Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сім’я і мама

Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мамаВітаю вас, дорогі друзі. Як правильно вести щоденник дівчини? Як заповнювати, оформити, вести щоденник, щоб було зручно переглядати записи і щоденник приносив користь і полегшував життя, а не ускладнював її? І, нарешті, який щоденник вибрати, на що звернути увагу при його виборі? Про це і піде мова в сьогоднішній статті.

Здавалося б, для чого потрібен щоденник мамі, яка сидить у декретній відпустці, домогосподарці? Які можуть бути справи у неї? Що записувати в щоденник? Марна трата часу, грошей і сил! А ось і ні відповім я вам! Щоденник – дуже потрібна річ. Без нього, як без рук. І я вважаю, що щоденник повинен бути якщо не в усіх, то в більшості мам!

Зміст

   • Навіщо потрібні щоденники
   • Як вести щоденник дівчини (зразок з фото). Як я веду щоденник
   • Який щоденник вибрати? Мій досвід
   • Як правильно вести щоденник. Як заповнювати щоденник. Мій досвід
   • Як оформити щоденник? Стікери.

Навіщо потрібні щоденники?

Давайте спершу розберемося, навіщо взагалі потрібен щоденник? Хоча б для того, щоб розвантажити голову. Так-так, мамі потрібно дуууже багато пам’ятати. Запис до лікаря дитини, самої збігати до стоматолога, купити продукти, зробити дзвінок, віднести речі в хімчистку… І ще багато справ.

А якщо мама працює на дому? Наприклад, я працюю вдома і в щоденник, крім щоденних справ, які стосуються сім’ї і домашніх справ, записую робочі моменти. У суєті щоденних буднів дуже легко забути важливу інформацію. А так у мене все під рукою і всі справи, які необхідно виконати за день перед очима. Далі я розповім про моєму способі оформлення і заповнення щоденника. Буду рада, побачити в коментарях вашу думку, може бути, ви поділіться своїми методами ведення щоденників і взагалі користуєтеся їм, чи ні?

Як вести щоденник дівчини (зразок з фото). Як я веду щоденник

В минулому році я вела щоденник у звичайному шкільному щоденнику, трохи підкоригувавши його під себе. Я ділила сторінки на 4 частини (вертикальними смугами), кожна з яких відповідала за певну сферу мого життя «Сім’я», «Дім», «Робота» і «Я». До речі на такі ж розділи я ділю зараз свій щоденник (класичний), мені така схема зручна.Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мамаЯк правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама

Для мене плюсом було ведення щоденника в звичайному шкільному щоденнику в тому, що весь тиждень перед очима. Мені не потрібно гортати аркуші, щоб побачити, які справи у мене заплановані на завтра, післязавтра і т. д. Для того, щоб щоденник-щоденник прослужив мені весь рік і до кінця року не втратив свій зовнішній вигляд, я вибирала щоденник з твердою обкладинкою і не прогадала, до кінця року він себе чудово почував. Але, не дивлячись на плюси, у щоденника був один великий мінус – його було незручно брати з собою з-за його розмірів. З цієї причини на 2015 рік я вирішила придбати собі стандартний щоденник.

Ежедневниками я користуюся постійно протягом багатьох років. Спершу користувалася на роботі (до декрету) — це дуже допомагало в організації. На початку місяця мені ставили завдання скільки і чого я повинна зробити за місяць. Я розподіляла все по днях протягом місяця і рухалася наміченим планом. У кінці місяця у мене було все виконано, і робота була здана на 5+. В цьому здорово допомагав щоденник. Після виходу в декрет щоденник записувала справи, що стосуються сім’ї, домашніх справ, себе, а пізніше і роботи (після того, як Олені виповнилося 6 місяців я стала працювати вдома). Так що якщо у вас проблеми з організацією часу рекомендую завести щоденник і записувати, планувати справи в ньому. І не забувати туди заглядати, звичайно)))

Для того щоб щоденник був зручний необхідно вибрати такий, який подобається особисто вам. В асортименті магазинів представлено, напевно, тисячі щоденників — на будь-який смак і гаманець. Я ж розповім, як я вибирала свій щоденник. Можливо, вам знадобиться ця інформація.

