Як виховувати хлопчика з народження: ефективні методи, поради психолога

Виховання дітей – це відповідальний і складний процес для батьків. Є багато нюансів і психологічних тонкощів у вихованні дітей різної статі.

Батько і мати повинні розуміти, як виховувати хлопчика з дня його появи на світ, щоб виростити гідного і всебічного розвиненої чоловіка з самими кращими чоловічими якостями.

Як виховати хлопчика справжнім чоловіком

Як виховувати хлопчика з народження: ефективні методи, поради психолога

Щоб син виріс сильним, сміливим, відповідальним чоловіком, важливо з самого ніжного віку формувати у ньому особистість, показуючи дитині особистий позитивний приклад.

Психологи не мають єдиної думки, хто з батьків найголовніше в благородної мети виростити справжнього чоловіка. Відповідальність лежить на обох. У маленьких дітей міцніше зв’язок з матір’ю, а хлопці постарше роблять своїм кумиром батька.

Розвиток мужності ніяк не пов’язано із суворим вихованням. Хлопчик теж потребує любові і ласки.

Психологи дають рекомендації по правильному вихованню:

 • Треба розповідати синові про позитивних якостях чоловіки, якими можна пишатися.
 • Частіше хвалити хлопчика і говорити, що вірите в нього.
 • Заохочувати фізичну активність.
 • Вести активний спосіб життя і долучати до нього сина.
 • Вітати правильне наслідування дорослим чоловікам.
 • Залучати сина до роботи по дому і з технікою.

Статеве виховання

Для виховання хлопчика важливі як психологічні, так і фізіологічні аспекти.

Батьки зобов’язані стежити за розвитком сечостатевої системи і при виникненні будь-яких порушень звернутися до фахівця. Запущені патології можуть привести надалі до різних ускладнень.

Батьки повинні прищеплювати дитині корисні гігієнічні навички, щоб він ріс охайним і акуратним. Хлопчика треба навчити правильно поводити себе з протилежною статтю.

Як виховувати хлопчика з народження: ефективні методи, поради психолога

У віці 7-11 років батьки повинні розповісти хлопчику про сексуальне життя і дітонародженні. Підготувати сина до наступаючих змін в організмі у зв’язку з статевим дозріванням.

Підліткам треба розповісти:

 • про форми сексуальності;
 • венеричні захворювання;
 • про неприпустимість сексуального насильства;
 • що таке безпечний секс.

Важливо! Правильне статеве виховання допоможе дорослому сину уникнути багатьох проблем.

Як виховати хлопчика сміливим

Якщо батьки помітили, що їх син чогось боїться, не треба над ним жартувати і дражнити боягузкою.

Краще пояснити, що страх – нормальне явище, розповісти цікавий випадок чи смішну казку на цю тему і разом посміятися. Не треба приводити в приклад сусідського хлопчика, який нічого не боїться. Це матиме зворотну дію.

Лякливість і постійна тривожність дитини може бути пов’язана з конфліктами в сім’ї і частими сварками батьків. Налагодження відносин поверне йому впевненість.

Увага! Надмірна опіка, заборони на все роблять дитину непристосованим до навколишнього світу. Треба обов’язково вчити його самостійності, викликати бажання робити нові відкриття.

Як виховати хорошого сина

Всі батьки хочуть бачити поруч із собою турботливого і люблячого сина.

Як виховувати хлопчика з народження: ефективні методи, поради психологаВсі батьки хочуть бачити поруч із собою турботливого і люблячого сина

Природне бажання виростити хорошого людини можна реалізувати тільки правильним вихованням і особистим прикладом. Закладений моральний фундамент допоможе дорослому сину приймати вірні рішення, відокремлювати добро від зла.

Батьки повинні виділяти більше часу для спілкування з малюком, грати з ним, розмовляти. Необхідно заохочувати добрі дитячі вчинки, вчити говорити слова подяки, контролювати свої емоції.

Дитині треба читати гарні казки та різні повчальні історії, а потім разом обговорювати прочитане, висловлювати свою думку про вчинки головних героїв. Співчуття і вміння жаліти стануть у недалекому майбутньому важливими якостями сина.

Як правильно виховувати хлопчика

Займатися вихованням дитини потрібно з самого раннього віку. Батько і мати повинні приймати однакову участь в процесі виховання. Тільки тоді будуть хороші результати.

Як правильно виховувати хлопчика з народження

Кожна вікова стадія розвитку дитини має свої особливості. У віці до 3 років дитина частіше перебуває з мамою і сильно до неї прив’язаний. В цей час стать дитини не має особливого значення.

Папа залишається на другорядних ролях. Малюк захищений батьківською любов’ю і турботою, йому спокійно і комфортно. Психологи радять до 3 років не віддавати дітей в дитячий садок, щоб вони не відчували себе покинутими.

Якщо малюк хоче допомагати мамі, то треба заохочувати інтерес і привчати до домашнього праці. Потрібно стежити за розвитком дитячого мовлення, прищеплювати синочкові навички спілкування. Більше розмовляти з ним, грати, не обмежувати у виборі іграшок. За допомогою ігор можна навчити дитину бути акуратним, охайним, організованим, працьовитим.

