Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Навіть якщо вода була очищена фільтром, у ній все одно є залишки шкідливих металів. Від такої води на посуді залишаються сліди осідають домішок, і утворюється наліт на стінках, який при нагріванні може спотворювати смакові якості рідини. Відомі різні способи чищення посуду. Але рекомендації почистити чайник лимонною кислотою, як найбільш щадним способом, дуже затребувані.

Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Небезпека накипу

Утворення нальоту – це природний процес. Це з’єднання солей кальцію і магнію, яке не розчиняється і утворюється при кип’ятінні рідини. При підвищеній температурі змінюється її хімічний склад, в цей момент і виділяються солі, що осідають на стіни посуду.

 • Маленька доза частинок нальоту навіть якщо й потрапить в організм людини, то шкоди практично не буде. Якщо ці частинки солей постійно будуть надходити разом з їжею або з чаєм в організм, то можуть виникнути неприємні симптоми. Фахівці називають це реабсорбцією. Відбувається накопичення солей в суглобах, закупорка судин, утворюються камені в нирках, страждає сечовидільна система.
 • Електроприлад з утворився нальотом на нагрівальному елементі довго нагрівається, з-за цього швидко настає поломка. Крім того, витрата електроенергії значно збільшується.

Якщо при поломці електроприладу можна зробити заміну, то проблеми зі здоров’ям можна уникнути, видаляючи накип у чайнику лимонною кислотою.

Як підготувати чайник

Як правильно виконати видалення накипу? Не рекомендують використовувати засоби для чищення подібні за складом з миючим для пральних машин. Рекомендується виконати очищення народним засобом – лимонною кислотою. Цей спосіб добре себе зарекомендував.

Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Підготовчі заходи перед очищенням чайника від накипу лимонною кислотою:

 • не рекомендується використовувати губку металеву або йоржик;
 • агрегат перед чищенням в домашніх умовах потрібно для початку остудити. Електричний слід від’єднати від мережі;
 • агрегат, що працює від мережі, не можна занурювати в рідину з миючим засобом. Звернути увагу на носик. В ньому знаходиться сіточка, її теж необхідно почистити;
 • заздалегідь потурбуйтеся про повний набір інгредієнтів для чищення.
 • перший раз прокип’ятити посуд з розчином лимонки краще перед сном, залишити на ніч, вранці процедуру повторити. Це робиться для того, щоб пройшло 3-4 години, коли починає діяти засіб на метали.

Переваги методу

Рудий наліт на стінках можна видалити оцтом, содою і багатьма іншими народними способами. Але самим щадним вважається засіб — лимонна кислота від накипу в чайнику. Позитивні сторони застосування для чищення цього засобу:

Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Вплив лимонної кислоти менш агресивний, ніж інші засоби. Воно розчиняє метали і сполуки солей;

 1. Лимонна кислота стає бар’єром для корозії у залізних чайників, яку провокує накип. Видалення накипу засобом не дає зруйнуватися матеріалу стінок.
 2. Після застосування цього розчину на поверхні агрегату не залишається слідів і подряпин.
 3. Не залишає неприємного запаху всередині посуду після обробки.
 4. Використання засоби чищення не завдає шкоди здоров’ю людини. Навіть якщо лимонка повністю не відмиється, її частки не зашкодять організму. Не помічена алергічна реакція від контакту з нею.
 5. Ціна засоби доступна кожному.

Особливості чищення різних видів

Лимонна кислота від накипу в чайнику найбільш безпечний засіб. Рецептура з цим засобом діє дуже швидко і ефективно. Складності процедура не викликає.

чайник Щадний спосіб чищення Агресивний спосіб чищення
металевий   Суміш: лимонна кислота, сода, оцет. Оцет 150 мл. ? частину чайника води. Готувати розчин, настояти 20 хв. Порошку 40-60 гр. Довести до кипіння. Залишити на 25 хв.
пластмасовий Лимонки 1-2 пакета.

Обсяг 1 літр води. Приготувати розчин. Довести до кипіння.

 
емальований Багато кислоти не знадобитися. Залити чайник водою. Розмішувати ложкою з дерева. Кип’ятіння триває 5 хвилин. Якщо наліт великий, 15 хв.