Який щоденник вибрати? Мій досвідЯк правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама

Мій щоденник я купила перед новим роком 2015. Зізнаюся чесно, вибирала дуже довго. Мені хотілося вибрати такий щоденник, який був би мені зручний, щоб його можна було зручно заповнювати, носити з собою. Водночас, під час експлуатації, щоб він не втрачав свій зовнішній вигляд.

Переглянула щоденників дуже багато, як в офлайн магазинах, так і в Інтернеті. Врешті-решт вирішила придбати цей. Купила я його в одному з інтернет-магазинів, замовляли разом з дитячими книжками. Мені сподобалося, що в магазині великий вибір різних щоденників — датовані і немає, різні фасони, розміри, вибирай – не хочу, називається Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама якраз на час моєї покупки в магазині йшла акція, завдяки якій покупцям надавалася безкоштовна доставка товару до будинку. Мені дуже пощастило -не довелося навіть їздити за щоденником і книжками в магазин)). На наступний рік, до речі, замовила такий же щоденник, вже дуже мені сподобалося в ньому вести список справ, його формат і все інше мене влаштувало))) до Речі, зараз різні кольори з’явилися — жовтий, фіолетовий, коричневий, рожевий, червоний… Вибирай — не хочу, називається))) Можете подивитися і себе щоденник датований в інтернет-магазині.

Чим мені сподобався мій щоденник?

  • Формат – його зручно носити в сумці (13 17 см). Для мене це дуже актуально, все ж я вважаю, що щоденник повинен бути завжди під рукою. Як я писала вище, у минулому році у мене в якості щоденника був звичайний шкільний щоденник. Мені в ньому було зручно вести щоденні записи, але часто стикалася з тим, що за його розмірів (висота) він не поміщався в сумку і часто залишався вдома. Це створювало деякі незручності.
  • Датований. Це була одна з вимог при виборі щоденника. Знаю, що комусь не подобаються датовані щоденнику. Може тим, хто не щодня заповнює щоденник. Мені зручно все ж з датами, т. к. заповнюю щоденник кожен день, і не хочеться писати дати вручну.
  • Закладка. Думаю, закладка є у багатьох щоденниках, так що не буду особливо загострювати увагу на цьому пункті. Зручно розмістити її на актуальному дні тижня.
  • Обкладинка. При виборі звертала увагу на якість обкладинки. У мого щоденника обкладинка типу шкіряного, звичайно, не справжньою. Але за кілька місяців використання вона не потрепалась (нагадаю, я його використовую щодня і постійно беру з собою в сумці скрізь, куди б не пішла). Так що випробування обкладинка пройшла))) Можна рекомендувати.
  • Календар. На кожній сторінці є вгорі календарик з поточним місяцем і майбутнім. Для мене це дуже зручно при планирвоании справ на наступний місяць, не треба ніде ритися і шукати календарик, щоб визначитися з датами.

Оформлення щоденника. Що мені не знадобилося:

  • Час, проставленное в щоденнику для мене безглуздо, т. к. користуюся своїм методом заповнення і для мене не актуально, але якщо є, то хай буде))) Звичайно, для тих, хто планує свої справи, зустрічі строго по годинах – проставленное час буде скоріше плюсом, ніж мінусом.
  • Різні довідкові таблички на початку щоденника – я ними поки жодного разу не користувалася і навряд чи скористаюся. Ну хай вже будуть ))) Мало, коли-небудь можуть стати в нагоді)
  • В кінці щоденника списки для запису телефонів, адрес. Вони для мене поки теж не актуальні. Для списків телефонів, адрес у мене є окреме місце для запису.

