересилає Telegram маркер, який ви можете використовувати заново для платежів у майбутньому. Неможливо відновити дані вашої банківської карти за допомогою цього сертифіката.

Дані про доставку

Коли Ви вводите дані про доставку під час розміщення замовлення, ми пересилаємо їх безпосередньо розробнику бота-продавця. Ми можемо зберігати дані про доставку для вас, якщо захочете зберегти їх для покупок у майбутньому. Ми негайно видалимо ці дані на ваше прохання.

Видалення даних про платежі

Ви можете очистити дані платежів, пов’язаних з вашим акаунтом у будь-який час, перейшовши за Settings > Privacy & Security і вибравши ‘Clear Payment & Shipping Info’. Якщо ви вирішите видалити необхідну для здійснення платежів інформацію, ми видалимо всі дані про доставку товарів і ваші платіжні токени від всіх платіжних систем, а також попросимо ці системи видалити всі дані ваших банківських карт, які в них зберігаються.

Вирішення спорів щодо оплати

У зв’язку з тим, що Telegram не зберігає дані банківських карт, а також дані про транзакції, ми не можемо брати участь у розборі скарг або вимоги повернення витрачених коштів — відповідальність за все опротестовані платежі лежить на розробниках ботів, платіжних системах, а також банки, які брали участь у процесі.

Переклад підготовлений командою Телегід.

Моя довідка - Корисні поради