Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Існує багато причин, за якими на стелі в машині можуть з’являтися забруднення. Навіть якщо там немає видимих плям, варто обробляти його, так як це закрите і досить тісний простір, в якому людина знаходиться достатня кількість часу. А тому варто знати способи чищення стелі автомобіля своїми руками.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Причини забруднення стелі

Перш ніж почистити стелю автомобіля, варто з’ясувати причини його забруднення. Найчастіше плями з’являються в разі контакту з пальцями, волоссям і багажем, що може відбутися з різних причин.

Найчастіше забруднення з’являються у випадку, коли в салоні є маленькі діти. Найчастіше вони непосидючі, а тому найчастіше не можуть утриматися від ігор та пустощів. Часто на стелі з’являються сліди долонь, які можуть бути від чого завгодно: від поту, так і від різної їжі, яку вони споживали під час поїздки.

Однак не тільки діти здатні забруднити стелю автомобіля. Часто ними можуть бути рослі люди, які зачіпають стелю головою. Найчастіше сприяє виникненню забруднень піт, але іноді можуть бути й інші причини. Наприклад, коли людина потрапила під дощ, а потім сів в автомобіль.

Напідпитку люди теж час від часу доставляють клопоту. Часто вони беруть з собою в салон машини, спиртні напої, газовану воду і їжу. Під час руху це все так чи інакше може потрапляти на стелю та інші поверхні салону. Проблемою може стати і багаж великих габаритів, який може бруднити навколишні поверхні.

Навіть банальне куріння може залишати на стелі брудний відтінок, а також вся оббивка поглинає неприємний запах. Відкриті вікна також можуть доставляти незручності, оскільки в них летить пил і мошки.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Що необхідно

Часто водії просто не можуть підібрати засоби, які допоможуть краще почистити стеля в машині своїми руками, а так як підібрати їх досить складно, то потрібно шукати поради, які допоможуть зробити вибір. Потрібно шукати ті, які крім усунення плям, не будуть залишати розлучень, щоб в машині відчувалася чистота.

Засіб потрібно вибирати, враховуючи всі особливості оббивки стелі, а також ступінь забруднення. Найчастіше підбір таких речовин варто здійснювати у спеціалізованих магазинах, де їх представлений досить широкий їх спектр. Крім цього, можна використовувати і прості засоби: господарське мило, пральний порошок і різного роду виведення плям для тканин.

Перед застосуванням засобу потрібно здійснити перевірку на невеликій ділянці оббивки, щоб не зіпсувати у разі невірного вибору оббивку. Ворсиста тканина може почати залишати ворсинки, а тому варто уважно ставитися до подібних видів стелі. Використовувати більш щадні засоби, які допоможуть зберегти оббивку в цілості.

Знімний стелю найзручніше мити у разі, коли він виймуть з салону. В цьому разі буде можливість застосування більшої кількості коштів, а також зручніше буде проводитися сушка. Якщо стеля приклеєний, то буде складніше виконувати ті ж маніпуляції.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Чого не слід робити

Куплене засіб не обов’язково повинна очищати. У разі невірного вибору, воно може розмазати забруднення ще більше, а також зіпсувати обшивку автомобіля, а тому спочатку варто спробувати його на невеликій ділянці.

Також не варто використовувати агресивні речовини, які зможуть роз’їсти як сам матеріал обшивки, так і клей, який скріплює її. Категорично не рекомендується застосовувати засоби зразок ацетону. Навіть мило ставить під загрозу стан обшивки.

Не рекомендується використовувати пилосос. Це хороший спосіб для усунення пилу з оббивки крісел, але в разі обшивки стелі такий метод не здається вдалим. Враховуючи той факт, що обшивка стелі дуже тонка, її буде легко пошкодити, а це значить, що її доведеться замінювати, що вийде дорожче, ніж хімчистка.

Існують спеціальні миючі пилососи, які допоможуть здійснити чищення стелі авто, не пошкодивши при цьому обшивку. Не варто виробляти чистку без попередньої підготовки обшивки. В цьому випадку є можливість збільшити площу забруднення, залишити розлучення.

Також не варто застосовувати абразивні губки для очищення стелі автомобіля, так як вони здатні залишити на ньому подряпини, в які буде набиратися більшу кількість пилу, ніж раніше, чому сліди бруду будуть видні сильніше.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Етапи чищення

Слід провадити певний алгоритм перед початком очищення, оскільки підготовка є важливим кроком перед чищенням. Спочатку потрібно заглушити двигун і прибрати зайві предмети з салону, а також усунути дрібне сміття, яке там є. Варто пропилососити салон.

Потім потрібно або самостійно очистити стелю, або скористатися спеціалізованими послугами. Щоб було зручніше проводити очищення, слід розділити стелю на зони. Чистка руками не завдасть великої кількості клопоту, а в залежності від вибору засобу займе і невелика кількість часу.

Суха чистка

Подібний вид чищення дозволяє позбутися від великої кількості пилу і сухого бруду, а також плям невідомого походження. Суха чистка дозволяє не чекати моменту, коли обшивка висохне, оскільки в процесі не проводиться ніякої вологи.

