Досягнення історичного рубежу в 200 мільйонів

200 мільйонів людей використовували Telegram за останній місяць. Мова йде про активних користувачів, так званих MAU («Щомісячні Активні Користувачі»), а не просто про кількість девайсів, на яких встановлено додаток. Це приголомшлива цифра, що відображає прагнення великої кількості людей до безпечним і вільним форм комунікацій.

В честь перетину історичного кордону Павло Дуров опублікував послання своїм користувачам, в якому висвітлюється його лібертаріанська позиція, наповнена вірою в людей.

Повний текст звернення до користувачів нижче

За останні 30 днів Telegram використовували 200 мільйонів чоловік. Це величезне число за будь-якими мірками. Якби Telegram був країною, вона була б шостою у світі за кількістю населення.

Досягнення історичного рубежу в 200 мільйоніву Телеграм двісті мільйонів користувачів

За досягнення цього рубежу ми вдячні вам — нашим користувачам. Ми ніколи не використовували рекламу для просування Telegram, і це означає, що всі 200 мільйонів людей тут, в Telegram, виключно тому, що ви їх запросили приєднатися.

Ось чому ви — наші користувачі — були і завжди будете нашим єдиним пріоритетом. У Telegram немає акціонерів або рекламодавців, перед якими потрібно звітувати, на відміну від інших популярних додатків. Ми не укладаємо угоди з маркетологами, аналітиками або державними установами. З дня запуску в серпні 2013 року ми не розкрили жодного байта конфіденційних даних користувачів третім сторонам.

Ми діємо таким чином, тому що ми не розглядаємо Telegram як організації або програми. Для нас Telegram — це ідея; це ідея того, що кожен на цій планеті має право бути вільним.

Крім усього іншого, ми Telegram віримо в людей. Ми віримо, що кожна людина за своєю природою розумний і милосердний, і тому люди заслуговують довіри; заслуговують свободи в обміні думок, свободи в особистому спілкуванні, свободи у створенні своїх винаходів. Ця філософія відображає все, що ми робимо.

Це і стало причиною, по якій Telegram став першим месенджером, який упровадив наскрізне шифрування для десятків мільйонів користувачів у 2013 році. І саме тому Telegram став першим мейнстримних месенджером з повністю відкритим вихідним кодом, і саме тому Telegram став першим популярним месенджером з відкритим на 100% API (програмним інтерфейсом програми) для розробників додатків і ботів.

Всі ці роки беззастережна віра в людей надихала нас робити те, що інші програми так і не зважилися реалізувати; наприклад, підтримку неймовірно великих групових чатів, необмежених каналів і доступний будь-якому користувачеві платформу для створення стікерів. У всіх описаних вище випадках, наша віра в людей увінчалася винятковими результатами, і користувачі охоче використовують всі ці інструменти.

Що надихає нас найбільше — постійно зростаюча популярність Telegram свідчить про те, що наша віра взаємна. Ми беззастережно віримо в людей, і більше 200 мільйонів людей вірять в нас.

Спасибі вам за це — і ви завжди можете на нас розраховувати.

Моя довідка - Корисні поради