Як відмити лінолеум від в’ївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Будь господині хочеться, що в будинку панував порядок, що стосується і підлогового покриття. Однак воно найбільш вразливе, так як більша кількість бруду осідає саме на ньому. Чищення лінолеуму повинна проводитися регулярно, щоб не виникало в’їдаються плями, від яких важко позбутися.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Особливості експлуатації

Лінолеум є одним з популярних типів підлогового покриття, завдяки своїй здатності до швидкого видалення плям, тому він часто присутній на кухні і в коридорі. Однак варто знати, як відмити плями на підлоговому покритті, щоб лінолеум залишився без пошкоджень.

В залежності від вибраного типу підлогового покриття до нього можуть підбиратися свої правила експлуатації, так як багато чого залежить від товщини лінолеуму і інших його властивостей. Проте загальні характеристики здебільшого однакові. Тому і правила користування відрізняються незначно.

Наприклад, не варто пересувати меблі безпосередньо по підлоговому покриттю. Особливо це стосується тих предметів інтер’єру, які мають гострі або тонкі ніжки, так як в цьому випадку великий ризик порвати або подряпати лінолеум. Якщо на ніжках є спеціальні прогумовані вставки, то на підлозі можуть залишатися чорні смуги, від яких позбутися не так вже просто.

Не варто чекати висихання агресивних засобів, які опинилися на підлоговому покритті. Можливо, відтерти зеленку, клей або йод і вийде в разі, якщо ті вже висохли, але зробити це буде досить важко, якщо не сказати неможливо без пошкодження лінолеуму, а тому варто заздалегідь про це знати.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Лінолеум і мікроклімат

Варто пам’ятати і про інших правилах, які пов’язані з водою і кліматичними умовами. Лінолеум є вологостійким, але це зовсім не означає, що він витерпить довгострокове перебування у вологому середовищі. Не варто на постійній основі зберігати на лінолеумі вологі рушники і килимки, так як захисний шар покриття истончится і прийде в непридатність.

Можлива поява здуття і потьмяніння верхнього шару, чого можна уникнути, якщо давати йому просохнути. Килимки у ванній слід сушити традиційним чином і стелити на підлогу вже просушеної стані.

Лінолеум є досить дешевим матеріалом, який використовується в якості підлогового покриття. Саме тому багато людей вирішуються використовувати його в місцях, де не хочеться стелити дорогі матеріали. Найчастіше таким місцем є відкритий балкон. Але тут є ряд вагомих «але».

Матеріал не терпить попадання на нього прямих сонячних променів, а якщо балкон знаходиться на сонячній стороні будинку, де більшу частину дня палить сонце, то незабаром він прийде в непридатність. Те ж стосується і зимового періоду часу. Лінолеум не любить низьких температур, тому на відкритому просторі взимку в мороз він може почати тріскатися.

Способів його врятувати не існує. Необхідно буде повністю перекрити підлогове покриття. Незважаючи на дешевизну матеріалу, цей спосіб не можна вважати раціональним.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Вороги лінолеуму

Лінолеум може заявляти про те, що багато чого боїться, враховуючи його низьку вартість. Матеріал на більш щільною або спіненої основі менш схильний до ударів долі, однак і його легко можна пошкодити, якщо неправильно доглядати і експлуатувати.

Не варто мити підлогове покриття, виконане з цього матеріалу, гарячою водою. Це – його головний ворог. Якщо при збиранні завжди використовувати високі температури, то верхній шар, який є захисним, почне тоншати, що призведе до стирання малюнка, з-за чого візерунки стануть менш привабливими.