Як виховати хлопчика 3-4 роки

У 3-4 роки діти вже повністю усвідомлюють свою статеву приналежність.

Хлопчики стають дуже активними, багато бігають і стрибають. Їх потрібно починати вчити сміливості, спритності, силі. Не зайвим буде створити додаткові умови для фізичних занять. І обов’язково хвалити за успіхи, чоловічі якості характеру, прагнення бути схожим на тата.

В такому віці з дітьми треба більше перебувати на свіжому повітрі, робити з ними невеликі подорожі. Вивчення навколишнього світу допоможе розвитку кругозору, а дорослі повинні будуть відповідати на всі запитання допитливого малюка.

Як виховувати хлопчика 5-7 років: поради психолога

Цей період схожий на попередній. Дитині також потрібна ласка, турбота, відчуття безпеки. Він повинен вчитися проявляти свої емоції, ставати впевненим. До семи років хлопчики починають ще більше тягнутися до батька.

Мама для хлопчика стає найкращою і красивою жінкою. Вона повинна навчити сина бути джентльменом, шанобливо ставитися до дівчаток.

Як виховати хлопчика 8-10 років

Як виховувати хлопчика з народження: ефективні методи, поради психолога

На етапі 8-10 років тато грає активну роль у вихованні дитини. Дуже важливі довірчі стосунки з сином, не потрібна зайва строгість, щоб він не почав побоюватися батька.

Хлопчик повинен брати посильну участь у чоловічих заняттях. Підростаючий син вже може мати свою думку і відстоювати його. Якщо виявляються сильні негативні емоції, то необхідно пояснити, що є інші методи «випустити пар».

Правильне виховання хлопчика-підлітка

Йде час, і милі слухняні хлопчики раптом різко змінюються. Їх поведінка стає агресивною і зухвалим. Батьки не визнаються авторитетними людьми. Юний син відчуває себе чоловіком, переймає моделі поведінки у інших дорослих.

Важкий підлітковий період дитина переживає дуже болісно. Відбуваються складні зміни в організмі, хлопчик починає перетворюватися в юнака. Нестійка дитяча психіка насилу справляється з таким бурхливим фізичним дозріванням. Починаються конфлікти з батьками з-за постійної опіки, зростає вплив друзів.

Дорослі повинні навчитися спілкуватися з сином на рівних, без окрики і повчань, ставитися до нього гідно і з повагою. Надавати довіру підлітка і надати певну частку свободи. Необхідно дати можливість самостійно приймати рішення у складних ситуаціях, але завжди бути поруч, щоб допомогти в скрутну хвилину порадою чи ділом.

Як виховати хлопчика без батька

Неповні сім’ї сьогодні стали звичними. Не мамина вина, що так сталося, а виховати хорошого сина жінка зможе сама. Добре, якщо в сім’ї є найближчі родичі чоловічої статі, які зможуть стати прикладом для наслідування. Це сприятиме формуванню самостійної особистості і чоловічого типу поведінки.

Жінка цілком здатна виростити повноцінного чоловіка. Набагато гірший варіант, коли дитина росте в сім’ї, де батько деспот або алкоголік.

Одинока мати повинна з повагою ставитися до сильного підлозі, не лаяти чоловіків за сина, особливо його батька. Ставитися до дитини з любов’ю і ніжністю, але вміти проявити твердість характеру, коли порушуються норми допустимого поведінки.

Самотня жінка повинна дотримуватися певних правил, коли справа стосується виховання сина:

 • Не нести по життю почуття провини за неповну сім’ю, а намагатися дати дитині все необхідне для його розвитку.
 • Вчити сина з раннього дитинства виконувати домашні обов’язки і обслуговувати себе.
 • Не бути надмірно турботливою, а прищепити синові самостійність.
 • Піклуватися про фізичний розвиток хлопчика.
 • Не обмежувати його спілкування з батьком.
 • Не проявляти зайву цікавість, але бути в курсі всіх подій.

Увага! Важливо звести до мінімуму стрес, який завдав хлопчикові розлучення батьків.

А мамина головне завдання – створення в родині атмосфери взаєморозуміння і доброзичливості.

Виховання сина: найбільш поширені та найбільш небезпечні помилки батьків

Батьки роблять одні і ті ж поширені помилки у вихованні хлопчика:

 • пред’явлення завищених вимог;
 • ігнорування індивідуальних особливостей сина;
 • потурання всім примхам;
 • непослідовність у вихованні;
 • сварки в присутності дитини;
 • часта критика дитини;
 • неуважне ставлення до фізичного виховання.

Вкрай важливо не робити подібних помилок при вихованні хлопчика і не травмувати дитячу психіку.

Висновок

Батьки, які виховують сина, повинні розуміти, що хлопчикові будь-якого віку потрібна батьківська любов і турбота. Зусилля, вкладені в моральне, фізичне і трудове виховання, кошти, витрачені на освіту, не пропадуть даром.

Хлопчик виросте здоровою, щасливою і успішною людиною, люблячим сином.

Моя довідка - Корисні поради