Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сім’я

Жіноче ім’я Єлизавета наділене величчю, адже не дарма раніше його носили тільки королівські особи і дами із знатного роду. Благозвучність і в теж час простота – головні характеристики, які дозволяють імені зберігати актуальність і сьогодні.

Походження і значення імені

Ім’я «народилося» в стародавній Іудеї, де звучало воно трохи інакше – Элишева. Переклад імені, має єврейську етимологію, – «божа клятва».

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяІм’я «народилося» в стародавній Іудеї, де звучало воно трохи інакше – Элишева

У Біблії неодноразово згадується звучне ім’я Єлизавета: так звали матір Іона Предтечі і дружину первосвященика Аарона. Значення імені Єлизавета — «почитающая бога».

Скорочене, зменшувально-пестливе ім’я

Скорочено дівчинку називають: Ліза, Лізавета.

Зменшувально-пестливі форми: Елизаветка, Лізочка, Лізонька, Лизуня, Лизок, Лізка, Лизунчик, Лизуша, Вета.

Варіанти імені: Еліза, Элизабета.

Риси характеру і доля по імені

Тлумачення імені дає уявлення про загальних рисах характеру, які об’єднують всіх дівчат з цим ім’ям.

Єлизавета – сильна і волелюбна натура, її почуття заховані глибоко в душі.

Це ім’я наділяє володарку легким вдачею, чарівністю та хорошим почуттям гумору. Лизаветы відрізняються особливою чуйністю, добротою та вірністю.

Вона з легкістю говорить про те, що думає, не боячись образити кого-небудь. Егоїзм, неприборкана жага до влади і зарозумілість роблять Лізу натурою холодної і часом розважливою.

Лізи рідко прислухаються до думки інших людей, вважаючи за краще покладатися на свою інтуїцію і сили. Слушні поради відкидаються часто через примхливості і невміння прислухатися до інших.

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяЄлизавета – сильна і волелюбна натура

Амбіційність та владність – риси, чітко прослеживающиеся протягом усього життя. На долю дівчина не годиться, довіряє лише собі.

Єлизавета здатна на прояв лицемірства з метою домогтися бажаної мети. Аналітичний склад розуму дозволяє продумати ситуацію наперед і знайти найбільш вигідне для себе рішення.

Характеристика імені дає чітке уявлення про власниці. Ті, хто постійно спілкуються з дівчиною, відзначають, що її запальний характер, настрій має властивість різко змінюватися, радість швидко переходить в гнів.

Незважаючи на зміни настрою, Ліза швидко заспокоюється і не накопичує образ. Отходчивость – головне достоїнство Єлизавети.

Цілеспрямованість робить Єлизавету натурою наполегливої, неумеющей здаватися. Міцна хватка, сила волі і вміння хитрувати дозволяють Лізі бути завжди на висоті.

Доброта і ранимість Єлизавети помітна лише самим близьким людям – родичам і друзям.

Раннє дитинство і підлітковий вік

Вирішивши назвати новонароджену дочку Лизонькой, батьки повинні врахувати, що дитина буде мати надмірною активністю і проявляти лідерські якості з самого раннього дитинства.

Шкільний період стане для маленької Лізи справжніми тортурами, так як їй не вистачає посидючості. Але варто відзначити, що від природи вона наділена хорошою пам’яттю і здібностями до навчання.

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяБатьки повинні контролювати дочку постійно

Інтерес буде проявлятися в більшій мірі до точних наук, що вимагають логічного підходу до задачі.

Друзів у Лізочка багато, вона легко знаходить спільну мову з однолітками. Проблемою стане лише питання дисципліни. Зосередитися на предметі Єлизавета зможе лише за умови, що він їй цікавий.

У підлітковому періоді Лізочка прагне подобатися друзям, справляти на них враження. Любов до яскравого одягу, незвичайний макіяж, прагнення бути схожим на кінозірок – це все про Лізу.

Батьки повинні контролювати дочку постійно. Будь-яке упущення у вихованні накладе негативний відбиток на доросле життя Єлизавети.

Вплив імені на здоров’я і психіку

Похвалитися відмінним здоров’ям Ліза не може. З дитинства у неї ослаблений імунітет. Простудні захворювання часто супроводжують дівчинку до самого підліткового віку.

Надмірна рухливість часто провокує появу травм, про це варто пам’ятати не тільки в юному віці, але і в зрілі роки.

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяПохвалитися відмінним здоров’ям Ліза не може

Єлизавета має схильність до зайвої ваги, тому їй варто протягом усього життя стежити за харчуванням і рахувати калорії.

Нервова система Єлизавети відрізняється певною нестійкістю, тому дівчина схильна до стресів і неврозів.

Єлизавети, народжені в зимовий час року, схильні до захворювань серця і судин. Літні Лізи частіше страждають простудними захворюваннями.

Сумісність з чоловіками, шлюб, сімейні відносини

Сім’я для Лізи – найцінніше і найдорожче, їй вона віддана завжди. Зовні імпульсивна і сильна натура дівчини знаходить спокій і затишок саме в колі близьких і рідних людей.

Кар’єра для Єлизавети ніколи не стане важливіше сім’ї.

