Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатися

Знайомство з батьками хлопця — поворотна точка у відносинах з близькою людиною.

Думка рідних людей молодого людини може вплинути на розвиток відносин. Не завжди виходить змусити полюбити себе з першого погляду.

Батькам важливо скласти власну думку про кохану сина, але можна справити на них приємне враження.

Знайомство дівчини з батьками хлопця: хто повинен бути ініціатором?

Ініціативу знайомства за традицією наречений бере. Якщо немає особливої ситуації, наприклад, чиєїсь серйозної хвороби, ініціатива до знайомства зі сторони родини дівчини видасть прогалини виховання і спрагу будь-яку ціну вийти заміж.

Дівчата думають, що пропозицію познайомитись із сім’єю має показати щирі почуття і серйозні наміри, але це серйозна помилка.

Хлопець сприйме ініціативу до знайомства як тиск, спроби вказувати, як себе вести. Хлопці чудово знають, що пропозиція повинна виходити від них і батьків, наполегливість подруги може зменшити бажання створити сім’ю з нею.

Якщо хлопець тягне зі знайомством, це не випадковість. Постійні відмовки і відхід від теми покажуть справжні наміри. Проходять місяці, але хлопець відкладає знайомство без об’єктивної причини? Все просто: він не хоче, і це його право.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяІніціативу знайомства за традицією наречений бере

Право дівчата — вирішувати, чи залишатися на цих умовах або пошукати іншого. Спроби наполягати, суперечки і знайомство з сім’єю проти волі хлопця відштовхнуть нареченого, а гідна поведінка дівчини може зблизити пару.

З чим потрібно розібратися перед першим знайомством?

Запрошення познайомити з матір’ю і батьком — крок до шлюбу. Чоловік налаштований рішуче, йому важливо думка батьків.

Першу зустріч неможливо повторити, а перше враження легко зіпсувати. Потрібно попросити хлопця про допомогу у підготовці до важливого моменту.

Підібрати доречний спосіб для зустрічі, вирішити, де вона відбудеться, що взяти з собою – все потрібно продумати заздалегідь.

Збір інформації до зустрічі

Не варто вимагати, щоб майбутній чоловік виклав сімейні таємниці, зайва поінформованість відштовхне.

Але дещо з’ясувати потрібно:

 • Склад сім’ї. Хлопець може бути частиною дружнього численного сімейства або єдиною дитиною самодостатніх батьків. Можна заздалегідь припустити, що багатодітна сім’я зажадає від невістки спадкоємців, і заздалегідь продумати, як вести бесіду, якщо в найближчих планах — закінчити навчання або присвятити пару років кар’єрі.
 • Інтереси та захоплення батьків. Хобі стає темою захоплюючої бесіди, але захоплення вегетаріанської філософією може зіпсувати спілкування зі свекром-мисливцем. Інформація про хобі допоможе підібрати тему розмови.
 • Заборонені теми. У хлопця обов’язково потрібно з’ясувати, про що краще не згадувати, щоб не викликати неприємних спогадів.
 • Релігія. З повагою поставитися до релігійним концепціям гостей нескладно. Майбутня свекруха оцінить, якщо в пост знайде на столі дозволене блюдо.
 • Звички. Обіймаються при зустрічі члени сім’ї, що люблять їсти, яка їм подобається музика – знання цих речей допоможе організувати приємну зустріч.

Що дарувати при знайомстві батькам хлопця

Вибір першого подарунка розповість про майбутній невістці багато.

Йти в гості з порожніми руками — поганий тон.

Дівчата готові витратити чималу суму, щоб справити хороше враження. Але таке рішення не завжди виправдано. Великі витрати можуть змусити майбутню рідню відчувати себе зобов’язаними або викликати роздратування.

Дорогий подарунок може бути сприйнятий як претензія на особистий простір або спроба купити розташування.

Вибір для першого знайомства — квіти, коробка шоколаду, торт. Оригінальний торт можна замовити в кондитерській або спекти самостійно.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяЩе одна ідея — кошик з фруктами

Що надіти

Майбутнього члена сім’ї теж зустрічають по одягу. Батьки хочуть в невістки гідну скромну дівчину.

Не потрібно відмовлятися від власної індивідуальності на догоду незнайомим людям, важливо лише проявити повагу до їх хвилюванню за вибір сина.

Табу для першої зустрічі:

 • голий живіт;
 • високі розрізи;
 • хижий манікюр;
 • глибоке декольте;
 • занадто яскравий макіяж;
 • пірсинг;
 • тату;

Потрібно враховувати і сімейні традиції, спосіб життя батьків, обставини і місце знайомства.

На зустріч з батьками-байкерами можна прийти в джинсах з заклепками і бандані, а в сім’ї з традиційним укладом будуть раді дівчині в скромній сукні.

Одяг вибирають з урахуванням ситуації. Діловий костюм безглуздо виглядає, якщо дівчину запросили на дачу, але підійде для ресторану, якщо час зустрічі не дозволило заїхати додому переодягнутися.

Зачіска і макіяж

Найкращий макіяж — нюдовый. Він повинен освіжити шкіру, приховати сліди втоми, підкреслити достоїнства гості. Червона помада, smoky eyes почекають найближчій вечірки.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяНайкращий макіяж — нюдовый

Чисті волосся, укладене в просту зачіску, підкреслять елегантність дівчата, а химерна зачіска може послужити погану службу і виявитися недоречним.

Як організувати зустріч?

Перша зустріч може бути в будь-якому місці. Традиційно приходили родичі нареченого в дім нареченої поглянути на майбутню невістку.

