Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотою

Практично кожна сучасна людина має вдома як мінімум одну раковину, у яких звичайно щось миється, це або столовий посуд, або листи, або мочалки, якщо ця мийка стоїть у ванній. З часом будь-яка мийка теж починає забруднюватися і часто навіть вона стає зовсім не такою блискучою, як була раніше. З цієї причини багато господинь задаються питанням: а як відмити раковину?

Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотою

Види і особливості чищення

Для початку розглянемо, як доглядати і прибирати бруд в різних типах раковин.

Нержавіюча сталь

Нержавійка, виходячи з назви, є одним з найкращих матеріалів для раковини, але бруд, яка залишається на її стінках і засихає, все одно погіршує її зовнішній вигляд. Для її доброго чищення рекомендується спочатку, заткнувши отвір пробкою, набрати в умивальник гарячу воду і додати в неї пару столових ложок миючого засобу, після чого почати енергійно заважати до появи піни. Рукою в гумовій рукавичці потрібно очистити стінки, а після – провести злив води в раковині і промити її, бо в ній може залишитися піна від засобу для миття. Для повного завершення боки і дно можна накапати оцту і ще протерти раковину.

Кераміка

Керамічні раковини, особливо мушель кольору, добре виглядають на кухні і часто використовуються як умивальники. Але необхідно знати, що кераміка є дуже крихким матеріалом, для якого особливо небезпечний метал (металеві губки), тому при використанні кераміки рекомендується ретельно підбирати навіть чистячий засіб. Для того, щоб відмити мийку з цього матеріалу, рекомендується використовувати оцет. Для чищення вапняного нальоту можна скористатися змоченим в оцті рушником, а так само відмінно допомагає чищення раковини за допомогою соди і оцту. Для цього потрібно змішати оцет з харчовою содою і перетворити їх в кашку, то вийде засіб для додання раковині красивого зовнішнього вигляду.

Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотою

Фаянс

Властивості фаянсових мийок дуже схожі з керамічні, але для роботи з фаянсом також можна використовувати засіб «Майстер Клінер» і лимонний сік замість оцту.

Чавун

Як очистити чавунну раковину – не самий частий питання, але розібрати його варто. Одне з найважливіших правил – при чищенні чавунних раковин ні в якому разі не можна користуватися металевими щітками, які з легкістю її исцарапают. Так само стінки такої мийки можуть злегка змінити свій колір, якщо у воді в раковині лежить посуд, сильно оброблена барвниками. Якщо мийка не дуже забруднилася, буде достатньо вимити її, використовуючи господарське мило. У тому випадку, якщо чавунна раковина давно не чистили, і ви хочете це змінити, то кращим помічником послужить хлорний відбілювач.

Емаль

Під час чищення раковин, покритих емаллю, так само не можна користуватися металевими губками. Зазвичай всі рекомендують використовувати для її миття засіб для кераміки. Якщо емальований умивальник був атакований корозією, то з нею можна впоратися за допомогою лимонної кислоти, оцту або гасу.

Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотою

Кам’яна

Кам’яні мийки є одними з найбільш дорогих і красивих зовні, тому вони часто використовуються для поліпшення загального вигляду кухні. Але від забруднень вони захищені погано, тому потрібно знати про те, чим можна чистити раковину з каменю і що не можна користуватися засобами з кислотами, їдкими речовинами та з вмістом аміаку – все це може привести до псування і тьмяності каменю. Більш докладну статтю про чищення раковини зі штучного каменю читайте тут.

Граніт

Гранітна мийка володіє практично тими ж властивостями, що і кам’яна, тому і при її миття потрібно враховувати ті ж самі фактори.

Підготовка до очищення

Очищення раковини – не дуже довгий, але досить важливий процес, для якого необхідно створити комфортні умови. Приберіть все, що може вам заважати, а так само одягніть господарські рукавички. Якщо ви збираєтеся користуватися хімічними миючими засобами, то необхідно організувати провітрювання вікон. Всі металеві губки і щітки варто відкласти, тому що вони можуть пошкодити мийку. Безпосередньо перед чищенням необхідно оглянути злив раковини, а так само трубу під нею, яка довгий час забивалася сміттям або навіть могла почати протікати. Якщо вона забилася всередині, то варто відкрутити її і пробити, а для цього теж потрібно зручно облаштувати місце, наприклад – підкласти що-небудь під коліна.

Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотою

Боротьба з вапняним нальотом

Вапняний наліт – один з найнебезпечніших ворогів будь-раковини, так як дуже сильно в’їдається практично в будь матеріал і з’являється досить швидко, а позбутися від нього навпаки – складно. Для боротьби з нальотом існує цілий ряд засобів. В першу чергу, це знайомі всім спеціальні хімічні засоби.

Вони відмінно видаляють наліт, винятком є лише емальована мийка, якій ці кошти можуть нашкодити.

Також цілком дієвим способом є звичайний оцет. Його необхідно нанести на стінки, почекати приблизно п’ять хвилин і протерти миття щіткою. Не варто забувати про відбілювачі і фосфорну кислоту, які є чи не найкращими засобами, які можуть позбавити раковину від вапняного нальоту. А деякі навіть використовують нашатирний спирт, який при змішуванні з водою і нанесенні цього розчину на стінки теж покаже хороший результат.

Іржа та інші забруднення

Так як водопровідна вода далеко не ідеально чистий, що міститься в ній іржа поступово осідає на раковині. Але позбутися від неї не так складно, як може здатися спочатку. Найбільш ефективним засобом багато називають суміш, яку легко виготовити в домашніх умовах, щоб не треба було витрачатися на дорогі миючі засоби.

Склянка оцту необхідно змішати з половиною столової ложки солі, а навіщо розмішати все це і потримати над вогнем. Злив раковини необхідно заткнути і налити в мийку суміш, що вийшла, залишивши її на 10-15 хвилин. Коли ви знову відкриєте слив, іржа чарівним чином піде разом зі сумішшю, залишиться тільки протерти стінки.

Як відмити раковину: содою і оцтом, засобом для чищення раковини, лимонною кислотоюІнші способи

Якщо раковина не чистили близько року і дуже забруднилася за цей час, рекомендується для початку прочистити трубу за допомогою «Крота», «Містера Мускула» і подібних засобів. Домашнім варіантом з практично таким же ефектом послужить півсклянки з кальцинованою содою і такою ж кількістю оцту. Їх необхідно по черзі вилити в злив, а зверху залити окропом. Якщо ж чистка мийки відбувається регулярно, то можна користуватися звичайною губкою і засобом для миття посуду. Ними необхідно протерти стінки, а потім, почекавши хвилин 15-20, все змити.

 

Способів для того, щоб очистити раковину і надати їй чудовий зовнішній вигляд, існує багато для кожного типу мийок, тому кожна людина зможе знайти варіант, який найбільш зручний для нього по можливості і вміння.Моя довідка - Корисні поради