Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Досить часто в багатоквартирних будинках докучає запах в туалеті навіть незважаючи на дотримання правил гігієни і прибирання в зазначеному приміщенні. Причини можуть бути різні, тому варто розглянути їх більш детально.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Причини появи неприємних запахів

Варто сказати, що поява неприємного запаху безпосередньо в туалеті може бути обумовлено рядом причин, які в неодмінному порядку потрібно з’ясувати, і ні в якому разі не маскувати їх різними спреями, стікерами і іншими способами. Вся справа в тому, що це дозволить тимчасово звільнитися від запаху каналізації або сечі в санвузлі, з яким доведеться боротися постійно.

Основними причинами смороду найчастіше є несправність самої каналізації, наприклад:

 • неправильно спроектована і змонтована каналізаційна система;
 • не правильно працює безпосередньо гідрозатвор;
 • наявність протікань в каналізаційній системі;
 • погано працює система вентиляції;
 • утворився засмічення в каналізаційному трубопроводі.

Усі ці причини слід усунути в неодмінному порядку щоб позбутися смороду на довгий час.

Позбутися від запаху сечі

Цілком ймовірно може бути така ситуація, що після усунення несправності каналізаційної системи все одно з унітазу пахне сечею. В такому випадку можна вдатися до допомоги побутової хімії, або скористатися народними методами, що дозволяють ліквідувати настільки неприємний запах.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Хімічні

Хочеться сказати, що неодмінно потрібно вибирати засоби побутової хімії безпосередньо для усунення запаху сечі в туалеті, а також мають дезінфікуючі властивості. Таким чином можна усунути сморід, і звичайно ж, позбутися від розсадника бактерій, які досить часто і є джерелами запахів.

Найкращими у даному випадку вважаються засоби побутової хімії з наявністю хлору, що дозволяють не тільки ліквідувати нестерпний запах сечі, але провести профілактичні заходи щодо розвитку бактерій. Серед відмінних засобів можна виділити такі:

 • Bref;
 • Domestos;
 • Білизна.

Але багато господині категорично проти хлорвмісних засобів для прибирання у житло. У таких випадках можна використовувати альтернативні засоби, де відсутній хлор, а саме:

 • Cillit Bang «Туалетний гель»;
 • ЛЕЛЕКА;
 • Comet «7 днів чистоти».

Всі ці засоби не містять хлорки, але в їх складі присутній сірчана, щавлева і сульфатна кислота, які власне і борються із запахом і бактеріальними колоніями.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Народні методи

Що стосується народних методів, які допоможуть позбутися від запаху сечі в туалеті, то на розгляд можна уявити такі варіанти:

 1. Застосування оцтового розчину, який наноситься на стінки унітазу на деякий час, а після просто змивається водою.
 2. Також рекомендується використовувати соду. Але в цьому випадку найкращим буде змішати кальциновану та харчову соду і нанести її на стінки унітазу на ніч.

Представлені засоби дозволяють ліквідувати запах з унітазу, а також провести просту дезінфекцію.

Позбутися від запаху котячого туалету

Спочатку варто сказати, що причиною виникнення неприємного запаху від котячого лотка вважається уриновая кислота, що міститься в сечі котячих, яка контактуючи з повітрям кристалізується. І що найнеприємніше, вона під впливом води не розчиняється. Тому позбутися від неприємних ароматів з лотка домашнього улюбленця слід застосувати додаткові кошти. Ними можуть бути:

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

 1. Спеціальні наповнювачі для лотка, що не тільки вбирають і утримують вологу, але й дозволяють уникнути поширення смороду, але це тільки в тому випадку, якщо його прибирання буде здійснюватися своєчасно. Найбільш дієвим вважається наповнювачі на основі селикагеля.
 2. Спеціальні освіжувачі у вигляді спреїв і сухих кульок. Перші розпорошуються безпосередньо на наповнювач в лотку, а другі можна насипати безпосередньо під решітку.
 3. Спеціальні миючі засоби, що застосовуються при митті лотка, щоб позбавити його від въевшегося запаху котячої сечі.

