Обережно, шахраї!

В Google Play Store міститься маса додатків з відкритим вихідним кодом. З одного боку, це може бути дуже корисно для розробників, з іншого — зловмисники можуть використовувати вихідний код в своїх цілях.

Так, у недавньому дослідженні компанія Symantec виявила кілька тіньових клієнтів Telegram. Вони виглядали і функціонували так само як і оригінальна програма, але в одному випадку додаток атакувало користувача рекламою, а в іншому — код додатка містив вірус.

Teligram App. Розробники цього додатка «Warriordevelopers.inc» навмисне поставили літеру «i» у назві, а також додавали до нього «NEW VERSION UPDATED», для того щоб заманити неуважного користувача. Teligram містив фонову рекламу, яка відображалася в списку чатів і періодично розгорталася на весь екран. На даний момент додаток вже видалено з Google Play Store.

Обережно, шахраї!Підроблене Teligram App.

Про назву другого додатка джерело нічого не повідомляє. Відомо лише, що його код містив вірус, який використовувався розробниками для отримання доступу до смартфону користувача.

Також в мережі активно поширюється інформація про шахраїв, які, представляючись офіційною підтримкою TON (Telegram Open Network), пропонували придбати токени Gram по $0,15 за одиницю. Мінімальна сума покупки при цьому становила 50 000 Gram.

Будьте уважні! У випадку з додатками з Play Store завжди перевіряйте ім’я розробника, коментарі користувачів і рейтинг скачуваних додатків. Список гарантовано надійних клієнтів можна знайти на сайті Telegram . Що стосується TON та іншої інформації про криптовалюте від Павла Дурова — всю справжню інформацію можна знайти в блозі Telegram. Поки що про TON там ні слова.

Моя довідка - Корисні поради