Щоб підкорити серце Єлизавети, не варто проявляти завзятість і настирливість, такий підхід лише віддалить. Дівчині до душі виховані, розумні і порядні чоловіки.

Однак більш розумний підхід до вибору партнера приходить до Лізи з віком. В юні роки дівчина легко піддається емоціям, а тому може вийти заміж необдумано і поспішно, незважаючи на думку оточуючих. В результаті такий союз розпадається, найбільш вдалим часто стає другий шлюб.

Сімейне вогнище Єлизавета цінує та підтримує. У її будинку завжди тепло і затишно.

Вірність Лізи робить його однолюбом, вона не стане витрачати почуття на короткочасні романи. Здатна пробачити зраду.

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяСім’я для Лізи – найцінніше і найдорожче

Бурхлива сімейне життя, пориви пристрастей, ревнощів – цього немає місця в затишному будинку Єлизавети. Вона прихильниця мирної атмосфери та взаєморозуміння. Дружина з неї виходить ідеальна. Стабільність і достаток служать гарантією хороших відносин.

Ідеальна сумісність з представниками сильної статі на ім’я Олександр, Іван, Ярослав, Андрій, Михайло і Володимир.

Складно будуть складатися відносини з Віктором, Станіславом, Павлом, Родіоном і Олегом.

Вплив імені на сексуальність

Єлизавета – справжній цінитель сексу. В інтимних стосунках вона повністю розкута. Сексуальна енергетика дівчата притягує протилежну стать.

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяЄлизавета – справжній цінитель сексу

Партнерів вибирає досвідчених, пристрасних і чуттєвих. Вибравши собі «жертву», дівчина зробить все можливе, щоб партнер не зміг встояти перед її чарами.

Незважаючи на відсутність сором’язливості, назвати Єлизавету мисливцем за протилежною статтю не можна. Вона без особливих зусиль заводить нові стосунки, закохується, надається сексуальних пестощів, але також швидко і відмовляється від усього цього через «остигання» почуттів.

Бізнес і кар’єра, захоплення та хобі

Серед керівників рідко зустрічаються жінки з ім’ям Єлизавета. Дівчина не визнає строгих розпорядків робочого дня, не бере на себе відповідальність за інших. Їй не подобається робота, що вимагає великих тимчасових і трудових витрат.

Вільний графік, монотонність в роботі приносять їй істинне задоволення. Єдина причина, яка змусить Лізу працювати без відпочинку, – це гідна заробітна плата. Любов до грошей притаманна натурі Єлизавети.

Без праці дівчина зможе освоїти професію викладача, журналіста, психолога або технічного фахівця.

Таємниця імені: повір’я, прикмети

З ім’ям пов’язано багато різних прикмет і таємниць. З давніх пір особливим шануванням користувався день вересневої Єлизавети. У цей день люди вирушали в ліс до дуба, щоб дізнатися, якою буде майбутня зима.

Якщо було багато жолудів – готувались до сильних холодів, хурделиць і рясних снігопадів, якщо мало – значить, зима буде теплою і малосніжною.

Талісмани

Покровителі імені:

 • Знак зодіаку – Водолій і Діва.
 • Управляюча планета – Юпітер.
 • Стихія – Земля.
 • Сприятливий час року – літо.
 • Кольори – помаранчевий, зелений, блакитний.
 • Тварини – лисиця: символ пристрасті і сексуальності.
 • Камінь – оберіг – аметист. Він уособлює чистоту душі, добропорядність. Камінь для дівчини — джерело здоров’я, оберігає від смутку і тривоги.

Розшифровка ім’я по буквах

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяПартнерів вибирає досвідчених, пристрасних і чуттєвих

Розшифровка значення імені Єлизавета по буквах:

 • Е – балакучість, наполегливість;
 • Л – логічне мислення;
 • І – відданість, вірність;
 • З – незадоволеність фінансовим становищем;
 • А – сила волі і цілеспрямованість;
 • В – часта зміна інтересів;
 • Т – творчий потенціал.

Магія букв характеризує людину як особистість і відкриває багато цікавого.

Іменини і святі покровителі

Святий, яка протегує імені, вважається цілителька Ігуменя Єлизавета (Єлисавета) Константинопольська.

Вона вела чернечий спосіб життя, лікувала людей і надавала їм будь-яку посильну допомогу. Її ікона вважається чудотворною.

 

Значення імені Єлизавета: доля і характер, походження імені, шлюб і сімяВільний графік, монотонність в роботі приносять їй справжнє задоволення

Іменини Єлизавети в православ’ї по святцях – 18 липня, 21 і 31 жовтня, 31 грудня, 1 і 7 травня.

Відомі люди

Серед відомих особистостей зустрічаються жінки з ім’ям Єлизавета.

До них відносяться:

 • російська імператриця Єлизавета II,
 • актриса Єлизавета Боярська,
 • балерина Єлизавета Павлівна Гердт,
 • австрійська імператриця Єлизавета Баварська,
 • радянська партизанка Ліза Чайкіна,
 • співачка Єлизавета Іванців (Ялинка).

Висновок

В імені Єлизавета дивним чином переплітаються ніжність і м’якість з величністю і твердим характером. Справжні почуття і красу душі ця дівчина показує тільки рідним людям.

Моя довідка - Корисні поради