Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки

Білі шкарпетки — еталон елегантності. При постійному використанні приладу не може не виникнути питання, як відіпрати білі шкарпетки. Невеликі хитрощі дозволяють легко домогтися сяючої чистоти білизни.

Підготовка

Вже після добового носіння нових шкарпеток на них з’являються сірі плями, як би акуратно вони не експлуатувалися. Строк носіння не повинен перевищувати 12 годин, інакше бруд починає въедаться в матеріал.

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки
Варто усвідомлювати, що білі речі потребують догляду за ними, а тому повинні стиратися окремо від кольорових. Але це не основне правило: потрібно звертати увагу на тип тканин. У боротьбі за білизною, господині часто використовують високі температури, але це скоріше не допомагає вивести плями, а сильніше надрукувати їх у тканину.

Вивести плями допоможуть замочування. Варто розуміти, що вовняний одяг можна прати при високих температурах: тільки до 30 градусів, бавовняні речі дозволяють підвищити її до 60.

Замочування здійснюється з допомогою предметів, які завжди є під рукою, або коштують недорого в магазині або аптеці, а тому домогтися білосніжного вигляду виробу не так вже й важко, навіть при маленькому бюджеті.

Мильний розчин

Господарське мило не дарма набуло популярності. Воно допомагає впоратися з самими складними плямами. Існує 2 способи замочування шкарпеток з допомогою цього засоби. Вимагається:

1. Ретельно намилити речі, прибрати в поліетиленовий пакет і залишити їх на ніч. Потім прополоскати і або випрати вручну з допомогою улюблених засобів, або в машинці.

2. Ретельно намилити білизна, прополоскати їх та повторити необхідну кількість разів.
Потрібно вибирати мило, яке служить засобом для виведення плям.

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки

Лимон

Застарілі плями або ті, що не вийшло відіпрати з допомогою мильного розчину і порошку, можна спробувати вивести лимоном. У цьому випадку на брудні місця локально видавлюється фруктовий сік, після чого ця область посипається пральним порошком. Для прискорення хімічної реакції, шкарпетки потрібно потерти. Після цього необхідно залишити річ на чверть години (25 хвилин), а потім випрати звичайним чином.

Також використовуються замочування з додаванням лимона. У цьому випадку використовується сік цілого фрукта на таз води. Шкарпетки замочуються в даному розчині протягом 3 годин, а потім промиваються теплою водою.

Борна кислота

Борна кислота є недорогі засобом, який можна придбати в будь-якій аптеці. Випускається в 2х форми випуску: порошок і рідину для прання використовуються обидва. На літр води потрібно додавати столову ложку кислоти. Речі замочуються на годину, а потім стираються в пральній машині.

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки

Оцет

Якщо на кухні є оцет, то у господині не повинен виникати питання, як прати білі шкарпетки. У воду розігріту приблизно до 40 градусів потрібно додати чайну ложку столового оцту. Необхідно вибирати 9%, інакше потрібно розбавляти сильніше, щоб не пошкодити речі. Потрібно замочувати в даному розчині речі не більше 30 хвилин, а потім споліскують теплою водою.

Нашатир

Нашатирний спирт також є недорогі засобом, яке є в багатьох аптеках. Він здатний нейтралізувати магній, який у великих кількостях міститься у воді. З-за цього елементу вироби часто набувають жовтий або сірий колір, а тому, щоб зробити воду м’якою, необхідно додати в неї 2 столові ложки кошти. За дві години речі повинні стати значно білішою.

Машинне прання

Багато господинь помилково вважають, що ручне прання більш ефективна. Але пральна машина більш довгий час здатна прати речі, здійснюючи більше число оборотів. Також рекомендується прати дитячі шкарпетки саме в пральній машині, яка прополоще їх більш ретельно. Але існує декілька умов, які покращують результат прання.

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки
Соду раніше використовували замість чистячого порошку, так як засіб видаляє застарілі плями і відновлює білизну посуду. Її також можна додавати і при прання білих речей в пральній машині. Пару столових ложок необхідно розвести в склянці кип’яченої води, а перед тим, як почати відпирати білі шкарпетки в домашніх умовах, додати в якості кондиціонера для білизни.

Від «чорної підошви» допоможуть позбутися пара тенісних м’ячів, доданих в барабан при пранні білизни. Вони забезпечують механічне взаємодія з тканиною, завдяки чому бруд краще відходить від речей. Замість м’ячів можна використовувати спеціальні ребристі кульки, які використовуються для прання пуховиків. Подібний трюк дозволяє скоротити витрати прального порошку приблизно в 2 рази.

Прати білі речі необхідно при температурі нижче 60 градусів.

Ручне прання

Варто розуміти, що ручне прання також зобов’язує дотримуватися деякі правила:

1. Не можна терти шкарпетки з бавовняної тканини один об одного або про спеціальну дошку для прання. Речі з натуральних тканин від механічного впливу швидше зношуються: на них з’являються катишки, що не покращує зовнішній вигляд виробу.

2. Не варто намагатися отковирять бруд від речей, так як це може пошкодити структуру матеріалу, підвищується ймовірність утворення діри на цьому місці.

3. Щоб бруд йшла краще, необхідно попередньо замочити речі.

Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах, ніж відіпрати білі шкарпетки

Також можна використовувати старий трюк з виварювання речей. Для цього каструлю необхідно до половини заповнити водою, додати в неї 4 часточки лимона і стружки або обмилок господарського мила. Далі варто завантажити вироби в каструлю і чекати, коли вода закипить. Після цього протягом 20хвилин варити на повільному вогні. Потім можна сполоснути шкарпетки в злегка теплій воді.

Скипидар і хлор

Якщо не допомагають всі запропоновані варіанти, то залишається важка артилерія: шкарпетки можна відіпрати з допомогою скипидару і хлору.

Для приготування першого розчину знадобиться 10-літрове відро і по 3 столові ложки скипидару і прального порошку. Необхідно змішати інгредієнти і закинути у відро шкарпетки. Замочування найдовше, оскільки на нього йдуть добу. Після цього потрібно прополоскати речі.

Для приготування другого розчину потрібно білизна. Але процедура здійснюється тільки з бавовняними речами. Пару ложок хлорсодержащего продукту необхідно розвести в 2 літрах води з додаванням 10 грамів прального порошку. Розчин за ніч здатний повернути шкарпеткам їх первісний стан.

Для повернення шкарпеткам білосніжного виду потрібно бажання і незначні зусилля і витрати. Головне не забувати вчасно прати білизну і тоді первісний вигляд не скоро його покине.

Моя довідка - Корисні поради