Як правильно вести щоденник. Як заповнювати щоденник. Мій досвід

Свій щоденник я розділила на розділи, розділивши кожен листок щоденника на 4 квадрата. Кожен з квадратів відповідає певній сфері моєму житті: робота, домашні справи, сім’я і особисте. Що входить в кожен з розділів я зараз розповім.

  • Розділ Робота. Робочі питання я заношу в графу «Робота». Важливі дзвінки, оновлення, зустрічі та інше йде в графу «Робота». Туди ж я відправляю нагадування про оплату хостингу, написання статей.
  • В розділ «Домашні справи» я заношу справи, що стосуються будинку. Це може бути, наприклад, заплановане миття вікон навесні, або миття сервізів, які знаходяться в серванті. Сюди ж вношу, наприклад, придбання нової скатертини для дому, яке заплановане на певний день.
  • В розділ «Сім’я». Вписую справи, що стосуються сімейних справ. Чоловіка і дітей. Наприклад, запланований похід в поліклініку, що для нас зараз актуально, так як Настюшка проходить медкомісію перед садком. Сюди ж записую запланований похід в театр, музей, цирк, зоосад та інше.Наприклад, 4 липня ми всією сім’єю ходили в музей, це справа було записано заздалегідь в щоденник. Я дуже серйозно ставлюся до того, що обіцяю дітям. І всі обіцянки обов’язково вписую в свій щоденник в графу «Сім’я».Наприклад, син попросив, коли у тата буде вихідний — всією родиною пограти а піжмурки. На перший погляд смішна, дитяча, дурна прохання. Але для мене вона дуже важлива. Я знаю, що моїм дітям дуже подобається ця гра. І, що найголовніше, я дала обіцянку, що так, ми обов’язково пограймося в піжмурки. Щоб у суєті щоденних справ не забути про обіцянку — я вношу його в список справ у щоденнику. Тоді я вже точно не забуду про обіцянку, дану синові.Або як-то Льоня захотів приготувати горішки з вареним згущеним молоком (вони йому дуже подобаються). Я йому пообіцяла, що в суботу у нього в садку буде вихідний і ми з ним обов’язково приготуємо горішки. І знову ж таки, щоб не забути — внесла горішки в справи на суботу.
  • Розділ «Особисте». Тут я вношу те, що стосується особисто мене. В цю графу я вношу інформацію щодо перегляду вебінарів, заглянувши в щоденник, я буду впевнена, що не пропущу його. Читання книг, догляд за собою, справи по саморозвитку.Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама

Для мене дуже зручно вести щоденник саме в такому ключі, коли він розділений на розділи, що стосуються певної частини мого життя. Мені так набагато простіше в ньому орієнтуватися, ніж коли всі справи записані одним суцільним списком, в якому робочі питання переплітаються з домашніми, сімейними.

До такої схеми заповнення щоденника я прийшла не відразу. Спершу я пробувала писати справи в суцільний список, у якому всі справи (сімейні, робочі, особисті, домашні) перемішувалися. Розділяла їх наочно за допомогою різнокольорових маркерів (кожен колір маркера відповідав певній сфери мого життя) ні, але через деякий час зрозуміла — не моє це, не подобається мені таке заповнення щоденника. І після цього прийшла вже до того увазі ведення щоденника, який у мене є на даний момент.

Як оформити щоденник?

Для оформлення щоденника я використовую стікери. Вони для мене палочка-виручалочка, без них нікуди. Дуже зручно їх використовувати, завдяки їм полегшується ведення, заповнення щоденника.

