Чутки про запуск кріптовалюти Telegram

Останнім часом не вщухають чутки про те, що Telegram планує запуск власної кріптовалюти вже в березні цього року. Тему цілком можна назвати “хайповой”. Але чи все так просто? Давайте спробуємо розібратися.

Одним з головних джерел чуток можна назвати колишнього топ-менеджера ВКонтакте і Telegram Антона Розенберга, а вірніше його грудневе інтерв’ю “Фонтанці”, в якому він розкрив плани Павла Дурова по створенню внутрішньої кріптовалюти в Telegram.

В якості підтвердження своїх слів, Антон послався на відеоролик , який нещодавно нібито був злитий в мережу. Даний матеріал послужив джерелом міркувань для багатьох авторитетних видавництв. Зокрема, багато почали говорити про “дорожню карту”, яка розкривала плани розвитку месенджера аж до 2-го кварталу 2019-го року.

Ролик містить загальні факти і був призначений нібито для презентації платформи TON потенційним інвесторам. Але для того щоб ті прийняли зважене рішення, також існує якийсь White Paper — документ, що містить всі фінансові та технічні подробиці проекту. Перші новини про деталі його змісту опублікувало видання TechCrunch. Як повідомило джерело, токен «Gram» буде інтегрована безпосередньо в Telegram, дозволяючи платформі використовувати 180 мільйонів користувачів додатку. Також повідомлялося, що Павло Дуров має намір залучити на пре-ICO близько $500 мільйонів, а потенційна сума обсягу токенів може зрости в діапазоні від $3 до $5 млрд.

Не менш цікаві дані надає агентство Cointelegraph: що протокол захисту PoS (Proof-of-Stake) зробить неможливим майнінг валюти, а всі транзакції будуть анонімними.

Давайте об’єктивно судити про одержуваної нами інформації. Як не раз повідомляв Павло Дуров: єдиним джерелом достовірної інформації про Telegram є офіційний сайт програми.

Розглядати всерйоз слова Антона Розенберга можна, але не варто забувати про той факт, що він вже досить-таки давно не має ніякого відношення до Telegram. Видеослив презентації TON — ймовірно фальсифікація. Статистичні дані, наведені в ньому, застаріли. Також у ролику немає жодного елемента фірмового стилю Telegram, а авторські права, як повідомляє Telegram Info, належать компанії ТОВ «Ливандия Ентертейнмент».

Читайте також:
Дуров пообіцяв повернення грошей інвесторів у разі незапуска TON ICO до жовтня 2019

Всі ці чутки і домисли, безумовно, виглядають вельми привабливо. Особливо на тлі обіцяних Дуровим масштабних оновлень вже на початку цього року. Масла у вогонь додає також той факт, що Telegram, рано чи пізно, необхідно поставити на комерційні рейки, але робити це варто явно не з допомогою продажу стікерів або нав’язування реклами. Ясно одне: без офіційного підтвердження ця інформація — чутки, і ставитися до них треба з певною часткою скепсису

Моя довідка - Корисні поради