Сучасний світ дозволяє обрати нейтральну територію — обід в кафе, ресторан, якийсь захід.

Пристойно прийняти запрошення в будинок нареченого.

Правила знайомства і етикет спілкування на зустрічі

Згідно з правилами етикету, представляють молодших старшим, називаючи імена. Якщо син забув назвати ім’я отця, доречно перепитати. Не слід вітатися за руку першою.

Негарно виглядає дівчина, постійно виснущая на обранця.

Не варто закінчувати за нього фразу, перебивати, відповідати за супутника.

Алкоголь

Спиртне приносити не можна. Шампанське — привід для свята, симпатія сина — не гарантія того, що батьки одразу підтримають вибір.

Якщо вина присутні на столі, не варто демонструвати батькам глибину знань про їх фортеці і витримці. Запропонований напій досить спробувати, обмежившись келихом.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяСпиртне не можна приносити

Якщо дівчина не п’є спиртного, від нього можна відмовитися без пояснень або на підставі начебто водіння автомобіля.

Ніжність до коханого

Батьки нареченого пробачать дівчині промахи і недоліки, якщо вона дійсно любить хлопця. Теплий погляд, ласкаві слова в адресу дорогого чоловіка розтоплять серця батьків.

А ось нестриманість, дотики один до одного під столом і злобний шепіт свекруха помітить і не пробачить.

Про що говорити?

У розмові не стосуються тем здоров’я, релігії, політики. Краще змінити тему на спільні інтереси, хобі.

Батьки можуть ставити особисті питання. Не обов’язково викладати подробиці і відповідати на нетактовності, але зайва скритність майбутнім свекрів не сподобається.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяУ розмові не стосуються тем здоров’я, релігії, політики

Можна запитати про дитинство хлопця, його захоплення, помітити зовнішню схожість родичів і розвинути цю тему.

Відповідна тема — їжа, особливо, якщо готувала мама.

Вміння слухати

Загальне правило — менше говорити, більше слухати. Батькам сподобається дівчина, яка прислухається до слів, не перебиває, ввічливо підтримує розмову.

Уважно прислухаючись до слів у розмові і задавши навідне питання, можна показати інтерес до слів батьків, їх історій та розповідей, і розмова продовжиться.

Як сподобатися батькові і матері хлопця

Ситуація знайомства викликає хвилювання і страх. Їх неможливо повністю придушити.

Щиро схвильована дівчина з теплою посмішкою викличе симпатію і розуміння, на відміну від замороженої особи з напруженим голосом і неприродною мімікою.

При зустрічі потрібно висловити радість від знайомства. Не варто завалювати батьків компліментами і обіцянками, поведінка може здаватися нещирим.

Постійні дотики, спроби вирішувати за чоловіка, заяви, що в родині дівчини інший уклад, можуть спровокувати сварку.

Якщо показати батькам хлопця, що майбутня родичка на їх стороні, поділяє цінності і захищає інтереси чоловіка, вони будуть прихильні до вибору сина.

Що робити, якщо ти їм не сподобалася?

Батьки не зобов’язані полюбити майбутню невістку негайно. Якщо спілкування не заладилося, в розмові відчувається холодок, не варто демонстративно тікати, кидатися образливими фразами.

Батьки можуть мати власні причини поганого настрою. Важливо не стати причиною сварки між близькими людьми, вона стане законним приводом ворожнечі.

Знайомство з батьками хлопця: що дарувати, як вести себе і сподобатисяБатьки не зобов’язані полюбити майбутню невістку негайно.

Бажано заздалегідь придумати привід догляду, наприклад, сказати, що можуть викликати на роботу. Поступово батьки візьмуть вибір сина.

Варто задуматися, чи потрібно виходити заміж за молодого хлопця, якщо його батько і мати проти союзу.

На закінчення – 7 лайфхаков:

 • Запитати маму і тата, як до них краще звертатися. Вони оцінять шанобливе ставлення, і можуть з першої зустрічі назвати дівчину донькою.
 • Якщо зустріч на території свекрухи, запропонувати помити посуд. Не кожна жінка захоче пустити на свою кухню, але бажання допомогти буде оцінено.
 • Домовитися з хлопцем прийти на першу зустріч разом. Це забезпечить захист від випадкового запізнення, не дасть заблукати і трохи відверне увагу на хлопця в перший момент.
 • Якщо в сім’ї діти, слід захопити солодощі або невеликі іграшки.
 • Зазвичай мати займається вихованням дитини більше тата, тому при знайомстві майбутньої свекрухи слід приділити більше уваги. Її можна запитати про дитинство сина, поцікавитися улюбленими стравами, попросити рецепт, захопитися тим, якого чудового людини вдалося виховати.
 • Іноді при зустрічі батьки спеціально нервують дівчину, щоб подивитися на реакцію. Потрібно розуміти: вони можуть вести себе як завгодно, не слід піддаватися на провокацію, відповідати агресією на агресію починати виправдовуватися. Якщо не вдалося змінити тему, краще попрощатися під слушним приводом.
 • Прощаючись, не слід виражати надію на нову зустріч. Батьки вирішать, чи хочуть бачити дівчину другий раз.
 • Найголовніше — пам’ятати: батьки хлопця — це адекватні люди, з якими можна знайти спільну мову.

  Висловивши пошану, розділивши інтереси, можна стати частиною сім’ї, отримавши від них потужну підтримку. Любов і мир у домі заслуговують будь-яких зусиль.

  Моя довідка - Корисні поради