Значення імені Олександр (Сашко) – характер і доля, що означає ім’я

Олександри – сильні духом чоловіка, захищають слабких. Вони благородні, чесні, енергійні, цілеспрямовані.

При цьому їм властиві і негативні якості: гординя, запальність і категоричність.

Походження і значення імені

Ім’я Олександр перекладається з давньогрецької як «захисник».

Воно складається з двох грецьких слів: «алекс» — «захищати», «андрос» — «людина». Ім’я точно відображає характеристику його носія.

Протягом багатьох років ім’я Олександр є одним із самих популярних чоловічих російських імен. Це інтернаціональне ім’я.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяІм’я Олександр перекладається з давньогрецької як «захисник»

В Італії воно звучить як Алессандро, в Ірландії – Аластар, в Угорщині – Сандро.

Таке ім’я згідно з тлумаченням наділяє свого володаря гордістю і сміливістю. Недарма великі люди нашої планети носили саме це ім’я.

У давнину називати таким чином дітей мали право лише представники вищого стану. Згодом традиція трансформувалася і Олександрами стали кликати і дітей представників нижчого стану.

Скорочене, зменшувально-пестливе ім’я

Скорочене ім’я – Саша.

В якості ніжних наречений Александров називають:

 • Александрушка,
 • Алексаня,
 • Саня,
 • Санюра,
 • Санюта,
 • Санюха,
 • Санюша,
 • Сашуня,
 • Алексаха,
 • Олексаша,
 • Сашура,
 • Сашенька,
 • Сашечка,
 • Сашуля,
 • Сашута,
 • Шура,
 • Шурко,
 • Шурочка,
 • Шуруня,
 • Алекс.

По Батькові: Олександрович Олександрівна.

Риси характеру і доля по імені

Це ім’я має сильну енергетику.

Існують як позитивні, так і негативні риси, властиві Сашам:

Плюси Мінуси
Запальний
Наполегливий Непостійний
Чесний Пафосний
Енергійний Ранимий

Олександри незалежні, наділені незаперечною харизмою, лідерськими якостями. Чоловіки, названі так, досить наполегливі і тверді.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяОлександри незалежні, наділені харизмою незаперечною

При досягненні цілей використовують свої творчі здібності. До чого у них неординарний підхід, що робить рішення унікальними, у багатьох ситуаціях виграшними.

Саші притаманні такі риси, як розум, товариськість, рішучість. Однак він не потерпить тиску на нього. Він досить сильний внутрішньо, протистоїть будь-якому натиску, у тому числі від людей старшого віку.

Має значення і місяць народження:

 • «Осінні» більш спокійні і незібрані.
 • «Зимові» бувають неврівноваженими і агресивними.
 • «Весняні» володіють творчими здібностями.
 • «Літні» досягають високих результатів у спорті.

Раннє дитинство і підлітковий вік

У дитинстві Саші досить хворобливі дітки. По статурі вони набагато слабкіше своїх ровесників. У підлітковому віці хлопчикам краще зайнятися спортом.

Є велика ймовірність, що в період 12-16 років у Александров з’явиться схильність до вживання алкогольних напоїв.

Варто зазначити: батькам доведеться непросто в певні роки дорослішання своїх синів у зв’язку з їх непростим характером.

Задерикуватість і неприйнятність чужої думки в підлітковому віці призведе власника такого імені до двох гранях: або він стане неухильним лідером серед оточуючих, або залишиться одиначкою з власними переконаннями і відроджуються тиранизмом.

У колі його спілкування з раннього дитинства буде натовп людей.

Вплив імені на здоров’я і психіку

Категорично заборонено Олександру курити, так як його легені – дуже слабке місце.

Його переслідують хвороби дихальної системи. Крім цього, Саша в силу свого задиристого характеру часто буде отримувати вивихи, переломи, розтягнення.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяСаша в силу свого задиристого характеру часто буде отримувати вивихи

Кожну проблему чоловік переживає дуже глибоко всередині, у зв’язку з цим у більш дорослому віці можлива поява психічних розладів.