Читайте також:
Церковний календар імен хлопчиків 2021 ім'я хлопчикові православне, по місяцях

Прямі сонячні промені сприяють до втрати яскравості лінолеуму. Малюнок буде ставати все більш тьмяним, втрачаючи свою привабливість. Світлий лінолеум цього може уникнути, але на ньому можуть з’являтися жовті плями.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Не варто використовувати для очищення кошти з високими абразивними частинками. Найчастіше цим грішать порошки і губки з твердою щетиною. Подібні предмети можуть залишати на лінолеумі подряпини, які погіршують стан покриття. Спочатку воно втрачає привабливий вигляд, а потім починає швидше і сильніше забруднюватися, оскільки в щербини забивається велика кількість бруду, яку вимити звідти складно.

Для цих цілей краще використовувати спеціальні миючі засоби для лінолеуму, які м’яко і дбайливо відмиють бруд і допоможуть продовжити термін тривалість його частоти.

Догляд за лінолеумом

Подібний вид підлогового покриття зручний і простий у використанні: його досить просто мити, при цьому він довго зберігає свою чистоту. Однак варто знати, як правильно доглядати за ним, щоб збільшити термін його служби.

Вибір швабри

Рівна поверхня піддається більш всього появи подряпин, а тому при виборі швабри потрібно ретельно оглядати кандидаток. Потрібно вибрати ту, яка не містить дряпають елементів. Бажано, щоб вона мала механізм віджиму. Це допоможе при митті підлоги, оскільки інакше буде потрібно вручну віджимати тканину, щоб не залишалося розводів на покритті.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Якщо матеріал – синтетика, то варто його брати, так як він є досить довговічним і міцним. Він прослужить більше часу, залишаючись в цілості й схоронності, а на додачу до цього буде коштувати недорого.

Можна використовувати парову швабру і пароочисник

Такі кошти можуть видалити навіть найскладніші забруднення, а тому досить ефективні при прибиранні будинку. Окрім прибирання, здійснюється процес дезінфекції. Зовнішні характеристики не постраждають, так як не потрібно застосування хімічних засобів, завдяки чому на підлозі не будуть залишатися розводи.

Також варто потурбуватися про те, щоб лінолеум не зіпсувався. А тому перед застосуванням парових швабр і пароочисників потрібно спробувати їх використовувати на непомітній ділянці. Велика частина миючих пилососів для лінолеуму м’яко і дбайливо очищають поверхню, а тому не можуть завдати шкоди підлогового покриття.

Видалити запах

Найбільш простим і популярним засобом видалення запаху з лінолеуму є провітрювання. При усуненні запаху з нового лінолеуму, потрібно постелити його лицьовою стороною вниз і залишити на 2 дні в такому стані.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Рішенням проблеми стануть і ароматичні свічки, які необхідно поставити в тій же кімнаті. Виділяються підлоговим покриттям хімічні сполуки будуть згоряти. Допоможе в цій ситуації і оцтова кислота. В ній потрібно змочити ватний тампон і протерти всі зрізи, після чого ретельно провітрити приміщення.

Придбаний запах може усунути харчова сода. Потрібно приготувати содовий розчин, який потрібно помити підлогове покриття.

Чим мити, щоб лінолеум блищав

Потрібно знати, чим мити лінолеум, щоб він краще блищав. Звичайних правил по догляду може бути недостатньо, так як з часом захисний шар стане тонше, і матеріал перестане блищати.

Першим ділом потрібно ретельно очистити від забруднень за допомогою сухого прибирання, а тільки потім переходити до вологого. Цей етап може бути пропущений, якщо вологе прибирання приміщення проводиться щодня.

Потім потрібно протерти кілька разів покриття за допомогою вологої ганчірки. Бажано придбати спеціальну тканину, призначену для цих цілей, так як дрантя не пристосована для цих цілей. Можна придбати спеціальну поліроль для лінолеуму, але можна використовувати й інші засоби.

Читайте також:
Гострі нігті 2021 фото манікюру, френч, дизайн, красиві новинки чорних, червоних, білих, коротких

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Доглядати за лінолеумом можна і за допомогою таких засобів, як пральний порошок і господарське мило. Ці речовини потрібно розчинити в теплій воді, а потім протерти підлогу, лінолеум повинен засверкать. Для цих цілей можна також використовувати картопляний відвар, змішане з крохмалем. З допомогою розчину потрібно помити підлогу.