Народні методи

Сода по суті універсальний засіб. Її часто використовують для усунення різних забруднень в оселі. Також її можна застосувати і для усунення запаху від котячого лотка. Ефективність в даному випадку полягає в тому, що вона не має запаху і не викликає алергії. І найголовніше, завдяки своєму складу вступає в реакцію з наявними кислотами та солями в котячої сечі і не дозволяє ними ж просочуватися лоток. Крім цього, харчова сода чудово справляється із завданням щодо усунення різних запахів.

Запобігти появі смердючого запаху може звичайне господарське мило, яким потрібно регулярно мити котячий лоток.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Усунути запах каналізації

Як позбутися від появи запаху в туалеті? Каналізаційне сморід не менш неприємна, ніж запах сечі, і боротися з ним також потрібно з’ясувавши безпосередньо саму причину його появи. Якщо після ремонтних робіт каналізаційної системи в туалеті відчувається запах, то можна спробувати такі варіанти:

Покращуємо тягу вентиляції

Перевірити тягу у вентиляції домочадці можуть самостійно, взявши звичайний папір і прислонивши до вентиляційного отвору. Якщо тяги немає, то папір відразу ж впаде на підлогу. Також можна спробувати запалити сірник або запальничку біля вентиляційного отвору. При повноцінній роботі вентиляційної системи полум’я буде «засмоктуватися» всередину отвору.

Якщо є проблеми з вентиляцією, то можна спробувати прочистити її примусово, використовуючи вентилятор. Щоб уникнути засмічення, рекомендується частіше проводити профілактику очищення вентиляції. Таким чином можна прибрати запах каналізації не тільки в туалеті, але і у ванній.

Прочищення труб і сифонів

Найчастіше проблеми з неприємним запахом починаються з-за несправності сифона, який є свого роду запобіжником між каналізаційними стоками і самим унітазом. Забруднення сифона або його несправність стає причиною смороду в туалеті. Прочистити безпосередньо труби і сифон можна побутовою хімією, але в разі утворення нашарувань потрібно застосувати спеціально споруджені чистячий пристрій. Щітку потрібно прикріпити на півметровий стрижень і почистити сифон. Також можна використовувати спеціальний сантехнічний трос.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Герметизація стиків каналізації

В основному всі каналізаційні розтрубні труби з’єднуються способом, відповідно є стики на трубах. З часом, навіть міцний метал піддається корозії і може пропускати запах каналізації і в туалеті і у ванній кімнаті. Тому потрібно в неодмінному порядку знайти місця протікання і зробити їх герметизацію, з допомогою герметиків або заміни хомутів. На наявність витоку неодмінно потрібно перевірити і труби у ванній.

Видалити аромат тютюнового диму

Коли в родині є палить, то відповідно запах тютюнового диму присутня в квартирі. Найчастіше куріння в багатоквартирних будинках здійснюється в туалеті, тому неприємний запах може докучати всім домочадцям. Але рішення такої проблеми досить просте. Можна використовувати різні народні методи або використовувати побутову хімію.

Народні методи

Найбільш дієвими методами, перевірені роками є прості підручні засоби, наприклад:

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

 1. Можна підпалити в попільничці лавровий листок і залишити його в туалеті до повного згоряння. Запах обпаленої лавра здатний усунути тютюновий дим.
 2. Рекомендується зробити вологе прибирання в туалеті, додавши у воду трохи нашатирного спирту.
 3. Також можна поставити в туалетній кімнаті невелику піалу з сіллю, яку слід додати кілька крапель улюбленого ефірного масла.
 4. Слід протерти стіни і підлогу водою, в яку треба налити трохи оцту.
 5. Кавові зерна дуже добре вбирають тютюновий дим, тому їх можна використовувати для локалізації запаху від тліючої сигарети.

Хімічні склади

Якщо немає під рукою інгредієнтів, представлених в народних методах, або тютюновий дим сильно в’ївся, то варто вдатися до більш радикальних методів. Серед них можна відзначити такі:

 1. Рекомендується обробити всі поверхні в туалетній кімнаті розведеною у воді хлоркою.
 2. Вивести неприємний запах курива можна за допомогою розчину, що складається з аміаку (100гр.), харчової соди (50гр.) і столового оцту (50мл.). Таким розчином треба протерти всі поверхні в туалеті.
 3. Добре усуває запах тліючого тютюну столовий оцет, але щоб сморід від курива швидше зникло оцет рекомендується розбавити в піалі гарячою водою.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Запах вогкості