  • Списки покупок (великий стікер). Список покупок я записую також, як і інші справи, у щоденник. Для цього я приклеюю в щоденник стікер, в якому і записую продукти (наприклад, молоко, хліб, кефір тощо, що прийде в голову протягом дня). Коли виходжу з дому, у мене завжди список продуктів, які необхідно придбати під рукою – адже він записаний на стікері, який вклеєна на сторінці щоденника. Або, якщо ми нікуди не виходимо з дітьми (негода, хворіють), то ввечері після роботи чоловік дзвонить дізнатися, що необхідно купити додому – я дістаю щоденник, і зачитую йому. ))
  • Стікери-стрілочки або повторювані справи. Так само ще при веденні щоденника для оформлення записів використовую стікери – стрілочки – на них я записую справи, які повторюються, щотижня або щомісяця. Наприклад, щотижня по понеділках я обдзвонюю клієнтів і уточнюю деякі питання. Я знаю, що щоб не сталося, в понеділок це справа обов’язково повинна зробити. І щоб кожну тиждень не вписувати його, я зробила простіше. Написала на стікері-стрілочці слово «Клієнти» і наклеїла його на найближчий понеділок. Коли настає понеділок, я бачу, що мені необхідно зателефонувати клієнтів – обдзвонюю, після чого переклеиваю стікер на наступний понеділок.
  • Маркери. Кольорові маркери я використовую в тому випадку, якщо потрібно виділити справи, які вимагають першочергового виконання, які ні за яких обставин не можна перенести. Приміром, записані з дитиною на прийом до лікаря, домовилася з клієнтом про виклик. Таким чином, відкривши щоденник, ці справи мені відразу ж кидатися в очі і я про них вже не забуду.

Також я роблю і з іншими повторюваними справами. Наприклад, я дітей раз у 6 місяців воджу до стоматолога на профілактику, щоб переконатися, що з зубками все в порядку, або, якщо є проблеми – одразу ж вилікувати, не чекаючи, коли зубик разболітся. У цьому випадку я, наприклад, в січні зводила дітей до зубного лікаря, отклеиваю стікер-напоминалку і переклеиваю на липень місяць. У липні ситуація повторюється і переклеиваю далі, на півроку вперед.

З миттям сервізу в серванті та ж історія – його я мою не щотижня, т. к. користуємося їм дуже рідко. І чесно кажучи, давно подумую про те, що всі ці сервізи лише займають місце в квартирі і пора зробити расхламленіе.)))) Ну це так на майбутнє, а поки роблю також, як і з «клієнтами» і «стоматологом», записую на стікер «сервіз», і переклеиваю з тією періодичністю, з якою його мою.

Як ви зрозуміли з перерахованого вище, щоденник — мій головний помічник, моя паличка-виручалочка. Щодня ввечері, перед тим, як лягти спати, я звіряюся зі справами, які заплановані на завтра. Підводжу підсумки поточного дня. Якщо якісь справи не встигла виконати сьогодні (так, і таке буває) — переношу їх на наступний день.

Найголовніше правило при ведення щоденника — дотримуватися баланс, не перезавантажити день. Якщо ви заплануєте на день і не зможете виконати, то увечері буде зіпсовано настрій. А вам це треба? Краще запланувати менше, але найнеобхідніше. Залишилося, добре, виконайте додаткові справи, або просто сядьте, відпочиньте, випийте чашку гарячого чаю і почитайте книжечку! Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама

Можливо, мій спосіб не ідеальний, так я і не прагну до ідеальності, але на даному етапі мені цей метод дуже зручний. Напишіть, будь ласка, в коментарях, а як ви ведете списки справ у щоденнику, якщо ведете їх там? На що ви звертаєте увагу при виборі щоденника? Який формат вам більше подобається? А4, А6 , якийсь інший? Чи користуєтеся ви ежедневниками?

Сподобалася стаття “Як правильно вести щоденник дівчини (зразок з фото)? Як оформити, як заповнювати, як вибрати щоденник? Поділіться з друзями за допомогою кнопочок соц мережі. Буду вам вдячна Як правильно вести щоденник (ФОТО) | Сімя і мама Щоб не пропустити нові статті — підписуйтесь на блозі!

З повагою, Ольга

Моя довідка - Корисні поради