Очищення

Регулярне миття дозволить уникнути появи в’їдаються плями, що збільшить термін експлуатації підлогового покриття. Видалення з лінолеуму плям вимагає докладання великих зусиль і використання різних засобів побутової хімії, які шкодять матеріалу.

Чому не можна мити

Не варто під час прибирання лінолеуму користуватися щітками з високими абразивними властивостями, оскільки на покритті залишаться подряпини. Для проведення вологого прибирання не радиться використовувати лужні розчини, соду і гарячу воду, так як перераховані вище компоненти сильно шкодять матеріалу.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Позбутися від плям на лінолеумі

Як вивести плями з лінолеуму повинні знати усі господині, які мають його в своєму будинку. На ньому часто залишаються ті або інші забруднення, які не піддаються звичайній вологого прибирання, а також можуть виникати непередбачені ситуації, з якими потрібно боротися в терміновому порядку, щоб забруднення не залишилися на тривалий період.

Відмити фломастер, кава і йод можна за допомогою скипидару або бензину. Для цього потрібно змочити мокру ганчірку в обраному розчині і прикласти на забруднене місце. Потрібно з обережністю ставитися до подібних методів, оскільки це може пошкодити підлоговому покриттю. Варто зробити тест на непомітній ділянці. Після видалення плями варто промити підлогу мильним розчином і витерти.

Іржа і чорнило з легкістю йдуть, якщо вимити підлогу розчином із води та відбілювача, змішаних у пропорції 10:1. Якщо плями не зникли з першого разу, потрібно повторити процедуру і протерти забруднення лимонною кислотою.

Відмити фарбу для взуття з лінолеуму можна за допомогою тампона, змоченого в бензині. Потрібно ретельно змити пляму і насухо витерти. Очистити лінолеум від фарби можна за допомогою розчинника, але перед цим потрібно спробувати очистити поверхню з допомогою тупої сторони ножа, а тільки потім переходити до миття.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Харчові барвники з лінолеуму видаляються за допомогою хлорвмісних засобів. Найчастіше вони використовуються для відмивання сантехніки.

В’їлася бруд

Багато господині неодноразово переймались питанням, як можна відмити бруд з лінолеуму, яка залишається від тих чи інших причин. Часто до їх утворення ведуть випадкові ситуації: щось пролилося або прокидалося, а прибрати відразу не було можливості.

На лінолеумі з’явилися червоні плями? Найчастіше це відбувається при надмірній експлуатації підлогового покриття. Від складних забруднень допоможе позбутися скипидар. Варто з обережністю використовувати цей засіб, так як воно може стерти малюнок з лінолеуму, залишивши у місці забруднення біла пляма.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Рожеві плями, які можуть залишитися після взаємодії лінолеуму з розчином марганцівки, можна видалити за допомогою лимонного соку. Для цього можна приготувати розчин з кристалів, а потім протерти ганчіркою, змоченою в цьому розчині пляма. Але можна скористатися і самим цитрусом – розрізати на невеликі часточки і відтерти місце забруднення.

Жовті плями, що з’явилися на лінолеумі, можна прибрати за допомогою ізопропілового спирту і щавлевої кислоти. Такими ж властивостями володіє «Містер Пропер», а тому варто самому вирішити, використовувати народних метод або звернутися до професійних засобів очищення.

Відтерти в’їдаються маркер з лінолеуму можна за допомогою спиртовмісних розчинів, якими слід потерти забруднення. Потім варто промити мильним розчином підлогу і витерти.

Прибрати сліди меблів

Сліди від меблів з’являються досить часто в житлових будинках. Відбувається це із-за наявності гумових накладок на ніжках предметів інтер’єру, які запобігають появі ушкоджень підлогового покриття.

