Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхак

У Телеграм реалізовані голосові повідомлення — і це вкрай зручна фіча. Сьогодні ми розповімо про те, як їх записати, відправити і слухати. За великим рахунком, жодних складнощів при використанні войсов немає, але є кілька цікавих фішок, які варто розібрати докладніше.

Войс (voice) — так іноді називають голосові повідомлення.

Як записати голосове повідомлення

Іконку для відправки войсов можна знайти в будь-якому вікні діалогу або чату. Знаходиться вона у рядку набору тексту.

Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакЩоб записати голосову меседж в настільній версії Телеграм, спочатку потрібно клікнути на мікрофон, а потім утримувати натискання
Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакТі ж правила діють і для мобільної версії Телеграм: досить натиснути на відповідну іконку і не відпускати

Алгоритм запису голосових повідомлень:

 1. Натискаємо на значок мікрофона і утримуємо натискання;
 2. Говоримо;
 3. Відпускаємо палець;
 4. Готово, войс відправлений!

Інструкція універсальна, вона підходить для додатків на всіх платформах. Записати голосові послання можна навіть у web-версії:

Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакДля веб-версії Телеграм принцип запису точно такий же, як і для інших

Як скасувати войс, якщо вже почав записувати

Коли ви утримуєте натиснутою кнопку запису, і вам раптом знадобилося її скасувати, потрібно зробити наступне:

 • В десктоп-версії: щоб скасувати запис, потрібно відпустити натиснуту кнопку поза полем для набору повідомлення;
 • В мобільних версіях: не відпускаючи палець, потрібно провести ліворуч усередині поля для повідомлень. Запис відміниться.

Важливо: скасований войс видаляється назавжди без можливості відновлення.

Як записати довге голосове повідомлення

Для запису тривалих голосових послань не обов’язково постійно тримати палець на кнопці. Натиснувши на іконку і провівши пальцем вгору, ви зафіксуєте її! Тепер рука у вас звільниться, і можна буде спокійно надиктовувати.

Читайте також:
Як у Телеграмі відключити повідомлення на телефоні і комп'ютері

Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакНевеликий лайфхак: проведіть пальцем вгору, щоб записати голосове повідомлення у Телеграм без необхідності утримувати палець

Як відчути себе шпигуном

Якщо навколо сторонні, слухати голосові меседжі може бути незручно і ніяково. У Телеграм передбачили таку ситуацію.

Включивши відтворення запису, можна піднести телефон до вуха, як під час звичайної розмови. При цьому звук переноситься на відповідний динамік, відключаючи гучний зв’язок.

Відповісти в цьому випадку в Телеграм теж можна так само, як і при телефонній розмові. Коли ви дослушаете, відчуєте легку одиночну вібрацію. Це сигнал, після якого можна записати відповідь аудіоповідомлення.

В цьому випадку ви зможете перевірити записане повідомлення перед відправкою. Якщо ви знову подивіться на вікно діалогів після того, як записали відповідь, результат буде відображатися у рядку набору тексту. Його можна попередньо прослухати, а потім відправити.

Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакГолосові повідомлення в Телеграм працюють в тому числі і за принципом звичних дзвінків: піднесіть телефон до вуха, щоб прослухати отриманий меседж, дочекайтеся вібрації і запишіть відповідь!

Як виключити можливість створення випадкових войсов

Якщо ви параноїк, або у вас просто іноді включається запис голосових повідомлень, коли телефон в кишені з розблокованим екраном, можна заборонити доступ до мікрофону для Телеграм.

Інструкція для iOS:

 1. Заходимо в налаштування, в розділ «Конфіденційність»;
 2. Знаходимо пункт «Мікрофон»;
 3. У списку програм шукаємо «Telegram». Відключаємо.

Інструкція для Android:

 1. Заходимо в налаштування, в розділ «Програми та повідомлення»;
 2. Знаходимо «Telegram», тапа на нього;
 3. У пункті «Дозволу» вимикаємо «Мікрофон».

У веб-версії Телеграм можна просто не давати сторінці доступ до мікрофону.

Голосові повідомлення в Telegram: інструкція і корисний лайфхакНатисніть на «Блокувати», коли браузер попросить дозволити використання мікрофона

» Телегід рекомендує: дізнайтеся про ще однією важливою аудіоможливості месенджера — про те, як слухати музику в Телеграм;

Читайте також:
Що таке парсер Телеграм і як ними вони бувають?

Enjoy Telegram!

Моя довідка - Корисні поради