Як прибрати подряпини на ламінаті в домашніх умовах

Подряпини на ламінаті псують вид підлогового покриття, а тому господині намагаються замаскувати подібні місця будь-якими зручними засобами, які призначені для цих цілей. Невеликі пошкодження можна прибрати підручними засобами в домашніх умовах.

Як прибрати подряпини на ламінаті в домашніх умовах

Причини виникнення

Цей тип підлогового покриття більш зносостійкий в порівнянні з лінолеумом, але більш дешевий у порівнянні з паркетом, а тому зайняв свою нішу і користується великою популярністю. При цьому з плюсів можна відмітити те, що він не вимагає полірування або фарбування – необхідно лише час від часу мити підлоги.

Ламінат покритий спеціальним антистатичним покриттям, яке запобігає накопичення на ньому пилу і бруду, а плями від різних речовин можна з легкістю вивести підручними засобами.

Однак міцність покриття не захищає його від появи пошкоджень. Потертості і подряпини з’являються в результаті пересування по підлозі меблів. Невеликі пошкодження можуть залишатися від кігтів домашніх тварин, якщо вони є в будинку, а також від каблуків.

Але в більшості випадків цьому сприяють засоби, у складі яких є тверді абразивні частинки. Навіть якщо дотримуються всі умови користування ламінатом, то ушкодження можуть з’явитися через потрапляння піску або інших речовин подібного характеру на підлогу з подальшим його миттям.

Як запобігти появі

Простіше запобігти появі подряпин, ніж відновити підлогове покриття. Для того, щоб покриття не страждало від пересування меблів, нехай навіть воно не було цілеспрямованим, потрібно захистити ніжки спеціальними гумовими чи силіконовими насадками. У цьому випадку пересунути меблі можна буде лише перетягуванням.

В коридорі бажано постелити килимок, за яким можна буде пройти в підборах, щоб зайвий раз не травмувати підлогу. Пісок та бруд також буде менше потрапляти на ламінат у разі появи спеціального покриття.

Як прибрати подряпини на ламінаті в домашніх умовах

Потрібно придбати спеціальні склади і поліролі, які допоможуть продовжити термін служби підлогового покриття, захистять їх від утворення подряпин, а також відновлять вид декоративного полотна.

Поліроль для ламінату від подряпин використовується тільки в якості профілактики їх появи. Вона сприяє посиленню кольору підлогового покриття, забезпечує його блиск, а також маскує дрібні потертості. Переваги варто віддавати тим засобам, які не мають у своєму складі воску, так як вони не залишають плям.

Щоб забезпечити хороший результат, поліроль потрібно використовувати не рідше чотирьох разів на рік. Основа цього засобу може бути будь консистенції. Перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією по застосуванню.

Позбавлення від потертостей

Реставрація часто полягає у використанні спеціально створених для цього коштів, але їх завжди можна замінити народними засобами, які ефективно виправлять ситуацію. Подряпини на ламінаті не вимагають зміни всього підлогового покриття, але при цьому псують загальну картину, тому позбавлятися від них потрібно.

Олівець для ламінату на восковій основі дозволить зробити це без особливих зусиль. Достатньо лише нанести його на скол, а потім заполірувати з використанням сухої серветки. Основна складність методу полягає в пошуку того ж кольору.

Якщо поверхня поцяткована потертостями і невеликими пошкодженнями, то з ними допоможе впоратися той самий віск. Потрібно наносити його на всю поверхню ламінату, щоб створити плівку, яка буде захищати підлогу від зовнішнього впливу.

Закрити діру не допоможе лак для ламінату, оскільки це засіб не має кольору. Воно здатне створити захисну плівку, яка буде зберігати підлогове покриття цілим, але при цьому прозора структура дасть можливість переглядати всі сколи і подряпини.

Як прибрати подряпини на ламінаті в домашніх умовах

Якщо залишені великі подряпини, то краще використовувати спеціальну затірку для їх усунення. Замазкою потрібно користуватися обережно. Її потрібно нанести в межах пошкодження. Якщо довелося зайти за кордон, то надлишки потрібно негайно видалити, інакше при засиханні зробити це буде неможливо.

Перед використанням потрібно очистити підлогу від різного роду забруднень і просушити, а потім за допомогою шпателя акуратно нанести засіб. Придбати продукт можна в будь-якому будівельному магазині, де вона представлена в порошкоподібному варіанті. Час сушіння – півгодини. При великих пошкодженнях час подвоюється.

Позбутися від подряпин можна за допомогою спеціального ремонтного набору. Для цього потрібно підібрати набір під колір підлогового покриття. Потрібно ретельно вимити і висушити підлогу в місці пошкодження, наклейте по краях або малярний будівельний скотч і приступити до роботи.

Шпаклівку-розплав потрібно нанести на пошкодження, прибрати виступаючі надлишки, а після висихання відклеїти скотч. Прибрати подряпини на ламінаті у тяжких випадках можливо тільки такими методами, як повна перекладка покриття, а до цього доводити не бажано. Хоча в цьому випадку можна перекласти всього 1 або 2 дошки в залежності від ступеня тяжкості ушкоджень.

В домашніх умовах прибрати подряпину на ламінаті можливо і такими спеціальними засобами, як герметики. Вони наносяться акуратно на пошкодження, а надлишки знімають ганчіркою. Поверх ремонтну пасту можна покрити лаком для нігтів, який не має кольору.

Якщо ламінат в будинку глянсовий, то можна зафарбувати пошкодження допомогою застосування спеціального акрилового лаку, але потрібно бути обережним, оскільки виходити за межі не дозволено. Затерти надлишки буде неможливо. Це веде до утворення нових подряпин.

Маленькі подряпини є можливість замаскувати звичайним маркером або емаллю по дереву, якщо є можливість підібрати їх за кольором. Але за відколи завжди будуть чіплятися тканини і предмети. Рано чи пізно, але пошкодження будуть ширитися, а тому від них потрібно позбутися якомога швидше.

Незначні подряпини на ламінаті можна приховати за допомогою аерозолю WD-40. Його потрібно розпорошити на поверхню з ушкодженнями, залишити на кілька хвилин, а потім зачистити із застосуванням звичайної щітки. Аерозоль залишиться в складці і просто запечатает її, захистивши від подальших сколів.

Глибокі тріщини реставруються гіпсовим розчином. Розчин створюється шляхом змішування гіпсу і тирси в рівних кількостях. При глибоких пошкодженнях він здатний запросто приховати сколи та тріщини в ламінаті, а тому є найбільш ефективним варіантом.

Замінити пошкоджений ламінат (відео)

Від подряпин і потертостей з легкістю можна позбутися в домашніх умовах за допомогою спеціальних засобів, якими кишить ринок. Однак щоб не витрачати енергію і час на подібні маніпуляції з відновлення ламінату, потрібно приділити увагу лише профілактичним заходам, які захистять підлогове покриття від утворення сколів.Моя довідка - Корисні поради