Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Запах гару з’являється на кожній кухні досить часто з різних причин. Позбутися від нього інший раз буває досить важко, хоч і здається, що це не так. Тому варто розібратися з тим, що робити, якщо в квартирі пахне гаром.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Перші дії

Прибрати неприємний запах в будинку потрібно як можна швидше, інакше стає досить складно вивести. Потрібно знати способи, як можна швидко позбутися від запаху гару в квартирі, так як він може въесться в оббивку меблів, шпалери і навіть підлогове покриття. Навіть через кілька днів після пережитої катастрофи, будь то навчена до дірки сорочка або невелике загоряння, аромат все ще буде відчуватися.

Усунути їдкі запахи потрібно не тільки з метою поліпшення атмосфери в будинку. Він завдає великої шкоди здоров’ю людини, а тому домочадцям може ставати гірше. Постійна присутність неприємного аромату може призвести до тривалих головних болів, які проходять на свіжому повітрі.

В першу чергу може прийти в голову рішення розпорошити освіжувачі повітря по кімнаті. Однак не варто зловживати подібного виду спреями. Якщо вони дешеві або низької якості, а завжди одне випливає з іншого, то перебувати в квартирі стане нестерпно, так як запах горілого не буде нейтралізовано, до нього лише додасться хоч і приємний, але задушливий запах освіжувача.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Тому в якості перших кроків рекомендується зробити розглянуті в наступних розділах пункти.

Провітрюємо

У першу чергу потрібно запобігти подальше тління або горіння джерел їдкого запаху, оскільки подібні предмети здатні і надалі виділяти неприємний аромат. Найбільш простим виходом із ситуації стане використання поліетиленових пакетів. Якщо помістити туди згорілі предмети і зав’язати так, щоб не було отворів.

Якщо згорілі речі не можна надалі відновити, то краще відразу ж від них позбутися і винести з будинку або квартири. При цьому варто перевірити, перестали вони жевріють, інакше в цьому випадку може бути розплавлений пакет.

Дії можуть розрізнятися в залежності від ступеня катастрофи, що вибухнула. Якщо мова йде про пожежу, то варто звернутися у відповідні служби, а не намагатися самостійно розібратися з цією проблемою. Якщо згоріла їжа, то потрібно включити витяжку. При виникненні клубів диму, варто вивітрити їдкий дим з квартири. Для цього потрібно влаштувати в будинку протяг.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Зробити це просто: досить відкрити вікна та по можливості двері, щоб посилити циркуляцію повітря. Додатковими заходами можуть виступати вентилятор і витяжка, які будуть гнати повітряні маси в потрібному напрямку. При цьому не варто використовувати вивітрювання у разі, якщо масштаб трагедії невеликий – неприємний запах лише сильніше рознесеться по квартирі – очищувач повітря або кондиціонер впораються краще, якщо включити їх на повну потужність.

Зволожуємо

Щоб запах гару швидше вивести з квартири, потрібно зволожити повітря. Підвищити вологість можна кількома способами, включення води є найпростішим. При цьому головним пунктом є температура – гаряча вода швидше розноситься по квартирі. Тому рекомендується включити всі крани, які є в будинку, щоб прискорити процес. Варто витирати конденсат, який осідає на меблі.

Якщо задимлення незначні, то можна використовувати мокрі рушники, які будуть вбирати в себе неприємні запахи. Можна для змочування рушників використовувати оцтовий розчин, який готується наступним чином: в 5 л води розмішати 2 столові ложки оцтової есенції. Подібні заходи варто застосовувати при сильному задимленні.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Задимлені кімнати можна зволожити і іншим способом. Потрібно просто розставити ємності з водою. Або на повільний вогонь можна поставити посуд з трав’яним розчином. Спеції та трави можуть нейтралізувати неприємний запах, але варто вибирати певні сорти. Для таких цілей підходять м’ята, лаванда, меліса, гвоздика і кмин. Здатні впливати лише при незначному задимленні, а після пожежі потрібно шукати інші способи, як позбутися від запаху гарі.

Запах пригорілої їжі

Запах від згорілої їжі буває дуже важко вивітрити, а тому варто робити інші дії по його маскування. У першу чергу потрібно вимити всі поверхні в приміщеннях, де відчувається запах гару. Для цих цілей може знадобитися відбілювач або будь-яке інше засіб з дезинфікуючим ефектом.

