Обчислення користувачів Telegram за номером телефону: підсумки

Пройшли добу з початку поширення breaking news про знайдену уразливість в Telegram, що дозволяє обчислювати номери телефонів користувачів.

Перш ніж підсумувати інформацію про знахідку, поділимося своєї. Стрічка новин з великою кількістю страхітливих заголовків подпитала гордість авторів вкидання про уразливості.

Тепер Telegram входить в чванливий перелік об’єктів на їх сайті, які вони «24/7 моніторять і збирають дані».

Обчислення користувачів Telegram за номером телефону: підсумкиTelegram потрапив у список «Демон Лапласа»

І поки «Центр дослідження легітимності і політичного протесту» (а звучить-то як!) займається самолюбуванням за рахунок невігластва, підведемо підсумки:

— За словами творців, розроблена програма «Криптоскан» здатна визначати номер телефону користувача, а також дані, зазначені в полях «Ім’я» і «Прізвище». Всі.

Будь-який бажаючий може внести в свою записну книжку список номерів. Увійти в Telegram. І якщо у номерах є аккаунт в додатку — побачити те, що зазначено в якості імені.

Інформація про Telegram-акаунті для контактів з телефонної книги — базову можливість програми, яка існує з моменту його створення.

— Так, будь-хто може провести таке обчислення. У свою чергу, спецслужби можуть зробити запит операторам про надання даних про людину за номером телефону.

Риторичне питання: чи купують злочинці SIM-карти за своїм паспортом?

— Цей «Центр» (репутація якої вкрай сумнівна, рекомендуємо погуглити) під виглядом своєї розробки розповів про природну фічу, яку можна провернути в Telegram з 2013 року.

Це не дефект, а простий вкидання. Варто тільки придивитися.

Читайте також:
Як поставити пароль на Телеграм: на комп'ютері та телефон
Моя довідка - Корисні поради