Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Жалюзі є невід’ємним атрибутом сучасного життя, так як забезпечують захист від сонця і сторонніх очей. Це не єдина їх перевага перед звичайними шторами. Але існує й мінус – не всі господині знають, як помити жалюзі в домашніх умовах.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Як зняти жалюзі перед чищенням

Як зняти жалюзі, написано в інструкції по їх эксплуатированию, але в більшості випадків такі документи не зберігаються на тривалий термін. Тому потрібно знати способи знімання цієї споруди, яке може бути виконане в різних техніках та матеріалах.

Горизонтальні

Найбільш популярними в квартирах є пластмасові жалюзі. Ця конструкція найчастіше має стандартне кріплення, яке являє собою планку, розташовану на фіксаторах на рамі.

У цьому випадку необхідно за допомогою пальців розсунути верхні застібки в напрямку вгору і на себе, а потім витягнути металевий карниз. У разі, якщо самі по собі жалюзі великі, потрібно більше однієї людини, щоб не пошкодити кріплення і ламелі.

Що таке ламелі в жалюзі? Це основне полотно, яке захищає від світла, пилу і бруду, що виходять з вікон. Ці смужки матеріалу натягнуті на кріплення з боків. Щоб уникнути пошкодження, потрібні їх підтягувати вгору.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Металеві жалюзі вимагають більш міцного кріплення, а тому використовується спеціальний карниз, який прикручується до рами. В даному випадку необхідно зняти спеціальні заглушки, розташовані по краях карниза, а потім за допомогою викрутки або шуруповерта відкрутити його від рами.

Необхідно запам’ятовувати, як саме знімалися жалюзі, так як потім потрібно їх заново надягати, а для цього потрібно просто виконати ті ж дії, але в зворотному порядку.

Вертикальні

Цей вид набагато простіше зняти. Потрібно виконувати лише такі прості кроки:

  1. Відкрити жалюзі і зрушити їх в сторону.
  2. Зняти ланцюжка і витягнути вантаж з нижньої частини ламелей.
  3. Взяти ламель за верхню його частину, підштовхнути вгору і різко повернути руку. Смуга матеріалу повинні залишитися в руках.

Щоб не втомлювалися руки, потрібно взяти драбину або іншу високу опору, на яку можна встати. Інакше з’явиться вірогідність, що людина, що знімає цю конструкцію, буде спиратися на ламелі і тягнути їх вниз. Подібні маніпуляції можуть привести до псування кріплення кожної смужки.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Рулонні

Штори рулонного типу знімаються в рідкісних випадках, так як прати їх не рекомендується через можливість ушкодження матеріалу, який стійкий до бруду. Кріплення таких жалюзі дуже різноманітний.

Самий простий випадок, коли рулонні штори закріплені на магніти. В такому випадку демонтаж займає максимально короткий час: потрібно просто зняти. Перед зняттям завжди потрібно звернути штори в рулон.

Кріплення на скотч зажадає більше вправності при демонтажі. З допомогою ножа необхідно підчепити клейку стрічку, щоб акуратно зняти з рами, не пошкодивши усієї конструкції. Кріплення добре відмивається від клею допомогою використання спиртового розчину.

Найчастіше рулонні жалюзі кріпляться за допомогою кронштейнів. У цьому випадку буде потрібно уважно вивчити його конструкцію, хоча механізм схожий з тим, що використовується для горизонтальних штор.

Кронштейн з боків має декоративні заглушки, які необхідно зняти. За допомогою викрутки потрібно відвернути язичок і зняти конструкцію. Демонтаж також займає небагато часу, тому можна переходити до питання про те, як мити жалюзі.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Особливості чищення

Своєчасна і якісна чистка дозволяє продовжити термін експлуатації жалюзі, тому слід доглядати за ними, не забуваючи про особливості кожного виду.

Горизонтальні жалюзі виконані з тонких зазвичай пластикових або алюмінієвих пластин, які при збиранні можуть бути пошкоджені, якщо до них застосовувалася механічна чистка. Пластикові дуже просто відмиваються з допомогою змочених в мильній воді губки або ганчірки.

Бамбукові й дерев’яні жалюзі вимагають сухого очищення. Вона може проводитися з використанням сухої ганчірки або пилососом. Від вологи подібний вид штор може постраждати.

У вертикальних штор ламелі зазвичай виконані з тканини, а тому можуть згортатися в рулони і вирушати в пральну машину. Це здатне очистити тканину і не принести їй шкоди.

Рулонні штори можна терти, але вологого прибирання вони також не бояться. Чистка жалюзі здійснюється за допомогою м’якої губки, змоченою в розчині спеціального порошку і з нейтральним рівнем pH. Для виведення плям потрібно використовувати натуральний плямовивідник. При цьому сушити рулонні штори необхідно у відкритому стані.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Жалюзі Плісе рекомендується відразу віддавати в хімчистку, так як замочувати і прати їх не можна. Максимум – протерти сухою ганчіркою. Штори День-Ніч потрібно щотижня протирати сухою ганчіркою, не рекомендується використовувати для їх чищення пилосос, а в разі появи плям можна скористатися мильним розчином.