Якщо неприємний запах залишається після всіх маніпуляцій, то варто задуматися про очищення стін. Потрібно вимити навіть підлога, оскільки гар осідає на все. Якщо при цьому в кімнаті перебувало достатню кількість текстилю, то його необхідно випрати за допомогою відбілювача або інших спеціальних засобів, які допоможуть перебити неприємний запах.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Маскування запаху гару є одним із способів прибрати його з квартири і будинки. Подібний ефект можна отримати, якщо прокип’ятити лимонну воду. Для цього в каструлю з водою потрібно додати нарізаний скибочками цитрус і залишити на дрібному вогні півгодини. Свіжий аромат наповнить квартиру за нетривалий період часу. При цьому замість лимона можна використовувати гвоздику.

Запах цибулі кого завгодно доведе до сліз, але це хороше дезінфікуючий засіб. Потрібно розставити по задимленим кімнатах посуд з цибулевої водою. Для приготування потрібно нарізати цибулину скибочками і залити водою. Процедура видалення запаху гару може займати всю ніч, але неприємний аромат пропаде.

Запах після пожежі

Запах гару в квартирі після пожежі можна усунути за допомогою декількох рецептів. Найбільш популярним є такий: потрібно закип’ятити велику каструлю води з додаванням півлітра оцтової есенції. Розчин знімається з вогню і залишається в кімнаті, що пахла димом.

Згідно заходам безпеки, потрібно відкрити в будинку всі вікна і залишити його на кілька годин. Істотний Плюс – від запаху гару не залишиться ні сліду, а тому не доведеться думати, як його ще можна вивітрити.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Пожежа значно погіршує ситуацію, оскільки це означає, що горіли предмети тривалий час, а це значить, що їдкий аромат в’ївся у всі предмети інтер’єру і пол. Тому вдома потрібне генеральне прибирання. Провести її потрібно за допомогою спеціального розчину нашатирного. Приготувати просто: по 30 мл нашатирного спирту і оцтової кислоти потрібно додати у відро води, а потім ретельно обробити всі поверхні. При цьому не варто використовувати стару ганчірку, яка була в будинку до займання, оскільки вона також придбала неприємний запах.

Одяг і штори необхідно випрати з додаванням соди. Диванні подушки, матраци та інші великі предмети краще віднести в хімчистку, так як самостійно позбавити їх від гару не вийде. Килими можна відмити з допомогою мильного розчину. Маскувати запахи можна за допомогою аромалампи, в яку додається необхідні олії.

Запах диму

Запах диму можна усунути за допомогою слабкого марганцового розчину. Для цього необхідно розставити невеличкі мисочки по всіх кімнатах, а потім час від часу їх змінювати. Варто також провітрити приміщення і вимити всі поверхні, так як це допомагає при усуненні будь-якого неприємного аромату.

Як позбавитися від запаху гару в квартирі: швидко, після пожежі, пригорілої їжі

Кахель найпростіше очистити з допомогою хлорки, але слід з обережністю застосовувати цей засіб, оскільки воно може не пощадити деякі види покриття. У цьому випадку можна замінити речовина харчовою содою.

Вікна добре відмиваються за допомогою спеціальних засобів для чищення. Вони підходять і для пластику, при цьому варто подбати і про жалюзі, якщо вони є. Духовка і мікрохвильова піч часто можуть стати причиною виникнення неприємного запаху, а потім є його оберегами. Позбавити їх від цієї посади просто – всередину ставиться склянка з содою, а потім залишають на добу.

Після таких маніпуляцій потрібно лише відтерти з допомогою вологої губки поверхні. Для свч найчастіше цього достатньо, але духова шафа може постраждати сильніше. Для його очищення знадобиться розігріти до 90 градусів за Цельсієм духовку, а потім вимкнути. Всередину поміщається посуд з нашатирем. Через 2-3 години можна протерти, тим самим позбувшись від запаху і забруднень.

Якщо знати всі способи, видалити з квартири або будинку запах горілого не складе праці. Не варто вдаватися в паніку, головне взяти себе в руки і оперативно виконати всі перераховані кроки, щоб відновити домашню атмосферу.
Моя довідка - Корисні поради