Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

При купівлі посудомийної машини (ПММ) з’ясуйте у продавця, які миючі засоби для неї підходять. Заготовте їх заздалегідь, щоб вони завжди були під рукою. З’ясуйте, як доглядати за машиною, якими препаратами можна користуватися і для чого потрібна сіль для посудомийної машини. Ця інформація не буде зайвою.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Види миючих препаратів

Хімічних препаратів для миття чимало. Вони поділяються на групи:

 • порошки і таблетки;
 • ополіскувачі, очищувачі, солі, кондиціонери.

У кожного свої позитивні і негативні сторони. Але всі вони виконують одну функцію. Видаляють бруд і пом’якшують воду.

Вимоги до мийних засобів

Не рекомендовано сильне піноутворення. У противному разі з’являються повітряні пробки в насосі, що призводить до поломки мотора. Крім цього, від рівня щільності піни залежить, з якою силою і точністю струмінь буде обробляти начиння.

Препарати для ручної мийки в ПММ не застосовуються. Зворотне використання також неприпустимо.

Вибираючи засоби, крім ціни, цікавляться наступними показниками:

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

 1. Торгова марка. Це важливий критерій. Багато виробників щодня вдосконалюють продукцію, відстежують її якість. Спробуйте продукцію, яка користується великим попитом. Та зробіть відповідні висновки.
 2. Види мийних сумішей. Вибір залежить від цілей використання продукції. Розглядають всі варіанти.
 3. Склад. Побутова хімія досить різноманітна. Від інгредієнтів і їх кількості залежить якість. Продукція отримується після ретельного вивчення інструкції по застосуванню і критичного осмислення питання як очистити посудомийну машину.
 4. Безпека. Щоб не пошкодити машинку і не ризикувати здоров’ям, правильно підбирають побутову хімію. Перевагою користуються склади, не викликають алергічних реакцій, не шкодять внутрішніх вузлів машинки.

Чистячі речовини вибирають з урахуванням покриттів, матеріалів, фарби та інших характеристик забрудненої начиння.

Форми випуску побутової хімії

Миючі матеріали випускаються в наступних формах:

 1. Порошок для посудомийних машин. Мити посуд такими препаратами недорого, але результат перевершить всі очікування. У кожній упаковці в наявності мірна ложечка, що дозволить рівномірно використовувати матеріал. В середньому на один цикл йде 25 -30 г порошку, що підтверджує економічність вибору. Але деякі порошки псують емаль, залишають на покритті подряпини. При виборі порошкоподібних препаратів враховуйте цю накладку.
 2. Таблетки популярнішим порошків із-за зручності застосування. На цикл припадає одна таблетка, при підвищеній жорсткості води дозу подвоюють.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Дана форма представлена трьома типами, які відрізняються швидкістю розчинення:

 • одношарова таблетка (стандарт);
 • багатошаровий варіант;
 • комбінований тип.

Якщо до складу хімії входить активний кисень, відбілювання і відмивання тарілок і чашок відбувається більш дбайливо. Такі форми нічим не поступаються хлоровмісних матеріалів.

Один нюанс доводиться враховувати. При роботі ПММ в «короткій програмі», таблетка не встигає розчинитися. Чого страждає якість обробки. Краще вибирати «нормальний режим» роботи.

 1. Гелі для посудомийних машин не містять абразивних матеріалів і твердих крупинок. Вони надійні у використанні і добре розчинні. Діють делікатно і ефективно.

Топ-7 кращих миючих засобів

Ступінь популярності визначається на підставі думок споживачів та обсягів реалізації.

 • Calgonit Finish. Цей гель воліють економні господині, бажаючі отримати хороший результат за доступною ціною. Після обробки начиння виглядає бездоганно. Пляшечки об’ємом 1,3 л вистачає майже на 6 місяців.
 • BioMio BIO-Total. Екологічно чистий засіб у вигляді таблеток, виготовлене на евкаліптовому маслі. Добре розчиняється, робить воду м’якше, позбавляє начиння від неприємних ароматів і плям.Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини
 • Finish Quantum. За прийнятну суму купують 60 таблеток і надовго забувають про складнощі з посудом. Споживачі вважають препарат гідним уваги. Миюча функція виконується якісно. Препарат добре обмиває і освіжає.
 • Claro. У наборі миюча суміш, ополіскувач і сіль. Порошок змиває забруднення, попереджає появу патьоків і слідів миючого складу. Користується популярністю через економічності і невисокої вартості.