Для цього потрібно придбати спеціальну піну і нанести рівним шаром на одну із зон, на які попередньо потрібно розділити стелю. Потрібно не пропускати жодної ділянки. Згодом потрібно зібрати серветкою піну. Варто робити це одним рухом в певному напрямку, використовуючи при цьому м’яку ганчірку з мікрофібри.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Волога чистка

Волога чистка передбачає використання миючого пилососа і інших пристосувань, які можуть спричинити за собою утворення ворсинок на стелі, яких не було раніше, виникнення провисання і жовтих плям. Подібні засоби не повинні застосовуватися в домашніх умовах. Це справа рекомендується довірити фахівцям.

Змивання розчину

Змивання розчину повинно проводитися за допомогою м’якої ганчірки з мікрофібри, яка дозволить м’яко видалити засіб. Не варто допускати потрапляння коштів на лобове скло і залишати їх там надовго. Варто прибрати його як можна швидше за допомогою вологої ганчірки.

Увагу слід приділити видалення кошти. Виробляти очищення слід в одному напрямку і одним рухом, щоб не здійснювалося розмазування бруду по стелі.

Сушка

Сушіння найчастіше проводиться за допомогою пилососа або фена. Але рекомендується, щоб вона здійснювалася природним шляхом. На це може піти 8-14 годин, а тому варто спробувати прискорити процес, відкривши всі вікна та по можливості дверей, а також багажник. Це дозволить усунути хімічний запах.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Прибирання парогенератором

Пором можна прибрати велику кількість забруднень. Це зручно в тому випадку, коли у людей, які користуються даним транспортним засобом, є алергічна реакція на хімічні засоби. Для цього потрібно провести підготовку до очищення.

Потрібно ретельно відмити автомобіль зовні, щоб згодом бруд не звідти потрапила в салон машини. Потім слід прибрати великий сміття всередині, для чого можна скористатися пилососом, яким не слід піднімати стелю.

Всі тканинні поверхні слід обдати пором пилососа, він з легкістю проникає всередину матеріалу і видуває забруднення. Процедура повинна проводитися до тих пір, поки забруднення не зникнуть.

Якщо алергії на хімічні засоби немає, то можна попередньо обробити всі поверхні шампунем. На цьому етапі виникне велика кількість піни, яку слід залишити на деякий час, потім прибрати за допомогою пилососа на малих потужностях або за допомогою ганчірочки з мікрофібри. Потім слід знову пройтися пором по всіх поверхнях.

Щоб автомобіль швидше висох, можна відкрити усі вікна і двері або включити піч. Часто на мийці надягають чохли з підігрівом, але в домашніх умовах зробити це не представляється можливим, а тому ще одним способом є використання фена.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Видалення складних плям

Щоб видалити в’їдаються плями, необхідно використовувати плямовивідники. Краще починати відтирати забруднення зі слабких коштів, і тільки потім переходити до більш серйозних. При цьому варто підбирати засоби, які призначені для видалення певних видів забруднень.

Не варто розпорошувати засіб безпосередньо на плями. Зробити це необхідно на ганчірочку з мікрофібри, а тільки потім намагатися видалити забруднення. Терти пляму потрібно акуратно і м’яко, при цьому то і справа перевертаючи тканину чистою стороною, щоб не розтирати забруднення.

Жирні плями можна вимити за допомогою ізопропілового спирту або розведеного білого оцту. Варто вимити не окремий ділянку, а весь стеля в цілому, щоб колір в певному місці не відрізнявся від всієї поверхні.

Якщо не вийшло видалити забруднення за допомогою спеціалізованих засобів, які можна придбати для домашнього використання, то варто звернутися до допомоги фахівців. У них є необхідні хімічні засоби, з якими вони вміють поводитися. З їх допомогою вийде швидко позбутися серйозних забруднень на стелі автомобіля. При подібній чищенні обшивка не буде пошкоджена.

Як почистити стеля в машині своїми руками, чим почистити стеля в машині

Поради та рекомендації

При очищенні стелі в автомобілі рекомендується забезпечити гарне освітлення, щоб було видно оброблювану поверхню. Щоб не було хімічних опіків слизової, потрібно відкрити вікна для кращої вентиляції під час чищення за допомогою спеціальних засобів.

Не слід сильно мочити обшивку і пилососити її на великих швидкостях. І від того, і від іншого тонка тканина може обвиснути і втратити первісний вигляд. Не варто сильно і швидко терти стелю, так як це шкодить структурі тканини. Потрібно діяти плавно і ніжно, при цьому не забуваючи про те, що всю площу поверхні не варто намагатися обробити за раз – її потрібно ділити на дільниці.

Якщо не вдалося вимити плями за допомогою ганчірки з мікрофібри, то можна використовувати щітку з м’якою щетиною. Для цього можна застосовувати зубну щітку або кисть. Часто після очищення салону в ньому залишається запах пилу і бруду, або хімічного миючого засобу. Для його усунення можна застосовувати ефірні масла або освіжувач. Їх слід нанести на обшивку стелі за допомогою спеціального розпилювача.

Для просушування може бути використаний фен, як будівельний, так і побутової. Сопло має бути на відстані 5 сантиметрів від стелі, при цьому варто тримати його там до тих пір, поки матеріал не висохне.Моя довідка - Корисні поради