З великою увагою треба поставитися до стану внутрішніх органів: шлунку, кишечника. У віці 12-16 років можливо прояв виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриту.

Сумісність з жінками, шлюб, сімейні відносини

Олександр все життя мріє знайти справжню любов, правда, в реальності це трапляється нечасто. З жінками Сашко веде себе максимально шанобливо, проявляючи максимум романтизму і чемності.

Дуже просто даються компліменти. Але, на жаль, він може і не випробувати почуття любові до обраниці. Жінок підкорює чудове почуття гумору Саші.

Але ініціативу від представниць слабкої статі володар цього імені не потерпить. Його запал до подібних жінок охолоне моментально. Можливо, саме тому ці чоловіки часто беруть в дружини дівчину значно молодше себе.

Олександр поєднується шлюбом тільки з жінкою, яка проявляє до нього максимум турботи. Його обраниця повинна бути сильною і обов’язково захоплюватися ним.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяОлександр поєднується шлюбом тільки з жінкою, яка проявляє до нього максимум турботи

Хороша сумісність у Олександра з: Аліною, Аллою, Вірою, Дариною, Катериною, Єлизаветою, Інною, Іриною, Любов’ю, Людмилою, Мариною, Марією, Надією, Наталею, Оксаною, Поліною, Тамарою.

Труднощі у взаєминах з: Алісою, Оленою, Лідією, Маргаритою, Світланою, Софією.

У родині до дитини Сашко ставиться стримано. Втім, батьки дуже пишаються успіхами дітей, зовні ніяк не проявляючи свою любов і прихильність. Виключення складаю народжені влітку: у них довірливі й теплі стосунки з дітьми.

Вплив імені на сексуальність

Чоловіки Олександри дуже сексуальні, що майже завжди веде до зрад у шлюбах. Якою б красунею і розумницею не була його дружина, він все одно стане змінювати їй.

Втім, секс в його розумінні – лише фізіологічне задоволення, адже він не розцінює таку поведінку як зрада другої половинки.

Саша – прекрасний коханець. Враховуючи, що отримання особистого задоволення для нього в пріоритеті, він не забуде про партнерку, доставивши їй насолоду.

Володар такого імені в сексі приділяє велике значення прелюдії. В процесі важливо, щоб партнерка була повністю готова до отримання максимального задоволення.

Бізнес і кар’єра, захоплення та хобі

Олександри успішно піднімаються кар’єрними сходами. Вони готові до подібного розкладу і ставляться до ситуації спокійно, враховуючи пробивний характер.

У таких людей дуже гарна інтуїція, що дозволяє йому передбачати непрості ситуації в діяльності, що стосується роботи, і вчасно їх вирішувати.

Чоловік з таким ім’ям – чудовий керівник. Його поважають підлеглі за об’єктивність, вміння організовувати людей і збирати потрібну команду.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяОлександри домагаються успіхів у юриспруденції

Це дуже чесні та щирі люди, втім, заради підвищення по кар’єрних сходах вони можуть у певних випадках схитрувати і таким чином отримати бажане.

Олександри добиваються успіхів в юриспруденції, акторської діяльності, комерції. Підійдуть їм і творчі професії.

Кращий варіант для чоловіків – зайнятися власною справою. Тільки це принесе Саші необхідну незалежність.

Таємниця імені: повір’я, прикмети

Кажуть, що в ніч на 25 серпня (у день іменин мученика Олександра) на кладовищах можна помітити привиди, лунають різні звуки, чути виття.

Нібито в цю ніч по кладовищах бігає кінь світлого забарвлення. І хто наважиться осідлати його, той до ранку виявиться не на коні, а під надгробком.

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяЦе дуже чесні та щирі люди

Стародавні слов’яни вважали, що якщо у Александров день (29 березня) на небі будуть сині хмари, то весна прийде тепла, але дощова.