Слідом ідуть таблетки.

 • Frosch Soda. Не містять агресивної синтетики. Чудово справляються з доглядом за посудом для дітей. Не провокує алергію. Володіє антисептичними властивостями за рахунок соди і інших натуральних компонентів.
 • Minel Total 7. Якісне німецьке засіб за доступною ціною. Розчиняється при низькій температурі, додаткових добавках не потребує. Володіє дезинфікуючим дією. Склад не схильний конденсації.
 • Clean & Fresh Active Oxygen Lemon. Результативний, економічний склад, що містить активні форми кисню. Відмита начиння сяє свіжістю і чистотою, видає приємні пахощі. Ціна прийнятна.

Спеціальні препарати

Зазвичай миючі склади доповнюють трьома складовими. Це освіжувачі, пом’якшувачі води та ополіскувачі. Набір цих компонентів дає хороший результат, зберігає побутове пристрій на довгі роки, дозволяє забути про брудному посуді, зберігає енергоресурси.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Сіль

Сіль для пом’якшення води в посудомойках містять всі багатокомпонентні набори. Якщо вона відсутня, то купується окремо. Спеціальна сіль допомагає повністю розчинитися засобу для миття. Попереджає утворення подряпин на начиння і наносів на вузлах і деталях посудомийки.

Накип представляє серйозну проблему для ПММ. Вона накопичується на нагрівальному елементі, на внутрішніх ділянках труб і баків. Її поява ускладнює нагрівання води. В результаті збільшується споживання електрики, а побутовий прилад знижує ефективність. Його деталі приходять в непридатність. Сольовий розчин контролює утворення накипу і своєчасно змінює ситуацію на краще.

Спеціальна і харчова солі за змістом майже не відрізняються. Деякі господині завантажують в машинку кухонну. Але вона містить деякі домішки, які заважають пом’якшення рідини. При необхідності чимось замінити технічну сіль, вибирають «Екстра». Це вимушена міра. З часом повертаються до основного варіанту.

Скільки кухонної солі насипати в посудомийну машину, залежить від приймального відділення. Головне не заповнювати його доверху, так як харчова сіль злипається, твердне, а потім майже не розчиняться.

Хімічний продукт насипають майже до горлечка. Вода з відсіку, по мірі його заповнення, випливає. Машинка візьме стільки продукту, скільки потрібно, щоб пом’якшити рідина. Залишки виполіскують.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Ополіскувачі

Потреба ополіскувачів часто ставиться під сумнів. Чистячі склади і так справляються з поставленими завданнями, так навіщо ще і ополіскувачі? Але, миючі засоби залишають на начиння частинки хімічних компонентів. Звичайна вода не дає повної гарантії видалення слідів і мікрочастинок хімії. А ополіскувачі, завдяки вхідним тензидам, справляються з цим завданням без ускладнень. На начиння формується захисна плівка, здібна відштовхувати бруд, а тензіди регулюють стікання конденсату з поверхонь.

Деякі допитливі господині готують ополіскувач для посудомийної машини своїми руками. Підійде оцет, лимонна кислота, харчова сода та інші натуральні компоненти.

Освіжувачі

Брудний посуд – джерело бактерій і мікробів, які в процесі миття залишаються на внутрішніх стінках машинки. Там вони живуть і розмножуються і утворюють шкідливі гази з неприємним запахом. Щоб від блискучою посуду погано не пахло, додають освіжувачі, головне завдання яких вбити шкідливі мікроби і звільнити посуд і машинку від смороду.

До складу освіжувачів входять ароматні запахи. Саме вони обдаровують чашки і тарілки приємним свіжим ароматом. Для тих, хто не сприймає синтетичні продукти, що пропонуються еко-препарати, безпечні для здоров’я. Вони приготовані з натуральних складових, і дуже дорогі.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини


Види посудомийних машин

Посудомийки діляться на дві великі групи:

 • промислові посудомийки використовуються на підприємствах громадського харчування. Відрізняються розмірами, потужністю, функціями;
 • домашні машинки поділяються на три види:
 1. Вузькі, шириною до 45 див. Місткістю 9-13 комплектів посуду.
 2. Повноформатні, шириною 60 див. Приймають до 16 комплектів.
 3. Компактні, мають невеликі обсяги. Відрізняються малою місткістю і низьким результатом.