Читайте також:
Посадка алое 2020 пересадка в домашніх умовах, садити, місячний календар зими, весни, літа, осені

Відтерти подібну фарбу з лінолеуму можна за допомогою бензиносодержащих коштів. Ними виступають гас, скипидар і сам бензин. Для цього потрібно потерти тканиною, змоченою в одному з перерахованих засобів, плями, а потім промити чистою водою.

Для усунення вм’ятин, залишаються меблями, слід покласти мокру ганчірку на підлогу і розгладити протягом чверті години з допомогою праски.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

Очищення після ремонту

У першу чергу варто провести сухе прибирання. Зробити це можна за допомогою пилососа або за допомогою совка і віника. Грунтовка, мастика та інші будівельні матеріали легко забираються з даного типу підлогового покриття за допомогою м’якого скребка, залишилися забруднення можна прибрати за допомогою уайт-спіриту. Подальше миття проводиться за допомогою слабкого розчину марганцівки.

Цвіль під лінолеумом

Відновити лінолеум від цвілі можна за допомогою шпателя. Для цього варто підняти весь лінолеум, вичистити з допомогою скребка або шпателя цвіль, прибрати сміття і пил за допомогою пилососа або віника, а також обробити необхідну зону спеціальними засобами. Потім можна повернути підлогове покриття на місце.

Типові пошкодження та способи усунення

Найпопулярнішим пошкодженням лінолеуму є тріщина. Позбутися від неї досить просто. При невеликих розмірах ніхто не замислюється про те, що від неї потрібно позбутися, але з збільшенням розміру дірки починають приймати різні заходи.

Залатати таку дірку можна наступним чином: варто збільшити довжини подряпини для того, щоб можна було без проблем прибрати сміття, яке в ньому накопичився. Потім варто обробити краю за допомогою спирту для дезінфекції і залити клеєм внутрішню сторону лінолеуму. Можна використовувати звичайний клей «Момент», але існують спеціально призначені для цього кошти. Покриття слід притиснути до підлоги чимось важким як мінімум на 2 години, а потім очистити поверхню від надлишок засобу, яке призначалося для склеювання діри.

Як відмити лінолеум від вївся бруду, ніж мити лінолеум щоб блищав

При великому ушкодженні буде потрібно заміна ділянки лінолеуму, щоб не було необхідності замінювати всі підлогове покриття. Потрібно підібрати лінолеум тієї ж забарвлення і вирізати шматок, ідеально співпадає по малюнку з тим, що буде вирізаний з підлогового покриття. Підгін візерунка здійснюється для того, щоб не впадало в очі розбіжність.

Потрібно нанести на стики спеціальний клей, який виступає в ролі холодної зварювання і вставити вирізаний шматок лінолеуму в дірку. Це допоможе повернути первісний вигляд покриття.

Профілактика механічних пошкоджень

Механічні пошкодження лінолеуму майже завжди призводять до факту, що підлогове покриття доведеться повністю замінювати. Щоб уникнути непотрібних матеріальних витрат, рекомендується застосовувати ряд профілактичних заходів.

Потрібно убезпечити підлогу від меблів, а для цього на ніжки всіх предметів інтер’єру, що стоять на підлозі, потрібно прикріпити захисні накладки. Краще всього підходять ті, що виконані з повсті. Вони не будуть залишати сліди, на відміну від гумових.

Рекомендується також біля вхідних дверей помістити килимок або решітку, яка буде очищати взуття входить людини від бруду, пилу, сміття і камінчиків, які й становлять головну загрозу цілісності лінолеуму.

Варто відразу прибирати плями з лінолеуму, не допускаючи їх всмоктування, оскільки складні забруднення видалити значно складніше. Також не варто перетягувати меблі по підлозі. Для цього рекомендується використовувати килимки або колеса, так як інакше великий ризик пошкодження матеріалу.

Найбільш часто підлогове покриття даного виду використовується в місцях, де воно піддається найбільшим забрудненням, а тому варто знати, чим відмити лінолеум у коридорі та на кухні.Моя довідка - Корисні поради