Талісмани

Покровителі і талісмани Олександра:

 • Планета сонячної системи – Сатурн.
 • Стихія – Земля.
 • Щасливі числа – 6, 9.
 • Відповідний колір – червоний.
 • Тварина-тотем – краб.
 • Захищаючий знак зодіаку – Стрілець.
 • Камені, які можуть служити талісманами: олександрит, аргіліт, христопраз.

Розшифровка ім’я по буквах

Кожному символу в імені властиве унікальне значення:

 • А – символізує активність, жагу до успіху, бажання існувати в комфорті, працьовитість і завзятість. Наявність «А» в імені визначає невміння підлаштовуватися під чужої людини. Завжди чинить так, як вважає за потрібне. Переважають лідерські задатки, стійкість духу. Якщо «А» повторюється, людина є дуже відкритим.
 • Л – уособлює творчий підхід. Така особистість розташовує до спілкування, любить сюрпризи, креативність. Естетичне сприйняття дійсності дозволить стати центром загальної уваги.
 • Е – говорить про наполегливості, потреби в особистісному зростанні, прагненні до влади і свободи, проникливості. Є схильність до рішучих дій, проте в конфліктних ситуаціях ця людина йде в бік і не бере участь в особистих розглядах.
 • К – наділяє носія чарівністю, сексуальністю, вишуканим смаком. Він знаходить у будь-якої ситуації вихід, компроміс, також він вміє досить ретельно зберігати секрети.
 • З – символізує логіку і кмітливість. Особистість з буквою «Л» в імені має яскраву зовнішність, завжди готовий очолити групу людей, прагне бути матеріально забезпеченим. Можливі проблеми в особистому житті через вимогливого ставлення до партнера.
 • Н – уособлює внутрішню силу та кмітливість. Той, у кого є «Н» в імені, успішна в професійному зростанні, але не готовий до монотонної праці.
 • Д – присутність «Д» в імені говорить про чуйності і відповідальності. Властиві самодостатність і краса. Правда, наявність матеріальних благ можуть псувати характер і породжувати гординю. При розвитку потрібних якостей виходить стати телепатом.
 • Р – активність, відповідальність, ініціативність, сміливість. Володар «Р» – невиправний оптиміст. Він не сумує навіть при невдачах. Любить ризикувати, але не кине друга в біді.

Іменини і святі покровителі

Покровителів серед святих в православ’ї у Саші досить багато.

Самий відомий, звичайно, Олександр Невський. Цей великий полководець протегує войовничим Александрам.

Серед богів-покровителів святих є також: Олександр Константинопольський, Олександр Адрианопольский, Олександр Африканський.

Варто відзначити також покровителів: Олександра Єгипетського, Олександра Єрусалимського, Олександра Каталитского (Калитского).

Значення імені Олександр (Сашко)  характер і доля, що означає імяПокровителів серед святих в православ’ї у Саші досить багато

В число імен, що входять в святці і мають зв’язок з новонародженими Сашами, також входять:

 • А. Команський.
 • А. Константинопольський
 • А. Куштский.
 • А. Ошевенский.
 • А. Пергийский (Памфилийский).
 • А. Пересвіт.
 • А. Римський.
 • А. Свірський.
 • А. Севастійський.
 • А. Сидский (Памфилийский).
 • А. Солунський (Фессалоникійський).
 • А. Егейський.

Іменини святкують майже 100 разів у році: за кілька днів кожен місяць. Зазвичай вибирають найближчу до дня народження дитини дату іменин.

Відомі люди

У зв’язку з тим, що Олександр – досить поширене ім’я, відомих людей з таким ім’ям дуже багато. Приміром, Олександр Сергійович Пушкін, російський поет, письменник, великий класик російської літератури.

Відомі люди зустрічалися серед полководців: Олександр Македонський, Олександр Невський. З значущих правителів можна відзначити Олександра II.

Висновок

Ім’я Олександр наділяє дитини не лише позитивними якостями, такими як доблесть, сміливість, чесність, але й негативними – неврівноваженість, бажання йти «по головах», безкомпромісність.

Це потрібно враховувати при виборі імені для дитини. Таке ім’я з гідністю зможуть носити тільки сильні духом люди.

Моя довідка - Корисні поради