Моєму посудомийну машину

Машинка вимагає постійного догляду. Якщо нехтувати цим, то одного разу вона перестане виконувати свої функції. Навчіться правильно користуватися посудомийною машиною і виконувати профілактичні дії. Тоді улюблена помічниця не вийде з ладу в неочікуваний момент.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Після кожної мийки потрібно:

 1. Залишати відчиненими двері для профілактики утворення цвілі.
 2. Протирати зовнішню поверхню приладу вологою ганчіркою.
 3. Прочищати сухою губкою або серветкою ущільнювальну гумку.

Щотижнева (можна частіше) очищення основних вузлів:

 • миття сітчастого фільтра. Зливний фільтр знаходиться в бункері. Під ним знаходиться сіточка, яку промивають великою струменем. При запущених забрудненнях користуються щіткою;
 • чистка лопатей. Розбризкувачі знімають з місць. Прочищають зубочисткою. Потім промивають рідиною;
 • прочищення шлангів. Зливний і заливний шланги від’єднують і промивають проточною водою. Вхідний і проточний (близько трійника) шланги прочищають;
 • мертву зону, стінки і відсіки миють губкою з додаванням миючого засобу для очищення посудомийної машини.
 • зовнішню панель з піктограмами, відмивають рідиною для очищення скла.

Позбутися від жиру, плісняви та іржі

Цвіль і жирові відкладення видаляють промисловими відбілювачами. При обробці користуються рукавицями і захисними окулярами. Відбілювач у формі гелю наносять на губку і протирають уражені ділянки. Залишки змивають і миють ПММ. Використання відбілювача негативно впливає на вузли з нержавійки. Тому намагайтеся оберігати машинку від забруднень.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

На появу іржі впливає окислення оголеного заліза, коли злітає фарба з внутрішніх частин. Допоможе спеціальний антикорозійний склад. Працюйте строго по інструкції. В цілях профілактики час від часу оновлювати герметиком покриття.

Видалити накип

Накип і білий наліт на нагрівальних елементах, прискорюють роботу механізмів в посудомийній машині. Це призводить до швидкого зношування агрегату. І тільки постійний догляд, і видалення накипу дозволять позбавити пристрій від проблем.

На прилавках магазинів завжди знайдеться порошок або розчин проти накипу. В цілях профілактики використовують гель «Антінакіпін», який додають при митті посуду. Для пом’якшення води включають функцію «Зменшення жорсткості» у фоновому режимі. Але така програма встановлена не на кожній ПММ.

Досвідчені господині знають, як в домашніх умовах почистити народними засобами посудомийну машину від накипу. Для очищення підійде оцет, лимонна кислота, бура.

Як почистити посудомийну машину в домашніх умовах, миючий засіб для посудомийної машини

Позбутися від запаху

Щоб уникнути появи неприємного запаху ПММ обробляють спеціальними сполуками. Добре зарекомендували себе гель «Фейрі» і таблетки «Фейрі Платинум», ефективний і економний «Фініш». Серед народних компонентів як завжди виділяються оцет і сода.

Догляд за ПММ

Термін роботи посудомийки залежить від догляду. Прочитайте інструкції, вивчіть значки на посудомийній машині. Це допоможе дізнатися, як і якими сполуками обробляються внутрішні зони і зовнішні поверхні, які роботи дозволяється проводити в домашніх умовах, і що не можна мити в посудомийній машині. Це наступні вироби:

 1. З дерева і бамбука.
 2. Обробні ножі.
 3. Чавунний посуд.
 4. Алюмінієва начиння.
 5. Вироби з міді.
 6. Сковороди з антипригарним покриттям.
 7. Деякі вироби із пластику.
 8. Кришталь і фарфор.
 9. Позолочені вироби.

Такі предмети очищають тільки ручним способом.

Потрібно додати, що установка агрегату має не останню роль. Підійдуть рівні поверхні, добре закріплений корпус, відсутність вібрації та прилеглих електроприладів.


Моя довідка - Корисні поради