Порошку 20-35 гр.

рідини 2/3 чайника.

Лимонно-оцтовий розчин ка для металевого агрегату, який використовується на плиті. Не можна використовувати губку з металу.
скляний  
електричний Порошку 30-40 гр.

Теплою рідиною приготувати розчин. Залити агрегат. Залишити на 4-5 годин. По закінченню часу посуд помити. Можна використовувати. Якщо наліт великий збільшити температуру води до кипіння. Процедуру повторюють 3 рази.

 

Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Різні способи чищення

 1. Кип’ятіння застосовується практично у всіх рецептах. Особливо рекомендується кип’ятити кислотні розчини при сильному нападі. Розчин в середньому кип’ятять 3-5 хвилин. Після цього обов’язково необхідно промити. Перед тим як почати користуватися чайником необхідно чистий агрегат залити новою рідиною і її довести до 100оС, злити її. Можна користуватися.
 2. Без кип’ятіння спосіб хороший, якщо процедура чищення проводиться регулярно. Зручна тим, що можна виконувати частково в пасивному стані: чайник з лимонною кислотою від накипу залишають на ніч. Готуватися розчин з 60 гр. порошку і 1 літра води, який залишається або на ніч, або на 5 годин. Після закінчення часу посуд помити і залити новою рідиною, прокип’ятити.

З лимоном чистять посуд з невеликим нальотом. 1-2 ложки кислоти замінюється ? частину лимона. Готується розчин з 0,5 л рідини. Довести до 100оС. Окріп залишити остигати протягом 1-2 годин.

Поради та рекомендації

Електроприлад автоматично відключається при досягненні 100оС. Для продовження процесу кипіння необхідно відкрити кришку. Що б пар не зіпсував стелю або меблі, агрегат потрібно помістити під витяжку.

Використовується розчин з кислотою нагоді для чищення стін посуду зовні. Такий розчин справляється з жирними слідами, відмиє бруд. Тому його рекомендується вилити після кипіння не в раковину. Приготуйте окрему посуд.

Як почистити чайник лимонною кислотою від накипу: металевий, електричний, пластмасовий, емальований, скляний

Працювати з лимонно-оцтовим розчином можна в рукавичках, щоб не пошкодити руки.

Процедуру очищення можна повторювати кілька разів, якщо від усього нальоту не вдалося позбутися відразу.

Щоб не доходило до утворення сильного нальоту, робити розчин їм обробляти чайник зсередини 2-3 рази протягом 14 днів. Тоді можна обійтися теплим розчином, який залишають в посуді на 15-20 хв., утворилися солі відпадуть.

Профілактика накипу

Три простих правила допоможуть уникнути утворення накипу:

 1. Чистка чайника має бути – не рідше 1 разу на місяць; середня кількість 1 раз в 2 тижні.
 2. Рекомендується заливати тільки очищену воду. Це так само корисно для здоров’я людини.
 3. Перед тим як налити нову воду, потрібно вилити залишки попередньої рідини. Посуд рекомендується промити проточною водою.

Інші методи

Важливо: всі способи видалення нальоту в домашніх умовах спираються на впливі кислоти на накип. У рецептах використовують засоби, які створюють кислотну середу.

 • Рецепт для посуду з металу, для профілактики:

Очищення від яблук або картоплі помістити в посуд, залити водою, довести до 100оС, остудити 2 години. Наліт відмити губкою.

 • Рецепт з розсолу:

Рідина налити в будь металевий чайник, довести до 100оС, остудити за 2 години. Губкою забирається залишки нальоту, промити.

 • Рецепт з содою підходить для будь-якого посуду, в тому числі так само чистять електричний чайник:

На 0,5 л вода-2 ст. л. соди. Довести розчин до 100оС, сипати соди в рідину, розчинити, остудити за 2 години. Губкою протерти всередині, промити проточною водою.

Використовуючи такі прості способи, можна утримувати кухню і посуд на ній в повній чистоті. Перед своїми гостями буде виглядати гарною господинею.


Моя довідка - Корисні поради