Утворення затхлого запаху вогкості з’являється, коли речі з тканин, гуми перебувають довгий час у вологому середовищі. Сприятливими умовами появи позначених зловоний вважається вологість в приміщенні, відсутність попадання свіжого повітря і відповідно тепло. Найчастіше запах вогкості з’являється у ванній кімнаті. Варто сказати, що прикрий запах смороду, це ще пів біди. Вся справа в тому, що «аромат» вогкості вважається передумовою до того, що на вологих речі знаходяться бактерії, що викликають поширення цвілі. Ці дрібні мікроорганізми здатні спровокувати дуже серйозні захворювання людини.

Способи її усунення

Допомогти вирішити таку проблему, як вогкість можуть прості дії, до них відноситься:

 • провітрювання;
 • своєчасна прання;
 • ретельне просушування речей.

Можна також проводити профілактику, використовуючи підручні засоби, подані народними методами, наприклад:

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

 1. Соду слід нанести на важливу ганчірку та протріть всі поверхні в приміщенні і залишити на 3-5 хвилин. Після змити нанесений склад.
 2. Позбутися від цвілі і її запаху може допомогти столовий оцет. Його також потрібно нанести на ганчірку і ретельно протерти всі поверхні, особливо приділяючи увагу можливим вогнищ її появи.
 3. Лимонний сік, лимонна кислота прекрасно справляються із запахом вогкості.

Щоб позбавитися від запаху рушників, просочених вогкістю, їх можна випрати у воді з додаванням оцту або лимонної кислоти.

Ароматизатори

На сьогоднішній день ароматизатори широко використовуються в побуті для усунення неприємних запахів і додання аромату в будь-якому приміщенні. Широкий асортимент та різноманітні види дозволяють підібрати для себе найбільш приємний аромат, що дозволяє насолоджуватися їм довгий час. Коротка характеристика:

Микроспрей диспенсер і аромату

Представлені кошти прикріплюються до стінки унітазу, але микроспрей видає приємний аромат лише після натискання на нього. Що стосується диспенсера, то видача аромату проводиться в самодействующем режимі через встановлений проміжок часу.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Ароматизовані таблетки для бачка

Зазначені таблетки лягають прямо в зливний бачок, і після кожного спуску води проводять дезінфекцію та наповнення санвузли приємним запахом. Крім цього, дозволяє запобігти утворенню сечового каменю і безпосередньо іржі на стінках унітазу.

Стікери — смужки та блоки

Досить часто для дезінфекції та звільнення від неприємного запаху застосовуються стікери-смужки і блоки. Вони стикаючись з водою при змиванні забезпечують чистоту і відповідно свіжість в туалетній кімнаті, а також сприяють ліквідації шкідливих бактерій.

Вентиляція

У невентилируемом приміщенні завжди з’являється неприємний запах, який з часом стає просто не выносимым. Щоб не допустити поширення смороду по всьому будинку потрібно періодично перевіряти її справність і при необхідності проводити безпосередньо чистку. Деколи буде достатнім почистити лише отвір вентиляційної системи. Якщо ж буде потрібно більш ретельне очищення, то рекомендується звернутися до професіоналів, які знають свою справу і можуть зробити роботу якісно.

Як позбавитися від запаху в туалеті: запах каналізації, запах сечі, запах котячого туалету, сигарет, вогкості

Профілактика

Щоб в туалеті і ванній кімнаті не з’являвся дуже неприємний запах, варто дотримуватися елементарних правил, а саме:

 1. Не кидати в унітаз нічого, крім туалетного паперу. Таким чином можна уникнути засмічення зливних труб, де з-за решти інших предметів відбувається процес гниття.
 2. Рекомендується ставити спеціальні решітки зливних отворів, що дозволяє запобігти попадання в них сторонніх предметів.
 3. Періодично треба проводити чистку каналізаційних труб відповідними засобами для їх прочистки.
 4. В неодмінному порядку робити прибирання в ванні і туалеті.

Подана інформація вказує, які найчастіше причини виникає неприємного запаху в будинку бувають, і що необхідно робити, щоб усунути запах каналізації, тютюновий дим в туалеті, в найкоротші терміни.


Моя довідка - Корисні поради