Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

Утворення накипу в чайнику часте явище, вона часто з’являється з-за неякісної водопровідної води, у якій є крім солей та інші домішки. Всі ці хімічні складові при нагріванні води більше 70 градусів утворюють вапняні і сольові відкладення на стінках і безпосередньо на нагрівальному елементі електричного приладу. Можна, і як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, і чому він вважається найбільш ефективним способом очищення?

Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

Небезпека накипу

Вапняний наліт в чайнику, це неприємне явище, що саме по собі погіршує зовнішній вигляд посуду, але крім цього його наявність псує смак приготувати напоїв. Але варто сказати, що небезпека може проявлятися і в таких деталях:

  1. Накип з часом може руйнувати емаль, використовувану для покриття металевої поверхні електричного чайника. У результаті метал починає іржавіти, а це в свою чергу погіршує смакові якості чаю або кави.
  2. В результаті утворення кальцинованих наростів на нагрівальному елементі збільшується витрата електроенергії або газу, оскільки такий наліт не дає можливості швидко грітися воді.
  3. Досить часто електричний прилад може вимкнутися ще до моменту закипання води, так як вапняний наліт має слабку теплопровідність.

Що стосується небезпеки для здоров’я людини, то вона цілком можлива, якщо тривалий час не чистити чайник від накипу. Це обумовлено тим, що наліт утворюється з найдрібніших частинок, присутніх в домішках води, використовуваної для приготування чаю або кави, і потрапляють в шлунок. В залежності від наявності домішок вони можуть накопичуватися, так як не розщеплюються під впливом шлункового соку. Результатом може стати виникнення каменів у нирках.

Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

Чому саме оцет і як він впливає на накип

Як почистити чайник утворилася від накипу? Вся справа в тому, що оцет має високу кислотність, що дозволяє легко впоратися з сольовими та вапняними відкладеннями на посуді. Крім цього, цей консервант здатний позбавити від бактерій, мікробів і плісняви, що можуть заподіяти шкоду здоров’ю людини.

Особливо варто зазначити, що столовий оцет, це екологічний, нетоксичний натуральний продукт, і при цьому зовсім не дорогий.

Що стосується питання, як впливає оцет на вапняний наліт, і як він вичищає прилад, то в процесі очищення відбувається хімічна реакція, перетворює з’єднання кальцію (СаСОЗ) у воду, а діоксид вуглецю (СО2) випаровується у вигляді газу. Результатом є очищення чайника від утворився твердого нальоту.

Очищення

Процедура очищення накипу в чайнику досить проста, і в той же час економна. Використовуючи звичайний столовий оцет можна прочистити від утворився твердого нальоту не тільки електрочайник, але і простий чайник в домашніх умовах.

Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

Звичайний чайник

Якщо проводиться чистка звичайного чайника, то достатнім буде кип’ятіння кислотно-

лужного розчину протягом 5-7 хвилин. Для цього потрібно розвести 100 мл. оцту у воді. Після треба просто добре сполоснути чайник від пухкої накипу і залишків оцту. Якщо ж утворилася сильна накип, то рекомендується використовувати спільно додані у воду оцет і лимонну кислоту. Час кип’ятіння повинно займати не більше 20 хвилин.

Електричний чайник

Щоб зняти вапняний наліт необхідно в електричний прилад для нагрівання води додати трохи оцту і включити його. Кількість консерванту на 1 літр води має становити 150 мл.

При освіти сильної накипу в місці можна закип’ятити з оцтом харчову соду. Кількість зазначених компонентів розраховується, як – 1 літр води, 150 мл. оцту і 1 ст. л соди. Але тут важливим моментом є те, що в електричний чайник потрібно спочатку додати соду, залити її оцтом і трохи почекати поки завершитися між ними хімічна реакція, і тільки після цього додати вказану кількість води. Потім кілька разів закип’ятити воду в електричному приладі. Якщо чистка проводиться звичайного чайника, то достатнім буде кип’ятіння протягом 5-7 хвилин.

Прискорити розщеплення товстого шару накипу

Щоб прискорити процес безпосереднього очищення чайника від товстого шару твердих відкладень рекомендується обробити його попередньо лугом. Найбільш ефективним вважається застосування харчової соди. Алгоритм дій полягає в тому, що потрібно:

Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

  1. Налити в чайник води і закип’ятити. Після треба додати в гарячу воду 2-3 ст. л. харчової соди і залишити такий розчин на 30 хвилин. Через зазначений час потрібно знову закип’ятити лужний розчин.
  2. Після охолодження знадобитися ретельно помити чайник проточною водою щоб вимити залишки соди.
  3. Потім слід набрати знову воду, але додати 1 ст. л столового оцту і закип’ятити його. Коли вода закипить, дати їй охолонути протягом 30-40 хвилин.
  4. По закінченню визначеного часу видалити накип за допомогою губки для миття посуду.

Варто сказати, що при нагріванні оцту утворюється стійкий специфічний запах, тому проводити очищення посуду від сольового і вапняного відкладення з використанням позначеного консерванту рекомендується при відкритому вікні.

Як за допомогою оцту почистити чайник від накипу, очистити чайник від накипу оцтом

Як запобігти накип

У побуті представлено багато різних способів, з допомогою яких легко прибрати накип у чайнику, але застосовуються вони вже у разі, коли така проблема вже утворилася. Чи можливо запобігти відкладення твердих частинок на стінках і на нагрівальному елементі, це дуже актуальне питання. Як вже зазначалося, що накип з’являється з-за неякісної водопровідної води, тому рекомендується використовувати спеціальні фільтруючі пристрої. Хоча вони можуть лише відсунути проблему, але не вирішити її повністю. Найкращим варіантом буде проведення профілактичних заходів, застосовуючи, наприклад, раз у місяць «Антінакіпін». Також можна просто насипати лимонну кислоту в чайник з водою, не кипятив її, але залишивши при цьому на ніч. Після змити кислотний розчин звичайної водою.

Накип неприємне освіта не тільки щодо зіпсованого зовнішнього вигляду нагрівального приладу, але її наявність може стати причиною його пошкодження, якщо не здійснювати своєчасну чистку. Тому очищення електричного чайника від накипу оцтом стане найбільш ефективним способом усунення вапняного нальоту, а смакові якості води дозволять знову насолодитися улюбленими напоями.

Моя довідка - Корисні поради