Мити, не знімаючи

Якщо з кріпленням виникли проблеми, то постає питання, як помити жалюзі, не знімаючи їх з вікон. У цьому випадку необхідно враховувати рекомендації по догляду за кожним видом штор, так як багато хто з них не терплять вологого прибирання.

Пластикові горизонтальні жалюзі можна протирати змоченою в теплій мильній воді губкою. При цьому варто дотримуватися обережності і не погнути ламелі. Кожну планку потрібно пройти по черзі. Потім варто протерти їх чистою вологою ганчіркою або губкою, щоб прибрати мило з матеріалу, і насухо витерти рушником.

Для миття пластикових жалюзі можна використовувати поліроль для меблів. Вона володіє хорошим антистатичним ефектом, а тому пил буде менше осідати на ламелі. Якщо штори розташовані на кухні, то найчастіше вони більше забруднюються.

Як в домашніх умовах очистити жалюзі від бруду, жиру і кіптяви? Все просто: необхідно замість рідкого мила використовувати засіб для миття посуду, призначений для боротьби з жиром.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Вологий спосіб очищення ламелей з заліза передбачено тільки в разі появи стійких плям, так як це скорочує термін їх експлуатації. Для сухого прибирання існує спеціальна щітка для чищення жалюзі. Вона складається з поролонової губки, яка розділена на кілька зубчиків, кожен з яких забезпечує хорошу чистку ламелей відразу з двох сторін.

Подібний прилад зручним у використанні, оскільки скорочує час на очищення жалюзі, оскільки дозволяє протирати відразу кілька ламелей. Але потрібно використовувати тільки нову щітку, так як на старій скупчується велика кількість пилу, тому в наступні рази на ламелях буде залишатися тільки бруд.

Дерев’яні жалюзі допускають використання пилососа з використанням м’якої насадки. Матерчаті і тряпочних жалюзі можна також проходити пилососом, але слід ставити саму низьку ступінь всмоктування. Найчастіше такі маніпуляції вирішують проблему, оскільки жалюзі з тканини просочуються спеціальним розчином, який повинен відштовхувати пил.

Види чищення

Існують наступні методи очищення жалюзі:

  • вологий;
  • сухий;
  • ручний;
  • машинний.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Вологий метод очищення в більшості випадків передбачає замочування їх у теплій воді з додаванням рідкого мила або інших речовин. Штори з вікон слід знімати завжди у відкритому, але згорнутому стані, щоб не пошкодити ламелі.

Заздалегідь потрібно приготувати розчин у ванні. Опускати жалюзі в ванну необхідно вже в розгорнутому стані, щоб ламелі не склеїлися у воді між собою. Можна залишити їх там на деякий час, але можна просто кілька разів занурити у воду, якщо забруднення слабкі.

Потім потрібно з допомогою душа змити з ламелей мильний розчин і протерти кожну окремо з допомогою сухого рушника. Пластикові жалюзі можна повісити на вікно в сирому стані, заздалегідь приготувавшись до того, що з ним буде капати води, а також є ймовірність забруднення вікна.

При появі плям на тканинних ламелях рекомендується віддати штори в хімчистку, але якщо це неможливо, то можна випрати жалюзі з використанням спеціальних засобів для їх очищення.

Як помити жалюзі: горизонтальні алюмінієві, вертикальні, рулонні, тканинні

Багато господинь задаються питанням, чи можна прати в пральній машинці автомат. Можна, але при сприятливих умовах і тільки в крайніх випадках, так як захисний шар з кожним пранням стоншується, а тому бруд буде притягатися у великих кількостях.

Сухе прибирання включає в себе використання пилососа на малій мірі всмоктування пилу. Підходить для більшості видів штор, але варто проявляти обережність, так як тонкий матеріал можна легко пошкодити.

Догляд за жалюзі повинен закінчуватися обробкою антистатиком. Можна використовувати готовий, але можна і приготувати свій. Для цього потрібно в 100 мл води розмішати до утворення мылящегося розчину столову ложку кондиціонера для волосся або білизни. Обробка ламелей відбувається за допомогою пульверизатора.

Також можна використовувати парогенератор для цих цілей, але варто враховувати матеріал, з якого виготовлені жалюзі. Дерев’яні ламелі можуть почати розбухати, а тому швидко втратять презентабельний вигляд.

Щоб прибирання не була в борошно, необхідно своєчасно і регулярно її виконувати. В цьому випадку вдасться продовжити терміни експлуатації жалюзі і чистоту в домі.


Моя довідка - Корисні поради